Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*333.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Черкашина І.В. 
Вплив перфторана на функціональні характеристики сперміїв людини при гіпотермічному зберіганні та кріоконсервації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І.В. Черкашина ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Показано можливість використання кровезамісника з функцією транспорту кисню для зберігання сперміїв людини за умов гіпотермії. Визначено ефективну концентрацію препарату у середовищі - 40 % за об'ємом. Досліджено специфічні взаємозв'язки процесів перекисного окиснення ліпідів у сперміях людини з інкубацією клітин у середовищі з підвищенним вмісто кисню. Уперше встановлено та науково обгрунтовано антиоксидантний ефект емульсії "Перфторан" як компонента кріозахисного середовища для збільшення життєздатності відігрітих сперміїв, доведено неможливість використання перфторану як кріоконсерванту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11 c3 +
Шифр НБУВ: РА352064

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Терпяча І.В. 
Зберігання сперміїв в умовах гіпотермії для використання в програмі екстракорпорального запліднення ооцитів людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / І.В. Терпяча ; Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив умов гіпотермії на життєздатність, кінетичну активність, збереження активності ферменту акрозину та запліднювальну здатність сперміїв людини під час лікування безплідності методом екстракорпорального запліднення. Розроблено новий спосіб зберігання активнорухливої фракції сперміїв. Виявлено, що за температури <$E8 symbol Р~ roman C> у середовищі Menezo B2 спермії найкраще зберігають свою кінетичну рухливість, життєздатність та активність акрозину. На підставі результатів дослідження ефективності запліднення ооцитів після їх дозрівання сперміями, які зберігалися за умов гіпотермії, встановлено здатність незрілих ооцитів дозрівати in vitro і запліднюватись. Розроблено методику реінсемінації незапліднених ооцитів сперміями, що зберігалися за умов гіпотермії, застосування якої дозволяє зберігати сперматозоїди у функціонально активному стані та покращувати ефективність програми екстракорпорального запліднення ооцитів людини під час лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11 + Р716.11 с13 +
Шифр НБУВ: РА334118

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кочешкова Н.С. 
Ідентифікація та властивості іон-транспортувальних АТР-гідролаз сперматозоїдів чоловіків за умов олігозооспермії: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.С. Кочешкова ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані досліджень щодо ідентифікації активностей АТРазних систем з зовнішньо- та внутрішньоклітинною локалізацією активних центрів у сперматозоїдах чоловіків. Вивчено особливості їх функціонування за нормального стану даних систем та у разі олігозооспермії. Установлено зміни вмісту нітритів за умов розвитку цієї патології. Установлено, що олігозооспермія зумовлює значну частку випадків (30 %) чоловічого безпліддя. Запропоновано новий біохімічний тест на наявність олігозооспермії, який грунтується на визначенні величини "загальної" еозин Y-чутливої АТРазної активності сперматозоїдів за умов додавання 0,5 % розчину сапоніну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11 + Р696-324 +
Шифр НБУВ: РА354261

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Андрусишина І.М. 
Морфологічні та біохімічні зміни чоловічих гамет (сперматозоїдів) при поєднаній дії іонізуючого опромінення і важких металів (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / І.М. Андрусишина ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що провідними морфофункціональними ознаками токсичного та радіаційного пошкодження сперматозоїдів є зниження загальної кількості та кількості рухливих сперміїв, порушення структури плазмолеми та внутрішньоклітинних мембран акросоми та мітохондрій, а також пошкодження апарату руху чоловічих гамет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11*72*716-638.22 + Е70*333.11*72*716-641.1
Шифр НБУВ: РА319615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Ватліцов Д. В. 
Радіаційні пошкодження ізольованих сперматозоїдів різних видів експериментальних тварин та людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / Д. В. Ватліцов ; "Науковий центр радіаційної медицини Академії медичних наук", державна установа. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11-638 + Е70*333.11-638
Шифр НБУВ: РА369850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Максим'юк Г.В. 
Роль іонів кальцію, калію, натрію і транспортних АТФаз у збереженні біологічної повноцінності сперматозоїдів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г.В. Максим'юк ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Суттєві зміни концентрації іонів і збільшення активності АТФаз у разі олігозооспермії призводять до зменшення або збільшення концентрації, зниження рухливості та збільшення кількості патологічних форм сперматозоїдів в еякулятах. За умов тривалого зберігання сперми за оптимальної та зниженої температур змінюється спосіб транспорту іонів: у кожній дослідній групі еякулятів установлено відповідну схему змін вектора руху іонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11 + Р696-324 +
Шифр НБУВ: РА329256

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського