Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж83$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Жданов Л.А. 
Безфтористі матеріали для електродугового відновлення циліндричних деталей малого діаметру та технологія наплавлення в потоці флюсу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Л.А. Жданов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі термодинамічного аналізу процесів дисоціації та взаємодії фаз шляхом наплавлення сформовано безфтористу шлакову систему, що забезпечує високі технологічні властивості у ході відновлення циліндричних деталей малого та середнього діаметра. Внаслідок проведених досліджень окиснювально-відновлювальних процесів під флюсами даної системи доведено визначальну роль у формуванні складу шва реакцій у газовій фазі. Показано можливість відновлення марганцю з оксиду магнієм за рахунок протікання реакцій у газовій фазі. Запропоновано вдосконалену схему взаємодії фаз шляхом зварювання під флюсом, за якою на формування кінцевого хімічного складу металу шва значно впливають реакції у газовій фазі. Експериментально перевірено можливість відновлення з оксидів кремнію, марганцю та титану вуглецем. Розроблено новий спосіб наплавлення циліндричних деталей в потоці флюсу, що передбачає горіння дуги в повітряно-флюсовій суміші, що рухається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.515
Шифр НБУВ: РА315150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Полтавченко С.В. 
Відновлення працездатності поверхонь деталей машин детонаційними та металополімерними покриттями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / С.В. Полтавченко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано техніку відновлення працездатності деталей з метою розроблення технології їх застосування службами ремонту за робочих умов організацій, що експлуатують машини. Розроблено, систематизовано та апробовано технологічні шляхи нанесення покриттів для відновлення деяких типових ушкоджень робочої поверхні деталей машин. Експериментально отримано зносостійкі та антифрикційні характеристики найширше застосованих у відновленні деталей загальномашинобудівного призначення композиційних детонаційних і металополімерних покриттів. Отримано розрахункові залежності, що дозволяють прогнозувати зміну зносостійких та антифрикційних характеристик відновлених деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.517 + К663.07 + К663.9
Шифр НБУВ: РА311316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рябцев І. О. 
Відновлення та зміцнення методами наплавлення деталей, що експлуатуються в умовах зношування й різних видів циклічних навантажень: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.06 / І. О. Рябцев ; Нац. акад. наук України ; Ін-т електрозварювання ім. Є. О. Патона. — К., 2010. — 27 c. — укp.

На базі сучасних моделей в'язкопластичної неізотермічної течії, термокінетичних діаграм розпаду переохолодженого аустеніту наплавленого й основного металів з використанням числового методу скінченних елементів розроблено методику розрахунку залишкового напружено-деформованого та структурного стану циліндричних і плоских деталей за одно- та багатошарового наплавлення. Проведено експериментальне оцінювання впливу хімічного складу, структури наплавлених шарів і залишкових напружень, що виникають у разі одно- та багатошарового наплавлення різних матеріалів, на стійкість проти зношування та циклічних механічних або термічних навантажень. Розглянуто процеси, що відбуваються у разі наплавлення й експлуатації наплавлених деталей, а також їх вплив на структуру, напружено-деформований стан, експлуатаційні та міцносні властивості наплавлених деталей. На підставі проведених досліджень розроблено нові високоефективні наплавлені матеріали та технології наплавлення деталей, що експлуатуються за умов різних видів зношування та циклічних механічних або термомеханічних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.515
Шифр НБУВ: РА377830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Позняков 
Зварюваність високоміцних сталей при ремонті конструкцій тривалого терміну експлуатації: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / Валерій Дмитрович Позняков ; НАН України; Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + Ж830.515
Шифр НБУВ: РА365894

Рубрики:

      
5.

Бей 
Оптимізація структури технологічних процесів розбирання машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Роман Васильович Бей ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.2-6
Шифр НБУВ: РА326189

Рубрики:

      
6.

Сайчук О.В. 
Підвищення довговічності деталей комбінованими обробками та легуванням з використанням лазерного променя: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О.В. Сайчук ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення технологічних процесів і оптимізації параметрів комплексних методів реновації деталей, а також створення нових рішень щодо застосування поверхневого легування. Запропоновано метод поверхневого легування з використанням обробки лазерним променем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.51
Шифр НБУВ: РА372605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мартиненко О.Д. 
Підвищення довговічності довгомірих деталей шляхом нанесення покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.Д. Мартиненко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічні параметри відновлення деталей. Визначено ефективні матеріали аноду, які містять хром для відновлення деталей різноманітного призначення. Запропоновано математичну модель, що описує вплив параметрів обробки та вміст основних компонентів аноду на якість покриття, нанесеного методом електроіскрової обробки. Оцінено кінетику зміни хімічного складу під час нарощування шару. Наведено розрахункову схему процесу утворення нерівностей та шорсткості. Проаналізовано залежність впливу струму іскрового розряду на діаметр одиничної лунки. Висвітлено закономірності розподілу хімічних елементів та склад фаз по глибині і периметру покриття. Сформульовано вимоги до нанесення покриттів на довгомірні деталі. Рекомендовано здійснювати попередню термічну обробку деталей, в тому числі підданих хіміко-термічній обробці, для зняття наклепу і дисоціації нітридів з використанням відпалу лазерним променем. Подано математичне обгрунтування параметрів лазерної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.517 +
Шифр НБУВ: РА320082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Стецько А. Є. 
Підвищення якості поверхонь деталей, виготовлених і відновлених комплексним методом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / А. Є. Стецько ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. — Т., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено комплексний метод виготовлення та відновлення поверхонь деталей типу тіл обертання хімічною обробкою та дифузійним хромуванням, в тому числі проаналізовано процеси фінішної обробки таких поверхонь для досягнення потрібних якісних показників. Охарактеризовано технологічні операції та режими нанесення хімічного покриття та дифузійного хромування, технологічний маршрут комплексного методу. Розкрито теоретичні передумови впливу елементів режиму різання на топографію зміцнення поверхні, каскадні графи комплексної обробки деталей типу тіл обертання, метод оптимізації вибору технологічних чинників з метою забезпечення точності та шорсткості кінцевої механічної обробки деталей тіл обертання, в тому числі програму оптимізаційного процесу фінішної механічної обробки. Наведено результати експериментальних досліджень та промислових випробувань. Розроблено практичні рекомендації виготовлення та відновлення деталей машин комплексним методом і проведено його техніко-економічне обгрунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.51
Шифр НБУВ: РА381759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Коваленко І.В. 
Підвищення якості процесів розбирання з використанням термовпливу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / І.В. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади якісного розбирання з'єднань з натягом на базі використання термовпливу. Розроблено класифікатор з'єднань з натягом за ознаками, суттєвими для ремонту, з системою технологічного коду. На базі основного створено додактовий класифікатор з'єднань, що розбираються з використанням індукційного нагрівання, за критерієм складності процесу роз'єднання. Запропоновано уніфіковані операції розбирання у вигляді 8-ми схем за ознакою напрямку розбирання та використовуваного зусилля. На основі рівняння нестаціонарного теплового поля створено модель нагрівання деталі у разі експонентної зміни тепловиділення в матеріалі з використанням одержаної постійної часу нагрівання, яка дозволяє визначати граничну швидкість індукційного збільшення температури. Встановлено параметр оцінки технологічного рівня індукційно-нагрівальних систем - тепловий ККД розбирання, який характеризує використання теплової енергії під час роз'єднання з'єднання з натягом. Побудовано фізико-математичну модель безвідмовності роботи багатовиткового індуктора та запропоновано критерії оцінки параметрів моделі, які рекомендовано використовувати для малої кількості випробувань. Розроблено методику оцінки надійності індуктора. Розроблено технологічні принципи організації процесу розбирання з'єднань з натягом за умови індукційного нагрівання, які враховують структуру класифікаторів дефектів і керівного технічного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.2 +
Шифр НБУВ: РА335417

Рубрики:

      
10.

Дрешпак Н.С. 
Режими індукційного нагріву деталей машин з рознімним з`єднанням ціліндричних поверхонь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / Н.С. Дрешпак ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності перебігу взаємоз'язаних електромагнітних, теплових процесів і температурної деформації у системі індукційного нагріву з'єднання деталей з урахуванням зміни у процесі нагріву контактної теплової провідності. Визначено на цій основі раціональні параметри режиму, які забезпечують ефективний демонтаж з'єднань і покращують техніко-економічні показники установок індукційного нагріву. Обгрунтовано загальні вимоги до процесу демонтажу з'єднань деталей та умови їх виконання. Одержано залежність для розрахунку необхідної різниці температур між поверхнями втулки та валу у разі ліквідації натягу посадки та демонтажу з'єднання. Розроблено методику формування одновимірного магнітного поля та запропоновано пристрій для його реалізації. Обгрунтовано доцільність і визначено порядок ідентифікації контактної теплової провідності. Одержано аналітичні залежності для розрахунку значення питомої поверхневої потужності нагріву. Розроблено математичну модель для аналізу впливу параметрів електромагнітного поля на характеристики теплового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.2
Шифр НБУВ: РА375189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Хітров 
Технологічне забезпечення точності та якості відновлення посадочних отворів корпусних деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Ігор Олександрович Хітров ; Тернопільський держ. технічний ун-т ім. Івана Пулюя. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж830.5
Шифр НБУВ: РА340227

Рубрики:

      
12.

Красота М.В. 
Технологія електроконтактного наварювання порошків з отриманням рівномірних властивостей по перерізу покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / М.В. Красота ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі методу електроконтактного наварювання порошків (ЕКНП) розроблено технологію нанесення зносостійких покриттів з рівномірними властивостями з перерізу. Досліджено особливості ущільнення та нагрівання порошкового шару в процесі електроконтактного наварювання. Визначено причини нерівномірного розподілення фізико-механічних властивостей покрить з перерізу покриття, запропоновано схему ущільнення порошку. Розроблено електрод з фасоною контактною повнрхнею. Розв'язано теплову задачу в процесі наварювання фасонним електродом. Доведено, що використання композиційних дифузійно-легованих порошків системи Fe - B - C у ході ЕКНП сприятливо впливає на процес спікання покриття в твердій фазі за рахунок локального нагрівання боридних оболонок, а виділення тепла підвищує швидкість дифузії та забезпечує схоплення поверхонь, які дотикаються і призводять до утворення дифузійно-легованого покриття з чарунковою структурою. Досліджено фізико-механічні властивості покрить, отриманих наварюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.52 + Ж830.515
Шифр НБУВ: РА319076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського