Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*73*334.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Лоай Х.М.Х. 
Вікові особливості обміну ліпідів, які беруть участь в процесах сигнальної трансдукції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Х.М.Х. Лоай ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові особливості обміну ліпідів, що беруть участь у процесах сигнальної трансдукції, проаналізовано регулювальний вплив тироксину й аліментарних факторів на їх перебіг. З'ясовано, що у період старіння відбувається посилення обміну ефінголіпідів у печінці, що призводить до нагромадження ліпідів (цераміду та сфінгозину), які є індукторами апотозу та запальних реакцій. Збільшення рівня цераміду виявлено і в структурах мозку: корі та гіпокампі. Встановлено, що у період старіння збільшення вмісту цераміду у функціонально різних тканинах відбувається у разі зростання рівня їх попередників - вільних жирних кислот і пропроліферативного ліпіду - діацилгліцерину (ДАГ). Доведено суттєву роль L-T4 у терміновій регуляції вмісту сигнальних ліпідів, залучених у різні шляхи сигнальної трансдукції. Встановлено, що дія гормону на обмін ліпідів характеризується віковою специфічністю, обгрунтовано можливість її зміни за допомогою аліментарних чинників. З'ясовано, що важливим модулятором обміну сфінголіпідів і ДАГ та відповіді клітин на дію L-T4 в клітинах печінки є вітамін E та пальмітинова кислота. Встановлено, що вітамін E знижує рівень церамідів у старих клітинах до рівня молодих, нормалізує обмін сфінголіпідів і гліцерофосфоліпідів за умов прискореного старіння гепатоцитів, збільшує чутливість клітин до термінової дії L-T4. Зроблено висновок про суттєве фізіологічне значення даного ефекту у регуляції сигнальних шляхів, що сприяють виживанню клітини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*334.6 + Е60*725.13 +
Шифр НБУВ: РА358471

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Утко Н.О. 
Вміст мРНК, активність ключових ферментів антиоксидантної системи та швидкість газообміну при старінні дрозофіл, мишей і щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.О. Утко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів кластерного аналізу виявлено вікові зміни у ієрархічній структурі зв'язків між показниками, що характеризують вміст мРНК й активність головних антиоксидантних ферментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*334.6 + Е60*731.51 +
Шифр НБУВ: РА348676

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Семенова Я.О. 
Роль аліментарних факторів у регуляції обміну фосфатидилсерину в мозку, нирках та печінці щурів в процесі старіння: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Я.О. Семенова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено деякі особливості вмісту й обміну фосфатидилсерину (ФС) та метаболічно пов'язаних з ним ліпідів у мозку, нирках і печінці щурів лінії Вістар у процесі старіння. Встановлено зниження вмісту та синтезу ФС у гіпокампі щурів у процесі старіння, зниження рівня знову синтезованого ФС у печінці, нирках і неокортексі старих щурів у порівнянні з молодими. Визначено, що короткочасне та хронічне введення в харчовий раціон тварин риб'ячого жиру призводить до збільшення в старості синтезу та вмісту ФС у мозку. Зазначено, що введення в організм 24-місячних щурів екзогенного ФС сприяє накопиченню ФС у гіпокампі та сфенгомієліну (СФМ) в гіпокампі та неокортексі. Проаналізовано, що за постійного введення в раціон риб'ячого жиру або екзогенного ФС відзначається покращання умовно-рефлекторної діяльності тварин. Встановлено, що постійне надходження в організм 3-місячних тварин етилового спирту призводить до зниження в гіпокампі молодих щурів вмісту та синтезу ФС і СФМ, співвідношення СФМ/холестерин і збільшення церамід/СФМ, а також знижує когнітивні функції молодих щурів. Проаналізовано, що споживання етилового спирту супроводжується збільшенням у нирках рівня фосфатидилетаноламіну (ФЕА), цераміду, експресії beta-галактозидази, вмісту в сечі NO і лужної фосфатази, але не змінює вміст і обмін ФС у нирках. Обгрунтовано, що риб'ячий жир сприяє нормалізації етанол-індукованих порушень вмісту й обміну ФС у гіпокампі, покращує когнітивні функції щурів і запобігає змінам обміну ліпідів у нирках, нормалізує їх функціональний стан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72*334.6 + Е60*73*334.6 + Е60*73*725.13 +
Шифр НБУВ: РА369058

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського