Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (153)Журнали та продовжувані видання (62)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*333$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Мандзинець С.М. 
Вплив івермектину та його аналогів на функціональні властивості мембран зародків в'юна: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / С.М. Мандзинець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено залежність ступеня інгібувального впливу авермектинів від стадії розвитку зародка, структури авермектину та чутливості ензиму до дії антипаразитарних речовин. Результати інгібування АТФаз значною мірою підтверджено на підставі змін трансмембранного потенціалу, ультраструктури бластомерів і морфології зародків і личинок. Виявлено певні пошкодження органел, а саме: гіпертрофію, набряк каналів гранулярного ендоплазматичного ретикулуму та агранулярного ендоплазматичного ретикулуму, збільшення лізосом і травних вакуоль, руйнування ПМ, що призводить до метаболічнмх порушень і розвитку некрозу в бластомерах, який спричиняє загибель зародків. Установлено можливі причини виникнення токсичних ефектів, зумовлених дією авермектинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*333.44-64 + Е60*333.44-64 +
Шифр НБУВ: РА364600

Рубрики:

      
2.

Троцький 
Вплив надшвидкого заморожування ооцитів корів на їх подальший розвиток in vitro: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Петро Анатолійович Троцький ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345с25 + Е60*333.12-636-601.2
Шифр НБУВ: РА361475

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шепель О.А. 
Вплив цитокінів на мейотичне дозрівання ооцитів мишей: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Шепель ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що одним з механізмів супресивного впливу цитокінів на дозрівання ооцитів є порушення функціонування мітохондрій, що супроводжується пошкодженням іонотранспортних систем. Показано, що ІЛ-2 та ФНП-alpha пригнічують мейотичне дозрівання ооцитів за умов імунного пошкодження яєчників великими дозами антиоваріальних антитіл. З'ясовано, що за присутності ІФН-alpha відбувається стимулювання ооцитогенезу, що має важливе значення для обгрунтування доцільності використання препаратів ІФН за умов лікування безпліддя хворих з аутоімунними процесами яєчників, застосування ін'єкцій малої дози антитіл знижує пригнічувальний вплив ІФН-alpha, ІЛ-2 та ФНП-alpha на мейотичне дозрівання ооцитів. На підставі одержаних результатів запропоновано твердження, що антиоваріальні антитіла за малих доз здійснюють протективний ефект на ооцитогенез за патологічного впливу даних цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12 +
Шифр НБУВ: РА358903

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Дика М.В. 
Дослідження динаміки мембранозв'язаних біоелектричних процесів ембріональних клітин з використанням комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / М.В. Дика ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчення динамічних змін електрофізіологічних характеристик зародкових клітин в'юна, що відбуваються після запліднення в період їх синхронних дроблень, проведено на базі часткових моделей (динаміки їх аперіодичного тренду та коливної динаміки провідностей), а також на базі комплексної (об'єднаної) моделі динаміки біоелектричних процесів, яка відтворює закономірності мембранного транспорту та розподілу електрогенних іонів калію та натрію у їх зв'язку з динамікою біоелектричних показників мембран. За допомогою комп'ютерного моделювання досліджено динаміку загальних змін електрофізіологічних показників мембрани, а також внутрішньоклітинних концентрацій основних електрогенних іонів. Базуючись на відображенні часового тренду даних змін, запропоновано модель, адекватну експериментальним даним, одержаним для початкового етапу розвитку ембріональних клітин. Розроблено модель динаміки провідностей, яка враховує взаємозалежність між змінами калієвої та натрієвої провідностей плазматичної мембрани та їх потенціалозалежність і відтворює періодичні коливання провідності, синхронні з циклами клітинного поділу. Змодельовано повну картину часових змін основних мембранозв'язаних показників для початкового етапу розвитку зародків в'юна. Отримані результати підтверджують достатню повноту розробленої математичної моделі та їх адекватність певним реальним процесам на початковому етапі розвитку ембріональних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333
Шифр НБУВ: РА313043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Блашків Т.В. 
Кальцій-залежні механізми оогенезу мишей в нормі та при дії антиоваріальних антитіл: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Блашків ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12*112.6,022 + Е60*725.29 кальцій
Шифр НБУВ: РА309414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Троцький П.А. 
Кріоконсервування ооцит-кумулюсних комплексів корів на різних стадіях мейотичного дозрівання та оцінка їх життєздатності після деконсервування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / П.А. Троцький ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Запропоновано підходи до підвищення життєздатності деконсервованих ооцит-кумулюсних комплексів корів з наступним їх дозріванням і заплідненням in vitro. Досліджено вплив різних концентрацій гліцерину та пропандіолу в вітрифікаційному розчині під час заморожування ооцит-кумулюсних комплексів корів. Визначено ефективність різних способів виведення кріопротекторів за допомогою сахарози після розморожування гамет корів. Встановлено різну чутливість ооцитів корів до дії низьких температур залежно від характеру оточуючих їх клітин кумулюсу. Проведено морфологічний і цитогенетичний аналіз незрілих і зрілих гамет корів, ранніх зародків великої рогатої худоби, отриманих з деконсервованих, дозрілих і запліднених in vitro яйцеклітин корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12*550.324
Шифр НБУВ: РА316533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Саліна А.С. 
Кріоконсервування ооцитів миші і корови з використанням повільних, швидких і надшвидких режимів заморожування: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / А.С. Саліна ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено ефективність способів заморожування незрілих ооцитів миші та корови у широкому діапазоні швидкостей охолодження нагрівання. Вивчено вплив складових етапів кріоконсервування на збереженість досліджених ооцитів з метою оптимізації даних етапів. Запропоновано спосіб заморожування незрілих ооцитів миші та корови, який передбачає застосування надвисокої швидкості охолодження-нагрівання та кріозахисного середовища, що складається з етиленгліколю та сахарози. Встановлено, що для заморожування незрілих ооцитів даних тварин за лінійним і експоненціальним режимами охолодження ефективним кріоконсервантом є 1,5 М розчин етиленгліколю. Виявлено, що скорочення часу попередньої витримки в 10 %-му розчині етиленгліколю перед перенесенням у середовище для заморожування не знижує рівень збереженості незрілих ооцитів миші та корови після заморожування-відтавання, це дозволяє уникнути попередньої еквілібрації як етап з повного циклу заморожування-відтавання. Показано, що за умов заморожування незрілих ооцитів миші та корови з надвисокою швидкістю охолодження-нагрівання та різних концентрацій кріозахисного середовища, яке складається з етиленгліколю та сахарози, ефективною є концентрація 53 %. У порівняльному аспекті проаналізовано методи кріоконсервування незрілих ооцитів зазначених тварин і складових етапів цих методів з використанням низьких, високих і надвисоких швидкостей охолодження-нарівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12-636-601.2с8 +
Шифр НБУВ: РА365187

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шаторна 
Морфогенетичні закономірності ембріонального розвитку серця: автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.01 / Віра Федорівна Шаторна ; Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський держ. медичний ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.89*692.12 + Р410.105.01-2
Шифр НБУВ: РА367457

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Сасімова І.А. 
Обгрунтування інформаційних електромагнітних методів і оптико-електронних систем збільшення продуктивності тварин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / І.А. Сасімова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. г-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Розв'язано науково-технічну задачу зі збільшення продуктивності тварин через вплив на їх ембріони інформаційного електромагнітного поля (ЕМП) з оптимальними біотропними параметрами, які визначені за допомогою розробленого оптико-електронного пристрою (ОЕС). Встановлено, що для визначення діапазону зміни резонансної частоти ЕМП, яка може впливати на інформаційні процеси ембріонів тварин, розв'язано задачу дифракції однорідної Е-поляризованої хвилі на діелектричному циліндрі з ембріонами. Визначення оптимальних біотропних параметрів ЕМП, що визивають стимуляцію метаболічних процесів в ембріонах, здійснено на розробленій ОЕС з виділенням корисного сигналу параметрів руху ембріонів із шумів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333-633.4 +
Шифр НБУВ: РА368340

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Пішко О.В. 
Осмотична поведінка ооцитів і ембріонів миші на різних етапах кріоконсервування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.В. Пішко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено осмотичну поведінку ооцитів та ембріонів миші на різних етапах кріоконсервування та визначено транспортні параметри клітин. Показано, що стадія розвитку суттєво не впливає на значення коефіцієнта проникності плазматичних мембран ембріонів для молекул води. Не встановлено вірогідних відмінностей коефіцієнтів проникності мембран 1- та 2-клітинних ембріонів для молекул етиленгліколю (виміряних у розчинах 10 %-ої концентрації), і тільки для 8-клітинних ембріонів спостерігається тенденція до зниження цього показника. Установлено, що запліднення та стадія розвитку не впливають на коефіцієнт проникності плазматичних мембран ембріонів миші для молекул 1,2-пропандіолу у межах перших трьох дроблень. Обгрунтовано використання етиленгліколь-сахарозного кріоконсервувального середовища для заморожування чутливих до дії факторів кріопошкодження 2-клітинних ембріонів миші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333 с8 +
Шифр НБУВ: РА340012

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Фоменко І.С. 
Особливості глутаматдегідрогеназної та амінотрансферазних реакцій у слизовій оболонці травного тракту плода корови: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.С. Фоменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.89*694*725.111.435 + Е60*333.89*694*725.111.435
Шифр НБУВ: РА315096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Харченко С.В. 
Особливості пренатального органогенезу легенів і нирок щурів під впливом деяких нестероїдних протизапальних препаратів (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / С.В. Харченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено результати морфологічного, гістохімічного та лектиногістохімічного дослідження ембріонів і плодів щурів віком від 13-ї до 22-ї доби пренатального розвитку, який відбувався за нормальних умов і під впливом терапевтичної, субтоксичної та токсичної доз парацетамолу та німесуліду. Встановлено, що парацетамол і німесулід порушує пренатальний органогенез легенів і нирок. З'ясовано, що парацетамол має більшу пошкоджуючу дію на органогенез остаточної нирки щура, а німесулід відзначається більш негативною дією на органогенез легенів, вираженість якої залежить від дози. Доведено, що терапевтична та токсична дози парацетамолу більш агресивно впливають на обидва органи. Виявлено, що німесулід викликає найбільші зміни у токсичній дозі. З'ясовано, що найменш токсичними є субтоксична доза парацетамолу та терапевтична доза німесуліду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110-29 + Е60*333.89*695.11 + Е60*333.89*693.23
Шифр НБУВ: РА372465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тарновська А.В. 
Перекисне окиснення ліпідів у зародках в'юна за впливу фторхінолонів, іонів кальцію та магнію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / А.В. Тарновська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Уперше досліджено вплив фторхінолонів на систему прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу зародкових клітин в'юна Misgurnus fossilis L. Установлено, що цей вплив протягом ембріогенезу реалізується на мембранному рівні, а саме, через активування інтенсивності вільнорадикальних реакцій та зміну ензиматичної активності антиоксидантної системи. Виявлено, що ступінь впливу антибіотиків залежить не тільки від концентрації препаратів у середовищі інкубації, а й від стадії розвитку зародків та структури самого фторхінолону, що визначає його фізико-хімічні властивості. За допомогою методу електронної мікроскопії показано, що вплив бороцину у концентрації 0,001 % і флюміквілу у концентрації 0,01 % призводить до затримки розвитку та появи різних аномалій у личинок в'юна. Уперше з'ясовано, що вплив досліджених фторхінолонів активізує процеси пероксидації ліпідів. Визначено, що іони кальцію активують процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у зародках в'юна, а іони магнію, навпаки, знижують їх активність на початкових стадіях дроблення бластомерів. З'ясовано, що іони кальцію посилюють активуючий вплив бороцину та флюміквілу на процеси ПОЛ, а іони магнію - нівелюють його.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1-2 + Е60*333.44-641 +
Шифр НБУВ: РА338082

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Ватліцов Д. В. 
Радіаційні пошкодження ізольованих сперматозоїдів різних видів експериментальних тварин та людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / Д. В. Ватліцов ; "Науковий центр радіаційної медицини Академії медичних наук", державна установа. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11-638 + Е70*333.11-638
Шифр НБУВ: РА369850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Мадіч А.В. 
Ранній ембріональний розвиток тварин in vivo і in vitro та біотехнологічні фактори його регуляції: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.20 / А.В. Мадіч ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла-Церква, 2004. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання стимуляції раннього ембріонального розвитку тварин in vivo та in vitro і підвищення ефективності ембріобіотехнологічних методів дослідження механізмів дозрівання, запліднення ооцитів, розвитку химерних ембріональних конструкцій і трансферабельних ембріонів тварин з групи бластомерів. Теоретично і практично обгрунтовано можливості створення in vitro умов, максимально наближених до специфічного маткового середовища на ранніх стадіях ембріогенезу, а також використання факторів, складників, середовищ, здатних стимулювати ооцитарний і ембріональний розвиток. Розроблено морфологічну шкалу оцінки доімплантаційних ембріонів та спосіб гормональної корекції відтворної функції норок, досліджено закономірності та видові особливості ембріонального розвитку норок і песців. Удосконалено методи одержання химерних конструкцій з ембріонів синхронних і асинхронних стадій у норок з застосуванням електростимуляції агрегації мембран чужорідних бластомерів у корів. Запропоновано метод мікроманіпуляцій для одержання чверток деконсервованих морул і нащадків після їх трансплантації. Розроблено і експериментально перевірено "Середовище для дозрівання ооцитів корів і овець in vitro", що забезпечує одержання дозрілих, здатних до запліднення in vitro ооцитів тварин. Ефективність запропонованого середовища підтверджено одержанням ембріонів овець поза організмом та життєздатного приплоду від їх трансплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333*871 + Е60*440.4 +
Шифр НБУВ: РА329972

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Маренець М.В. 
Стан енергетичних процесів у сперматозоїдах бугаїв за умов штучного гіпобіозу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / М.В. Маренець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив комбінованого вуглекислотного гіпобіозу на інтенсивність фруктолізу та циклу трикарбонових кислот у сперматозоїдах бугаїв, їх технологічну придатність і запліднювальну здатність. Встановлено, що переведення сперматозоїдів у стан комбінованого вуглекислотного гіпобіозу знижує інтенсивність фруктолізу, про що свідчить зміна концентрації фруктози, молочної та піровиноградної кислот у плазмі сперми та сперматозоїдах. Зберігання сперми бугаїв у стані комбінованого вуглекислотного гіпобіозу значно подовжує її технологічну придатність і не знижує запліднювальну здатність на відміну від загальноприйнятого методу, що регламентовано відповідною інструкцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11*72с8 + П60-334.4
Шифр НБУВ: РА315083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Шаторна В.Ф. 
Формування клапанного апарату серця в ембріогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / В.Ф. Шаторна ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто джерела та терміни закладки і формування, а також анатомічні та гістологічні особливості клапанного апарату серця. За допомогою сучасних морфологічних ембріональних методик досліджено закладку та розвиток передсердно-шлуночкових клапанів серця, відокремлення артеріального стовбура та формування аортальних і легеневих клапанів конотрункусу. Доведено, що у формуванні стулок клапанів велику роль відіграють ендокардіальні подушки, заповнені мезенхімними клітинами. Морфометрично визначено, що наростання обсягу подушок відбувається до 18-ї стадії розвитку. Формування папілярно-трабекулярного апарату здійснюється завдяки процесам деламінації - розділенню стінки шлуночка. Уточнено терміни формування та джерело закладки сухожилкових струн, соскоподібних м'язів. Визначено критичні періоди, морфологічні передумови та час можливого виникнення деяких уроджених вад клапанного апарату серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.89*692.129
Шифр НБУВ: РА326455

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського