Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е421$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Самойленко В.А. 
Дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та створення вектора для ціанобактерії IPlectonema boryanum/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / В.А. Самойленко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та придатності ціанобактерії Plectonema boryanum CALU 465 для конструювання системи вектор-господар. Одержані результати дали змогу створити нову ефективну та функціонуючу векторну систему. За допомогою рестрикційного аналізу для pSM1 побудовано фізичну карту. Аналіз нуклеотидної послідовності плазміди дав змогу встановити механізм її реплікції, а також локалізацію та розміри гену rep та ori. Показано, що клітини P.boryanum виявились чутливими до ампліциліну, тетрацикліну, хлорамфеніколу, стрептоміцину та канаміцину. Установлено, що ціанобактеріальним клітинам властива неспецифічна нуклеазана активність, асоційована на поверхні клітинної стінки. У зв'язку з цим, найбільш придатним шляхом введення вектора в ціанобактеріальні клітини є метод кон'югативного переносу. Визначено його оптимальні умови. Створені конструкції pSTS-серії було введено в клітини P. boryanum з метою визначення їх векторних властивостей. Установлено, що повноцінний вектор повинен містити повнорозмірну ціанобактеріальну плазміду з цілісними геном Rep-білка ori. Таким вектором виявилась конструкція pSTS4, здатна підтримуватись в клітинах ціанобактерії P. boryanum і клітинах E. coli.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е421 +
Шифр НБУВ: РА325720

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського