Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж109.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Гетьман В.Б. 
Моделювання та регуляризація задачі визначення розподілу частинок за розмірами в дисперсних середовищах оптичним методом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.Б. Гетьман ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено математичну модель, в межах якої відносний вміст частинок різних розмірів визначається з використанням системи лінійних алгебричних рівнянь. Даними для розрахунку є виміряний розподіл за амплітудою та тривалістю електричних імпульсів, які виникають на виході фотоприймача під час перетину частинками освітленої зони. Матриця системи рівнянь визначається в результаті розробленої процедури калібрування. У загальному випадку така задача є некоректною. Для її розв'язку розроблено метод ітераційної регуляризації на базі методу регуляризації Тихонова. Проведено дослідження з метою оцінки роздільної здатності та похибки вимірювання пристрою, побудованого згідно з запропонованою моделлю. Виміряно розподіли за розмірами в культурах бактерій різних видів у фізрозчині глюкози. Зареєстровано динамічні зміни в суспензіях, що містять мікроорганізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.4-5-02 + В343.61 в741.0,022
Шифр НБУВ: РА326447

Рубрики:

      
2.

Дроменко В.Б. 
Оптико-абсорбційний метод вимірювального контролю концентрації бінарних розчинів з автоматичною корекцією похибок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.Б. Дроменко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення точності та вірогідності оптико-абсорбційного методу вимірювального контролю концентрації бінарних розчинів шляхом застосування надлишкових вимірювань. Розроблено математичні моделі оптико-абсорбційного методу вимірювального контролю концентрації розчинів з автоматичною корекцією похибок за різних видів функції перетворення вимірювального каналу, а саме: лінійної, кубічної та функції перетворення, що описується багаточленом III степеня. Створено математичну модель оптико-абсорбційного методу контролю з автоматичною корекцією похибок у широкому діапазоні концентрацій у разі логарифмічної функції перетворення. Розроблено структурні схеми й описано принцип дії засобів вимірювального контролю концентрації розчинів з автоматичною корекцією похибок шляхом обробки одержаних даних за рівнянням надлишкових вимірювань. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень, порівняльного аналізу похибок і аналізу ефективності автоматичної корекції похибок з використанням запропонованого методу доведено зменшення похибки інформативного параметра більше, ніж у 3 - 4 рази та підвищення абсолютної вірогідності контролю концентрації бінарних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.4 +
Шифр НБУВ: РА364142

Рубрики:

      
3.

Кватернюк С. М. 
Спектрополяриметричний метод та автоматизований засіб контролю концентрацій частинок полідисперсних водних середовищ: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / С. М. Кватернюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано спектрополяриметричний метод контролю концентрацій частинок полідисперсних водних середовищ (ПВС), який полягає у порівнянні за допомогою розробленого автоматизованого засобу контролю масивів спектрополяриметричних зображень частинок. Вдосконалено на підставі методу Монте-Карло та гібридної апроксимації математичні моделі перенесення поляризованого випромінювання об'єктом контролю та первинним вимірювальним перетворювачем з урахуванням форми та внутрішньої структури частинок. Наведено математичну модель оцінювання впливу пробопідготовки, температури й оптико-геометричних параметрів первинного вимірювального перетворювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.4
Шифр НБУВ: РА375346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського