Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*733$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Дахнов С.Л. 
Акустичні властивості респіраторного тракту людини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / С.Л. Дахнов ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено акустичні властивості респіраторного тракту людини. Розроблено ряд сучасних методів електронної багатоканальної реєстрації та комп'ютерної обробки сигналів, характерних для коливань поверхні тіла людини. Проведено аналіз респіраторного тракту як аеродинамічного й акустичного каналів. Досліджено вплив фізичних та фізіологічних особливостей верхніх дихальних шляхів на характеристики шумів дихання.Показано, що завдяки великій швидкості потоку повітря в голосовій щілині виникає його турбулізація і, як наслідок, ефективне шумоутворення. На підставі аналізу спектрально-часових характеристик шумів дихання в нормі та патології проведено об'єктивізацію аускультативних ознак (вербальних моделей). Виконано і досліджено зміни основних і додаткових типів дихання, акустичних характеристик респіраторного тракту хворих в процесі їх одужання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.2*715.2,022 + Р412-431с05
Шифр НБУВ: РА310500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Макаренкова А.А. 
Акустичні характеристики звуків дихання та методи їх реєстрації і обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / А.А. Макаренкова ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси переходу звуків, генерованих процесами життєдіяльності організму на прийомні акустичні перетворювачі. Визначено шляхи побудови ефективних електроакустичних перетворювачів, призначених для аускультації звуків дихання. Запропоновано нові перетворювачі, в яких перехід звуку здійснюється більш раціонально. Установлено, що запропоновані перетворювачі перевершують за ефективністю закордонні. Здійснено дослідження, класифікацію та ранжування перешкод перетворювачів, електронного стетофонендоскопа: звукової, вібраційної та електромагнітної природи, розроблено рекомендації щодо їх зниження. Сформовано електронну цифрову базу звуків дихання верифікованих здорових і хворих на певмоконіоз - 600 звукових образів. Проведено комп'ютерну обробку даних звуків, виявлено звукові артефакти у хворих на пневмоконіоз, здійснено їх об'єктивізацію. Запропоновано фізичні гіпотези генерації додаткових звуків дихання у хворих на пневмоконіоз, спричинені морфологічними змінами у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733 + Р412-4 + В323.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА356705

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бірюкова О. О. 
Варіабельність серцевого ритму у випробовуваних з різним типом вегетативної регуляції під впливом керованого дихання з індивідуально підібраною частотою: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. О. Бірюкова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено варіабельність серцевого ритму (ВСР) випробовуваних із різним типом вегетативної регуляції під впливом керованого дихання (КД) з індивідуально підібраною частотою. Встановлено, що КД, частота якого відповідає частоті максимального піку потужності в низькочастотному діапазоні спектру серцевого ритму, є потужним засобом керування серцевим ритмом і функціональним станом кардіореспіраторної системи випробовуваних із різним типом вегетативної регуляції, про що свідчить оптимізація показників ВСР, збільшення толерантності серцево-судинної системи до субмаксимального фізичного навантаження та збільшення синхронізації серцевого та дихального ритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114 + Е70*733.21
Шифр НБУВ: РА376742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Фролова Л.З. 
Імітаційні моделі масопереносу респіраторних газів в організмі та їх чисельний аналіз: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.З. Фролова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Виконана і обгрунтована нова практична спрощена математична модель, на базі якої створена імітаційна модель по дослідженню функціонування системи дихання в організмі людини, а саме процесів газообміну в організмі на тривалих інтервалах часу за умов гіпоксії. Дано якісний аналіз результатів експериментів, які проведені на імітаційній моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.236в641.0,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Потоцька О.І. 
Морфофункціональна характеристика лімфоїдних утворень гортані людини в онтогенезі та їх реактивні зміни: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / О.І. Потоцька ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено гістотопографію, кількість, будову та функціональні особливості лімфоїдних утворень різних відділів гортані в онтогенезі. Встановлено відмінності у морфологічній організації та клітинному складі лімфоїдних структур різних відділів гортані. Наведено комплексну морфофункціональну характеристику дифузно розташованих елементів місцевої імунної системи гортані у віковому аспекті та встановлено їх морфогенетичну роль у пре- та постнатальному формуванні епітеліальних і лімфоїдних структур гортані. Показано взаємозв'язок між кількістю, локалізацією лімфоцитів і рівнем біосинтетичних і формотвірних процесів у структурах гортані людини у пренатальному періоді онтогенезу. Встановлено закономірності динаміки лектин-позитивних лімфоцитів у гортані людини в онтогенезі. Виявлено етапи становлення структурно-функціональної основи імунної реактивності гортані щурів у ранньому постнатальному періоді онтогенезу. Встановлено закономірності змін в її формуванні у разі впливу антигеном у внутрішньоутробному періоді. Описано структури гортані, які мають рецептори до лектинів арахісу, сої та бобчука. З'ясовано закономірності динаміки їх кількісних змін. Виявлено вплив антигенного введення на формування структур гортані у ранньому постнатальному періоді онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*693.212*33 + Е70*693.212*33 + Е60*733.222*33 + Е70*733.222*33 +
Шифр НБУВ: РА363484

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Зятковська Н.Є. 
Функціональний стан дихальної системи за різних метеорологічних ситуацій у молодих здорових осіб: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.Є. Зятковська ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Розглянуто особливості зовнішнього дихання та легеневого кровообігу в молодих здорових осіб за різних типів погоди. Встановлено, що у разі несприятливого ІІІ типу погоди, на відміну від особливо сприятливого І типу, змінюються співвідношення легеневих об'ємів легень, погіршується прохідність бронхів великого та середнього діаметра. Внаслідок цих змін виявлено суттєве зниження резервних можливостей системи зовнішнього дихання та погіршання кисневотранспортної функції крові. З'совано, що загальний легеневий кровообіг суттєво залежить від типу погоди. У випадку ІІІ типу погоди зафіксовано зростання інтенсивності загального кровонаповнення легень, підвищення швидкості кровотоку судинами великого діаметра. Вивчено зональний кровообіг молодих здорових осіб за різної погоди. Показано, що за умов погоди І і ІІ типів зміни зонального кровообігу є неістотними. Доведено, що це супроводжується достовірним посиленням легеневої вентиляції, переважно через збільшення глибини вдиху, суттєвим поліпшенням бронхіальної прохідності та збільшенням інтенсивності легеневого кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.233-652.33
Шифр НБУВ: РА315733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Бобрякова І.Л. 
Чутливість математичної моделі та оптимальність регуляції функціональної системи дихання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / І.Л. Бобрякова ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання математичного моделювання функціональних систем саморегуляції системи дихання за умов напруженого м'язового навантаження й у складній ситуаційній обстановці. Досліджено чутливість математичної моделі системи дихання до зміни фізіологічних параметрів. Розроблено та обгрунтовано математичні моделі саморегуляції системи дихання, що базуються на різноманітних критеріях оптимальності. Здійснено чисельний аналіз моделей керування газообміном за критерієм оптимальності, заснованим на принципі гомеостазу напруження кисню в артеріальній крові, а також за критерієм компромісного вирішення конфліктних ситуацій. Аналіз обчислювальних експериментів дозволив зробити висновки про вплив систем зовнішнього дихання і кровообігу на формування рівнів керуючих впливів, а також про роль гіпоксичного та гіперкапнічного стимулів регуляції у випадку впливу на організм збурень внутрішнього та зовнішнього середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.2*112.6в661.5,022
Шифр НБУВ: РА310464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського