Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (381)Журнали та продовжувані видання (671)
Пошуковий запит: (<.>U=З392$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрусенко А.М. 
Удосконалення робочих характеристик повітряних конденсаторів аміаку за наявності неконденсованих газів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.05.14 / А.М. Андрусенко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Досліжено проблему підвищення ефективності систем відведення теплоти конденсації промислових аміачних холодильних установок, які підпадають під вплив великої кількості неконденсованих газів (НКГ). Розглянуто дані, одержані за результатами досліджень сучасними науковцями, у сфері впливу НКГ на процес конденсації. Визначено особливості конденсації пари всередині горизонтальних труб за наявності НКГ. Запропоновано математичну модель процесу конденсації пари аміаку всередині такої труби з урахуванням впливу НКГ. Проведено експериментальні дослідження робочих характеристик повітряних конденсаторів на промисловій аміачній холодильній установці за наявності високих концентрацій НКГ. Визначено основні шляхи оптимізації робочих параметрів промислових конденсаторних систем. Наведено рекомендації щодо вдосконалення конструкції повітряних конденсаторів з метою зменшення енерговитрат. Упроваджено алгоритм контролю та своєчасного видалення НКГ з системи промислової холодильної установки. Введено поняття відносної насиченості парогазової суміші, що дозволяє точніше оцінити впливи НКГ на роботу конденсаторів за різних зовнішніх умов. Розроблено конструкцію нового віддільника НКГ з використанням пластинчастої поверхні теплообміну як основної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.211-01 +
Шифр НБУВ: РА357132

Рубрики:

      
2.

Анчербак С.М. 
Термодинамічні властивості розчинів холодоагенту R-245fa з компресорним поліефірним мастилом (Експеримент, методи прогнозування): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.М. Анчербак ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне експериментально-розрахункове вивчення фазових рівноваг, термодинамічних властивостей на лінії насичення розчинів холодоагенту R-245fa з поліефірним компресорним мастилом Planetelf ACD 100 FY. З використанням інформації, наведеної у таблицях довідкових даних щодо термічних і валоричних властивостей для реального робочого тіла R-245fa/компресорне мастило Planetelf ACD 100 FY, досліджено вплив домішок мастила на показники енергетичної ефективності компресорної системи. Створено оригінальну експериментальну установку, з використанням якої проведено комплексні дослідження термодинамічних властивостей розчинів холодоагент/мастило (РХМ), зокрема, фазових рівноваг, критичних параметрів, поверхневого натягу та густини чистого холодоагенту R-245fa та його розчинів з мастилом Planetelf ACD 100 FY. Розвинуто термодинамічно узгоджену методику прогнозування термічних і калоричних властивостей речовин, що реалізує основні принципи скейлінга. У межах методики коефіцієнти степеневих кореляцій взаємопов'язані між собою універсальними співвідношеннями, а ефективні показники степеня за зведеної температури змінюються універсально для неасоційованих речовин. З використанням одержаних експериментальних даних розроблено діаграми тиск - ентальпія та розраховано таблиці довідкових даних з термічних і калоричних властивостей для реального робочого тіла R-245fa/Planetelf ACD 100 FY. Уперше для цього реального робочого тіла виконано теоретичне дослідження впливу домішок мастила у холодоагенті на показники ефективності теплонасосного циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032 +
Шифр НБУВ: РА351990

Рубрики:

      
3.

Артеменко С. В. 
Термодинамічне обгрунтування вибору нових робочих середовищ для екологічно безпечних технологій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / С. В. Артеменко ; Одес. держ. акад. холоду . — О., 2010. — 40 с. — укp.

Показано, що особливості термодинамічної поверхні поліморфних флюїдних систем з декількома критичними точками для двохмасштабного потенціалу міжмолекулярної взаємодії в модифікованій моделі ван дер Ваальсу виявляють наявність двох метастабільних критичних точок. Зазначено, що фазова поведінка компонентів хімічної зброї у надкритичній воді виявляє тільки II й III типи за класифікацією Скотта - ван Кониненбурга подібно системам вуглеводні - вода. Сформульовано критерії сталого розвитку для технологій перетворення низькотемпературних джерел теплоти в роботу на основі циклу Ренкіна, що використовує органічні робочі тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.331-32 + З392-03
Шифр НБУВ: РА375019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Артеменко С.В. 
Багатокритеріальне моделювання термодинамічної поведінки природних робочих тіл: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.В. Артеменко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено багатокритеріальний підхід у розробці моделей термодинамічної та фазової поведінки природних робочих тіл - перспективного середовища для створення екологічно безпечних технологій знищення органічних забруднень, надкритичної екстракції, заміни озоноруйнуючих речовин у холодильній техніці. Встановлено, що нейронні мережі є потужним інструментом для узагальнення великої кількості несистематизованих даних про підгінні параметри моделей, що істотно використовують експериментальну інформацію і які не можна теоретично оцінити. З'ясовано, що використання надійно визначених критичних параметрів робочих тіл у сполученні з термодинамічно строгими критеріями азеотропії та нейронними мережами, що генерують емпіричні дані про параметри перехресної взаємодії, дозволяє апріорно прогнозувати появу азеотропії у бінарних сумішах холодоагентів. Зазначено, що основні результати дослідження, які прогнозують термодинамічну та фазову поведінку в системах надкритична вода - органічний забруднювач, надкритичний двоокис вуглецю - біологічні молекули мають практичне значення для проектування теплотехнічного обладнання для нових екологічно безпечних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032
Шифр НБУВ: РА331060

Рубрики:

      
5.

Дубро І.В. 
Багатокритеріальне моделювання та оцінка альтернатив при переведенні холодильного обладнання на сучасні холодильні агенти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / І.В. Дубро ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано багатокритеріальний підхід для розробки моделей оцінки альтернатив за умов переведення холодильного обладнання на сучасні холодоагенти. Розроблено моделі оцінки небезпеки холодоагентів з застосуванням адитивних функцій і апріорних процедур, що забезпечує достатньо повне урахування прямих та посередницьких факторів глобального та локального ризику. Наведений підхід передбачає здійснення оцінок небезпеки холодоагентів за умов ієрархічності екологічних цілей та змінних пріоритетів. Показано, що урахування динаміки пріоритетів спричинює зміну оцінки розрахункової небезпеки більшості сучасних холодоагентів на 40 % та сприяє створенню умов для виникнення привілейованих альтернатив під час прийняття рішень стосовно зміни небезпечних робочих тіл. За цього інтрументом багатокритеріального аналізу є розроблена інформаційно обчислювальна система EcoRef для визначення екологічних показників холодоагентів та сформована база даних для 150-ти чистих речовин та сумішей. Розроблено рекомендації щодо вибору у межах виявлених "областей безпеки" переважних холодоагентів для системи охолодження різного призначення, що має важливе практичне значення для прийняття екологічно обгрунтованих рішень з метою зниження техногенного навантаження у галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032 +
Шифр НБУВ: РА336926

Рубрики:

      
6.

Желєзний В.П. 
Термодинамічні властивості озононеруйнівних холодоагентів та їх розчинів з мастилами (Експеримент, методи прогнозування, проблеми екології): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / В.П. Желєзний ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Сформульовано наукові засади підвищення енергетичної ефективності роботи холодильного обладнання за умов зниження антропогенного навантаження на навколишнє середовище. Наведено результати дослідження термодинамічних властивостей озононеруйнівних холодоагентів та розчинів холодоагент/мастило (РХМ), виконано аналіз впливу домішок мастила на властивості робочих тіл холодильних установок. Запропоновано методику прогнозування термодинамічних властивостей та РХМ. Обгрунтовано метод еколого-енергетичного аналізу ефективності та наведено його принципи. Основною метою запропонованого методу є повномасштабне врахування емісії парникових газів у повному життєвому циклі холодильної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032 +
Шифр НБУВ: РА321160

Рубрики:

      
7.

Живиця В.І. 
Науково-технічні основи створення контактних дисперсних високошвидкісних охолоджувачів для аміачних холодильних установок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.14 / В.І. Живиця ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2004. — 32 с. — укp.

Розроблено науково-технічні засади підвищення ефективності холодильного устаткуванння шляхом застосування двофазних струминних апаратів з ефектом теплової компресії як охолоджувачів потоків перегрітої аміачної пари та її сумішей з рідким мастилом. Наведено результати дослідження апаратів контактного дисперсного високошвидкісного охолодження для зняття перегріву аміачної пари у процесі міжступеневого стискування, а також охолодження потоку суміші пари та рідкого мастила у гвинтовому компресорі. Доведено, що використання одержаних результатів визначає нові конструктивно-схемні рішення, які підвищують безпеку експлуатації та енергетичну ефективність промислового багатоступеневого аміачного холодильного обладнання. Результати дослідження впроваджено у вітчизняній холодильній промисловості, країнах СНД і за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.211 +
Шифр НБУВ: РА331949

Рубрики:

      
8.

Змієвський Г.О. 
Тепло-масообмін в трубчатому осушувачі стисненого повітря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Г.О. Змієвський ; НАН України. Ін-т проблем машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено експериментально-теоретичне дослідження перспективних апаратів осушування стисненого повітря (ОСП) з метою підвищення їх експлуатаційних характеристик. На підставі математичного моделювання та експериментальних досліджень проаналізовано практично всі схемно-конструктивні варіанти апаратів ОСП у широкому діапазоні режимних характеристик їх роботи. Запропоновано оптимальні конструктивні рішення, ефективність яких підтверджено лабораторними та промисловими випробуваннями апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032
Шифр НБУВ: РА331116

Рубрики:

      
9.

Кнауб Л.В. 
Газодинамічні процеси взаємодії полідисперсних потоків у вихрових апаратах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Л.В. Кнауб ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 29 с. — укp.

З метою вирішення важливої народногосподарської проблеми економії енергії та покращення стану довкілля обгрунтовано необхідність впровадження у технологічні процеси вихрових апаратів, що працюють за замкнутим циклом на альтернативних видах палива і дозволяють зменшити енергоспоживання. Обгрунтовано теорію вихрових гетерогенних потоків у процесах змішування або поділу на компоненти та проаналізовано зміни газодинамічних параметрів під час взаємодії основного й набігаючого потоків у зонах вільного, змушеного та потенційного вихрів. На підставі всебічного дослідження динаміки газодинамічних функцій і параметрів у вихрових потоках розроблено напівпромислові та промислові зразки сепараторів, випаровучів-змішувачів і холодильних агрегатів з урахуванням вимог технологічних процесів термостатування, сепарування та підготовки робочих сумішей для найбільш ефективного згоряння. Відзначено, що запропоновані вихрові газодинамічні апарати менш енерго- та металоємні, більш надійні, мають менші габарити та вартість у порівнянні з існуючими за рахунок відсутності в їх конструкції рухливих вузлів і систем і покращених екологічних показників завдяки функціонуванню за замкнутим циклом. Результати практичних випробувань використано для розробки методу розрахунку вихрових апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.4-01 +
Шифр НБУВ: РА336208

Рубрики:

      
10.

Лабай В. Й. 
Ексергетичне обгрунтування та підвищення енергоефективності роботи холодильних машин для охолодження повітря: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / В. Й. Лабай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано та підвищено енергоефективність роботи холодильних машин split-кондиціонерів і запропоновано новий метод їх ексергетичного аналізу, який пристосований для всебічного термодинамічного дослідження процесу роботи цих холодильних машин. Створено дослідницьку комп'ютерну програму ексергетичного аналізу процесу роботи холодильних машин split-кондиціонерів для з'ясування впливу різних факторів, які визначають процес роботи даних холодильних машин, на ексергетичний ККД і технічні характеристики split-кондиціонерів і втрати ексергії в їх елементах. Одержано універсальні залежності для визначення ексергетичного ККД і втрат ексергії в окремих елементах холодильних машин split-кондиціонерів і запропоновано ефективні енергозберігальні умови їх експлуатації. Запропоновано спосіб підвищення енергозберігальності місцевих автономних кондиціонерів за допомогою визначення ефективного енергозберігального співвідношення між витратами повітря на випарнику та конденсаторі холодильної машини split-кондиціонера. Розроблено пропозиції з вдосконалення роботи елементів холодильних машин split-кондиціонерів, які впливають на зменшення втрат ексергії в них і загальне підвищення ексергетичного ККД кондиціонера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.21
Шифр НБУВ: РА382314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ломовцев П.Б. 
Діагностика енергетичної ефективності холодильних і теплонасосних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / П.Б. Ломовцев ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено метод діагностики холодильних і теплонасосних систем, що дозволяє за заданих умов та обсягах виробництва ідентифікувати відхилення штатних режимів роботи від еталонних методом визначення внутрішньокомпонентних і структурних необоротностей в окремих підсистемах та установці у цілому, а також визначити можливі заходи для підвищення ефективності. Для діючої аміачної холодильної установки на основі здійснення діагностики встановлено збільшення ексергоекономічної вартості виробництва холоду на 6,75 %, витрати електроенергії на 4,97 %, амортизаційної складової на 7,29 % і зниження холодильного коефіцієнта на 8,28 % у штатному режимі у порівнянні з еталонним. Виявлено такі можливі коректування експлуатаційних характеристик установки, врахування яких дає зниження ексергоекономічної вартості виробництва холоду на 2,28 % і витрати електроенергії на 10,93 %, у разі чого електричний холодильний коефіцієнт підвищується у 1,16 рази у порівнянні зі штатним режимом. Зазначено, що у своїй основі діагностика ефективності використовує спеціально створену моделюючу багаторівневу модульну систему TT-RH, що забезпечує формування комп'ютерно-орієнтованих моделей термотрансформаторів, які працюють за схемами R, H і RH. Доведено, що дана система дозволяє проводити параметричний та структурний аналіз на етапі передпроектних розробок, визначити термодинамічну ефективність окремих процесів у заданому діапазоні змін параметрів, формувати довільні запити типових проектних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-082.05 + З388-082.05 +
Шифр НБУВ: РА324672

Рубрики:

      
12.

Мальчевський В.П. 
Термодинамічні властивості сумішей озонобезпечних та природних холодоагентів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.П. Мальчевський ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано експериментальні дані про термодинамічні властивості перспективних сумішей R125/R290, R134a/R290, R23/R744 і R41/R744. Розглянуто найбільш використовувані методи розрахунку термодинамічних властивостей сумішей і показано, що для зазначених сумішей оптимальною є методика Леммона. Розроблено програму складання рівняння стану сумішей зі статистично значущими коефіцієнтами. На підставі даних щодо дослідженої суміші R32/R125 показано можливість складання надійного рівняння стану на базі обмеженої кількості опорних даних. З використанням експериментальних і додатково одержаних опорних даних складено рівняння стану досліджуваних сумішей, які описують їх термодинамічні властивості в однофазній області у стані насичення. Досліджено термодинамічну поведінку сумішей у стані фазової рівноваги. Зроблено оцінку внеску функції взаємодії компонентів у термодинамічні властивості за одержаними рівняннями стану. Розроблено автоматизовану інформаційну систему для розрахунку теплофізичних властивостей великої кількості речовин, зокрема досліджених сумішей, у різних системах незалежних змінних. З використанням включеної до системи програми розрахунку циклу одноступеневої холодильної установки досліджено ефективність цього циклу за умов використання як робочих речовин досліджених сумішей, їх компонентів і R22.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032 +
Шифр НБУВ: РА356228

Рубрики:

      
13.

Ніченко С.В. 
Вплив компресорних мастил на термодинамічні властивості робочих тіл холодильного устаткування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.В. Ніченко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне експериментально-розрахункове вивчення фазових рівноваг, термічних і калоричних властивостей на лінії насичення розчинів холодоагенту R-600a з мінеральним компресорним мастилом Reniso WF 15A. З використанням одержаної інформації таблиць довідкових даних щодо термічних і калоричних властивостей для реального робочого тіла розроблено R-600a / компресорне мастило Reniso WF 15A, а також діаграми тиск-ентальпія та ентальпія-концентрація (діаграми Меркеля). Досліджено вплив домішок мастила на показники енергетичної ефективності компресорної системи. З використанням експериментальної установки проведено дослідження термодинамічних властивостей розчинів холодоагент / мастило (РХМ), а саме: фазові рівноваги, поверхневий натяг і густину розчинів холодоагенту R-600a / з компресорним мастилом Reniso WF 15A. Створено експериментальну установку та проведено експериментальні дослідження калоричних властивостей розчинів холодоагент / мастило. З використанням одержаних експериментальних даних розроблено діаграми тиск-ентальпія та ентальпія-концентрація. Наведено експериментальні дані щодо термічних і калоричних властивостей для реального робочого тіла R-600a / Reniso WF 15A. Для даного реального робочого тіла проведено теоретичне дослідження впливу домішок мастила у холодоагенті на показники ефективності холодильного циклу. Показано, що присутність домішок мастила у холодоагенті призводить до значного зниження холодопродуктивності та холодильного коефіцієнта. Досліджено вплив концентрації мастила у холодоагенті перед дросельним пристроєм, а також величини перегріву робочого тіла у випарнику на показники енергетичної ефективності циклу. Показано, що підбір оптимального сорту мастила та альтернативного холодоагенту має важливе значення. Розроблено практичні рекомендації для забезпечення нормальної циркуляції домішок мастила у холодоагенті R-600a за контуром холодильної системи. За результатами дослідження показано, що використання регенеративного теплообмінника з застосуванням у холодильному обладнанні холодоагенту R-600a дозволяє значною мірою зменшити негативну наявність домішок мастила у випарнику та підвищити показники енергетичної ефективності термодинамічного циклу компресорної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032 +
Шифр НБУВ: РА361530

Рубрики:

      
14.

Онищенко О. А. 
Наукове обгрунтування і розробка автоматизованих систем керування холодильно-компресорними установками малої продуктивності: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.07 / О. А. Онищенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено енергетично ефективні, з широкими функціональними можливостями, системи одно- та двоканального, а також частково інваріантного до збурення керування побутовими холодильними приладами, нечіткого керування тиском/витратою повітряних сумішів мікрокомпресорів апаратів штучної вентиляції легенів, керування продуктивністю електричних виконавчих механізмів компресорів. Запропоновано методи ідентифікації електричного холодильного коефіцієнта та параметрів основних елементів систем керування. Встановлено інформаційно-вимірювальне обладнання та проведено експериментальні дослідження. Створені системи керування впроваджено на машинобудівних підприємствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.21-05
Шифр НБУВ: РА376406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Парменова Д.Г. 
Теплові режими побутових холодильників із застосуванням двофазних теплопередаючих панелей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.Г. Парменова ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2006. — 16 с. — укp.

Представлено математичну модель, що описує розподіл температурних полів у холодильних шафах компресійних побутових холодильників з урахуванням періодичності роботи холодильного агрегату. Доведено, що дана модель дозволяє проводити аналіз ефективності теплових режимів побутових холодильних шаф різних конструкцій. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень роботи теплопередавальних панелей на базі замкненого двофазного термосифона, заправленого ізобутаном. На підставі проведених досліджень показано, що перенос тепла за допомогою даних панелей є ефективним засобом вирівнювання температурного поля в об'ємі холодильної камери, а ізобутан забезпечує ефективну роботу термосифона.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-016 +
Шифр НБУВ: РА344685

Рубрики:

      
16.

Поберезкін О.А. 
Розробка систем кондиціонування повітря на основі абсорбційних циклів відкритого типу і сонячної енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.А. Поберезкін ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено схемні рішення альтернативних систем з урахуванням мінімізації енерговитрат і екологічно шкідливих наслідків. Показано, що, як зовнішнє горіюче джерело для таких систем оптимальною є сонячна енергія, яка повністю або частково забезпечує регенерацію абсорбенту та безперервність циклу. Оптимальними для альтернативних систем рекомендовано тепло-масообмінні апарати (ТМА) плівкового типу з регулярною шорсткістю поверхні (РШ) за умов поперечно точної схеми взаємодії робочих потоків. Як джерело тепла для регенерації абсорбенту у відкритих абсорбційних системах прийнято систему з плоскими сонячними колекторами. Наведено експериментальні характеристики такої системи. Розроблено математичні моделі основних робочих процесів в альтернативних системах: осушування повітря та сонячної регенерації абсорбенту; випаровуваного охолодження; накопичування тепла для регенерації абсорбенту в геосистемі з плоскими сонячними колекторами. Проведено вибір робочих речовин для альтернативних систем з урахуванням їх теплофізичних властивостей, вартості та впливу на повітряне середовище та конструкційні матеріали. Встановлено, що відкритий абсорбційний цикл дає змогу вирішити задачі охолодження середовищ та їх термовологісної обробки для будь-яких параметрів зовнішнього повітря без штучного охолодження. При цьому зниження енерговитрат у порівнянні з парокомпресійними охолоджувачами складає 30 - 40 %. З використанням одержаних теоретичних та інженерних результатів розроблено повномасштабну пілотну установку АСКП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.22 + З392.22 + З392.22
Шифр НБУВ: РА322195

Рубрики:

      
17.

Ржесік К.А. 
Підвищення надійності і безпеки побутових холодильників, які працюють на ізобутані: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / К.А. Ржесік ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Проаналізовано відмови у роботі побутових холодильників через витоки в них ізобутану та мікропошкоджень їх компресорної системи. Розроблено й обгрунтовано комплексний метод стендових досліджень побутових холодильників, що працюють з витоками ізобутану в лініях нагнітання та всмоктування, термодинамічних і теплофізичних процесів у даних холодильниках за цих умов, а також формування, займання від теплового імпульсу та горіння ізобутаноповітряної суміші біля місця розгерметизації компресорної системи з урахуванням факторів зовнішнього середовища, а також ступеня пожежонебезпеки, що за цього створюється. З урахуванням результатів виконаних досліджень сформульовано концептуальну засаду забезпечення надійності та безпеки побутових холодильників, що працюють на ізобутані, яка має бути реалізована на стадіях їх проектування, масового виробництва та сервісного обслуговування. Визначено доцільність урахування положень запропонованої засади під час розробки стандартів і рекомендацій стосовно технічної безпеки малої холодильної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-082 +
Шифр НБУВ: РА356939

Рубрики:

      
18.

Сєчених В.В. 
В'язкість розчинів холодоагентів із компресорними мастилами (Експеримент, методи прогнозування): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.В. Сєчених ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено експериментально-розрахункове вивчення в'язкості розчинів холодоагентів з компресорними мастилами. З використанням одержаної інформації розроблено таблиці довідкових даних стосовно в'язкості реальних робочих тіл: R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY. Наведено результати комплексного експериментально-розрахункового дослідження теплофізичних властивостей компресорних мастил: ХМІ Азмол, ХС 15, ХС 40, Planetelf ACD 100 FY, Reniso WF 15A, Mogul ONF 46, Lunaria FR 32, Castrol Icematic SW22, Castrol Icematic SW32. Створено два оригінальні експериментальні стенди для дослідження в'язкості рідин за методом кульки, що котиться і для визначення молекулярної маси та тиску пари на лінії кипіння компресорних мастил. З використанням теорії термодинамічної подібності запропоновано модель для опису температурної залежності в'язкості для чистих холодоагентів, сумішевих холодоагентів і РХМ у всьому діапазоні концентрацій. Розроблено методику прогнозування в'язкості для чистих холодоагентів, сумішевих холодоагетнів і РХМ, яка передбачає застосування структурно-адитивного підходу та використання обмеженої емпіричної інформації. Установлено зв'язок між парахором, ортохором, молярною рефракцією, критичним молярним об'ємом і критичною амплітудою для різниці густин на лінії кипіння та конденсації. Запропоновано нову кореляцію між показниками заломлення та густиною рідини. Розроблено таблиці довідкових даних з капілярної сталої, густини, показника заломлення, в'язкості, молекулярної маси та тиску на лінії кипіння компресорних мастил: ХМІ Азмол, ХС 15, ХС 40, Planetelf ACD 100 FY, Reniso WF 15A, Mogul ONF 46, Lunaria FR 32, Castrol Icematic SW22, Castrol Icematic SW32. Розроблено таблиці довідкових даних з в'язкості реальних робочих тіл: R-600a/ХМІ Азмол, R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY. Побудовано зручні для практики застосування діаграми в'язкість - тиск - температура для робочих тіл: R-600a/ХМІ Азмол, R-600a/Reniso WF 15A, R-245fa/Planetelf ACD 100FY.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-043 +
Шифр НБУВ: РА359482

Рубрики:

      
19.

Самсоненко О.О. 
Підвищення еколого-енергетичної ефективності виробництва побутових холодильників: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.О. Самсоненко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено стратегію зниження емісії парникових газів за умов виробництва побутових холодильників на прикладі АТ "НОРД", що використовує як критерій стійкого розвитку кліматичну характеристику життєвого циклу виробу. Доведено, що основний вплив на зазначену характеристику побутового холодильника здійснюють непрямі ефекти глобального потепління, які є результатом споживання енергії у процесах добування сировини та матеріалів, виробництві, експлуатації та утилізації побутового холодильника. На підставі аналізу повного життєвого циклу побутових холодильників, що використовують як холодоагенти вуглеводні (R600a) і фторвуглеводні (R134a), виявлено перевагу холодильних агрегатів, що працюють на природних робочих речовинах. Показано, що можливі витоки з системи охолодження побутового холодильника, які вимагають сервісного обслуговування протягом строку експлуатації, становлять менше 10 % від загальної дози заправлення. Одержано тривимірні розподіли полів швидкостей і температур у реальних моделях камер побутових холодильників, що імітують результати теплових впливів під час приймально-здавальних випробувань і створюють підстави для розробки комп'ютерної системи діагностики якості продукції, що випускається. Запропоновано моделі нейронних мереж, які відтворюють з високою точністю результати калориметричних тестів за різних зовнішніх умов і є ефективним інструментом для інтерполяції та прогнозування втрати маси холодоагенту та потужності компресорів побутових холодильників у широкому температурному діапазоні. Штучні нейронні мережі використано як критерії відбору продукції під час проведення температурних тестів даних холодильників за нестаціонарних режимів, що суттєво зменшило кількість і час приймально-здавальних випробувань за серійного виробництва побутових холодильників "НОРД".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-06 +
Шифр НБУВ: РА356912

Рубрики:

      
20.

Селезньова Ю.А. 
Удосконалення теплоенергетичних характеристик побутових холодильників на основі дослідження повітротеплообмінних процесів у їхньому компресорно-конденсаторному відділенні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / Ю.А. Селезньова ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексний метод стендових досліджень взаємозалежних швидкоплинних теплофізичних процесів у компресорно-конденсаторному відділенні побутових холодильників, розкрито закономірності та наведено фізико-математичну модель повітротеплообмінних процесів біля задньої панелі, обумовлених проявом природної тяги, визначено теплофізичні умови її ефективної дії. Створено комплексний метод досліджень взаємозалежних швидкоплинних теплофізичних процесів у побутовому холодильному приладі (ПХП) для удосконалення їх теплоенергетичних характеристик, одержано нові експериментальні дані. Розроблено теоретичну основу управління повітротеплообмінними процесами в компресорно-конденсаторному відділенні для зниження температурного рівня компресора та конденсатора та теплопритоків у холодильну шафу через задню панель. Запропоновано технічні засоби поліпшення теплоенергетичних характеристик ПХП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.91-01
Шифр НБУВ: РА318132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського