Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (308)Книжкові видання та компакт-диски (277)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Найдьонов В.Г. 
Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / В.Г. Найдьонов ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено структурні елементи впізнавання тирозинової тРНК синтетазою в реакції аміноацилювання з використанням методу сайт-направленого мутагенезу. Встановлено, що додатковий С-кінцевий домен тирозил-тРНК синтетази покращує каталітичну ефективність аміноацилювання тРНК-транскрипту за рахунок підсилювання зв'язування останнього з ферментом. Виявлено критичне значення амінокислотного залишку лізин-147 для активності тирозил-тРНК синтетази печінки бика в аміноацилюванні гомологічної тРНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.226*725.111.46
Шифр НБУВ: РА319316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лукаш Л.Л. 
Вплив екзогенних вірусів і ДНК на спонтанний та індукований мутагенез в соматичних клітинах ссавців: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.Л. Лукаш ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Сформульовано і експериментально обгрунтовано концепцію регуляції мутагенезу під впливом екзогенних нуклеотидних послідовностей вірусного та клітинного походження. Первинним чинником індукованого мутагенезу в системі аденовірус - клітина є експресія ранніх регуляторних генів, відповідальних за стимуляцію реплікації та злоякісну трансформацію клітин. Вторинним чинником дестабілізації є перепрограмування клітинного геному (зміна активності та мутації клітинних генів, транспозиції мобільних генетичних елементів) під впливом експресії вірусних генів та інтеграції їх з хромосомною ДНК. Додатковим чинником мутагенезу, який підвищує ймовірність прояву мутацій, є відтягування репаративних ферментів клітини на взаємодію з молекулами генетичної матриці екзогенного походження. Вперше доведено, що аденовірус є комплексним мутагеном, мутагенна активність якого в непермісивних клітинах визначається взаємодією ранніх оперонів Е1А, Е1В та Е4. Показано корелятивну зміну мутагенної та трансформуючої активності вірусних та клітинних генів під впливом генетичних регуляторних елементів та пухлинного промотору ТРА. Часткова інактивація екзогенної ДНК призводить до зниження, а повна - до втрати мутагенності. Присутність молекул екзогенної ДНК або О6-бензилгуаніну, що інгібують репаративну активність АГТ, призводить до підвищення мутагенного ефекту нітрозогуанідину. Молекулярний аналіз мутацій, індукованих нітрозогуанідином за умов активної та пригніченої репарації, дозволив виявити деякі особливості роботи ферменту АГТ: однакову ефективність стосовно ниток ДНК, що транскрибуються і не транскрибуються, і підвищену точність виправлення пошкоджень на ГЦ-багатих ділянках, які мають більш високу температуру плавлення і довше зберігають двониткову структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.224,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Аленіна С.Б. 
Вплив He-Ne лазера на прояв адаптивних кількісних ознак і біоелектричні властивості клітинних ядер у інбредних ліній і гібридів Drosophila melanogaster: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / С.Б. Аленіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам гетерозису і мінливості адаптивних ознак у Drosophila melanogaster в умовах впливу низькоінтенсивного лазерного випромінювання. Ефекти опромінення He-Ne лазером досліджено на організменному і субклітинному рівнях. Вивчено роль генотипічної й експозиційної компонент у детермінації кількісних ознак, пов'язаних із репродукцією та адаптацією. Встановлено, що опромінення на ранніх етапах онтогенезу приводить до змін вищевказаних ознак, а ступінь виразності ефекту гетерозису залежить від режиму впливу. Підтверджено взаємозв'язок між адаптивними ознаками і біоелектричними властивостями клітинних ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.226-634.5,022
Шифр НБУВ: РА310957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Волкова 
Генетичний аналіз компонентів статевої поведінки Drosophila melanogaster Meig.: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Наталя Євгенівна Волкова ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*736
Шифр НБУВ: РА354719

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Щербакова 
Генетичний аналіз та поведінкові реакції мутантів Drosophila melanogaster із дегенеративними змінами в тканині мозку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Оксана Василівна Щербакова ; НАН України; Інститут клітинної біології і генетичної інженерії. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.221.2 + Е60*444*739.177.52
Шифр НБУВ: РА367315

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Ронкіна Н.І. 
Генетичні відмінності в мінливості кількісних ознак шовковичного шовкопряда і дрозофіли під впливом фізичних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.І. Ронкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено на модельних об'єктахBombyx mori L. та Drosophila melanogaster Meig. генетичні відмінності у мінливості ряду кількісних ознак під впливом мікрохвильового опромінення та температури, зміни біоелектричних властивостей клітинних ядер об'єктів. Проведене дослідження доповнило уявлення про роль заряду клітинних ядер у функціонуванні ядерного геному та вказало на можливість використання методу внутрішньоклітинного мікроелектрофорезу для оцінки впливу зовнішніх чинників на біологічні об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*44
Шифр НБУВ: РА312154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Фединяк А.В. 
Генетичні ефекти поверхневих і підземних вод Львівщини та корекція мутагенних фонів природними або синтетичними сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Фединяк ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено сумарну мутагенну активність стічних, поверхневих і підземних вод Львівщини. Виявлено, що шахтні води та стоки підприємств нафтопереробної та хімічної промисловості спричинюють мутагенний ефект. Зразки води з поверхневих водойм, до яких потрапляють стічні води, також здаті індукувати генні та хромосомні мутації, семантичну рекомбінацію. На підставі результатів дослідження мутагенності води за різних етапів водопідготовки Львівського водопроводу на станціях санітарної водопідготовки Львівської залізниці показано, що вода з артезіанських свердловин не зумовлює мутагенні ефекти. Введення хлору чи його сполук з метою дезінфекції призводить до індукції мутації різного типу. Показано, що добова експозиція з сорбетами природного (глауконітом, трепелом, активованим вугіллям, цеолітом) та синтетичного (іонообмінною смолою АВ-178 та КУ2-8) походження за певних випадків знижувала мутагенні ефекти хлороганічих забруднювачів питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Е60*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА349507

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Глазко Т.Т. 
Дестабілізація хромосомного апарату в різних таксонах тварин як показник екологічних змін: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Т.Т. Глазко ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено соматичні клітини тварин з різних таксонів за мінливих екологічних умов. Виявлено, що у відповідь на середовищні, екологічні зміни у тварин різних таксонів (лабораторні лінії мишей, види полівок, різні породи великої рогатої худоби) дестабілізація каріотипу виникає за ознаками спостереження спонтанної нестабільності. Встановлено, що екологічні зміни тільки підсилюють їх вихідну нестабільність. Доведено наявність елементів упорядкованості в організації хромосомного апарату тварин і хромосом у гаплоїдні набори. Отримано дані про зв'язок між надхромосомною організацією генетичного матеріалу та каріотиповою стабільністю у тварин з різних таксонів. Досліджено зв'язки між взаємним розташуванням гомологічних хромосом у метафазних пластинках клітин кісткового мозку представників полівки-економки, звичайної полівки, периферичної крові тварин різних порід великої рогатої худоби та підвищеною частотою трапляння у них анеуплоїдних клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.221.2*80-638.23
Шифр НБУВ: РА315994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кундієва А. В. 
Експресія 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази та ряду інших генів при дії метил-третбутилового ефіру на організм: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / А. В. Кундієва ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що експресія генів 6-фосфофрукто-2-кіназа/фруктозо-2,6-бісфосфатаза (PFKFB)-4, PFKFB-3 та PFKFB-2 суттєво змінюється під впливом тривалої дії на організм метил-третбутилового ефіру у печінці, легенях і серці щурів і порушується альтернативний сплайсинг їх пре-мРНК. Виявлено новий альтернативний сплайс-варіант мРНК РРКРВ4, що індукується під впливом метил-третбутилового ефіру. Встановлено, що зміни в експресії генів PFKFB-3 та PFKFB-4 під впливом метил-третбутилового ефіру є тканино-специфічними та дозо-залежними. У печінці та легенях також виявлено зміни в альтернативному сплайсингу пре-мРНК PFKFB-2, в результаті чого посилюється експресія варіантів PFKFB без каталітичних доменів 6-фосфофрукто-2-кінази. Встановлено, що під впливом тривалої дії різних доз метил-третбутилового ефіру значно порушується експресія мРНК казеїнкінази-1є, циркадіальних транскрипційних факторів Рег2, ВМаll і Сlоск та протеїнкінази SNARK у печінці, легенях та міокарді щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*443.1 + Е60*725.111.42
Шифр НБУВ: РА376879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Перепелюк М.М. 
Експресія генів інтерферону альфа, його рецептора та протеїнкінази Р на ранньому етапі регенерації печінки у щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / М.М. Перепелюк ; НАН України; Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено експресію генів Ifna1, Ifnar1, та Pkr у печінці щурів після часткової гепатектомії (ЧГЕ) та лапаратомії (ЛАП), які спричиняють перехід клітин печінки від спокою до проліферації та реакцію гострої фази. З'ясовано, що перехід клітин печінки від спокою до проліферації супроводжується ранньою активацією синтезу мРНК IFNalpha в клітинах Купфера з подальшою активацією в гепатоцитах синтезу Ifna1, Ifnar1, та Pkr-специфічних РНК. Показано, що реакція гострої фази в печінці після ЛАП супроводжується вираженим зниженням експресії генів Ifna1 та Pkr в клітинах Купфера. Встановлено, що активація синтезу IFNalpha після ЧГЕ не є можливою за реакції гострої фази. Доведено, що після ЧГЕ в гепатоцитах відбувається перерозподіл білка PKR тільки в цитоплазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*694.6 + Е60*445*725.311.3 +
Шифр НБУВ: РА367369

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Максимчук О.В. 
Зміни експресії гена цитохрому Р450 2Е1 у печінці мишей за дії екзогенних стресових факторів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.В. Максимчук ; Ін-т молекуляр. біології та генетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

З використанням методів імуноблот-аналізу та Нозерн-блот гібридизації показано, що тривале низькоінтенсивне gamma-випромінювання за малих доз спричиняє зменшення вмісту цитохрому P450 2E1 та рівня мРНК Cyp2e1. Встановлено, що дія гострого високоінтенсивного gamma-випромінювання через добу після опромінення за невеликих доз призводить до збільшення, а у разі великих - до зменшення вмісту білка Cyp2e1, за цього рівень відповідної мРНК суттєво знижується за всіх застосованих доз. З'ясовано, що хронічна дія етанолу призводить до підвищення вмісту білка Cyp2e1 і не впливає на рівень відповідної мНК. У разі спільної тривалої дії двох стресорів виявлено початкове зростання вмісту ферменту, що є проявом стабілізувальної дії етанолу. Зі збільшенням тривалості експозиції вміст білка Cyp2e1 зменшується, що зумовлено дією gamma-випромінювання, яке призводить до зниження рівня мРНК Cyp2e1. Зроблено припущення, що інгибування експресії гена цитохрому P450 2E1 за дії gamma-випромінювання відбувається внаслідок загального пероксидного ураження, але може бути певною адаптивною відповіддю клітини у разі оксидативного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*723.411.2 + Е60*445.15*723.411.2 +
Шифр НБУВ: РА363930

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Кам Давід 
Значення генетичних відмінностей в реактивності модельних об'єктів і клітин людини при дії електромагнітних випромінювань різних частот і біологічно активних речовин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Кам Давід ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ефекти опромінювання світлом He-Ne лазера і надвисокої частоти (НВЧ) яєць і ляльок дрозофіли на показники теплостійкості імаго, репродуктивної здатності та виходу імаго у ліній з низькою та високою статевою активністю, та їх гібридів. У дослідах на клітинах букального епітелію людини встановлено, що випромінювання He-Ne лазера надвисокої частоти викликає збільшення електронегативності ядер (ЕНЯ) та підвищення кількості гранул гетерохроматину в ядрах. Досліджено вплив інсуліну та інгібіторів біосинтезу РНК і білка на ЕНЯ. За результатами дослідження виявлено значні ефекти мікрохвильового та лазерного випромінювання на клітинному й організменому рівнях, реакція на дані фактори обумовлена генотипом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*71,022 + Е60*444*80,022
Шифр НБУВ: РА311601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Немазаний І.О. 
Клонування гена та характеристика білка-партнера протеїнкінази рибосомного білка S6 коензим А-синтази: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / І.О. Немазаний ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено та охарактеризовано нові білки партнерів кінази S6 рибосомального білка (S6K1) методом дріжджової двогібридної системи. В результаті проведеного скринування кДНК бібліотеки ембріонів миші ідентифіковано кДНК нового S6K1-зв'язувального білка - КоА-синтази. Вперше клоновано кДНК ген, що кодує КоА-синтазу. Доведено, що КоА-синтаза має дефосфоКоА-кіназну та фосфопантотенатаденілтрансферазну активності та каталізує два останні етапи біосинтезу КоА. Вперше показано, що КоА-синтаза взаємодіє з S6K1 в клітинах дріжджів та в клітинах ссавців. Встановлено, що С-кінцеві ділянки S6K1 та КоА-синтази залучені до утворення білкового комплексу. Продемонстровано мітохондріальну локалізацію КоА-синтази методами конфокальної мікроскопії та субклітинного фракціонування з використанням специфічних антитіл. Виявлено, що КоА-синтаза не є субстратом для S6K1 та встановлено відсутність взаємовпливу обох ферментів на їх активність. Обгрунтовано структурну роль даної взаємодії та виявлено її вплив на можливість S6K1 наближатися до мітохондрії з метою фосфорилювання її мітохондріальних субстратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.44 + Е60*725.111.3 +
Шифр НБУВ: РА333946

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Михальченко В.Г. 
Молекулярні механізми регуляції експресії 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази в різних органах експериментальних тварин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.Г. Михальченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено молекулярні механізми регуляції гліколізу на рівні експресії 6-фосфофрукто-2-кінази/фруктозо-2,6-бісфосфатази (PFKFB) у різних органах тварин у разі гіпоксії та цукрового діабету. Установлено, що експресія PFKFB-3 та її сплайн-варіантів за умов гіпоксії посилюється, але по-різному у різних органах. У разі діабету в різних органах установлено зміни в експресії мРНК PFKFB-3 та деяких сплайс-варіантів. Виявлено нові сплайс-варіанти PFKFB-3, -4 та -1 у мишей і щурів та визначено їх нуклеотидну послідовність. З'ясовано, що варіант мРНК PFKFB-1 сітківки щура відрізняється від PFKFB-1 печінки змінами у послідовності нуклеотидів і відсутністю залишку серину, який зумовлює негативну регуляцію активності, а сплайн-варіант мРНК PFKFB-4 має делецію у бісфофатазному домені та його експресія виявилася лише у головному мозку у разі діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*444*721 + Е60*444*721 + Е60*444*721
Шифр НБУВ: РА361841

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Яценко 
Молекулярно-генетичний аналіз дистрофін-дистрогліканового комплексу у модельного об'єкта Drosophila melanogaster: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Андрій Сергійович Яценко ; НАН України; Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.223 + Е60*440.223
Шифр НБУВ: РА365567

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Білько Д. І. 
Особливості експресії ядерних і Toll-подібних рецепторів та їх функціональних зв'язків у пухлинних клітинах різного походження: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / Д. І. Білько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що найбільш типовою для пухлин різного гістогенезу є експресія ядерних рецепторів - рецепторів глюкокортикоїдів (GR) та активаторів проліферації пероксисом (РРАR), а також ТLR1-6. Одержано пріоритетні дані щодо особливостей експресії NRS та ТLR у клітинах менінгіом. Доведенo здатність бактеріальних ендотоксинів активувати експресію власних (ТLR4) і функціональних (ТLR9) Тоll-подібних рецепторів у пухлинних клітинах, що знижує чутливість останніх до апоптотичних сигналів. Вперше визначено та досліджено особливості дії принципово нової катіонної сполуки, гексадецилтрифеніл-фосфоніум-броміду, яка у достатньо низькій концентрації викликає апоптоз клітин шляхом спрямованого впливу на мітохондрії. Виявлено ефект блокування дексаметазоном процесу викликаної апоптогенними агентами передислокації цитохрому С з мітохондрій до цитоплазми, яка розширює уявлення про участь кортикостероїдних гормонів в механізмах регуляції апоптозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*445.4 + Р562-3
Шифр НБУВ: РА376911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Крисан К.В. 
Перебудови структури плазміди pATV 8 у трансгенних мишей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / К.В. Крисан ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*443.1,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Левчук Л.В. 
Пристосованість генотипів Drosophila melanogaster за умов штучного заміщення хромосом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.В. Левчук ; Селекційно-генет. ін-т УААН. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено з'ясуванню впливу реципрокних міжлінійних заміщень хромосом на окремі показники пристосованості D.melanogaster. Вперше отримано інформацію про рівень відносної пристосованості (W) та інших показників адаптивної здатності генотипів (реальної плодючості, терморезистентності, тривалості життя, виживання за умов голоду) у разі заміщення хромосом 1,2 та 3. Визначено функціональний стан ген-ензимної системи алкогольдегідрогенази (АДГ), наявність корелятивних зв'язків між окремими показниками пристосованості у разі заміщень хромосом. Встановлено, що обмін хромосомами в межах ліній C-S, cn та vg призводить до зменшення адаптивного потенціалу генотипів і в ряді випадків супроводжується модифікацією властивостей алозилмів АДГ. Основною причиною зазначених змін є наявність маркерних мутацій та порушення генного балансу у разі штучних перебудов генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*447.23,022
Шифр НБУВ: РА311142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Мадіч А.В. 
Ранній ембріональний розвиток тварин in vivo і in vitro та біотехнологічні фактори його регуляції: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.20 / А.В. Мадіч ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла-Церква, 2004. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання стимуляції раннього ембріонального розвитку тварин in vivo та in vitro і підвищення ефективності ембріобіотехнологічних методів дослідження механізмів дозрівання, запліднення ооцитів, розвитку химерних ембріональних конструкцій і трансферабельних ембріонів тварин з групи бластомерів. Теоретично і практично обгрунтовано можливості створення in vitro умов, максимально наближених до специфічного маткового середовища на ранніх стадіях ембріогенезу, а також використання факторів, складників, середовищ, здатних стимулювати ооцитарний і ембріональний розвиток. Розроблено морфологічну шкалу оцінки доімплантаційних ембріонів та спосіб гормональної корекції відтворної функції норок, досліджено закономірності та видові особливості ембріонального розвитку норок і песців. Удосконалено методи одержання химерних конструкцій з ембріонів синхронних і асинхронних стадій у норок з застосуванням електростимуляції агрегації мембран чужорідних бластомерів у корів. Запропоновано метод мікроманіпуляцій для одержання чверток деконсервованих морул і нащадків після їх трансплантації. Розроблено і експериментально перевірено "Середовище для дозрівання ооцитів корів і овець in vitro", що забезпечує одержання дозрілих, здатних до запліднення in vitro ооцитів тварин. Ефективність запропонованого середовища підтверджено одержанням ембріонів овець поза організмом та життєздатного приплоду від їх трансплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333*871 + Е60*440.4 +
Шифр НБУВ: РА329972

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Токовенко Б. Т. 
Розробка та застосування методів in silico для визначення сайтів зв'язування транскрипційних факторів у еукаріот на прикладі ISGF-3: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.03 / Б. Т. Токовенко ; Національна академія наук України ; Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*741.3 в661.2 + Е60*44 в661.2
Шифр НБУВ: РА370782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського