Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*698.131$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Чертов С.М. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика нижньої щелепи людини для комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Чертов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості конфігурації поверхонь нижньої щелепи (НЩ) людини у взаємозв'язку з площинними координатами точок (ПКТ) у трьох вимірах на її зовнішній і внутрішній поверхнях. Встановлено, що анатомічні та морфометричні характеристики НЩ людини є індивідуальними та залежать від форми черепа, статі, наявності або відсутності зубів. Виявлено, що статеві особливості НЩ більше пов'язані з морфометричними показниками, ніж формотвірними факторами. З'ясовано, що у чоловічих НЩ морфометричні показники більші, ніж у жіночих. Доведено, що кількість, положення, морфометричні параметри та характер розподілу ПКТ пов'язані з формою черепа та статтю людини. Виявлено, що комп'ютерна модель НЩ людини, побудована за допомогою комп'ютерної програми 3Ds Max8, за кількісними параметрами та формою збігається з її кістковим аналогом. З'ясовано, що дана програма дозволяє моделювати анатомічні об'єкти, наприклад НЩ людини, а також зміни в НЩ у разі втрати зубів і процес віртуальної імплантації штучних зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.4 + Е70*698.131.24 +
Шифр НБУВ: РА360316

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Землянський І.Л. 
Анатомічна мінливість і морфометрична характеристика турецького сідла для тривимірного комп'ютерного моделювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.Л. Землянський ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення анатомічної мінливості форми та розмірів турецького сідла (ТС) та його елементів у взаємозв'язку з формою черепа та статтю. Виявлено крайні умови та діапазон анатомічної мінливості конфігураці ТС і клиноподібної пазухи (КП) у людей з брахі-, мезо- та доліхоцефалічною формою черепа. Виділено рентгенометричі показники ТС, обчислено передньозадній, поперечний і глибинний розмір ТС, які зіставлено з морфометричними даними, що дозволило обчислити коефіцієнт проекційного збільшення. Встановлено, що форма та довжина передніх, середніх і задніх нахилених відростків зумовлені формою черепа людини. У брахіцефалів дані відростки не з'єднуються. У мезоцефалів вони не формують цілісних арок, як це має місце у доліхоцефалів. Установлено, що конфігурація та співвідношення елементів ТС, а також КП знаходяться у прямій залежності від форми черепа, а морфометричні параметри більшою мірою залежать від статі людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 в661.2 + Р634 +
Шифр НБУВ: РА363852

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шаюк А. В. 
Комп'ютерно-томографічні параметри анатомічних структур передньої черепної ямки та зорового нерва у осіб різних конституціональних типів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 / А. В. Шаюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено найбільшу кількість (НК) достовірних тенденцій відмінностей комп'ютерно-томографічних розмірів (КТР) анатомічних утворень передньої черепної ямки (ПЧЯ) та зорового нерва (ЗН) між дівчатами різного віку на Поділлі, а також найменшу - між дівчатами різних краніотипів; НК відмінностей у юнаків різного віку та краніотипів, найменшу - між юнаками різних соматотипів. Визначено прояви статевого диморфізму КТР зазначених структур мозку (ЗСМ) між однаковими за віком, краніотипом і соматотипом юнаками та дівчатами (практично в усіх випадках більші значення встановлені у юнаків). Проаналізовано особливості взаємозв'язків між КТР анатомічних утворень ПЧЯ та ЗН і антропометричними та соматотипологічними параметрами організму здорових юнаків і дівчат, описано регресійні рівняння індивідуальних розмірів ЗСМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131.1 + Е70*699.177.3 + Р364.155
Шифр НБУВ: РА380853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Бондаренко О.В. 
Морфометрична характеристика кісток склепіння черепа людини для комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Бондаренко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне краніоеметричне дослідження склепінь 60 черепів. У процесі комп'ютерного моделювання використано програму 3D Studio Max 3.1 Final Release, що дозволяє побудувати комп'ютерні моделі завнішньої та внутрішньої поверхонь склепіння черепа людини, а також об'єднати їх в єдине ціле. При цьому було враховано недоліки відомих способів краніопластики. На комп'ютерній моделі було умовно позначено дефект та створено комп'ютерну модель відсутньої ділянки кістки. Показано, що одержана комп'ютерна модель імплантату цілком повторювала конфігурацію зовнішньої та внутрішньої поверхонь відсутньої ділянки кістки, його розміри, товщину та форму периметра. Зазначено, що запропонована методика побудови комп'ютерної моделі склепіння черепа може бути використана для виготовлення імплантату для закриття дефекту в черепі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131в64 +
Шифр НБУВ: РА322606

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Федорищева В.О. 
Порівняльний аналіз нормальних черепів та черепів з набутими деформаціями з археологічних розкопок Верхнього Салтова, Нижнього Дону, Херсонеса, Тепе-Кермана: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.О. Федорищева ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено морфометричні особливості 98-ми черепів, одержаних під час археологічних розкопок Верхнього Салтова, Нижнього Дону, Херсонеса, Тепе-Кермена. Здійснено їх краніометрію, виготовлення, сканування та вимірювання краніограм у програмі AutCAD 2007. Побудовано усереднені профілі для кожної популяції, визначено масштабний коефіцієнт для переводу одержаних за рентгенограмами значень лінійних показників в істинні. Проведено статистичний аналіз одержаних даних. Установлено лінійні та кутові показники черепа людини з використанням рентгенограм, проаналізовано статеві особливості будови, розмірів, форми людських черепів з різних археологічних розкопок. Проведено краніометричну характеристику нормальних черепів і черепів з набутою деформацією. Проведено порівняння вітчизняної та міжнародної систем вимірювань черепів. За результатами дослідження показано належність осіб, черепа яких вивчено, до європеоїдної раси. Встановлено краніометричні показники, що не розрізняються та вірогідно розрізняються у всіх досліджених черепах. Виявлено краніометричні показники з невисоким коефіцієнтом варіації для всіх вивчених археологічних розкопок. Показано ідентичність нормальних черепів з кварталу IXa північного району Херсонеса та "печерного міста" Тепе-Кермен. Виявлено краніометричні показники нормальних і деформованих черепів з археологічних розкопок, що мають вірогідні відмінності залежно від статі, місця мешкання та типу деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*698.131 +
Шифр НБУВ: РА363359

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського