Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (57)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*441$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Найдьонов В.Г. 
Вивчення методом сайт-направленого мутагенезу елементів впізнавання тирозинової тРНК тирозил-тРНК синтетазою з вищих еукаріотів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / В.Г. Найдьонов ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено структурні елементи впізнавання тирозинової тРНК синтетазою в реакції аміноацилювання з використанням методу сайт-направленого мутагенезу. Встановлено, що додатковий С-кінцевий домен тирозил-тРНК синтетази покращує каталітичну ефективність аміноацилювання тРНК-транскрипту за рахунок підсилювання зв'язування останнього з ферментом. Виявлено критичне значення амінокислотного залишку лізин-147 для активності тирозил-тРНК синтетази печінки бика в аміноацилюванні гомологічної тРНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.226*725.111.46
Шифр НБУВ: РА319316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Аленіна С.Б. 
Вплив He-Ne лазера на прояв адаптивних кількісних ознак і біоелектричні властивості клітинних ядер у інбредних ліній і гібридів Drosophila melanogaster: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / С.Б. Аленіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам гетерозису і мінливості адаптивних ознак у Drosophila melanogaster в умовах впливу низькоінтенсивного лазерного випромінювання. Ефекти опромінення He-Ne лазером досліджено на організменному і субклітинному рівнях. Вивчено роль генотипічної й експозиційної компонент у детермінації кількісних ознак, пов'язаних із репродукцією та адаптацією. Встановлено, що опромінення на ранніх етапах онтогенезу приводить до змін вищевказаних ознак, а ступінь виразності ефекту гетерозису залежить від режиму впливу. Підтверджено взаємозв'язок між адаптивними ознаками і біоелектричними властивостями клітинних ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.226-634.5,022
Шифр НБУВ: РА310957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Щербакова 
Генетичний аналіз та поведінкові реакції мутантів Drosophila melanogaster із дегенеративними змінами в тканині мозку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Оксана Василівна Щербакова ; НАН України; Інститут клітинної біології і генетичної інженерії. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.221.2 + Е60*444*739.177.52
Шифр НБУВ: РА367315

Рубрики:

      
4.

Фединяк А.В. 
Генетичні ефекти поверхневих і підземних вод Львівщини та корекція мутагенних фонів природними або синтетичними сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Фединяк ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено сумарну мутагенну активність стічних, поверхневих і підземних вод Львівщини. Виявлено, що шахтні води та стоки підприємств нафтопереробної та хімічної промисловості спричинюють мутагенний ефект. Зразки води з поверхневих водойм, до яких потрапляють стічні води, також здаті індукувати генні та хромосомні мутації, семантичну рекомбінацію. На підставі результатів дослідження мутагенності води за різних етапів водопідготовки Львівського водопроводу на станціях санітарної водопідготовки Львівської залізниці показано, що вода з артезіанських свердловин не зумовлює мутагенні ефекти. Введення хлору чи його сполук з метою дезінфекції призводить до індукції мутації різного типу. Показано, що добова експозиція з сорбетами природного (глауконітом, трепелом, активованим вугіллям, цеолітом) та синтетичного (іонообмінною смолою АВ-178 та КУ2-8) походження за певних випадків знижувала мутагенні ефекти хлороганічих забруднювачів питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Е60*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА349507

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Глазко Т.Т. 
Дестабілізація хромосомного апарату в різних таксонах тварин як показник екологічних змін: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Т.Т. Глазко ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено соматичні клітини тварин з різних таксонів за мінливих екологічних умов. Виявлено, що у відповідь на середовищні, екологічні зміни у тварин різних таксонів (лабораторні лінії мишей, види полівок, різні породи великої рогатої худоби) дестабілізація каріотипу виникає за ознаками спостереження спонтанної нестабільності. Встановлено, що екологічні зміни тільки підсилюють їх вихідну нестабільність. Доведено наявність елементів упорядкованості в організації хромосомного апарату тварин і хромосом у гаплоїдні набори. Отримано дані про зв'язок між надхромосомною організацією генетичного матеріалу та каріотиповою стабільністю у тварин з різних таксонів. Досліджено зв'язки між взаємним розташуванням гомологічних хромосом у метафазних пластинках клітин кісткового мозку представників полівки-економки, звичайної полівки, периферичної крові тварин різних порід великої рогатої худоби та підвищеною частотою трапляння у них анеуплоїдних клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.221.2*80-638.23
Шифр НБУВ: РА315994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Півень 
Роль деяких вуглеводзв'язувальних білків у спонтанному та індукованому мутагенезі соматичних клітин ссавців in vitro: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / Оксана Олександрівна Півень ; НАН України; Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.221.5
Шифр НБУВ: РА360501

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Бобак Я.П. 
Спонтанний та індукований рентгенівським опроміненням мутагенез у ліній Ilozenge Drosophila melanogaster/I та характеристика фенолоксидази у одержаних мутантів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Я.П. Бобак ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.222,022 + Е60*441.226-638.1,022
Шифр НБУВ: РА308576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Бобак 
Спонтанний та індукований рентгенівським опроміненням мутагенез у ліній lozenge Drosophila melanogaster та характеристика фенолоксидази у одержаних мутантів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Ярослав Петрович Бобак ; НАН України, Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.222,022 + Е60*441.226-638.1,022
Шифр НБУВ: РА308576

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Гірін С.В. 
Стан прооксидантно-антиоксидантної системи та індукція хромосомних аберацій за умов дії ксенобіотиків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.В. Гірін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження in vivo інтенсивності перебігу пероксидного окиснення ліпідів, стану антиоксидантної системи та цитогенетичних показників за умов сумісної дії на організм ксенобіотиків, розповсюджених у промислових регіонах України. Встановлено відмінності в інтенсивності перебігу різних рівнів процесу пероксидації ліпідів за умов дії на організм досліджуваних ксенобіотиків і радіації. Вперше виявлено тканинно специфічні зміни в прооксидантно-антиоксидантній системі залежно від природи пошкоджуючих факторів і тривалості їх впливу. Показано зміни в антиоксидантному статусі тканин і порушення їх регулюючих функції щодо процесу пероксидного окиснення ліпідів за умов дії ксенобіотиків. Вперше встановлено кореляційні залежності між показниками прооксидантно-антиоксидантної системи та цитогенетичними параметрами за умов дії досліджуваних ксенобіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.221.2 + Е60*72*801.1-648 +
Шифр НБУВ: РА336354

Рубрики:

      
10.

Клестова З.С. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування контролю геному клітин при вірусних інфекціях тварин та в процесі розробки засобів їх специфічної профілактики: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / З.С. Клестова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Уперше встановлено ранній етап взаємодії коронавірусу та ротавірусу з ентероцитом кишечника свиней: пошкодження структури мікроворсинок цих клітин, що відбувається до момента адсорбції на специфічних рецепторах клітинної мембрани. Визначено структуру популяції ротавірусу свиней та її зміни за довготривалої адаптації (протягом 85-ти пасажів) до чутливих систем культивування. З'ясовано гетерогенність популяції збудника (за S-ознакою та методом електронної мікроскопії), у якій постійно присутня стабільна мікропопуляція патогену. Уперше встановлено генотоксичну дію патогенних РНК-вмісних вірусів, збудників інфекційних хвороб тварин. Виявлено та порівняно мутагенний ефект патогенних РНК-вмісних вірусів свиней за моно- й асоційованих інфекцій (у випадку сукупного та роздільного інфікування епізоотичними штамами рота- та коронавірусу свиней) за умов in vivo. Установлено пошкодження хромосомного апарата у клітин свиней (in vivo та in vitro) з застосуванням живих вакцинних противірусних препаратів. Виявлено, що одночасний вплив двох РНК-вмісних вірусів підсилює генотоксичний ефект у клітинах свиней у порівнянні з дією одного патогену. Відзначено щодо відмінності впливу вакцинних штамів вірусу класичної чуми свиней (живого) й інактивованого) на хромосомний апарат клітин цих груп. Визначено зміни інфекційної активності коронавірусу та ротавірусу свиней (інгібіцію та підвищення) під дією настою кореня женшеню, одержаного з калусної культури, що можна використовувати у виробництві інактивованих і живих вакцин. Визначено можливість зниження мутагенного впливу РНК-вмісних вірусів тварин за допомогою фітопрепаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П843 + Е60*441.226*801.3 + Е326.222*44 +
Шифр НБУВ: РА344867

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського