Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Маєвська С.М. 
Морфо-фізіологічні аспекти стійкості мохів до токсичної дії іонів важких металів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / С.М. Маєвська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено здатність мохів поглинати іони свинцю і кадмію та акумулювати їх у клітинах, динаміці поглинання, рівнів нагромадження та розподілу між клітинами і у клітинах; індивідуальному розвитку моху Plagiomnium undulatum, регенерації ізольованих гаметофорів, листків та їх фрагментів, а також здатності рослин адаптуватися до токсичної дії іонів важких металів. Відзначено, що у поглинанні свинцю домінує активний транспорт, а кадмію - пасивна дифузія. Основна маса поглинутих катіонів зосереджувалася у цитозолі, а в клітинній стінці затримувалося близько 5 % кадмію та 25 % свинцю; концентрація катіонів зростала у 100 і більше разів порівняно з концентрацією у середовищі. Найнижчі концентрації кадмію (0,01 мкмоль/л) стимулювали регенерацію ізольованих листків, але гальмували диференціацію регенеративної протонеми, а вищі концентрації гальмували обидва процеси. Встановлено, що 0,10 мкмоль/л концентрація кадмію індукувала адаптацію моху до токсичної дії кадмію. Сублетальні концентрації кадмію (5 мкмоль/л), які гальмували ріст і відмирання клітин, посилювали їх чутливість до токсичної дії кадмію. Сполуки селену слабо гальмували ростові процеси, але спільно зі свинцем та кадмієм посилювали їх токсичну дію, а також антагонізм між ними у разі потрійної дії суміші іонів. Іони циклу посилювали стимулюючий вплив ІОК на ріст протонеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.23*731-641.1
Шифр НБУВ: РА314600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського