Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*738.822$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дідович А.П. 
Вплив адреналіну на ліпідний обмін у скелетних м'язах тварин в онтогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.П. Дідович ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 16 с. — укp.

Представлено дані про фізіолого-біохімічні механізми, які лежать в основі змін вмісту ліпідів у скелетних м'язах великої рогатої худоби в онтогенезі і про роль адреналіну в регуляції обміну ліпідів у вказаній тканині даного виду. Встановлено, що у скелетних м'язах великої рогатої худоби протягом постнатального розвитку зростає вміст триацилгліцеролів і зменшується вміст фосфоліпідів і холестеролу. При цьому в скелетних м'язах знижується активність триацилгліцеролліпази і підвищується активність ліпопротеїнліпази, знижується інтенсивність окислення жирних кислот. В період з 1- до 6-місячного віку в скелетних м'язах великої рогатої худоби знижується використання глюкози і зростає використання оцтової кислоти в синтезі ліпідів, змінюється жирнокислотний склад ліпідів. Після триразового введення тваринам адреналіну в скелетних м'язах знижується вміст триацилгліцеролів, підвищується активність триацилгліцеролліпази і посилюється окиснення жирних кислот, знижується інтенсивність синтезу ліпідів із оцтової кислоти, змінюється жирнокислотний склад ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13*723*112.6*33,022 + Е60*738.822*72,022 + П60-272.513,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мельничук О.М. 
Вплив рутину, кверцетину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення скелетного м'яза жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.М. Мельничук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментального вивчення впливу флавоноїдів, зокрема, кверцетину, рутину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення пучків волок скелетного м'яза m tibialas anterior жаби Rana temporaria з використанням методу тензометрії. У процесі проведення експерименту визначалися сила скорочення, зміна довжини м'язових волокон, температура омиваючого розчину, а також параметри стимулювального сигналу. Досліджено зміни динамічних параметрів м'язового скорочення впродовж фаз тетанічного утримання стаціонарного стану та на до- і післятетанічних ділянках. Установлено, що досліджувані речовини впливають на розвиток силової відповіді та зміну довжини м'язових волокон. Показано нерівномірний вплив розчинів флавоноїдів, хлориду алюмінію та їх комплексів на силову відповідь і вкорочення м'язових волокон. Виявлено, що кверцетин є більш активним інгібітором ізотонічних скорочень скелетних м'язів у порівнянні з рутином. Внаслідок дії розчинів кверцетину та рутину пригнічується зміна довжини м'язових волокон протягом всього скоротливого процесу, а зміни сили скорочення значною мірою відрізнялися впродовж досліджених фаз скорочення. Найменший вплив на генерацію силової відповіді м'язових волокон спостережено впродовж фаз дотетанічного скорочення. Максимальні зміни силової відповіді відбувались за тетанічних і післятетанічних фаз скорочення. Виявлено концентраційну залежність синергетичної інгібувальної дії досліджених флавоноїдів у комплексі з алюмінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-64 +
Шифр НБУВ: РА341723

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Чорноморець П.М. 
Вплив ультразвуку на перебіг запалення скелетного м'язу при експериментальній травмі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / П.М. Чорноморець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив ультразвуку низької інтенсивності на перебіг травми скелетного м'яза. На підставі результатів проведеного дослідження певних показників, які характеризують різні аспекти травматичного процесу з'ясовано закономірності перебігу запалення у разі експериментальної травми та характер дії ультразвуку на ці процеси. Вперше виявлено залежність ефекту терапевтичного лікування від фази запального процесу. Визначено, що параметри регуляторного статусу та загального прояву запалення за умов дії терапевтичного лікування через 4 год після травми відображають початок загострення запалення, а також його прискорене завершення. Активність вільнорадикальних процесів і антиоксидантної системи різко знижується та перебуває у межах норми продовж усього періоду запалення на фоні підвищення активності глутатіонредуктази, що характеризує загальну антиоксидантну здатність тканини. Після терапевтичного впливу ультразвуку через 24 год після травми у тканині розвивається регуляторний дисбаланс, що призводить до пролонгованого перебігу запального процесу. Запропоновано гіпотезу, яка дозволяє з'ясувати залежність ефектів ультразвуку від фази запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-632.2 + Р458.145-29 +
Шифр НБУВ: РА364447

Рубрики:

      
4.

Пічуріна Н.В. 
Енергетика скорочення скелетного м'яза білих щурів за різного тиреоїдного статусу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Пічуріна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

В експериментах in situ виявлено закомірності у характері впливу різних моделей експериментального гіпертиреозу (від легкого ступеня виразності до важкої форми тиреотоксикозу) на головні параметри енергетики ізометричного скорочення скелетного м'яза білих щурів у разі розвитку стомлення та за умов адренергічної стимуляції. Показано, що за умов in situ у разі експериментального гіпертиреозу легкого ступеня виразності м'яз набуває високої функції здібності. За цього поліпшуються мобільні та силові показники його енергетики, зменшується латентний період скорочення та час розвитку максимальної напруги, зростає величина ізометричної напруги та збільшується швидкість її розвитку. Встановлено, що за умов in situ температурна вартість скоротливого акту збільшується у разі збільшення ступеня виразності експериментального гіпертиреозу. Показано, що за умов in situ у разі розвитку втоми температурна вартість скорочення м'яза зростає незалежно від тиреоїдного статусу та типу ізометричного скорочення. Виявлено beta-адреностимулювальний ефект ізопропілнорадреналіну на параметри енергетики м'язового скорочення. Цей ефект спостережено тільки у тварин еутиреоїдної групи в щурів з легким ступенем експериментального гіпертиреозу. Обгрунтовано положення про модулювальну дію різних доз трийодтироніну на функціональну характеристику скелетного м'яза за умов in situ, зокрема, у разі розвитку стомлення та стимуляції катехоламінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29 + Е60*738.822*711 +
Шифр НБУВ: РА363492

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Богуславський А.Ю. 
Роль монооксиду азоту в регуляції ефективності використання кисню працюючим скелетним м'язом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.Ю. Богуславський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено роль NO та мітохондріальної пори (МП) у регуляції кровотоку, силових і кисневих параметрів роботи литкового м'яза за умов короткочасного навантаження та моделювання м'язового втомлення. У дослідах на собаках за короткочасної стимуляції показано, що блокада синтезу NO та індуковане феніларсиноксидом (ФАО) відкриття МП мають якісно подібні результати: пригнічення функціональної гіперемії, виразне падіння сили м'язових скорочень та істотне зменшення ефективності використання кисню працюючим литковим м'язом. За цього у сироватці венозної крові зареєстровано значну концентрацію мітохондріального фактора (МФ) - маркера відкриття МП. За цього премедикація нітропрусидом натрію значною мірою попереджала активацію МП та пригнічення функціонального стану працюючого м'яза, що відбувалися за дії ФАО, а тривале навантаження литкового м'яза за контрольних умов призводило до виразного пригнічення силових і кисневих показників роботи - розвитку втомлення, що супроводжувалося відкриттям МП. На підставі результатів дослідів з попереднім введенням блокаторів відкриття МП циклоспорину А та мелатоніну доведено, що МП відіграє значну роль у розвитку втомлення скелетного м'яза. Відзначено, що, у порівнянні з контрольною групою тварин, попереднє введення блокатора NOS істотно пригнічує вихідний функціональний стан м'яза, потенціює відкриття МП, що призводить до більш виразного зменшення сили та ефективності використання кисню литковим м'язом. Премедикація донором NO, як і попереднє короткочасне навантаження (прекондиціонування) запобігали втомленню м'яза, зменшуючи чутливість МП до дії індукторів. Зроблено висновок, що NO-залежна регуляція сили та ефективності використання кисню працюючим скелетним м'язом реалізується внаслідок модулювального впливу NO на чутливість МП до відкриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822 +
Шифр НБУВ: РА335603

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Шут А.М. 
Статистична та кінетичні моделі скорочення м'язового волокна: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.М. Шут ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено фізико-математичні моделі процесів, що відбуваються під час скорочення м'язового волокна. Статистичну модель скорочення скелетного м'язу побудовано за допомогою базових принципів статистичної фізики. На підставі застосування їх до alpha-спіралі, як квазіодновимірного кристала, та коливних збуджень, як квазічастинок у наближенні ефективної маси, що розповсюджуються вздовж нього і викликають генерацію сили, аналітично одержано залежність сила - довжина для поодинокого скорочення скелетного м'язу. Описано динаміку ізометричного скорочення. Розраховано зміну ентропії та вільної енергії у разі видовження м'язу. Експериментально досліджено залежність сили та довжини скороченого м'язу від температури. У межах моделі одержано модифіковане рівняння Хілла та розкрито фізичний зміст його коефіцієнтів. Одержано числові оцінки для параметрів моделей, які характеризують кінетику асоціації та дисоціації актоміозинового комплексу. Побудовано кінетичну модель, яка описує вплив рівня pH середовища на АТФазну активність міозину скелетних м'язів. Досліджено механізм утворення двох максимумів АТФазної активності міозину у разі зміни рівня pH, яка обумовлена участю у ферментативній реакції чотирьох протонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822.2*711
Шифр НБУВ: РА356147

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського