Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (73)Реферативна база даних (8081)Книжкові видання та компакт-диски (4815)Журнали та продовжувані видання (3573)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 656
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Акуленко Н.М. 
Пігментні клітини як характерний елемент гемопоетичної системи наземних пойкілотермних хребетних: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Н.М. Акуленко ; НАН України, Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.3*669.393,022 + Е623.3*69,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Івашура М.М. 
Поліморфізм гетерохроматинових районів акроцентричних хромосом свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / М.М. Івашура ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчається поліморфізм районів структурного гетерохроматину на хромосомах свиней, а також зв'язок варіабельності С-гетерохроматину з репродуктивними функціями тварин. Визначено, що носії структурно гетерогенних по С-гетерохроматину гомологічних хромосом характеризувались підвищеною життєздатністю нащадків. На клітинному рівні виявлено зв'язок структурного С-поліморфізму акроцентричних хромосом з нестабільністю генома в лейкоцитах крові свиней. Підвищена варіабельність С-гетерохроматину пов'язана з реалізацією певних типів хромосомних порушень, а також з формуванням асоціацій хромосом. Розроблено метод та обладнання для дослідження хромосом комп'ютерним способом. Для візуального аналізу С-поліморфізму акроцентричних хромосом свиней запропоновано критерії напівкількісної оцінки поліморфних С-блоків за 5-бальною шкалою. Розроблено модифікацію С-методу, яка забезпечує стабілізацію хромосомного матеріалу при С-забарвленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.231.2,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Смольський О.С. 
Структурно-функціональні адаптації крові коропа до екстремальних факторів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.С. Смольський ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджено комплексну реакцію крові коропа (вміст форм гемоглобіну, його кінетичні і функціональні показники та їх регуляцію, стан систем енергозабезпечення в еритроцитах та ін.) на дію абіотичних факторів водного середовища та інтоксикацій. Встановлено, що реакція крові риб на інтоксикацію визначається фізико-хімічними властивостями токсиканту: іони свинцю і фенолу викликають в еритроцитах незворотні структурні і метаболічні зміни; іони марганцю, міді і цинку активують більшість процесів адаптивного захисту; аміак викликає відхилення на рівні адаптивної відповіді; спільна дія аміаку та іонів металів є антагоністичною і виступає фактором зниження пошкоджуючої дії кожного токсиканта окремо. Виявлено ключові характеристики адаптивної відповіді компонентів крові риб на дію екстремальних факторів і запропоновано використовувати їх як показники біоіндикації забруднення водного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-652.2,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Леус Ю.В. 
Перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у риб під впливом факторів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Ю.В. Леус ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації представлені дані про активність основних антиоксидантних ферментів та вміст перекисних продуктів в організмі коропа за дії токсикантів і несприятливих фізико-хімічних факторів водного середовища. Встановлено, що токсиканти сприяють накопиченню, головним чином, вторинних продуктів ПОЛ (ТБК-реагуючих сполук) в печінці і крові коропа. Виявлена тканинна специфічність пероксидази, а також її висока чутливість до дії несприятливих факторів в крові. Для комплексної оцінки системи ПОЛ lambda АОА за несприятливих впливів у риб запропоновано "коефіцієнт антиоксидантного стану".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-64,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Серебряник О.І. 
Рибосомна АТРаза вищих еукаріот: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.І. Серебряник ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Вперше доказано, що високо очищені рибосоми вищих еукаріот містять міцно зв'язану АТРазу та вивчено її властивості. Показано наявність двох активних центрів та виявлено стимулюючу дію аміноацил-тРНК на каталітичну активність одного з них. Отримано дані про участь рибосомної АТРази у контролі над функціонуванням А-сайта рибосоми, де відбувається відбір кодон-специфічних тРНК. Проведено порівняння рибосомної АТРази з дріжджовими EF-3 і виявлено ряд загальних властивостей. Встановлено, що рибосоми вищих еукаріот, маючи власну АТРазну активність, зберегли у процесі еволюції підсилюючий елемент(и), необхідний для стимуляції EF-3. Теоретичне значення роботи полягає у новому розумінні детальних механізмів циклу елонгації поліпептидного ланцюга на 80S рибосомі та виявленні нових можливих точок прикладання факторів, які регулюють біосинтез білка у вищих еукаріот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.436

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Грищенко О.В. 
Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Грищенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*715.72*725.29 калій

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Струтинська Н.А. 
Енергозалежний транспорт Casup2+/sup в ендоплазматичному ретикулумі клітин міометрію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.А. Струтинська ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322*715.72*725.29 кальцій

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Машталір М.А. 
Розвиток міжтканинних відносин в серці щурів в ранньому онтогенезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.А. Машталір ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням формування взаємодії між різними тканинними компонентами в складі міокарда лівого шлуночка серця щура. У роботі виявлений чіткий взаємозв'язок між якісними виявами диференціювання сполучної тканини, рівнем енергетичного метаболізму і кількісними структурними характеристиками міокарда. Визначені типи міжтканинних взаємовідносин в серці щура й установлені хронологічні рамки їх реалізації. З'ясована роль рецепторів клітинної поверхні кардіоміоцитів до лектинів PNA і UeA. Запропоноване в роботі поєднання кількісних морфологічних та гістохімічних методів надає можливість більш глибокого аналізу міжтканинних взаємовідносин в різних органах і тканинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.123*66*33,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Черняк О.В. 
Розвиток міжшлуночкової перегородки у зв'язку з перетвореннями шлуночків серця людини і щура на етапах онтогенеза: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Черняк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням морфогенеза міжшлуночкової перегородки серця людини та щура. В роботі проведений аналіз закономірностей формування шлуночкового міокарда, виявлені періоди у розвитку міжшлуночкової перегородки. Представлені кількісні дані про структурні та метаболічні характеристики формотворчих процесів у серці на органному, тканинному, клітинному та ультраструктурному рівнях. Викладені дані про співвідношення між провідними факторами формування міжшлуночкової перегородки - проліферацією, цитодиференціюванням, клітинним ростом. Основні результати роботи будуть корисними для кардіохірургів та дослідників у галузі прикладної морфології при моделюванні аномалій міжшлуночкової перегородки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.126*73*33*22,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Борковський В.В. 
Морфогенез кісток скелета при фізичних навантаженнях після гіпокінезії та в період реадаптації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / В.В. Борковський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням росту, будови та хімічного складу довгих трубчастих кісток при довготривалих фізичних навантаженнях динамічного та статичного характеру після перебування тварин в умовах гіпокінезії, а також при реадаптації. У дисертації вперше встановлено закономірність адаптаційно-реадаптаційних перетворень у довгих трубчастих кістках при фізичних навантаженнях після гіпокінезії. Встановлено, що розвиток і ступінь структурних змін у динаміці реадаптаційних перетворень кісток скелета після фізичних навантажень у тварин, які знаходились попередньо в умовах гіпокінезії, знаходяться у прямій залежності від виду, інтенсивності та тривалості відновного періоду. Помірні динамічні і статичні навантаження після гіпокінезії справляють позитивний вплив на процеси росту, формоутворення кісткової тканини, її будову, хімічний склад, підсилюючи при цьому апозиційні процеси. Тривале тренування тварин інтенсивними динамічними навантаженнями після гіпокінезії викликає у тварин стан помітної фізичної перевтоми, незначно активізуючи при цьому лише поздовжній ріст трубчастих кісток за вираженого зниження темпів росту цих кісток у товщину. Основні результати праці дають можливість пізнати механізми адаптаційних і репаративних перетворень в кістках скелета, визначити діапазон її компенсаторних резервів, прогнозувати у тренувальних процесах напрямок перебудови кісткової тканини в залежності від виду фізичного навантаження, його тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.134*33,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Борковський 
Морфогенез кісток скелета при фізичних навантаженнях після гіпокінезії та в період реадаптації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Віктор Володимирович Борковський ; Тернопільська держ. медична академія ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.134*33,022 + Е60*738.2,022 + Р418.11-29
Шифр НБУВ: РА302675

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кузнєцов І.В. 
Молекулярні механізми адаптації колагенових структур до зміни температури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.В. Кузнєцов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження основних етапів обміну колагену, що забезпечують його стабільність на молекулярному та надмолекулярному рівнях у процесі температурної адаптації у пойкілотермних, гібернантних та гомойотермних тварин. Показано, що в усіх випадках основні етапи обміну колагену змінюються однаково, що забезпечує позитивну кореляцію між термостабільністю колагену та температурою навколишнього середовища. Така перебудова обміну пов'язана із зміною синтезу, процесінгу та розпаду колагену. В експериментах in vitro продемонстровано також, що при зниженні температури інкубаційного середовища інтенсифікується розпад більш термостабільного та синтез менш термостабільного колагену. Показано, що такі механізми швидкої адаптації колагенових утворень до температури середовища можуть безпосередньо використовуватися пойкілотермними хребетними, що існують в умовах різних сезонних змін температури. Схожі механізми використовуються і гібернантними ссавцями, температура тіла яких також може швидко змінюватися протягом короткого часу при переході від стану бадьорості до стану сплячки. Зроблено висновок, що у гомойотермних ссавців у ході еволюції також залишився реліктовий механізм температурної адаптації колагенового каркасу сполучної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.32 колаген

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Гуменна О.С. 
Морфофункціональна характеристика серця телят чорно-рябої породи з врахуванням типу вегетативної регуляції серцевого ритму: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.С. Гуменна ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження взаємозв'язку різних параметрів кардіогемодинаміки в організмі тварини. В результаті проведених досліджень вперше у ветеринарії визначені етапи включення блукаючого нерва в ритм роботи серця: 1. 1-5 день після народження - період високої частоти серцевих скорочень, виражена симпатикотонія; 2. 6-15 день - початковий період становлення парасимпатичної іннервації; 3. 16-21 день - період стабілізації центрів; 4. 30-45 день - стабільне функціонування вагуса. У телят чорно-рябої породи визначені основні генодинамічні показники серцево-судинної системи (систологічний і хвилинний об'єм крові), на що отримано патент. Вперше враховувався фактор часу (від народження і до становлення) поділу тварин за типом регуляції серцевого ритму, отримано патент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.12*73,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Лушнікова І.В. 
Вивчення участі продуктів метаболізму арахідонової кислоти у функціонуванні гепатоцитів щурів в культурі та кокультурі з клітинами Купфера: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.В. Лушнікова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.137.1*723,022 + Е60*734.26*72,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Оболенська М.Ю. 
Регенерація печінки у щурів: молекулярно-біологічні процеси, їх регуляція та часова шкала: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / М.Ю. Оболенська ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Досліджено синтез ДНК, внутрішньоклітинний розподіл і кількість новоутвореної РНК, кінетичну складність ядерної РНК, експресію окремих генів (c-fos, c-myc, Р4502Е1, ЯФГ-1 alpha, фактору некрозу пухлин та його рецепторів) і синтез окису азоту в регенеруючій печінці щурів. Запропоновано часову шкалу процесу. Сформульовано положення про часткове обмеження експресії геному в перехідний період регенерації, про синергізм між проліферативною і клітиноспецифічною активністю клітин печінки різного типу і про взаємне обмеження клітиноспецифічної і проліферативної активності в клітинах печінки одного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*694.6,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Шмонін А.В. 
Виділення низькомолекулярних термостабільних білків цитозолю та дослідження їхньої дії на проліферацію клітин печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Шмонін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*669.13*33*112.6,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Лало У.В. 
Зміни механізмів пуринергічної кальцієвої сигналізації в нейронах сенсомоторної кори щурів в постнатальному онтогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / У.В. Лало ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*043.4*715.71*725.29 кальцій

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Скоморовська-Прокволіт О.В. 
Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Скоморовська-Прокволіт ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Лукаш Л.Л. 
Вплив екзогенних вірусів і ДНК на спонтанний та індукований мутагенез в соматичних клітинах ссавців: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.Л. Лукаш ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Сформульовано і експериментально обгрунтовано концепцію регуляції мутагенезу під впливом екзогенних нуклеотидних послідовностей вірусного та клітинного походження. Первинним чинником індукованого мутагенезу в системі аденовірус - клітина є експресія ранніх регуляторних генів, відповідальних за стимуляцію реплікації та злоякісну трансформацію клітин. Вторинним чинником дестабілізації є перепрограмування клітинного геному (зміна активності та мутації клітинних генів, транспозиції мобільних генетичних елементів) під впливом експресії вірусних генів та інтеграції їх з хромосомною ДНК. Додатковим чинником мутагенезу, який підвищує ймовірність прояву мутацій, є відтягування репаративних ферментів клітини на взаємодію з молекулами генетичної матриці екзогенного походження. Вперше доведено, що аденовірус є комплексним мутагеном, мутагенна активність якого в непермісивних клітинах визначається взаємодією ранніх оперонів Е1А, Е1В та Е4. Показано корелятивну зміну мутагенної та трансформуючої активності вірусних та клітинних генів під впливом генетичних регуляторних елементів та пухлинного промотору ТРА. Часткова інактивація екзогенної ДНК призводить до зниження, а повна - до втрати мутагенності. Присутність молекул екзогенної ДНК або О6-бензилгуаніну, що інгібують репаративну активність АГТ, призводить до підвищення мутагенного ефекту нітрозогуанідину. Молекулярний аналіз мутацій, індукованих нітрозогуанідином за умов активної та пригніченої репарації, дозволив виявити деякі особливості роботи ферменту АГТ: однакову ефективність стосовно ниток ДНК, що транскрибуються і не транскрибуються, і підвищену точність виправлення пошкоджень на ГЦ-багатих ділянках, які мають більш високу температуру плавлення і довше зберігають двониткову структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.224,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Пархомець Ю.П. 
Закономірності деградації хроматину тимоцитів за променевого ураження щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Ю.П. Пархомець ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу тотального одноразового рентгенівського та хронічного випромінення низької інтенсивності на деградацію хроматину тимоцитів щурів. Встановлено, що фрагментація хроматину тимоцитів за типом "драбини" розпочинається через 3 години після одноразового рентгенівського опромінення в дозі 1 Гр. Дія комбінованого хронічного опромінення з загальним радіаційним навантаженням 25 сГр викликає подібну картину деградації хроматину. Досліджено динаміку однониткових та двониткових розривів, активність процесів репарації, перекисне окислення ліпідів, протеїназну активність в тимоцитах опромінених щурів. Застосування нікотинаміду, як радіомодифікуючого препарату, приводить до активації процесів розпаду хроматину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.23-638.1,022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського