Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=З235.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Мадай В.С. 
Електромагнітні процеси в намагнічувальних системах інформаційно-вимірювальних комплексів контролю параметрів магнітотвердих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / В.С. Мадай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено напівпольову математичну модель електромагніта сильних полів для дослідження просторово-часового розподілу магнітного поля у міжполюсному просторі. Удосконалено математичну модель цього електромагніта з використанням методу єдиного магнітного потоку для визначення оптимальної конфігурації магнітної системи, за якої у міжполюсному просторі забезпечено задані параметри магнітного поля з мінімальними енергетичними витратами та масогабаритних показників. Розроблено математичну модель постійного магніта, в якій його представлено заступною схемою з розподіленими параметрами, що дало змогу дослідити вплив зразка на топографію магнітного поля системи. Реалізовано комплексну математичну та цифрову модель намагнічувальної системи, що забезпечує підвищення метрологічних (точність, швидкодію) та експлуатаційних (енергоощадність, портативність) параметрів інформаційно-вимірювальних комплексів. Розвинуто критерії побудови джерел живлення та систем автоматичного регулювання намагнічувальних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З235.2с116 +
Шифр НБУВ: РА324890

      
2.

Рожненко Ж.Г. 
Методи визначення векторних характеристик намагнічування нелінійних анізотропних безгістерезисних середовищ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / Ж.Г. Рожненко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методи визначення векторних характеристик намагнічування нелінійних анізотропних середовищ для підвищення точності розрахунку магнітного поля. Доведено можливість відтворення векторної характеристики намагнічування середовища з нелінійними анізотропними властивостями за сімейством характеристик лише для однієї складової базового вектора магнітного поля. Запропоновано метод побудови феноменологічних матеріальних рівнянь на базі опуклих функцій. Доведено, що оптимальним за простотою, точністю й універсальністю способом реалізації векторної характеристики намагнічування є побудова скалярної функції енергетичного потенціалу у B- або H-просторі. Розглянуто важливий клас нелінійних анізотропних матеріалів - холоднокатані електротехнічні сталі (ЕТС). Побудовано математичні моделі магнітного стану найбільш поширених марок ЕТС з ребровою текстурою, які оформлені у вигляді електронної бібліотеки, що включає дев'ять марок ЕТС даного типу. Проаналізовано взаємозв'язок між елементами симетрії та магнітними властивостями фаз упорядкованого гетерогенного середовища. Викладено удосконалений інтегральний метод обчислення векторних характеристик поля. На базі запропонованого методу розроблено програмний комплекс для розрахунку характеристик гетерогенного середовища зі структурною та фізичною анізотропією. Результати наукового дослідження використано у вигляді обчислювальних програм для розрахунку електромагнітних пристроїв з нелінійними анізотропними матеріалами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З235.2 +
Шифр НБУВ: РА355392

      
3.

Жильцов А.В. 
Підвищення ефективності розрахунку магнітних полів у кусково-однорідних лінійних і нелінійних середовищах методом інтегральних рівнянь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / А.В. Жильцов ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано багаторазове використання принципу безперервності магнітного потоку в інтегральній формі як додаткових співвідношень до інтегральних рівнянь (ІР) для поверхневої густини простого шару магнітних зарядів та подвійного шару струмів з метою збільшення точності та зменшення часу розрахунку магнітного поля (МП) в кусково-однорідному середовищі (КОС). Наведено нові ефективні математичні моделі розрахунку МП постійних струмів (магнітів) у КОС для розрахунку та оптимізації індуктивності трифазної магнітної системи з лінійними магнітними характеристиками та силової характеристики втяжного електромагніта з урахуванням нелінійної характеристики магнітом'яких матеріалів, що входять у його склад. Обгрунтовано переваги (за точністю та часом розрахунку поля) використання поверхневої густини подвійного шару магнітних зарядів як шуканої функції в ІР, що описує МП в КОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.34 в641.8,022 + З235.2,022 +
Шифр НБУВ: РА335697

Рубрики:

      
Категорія:    
4.

Устинова С.В. 
Формування структури та властивостей постійних магнітів дідим - залізо - бор: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.В. Устинова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси формування структури постійних магнітів дідим - залізо - бор в момент спікання та під час наступних термообробок з точки зору досягнення підвищеного рівня магнітотвердих властивостей. Отримано нові результати, які вирішують важливу наукову проблему - розробку фізичної моделі формування необхідного рівня магнітних властивостей шляхом керування процесами структуроутворення, а також встановлення взаємозв'язку хімічного складу, структури і магнітних властивостей спечених магнітів системи Dd - Fe - B. Досліджено комплексний вплив хімічного, фазового складу та структурних параметрів на магнітні властивості матеріалів Dd - Fe - B. Розглянуто особливості формування структурно-фазового стану під час спікання та після різних видів термічної дії на магніти, виготовлені із сплавів Dd - Fe - B. Визначено оптимальні температурні режими спікання сплавів різного хімічного складу та термічного впливу на магніти, які дозволяють реалізувати їх максимальні гістерезисні властивості. На основі одержаних залежностей розроблено модель структуроутворення та визначено механізми коерцитивної сили в магнітах Dd - Fe - B на різних етапах їх виробництва. Результати дослідження можна використовувати під час розробки та вдосконалення технології виготовлення висококоерцитивних магнітів із сплавів Dd - Fe - B, а також під час розробок магнітних матеріалів для експлуатації за умов кріогенних температур з різною кількістю теплозмін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З235.2,022
Шифр НБУВ: РА308573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Устинова 
Формування структури та властивостей постійних магнітів дідим- залізо- бор: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Світлана Володимирівна Устинова ; Запорізький держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З235.2
Шифр НБУВ: РА308573

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського