Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=З810.413$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Жуковська О.А. 
Інтервальні моделі прийняття колективних рішень в умовах ризику: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.А. Жуковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено та досліджено інтервальні моделі прийняття колективного рішення групи незалежних експертів за умов ризику. Моделі передбачають використання апріорної інформації про частоти помилок, допущених експертами у процесі оцінювання випадкового стану об'єкта. Удосконалено методи множення інтервалів у формі центр-радіус у класичному та розширеному просторах. Проведено порівняння з іншими відомими підходами. На підставі одержаних результатів досліджено формальні умови, що з заданою довірчою ймовірністю гарантують оптимальність колективного рішення та дозволяють оцінювати і порівнювати кваліфікації експертів під час здійснення діагностики випадкових станів об'єктів. Доведено умови існування скінченного об'єму експериментальної вибірки, та з'ясовано, що для довільної ймовірності завжди можна визначити скінченний обсяг експериментальної вибірки до практичного застосування побудованих інтервальних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413 +
Шифр НБУВ: РА346060

Рубрики:

      
2.

Вдовиченко І.Н. 
Інформаційні технології багатокритеріального експертного оцінювання альтернатив у соціальних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.Н. Вдовиченко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади створення та застосування інформаційної технології комбінованого багатокритеріального експертного оцінювання альтернатив, що використовується для формування експертної групи. Розроблено методологію експертного вибору. Запропоновано розглядати систему процесу формування експертної групи як сукупіність модулів. Побудовано математичну модель кожного модуля. Наведено схему агрегації результату. Розроблено оцінну систему, критерії оцінювання, групи критеріїв. Запропоновано комбінований метод багатокритеріального експертного оцінювання альтернатив і створено інформаційно-аналітичну систему ФОРЕГ для його реалізації. Розроблено комплексну технологію проведення соціологічної експертизи, збору даних і аналізу результату. Для реалізації технології розроблено інфораційно-аналітичний комплекс "Тестування експертів". На підставі результатів виконаного соціально-експертного дослідження проблем запровадження Болонської конвенції в Україні підтверджено правильність формування експертної групи. Проаналізовано стан питання запровадження Болонської конвенції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*12 в623.51 + З810.413 +
Шифр НБУВ: РА357313

Рубрики:

      
3.

Носок С.О. 
Методи обробки експертних даних в задачі автоматизації профвідбору: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.О. Носок ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові методики та методи обробки експертних даних. Побудовано математичну модель даних, одержаних за результатами групового експертного опитування та відповідні моделі експертів. Запропоновано узагальнену модель похибок експертизи, що дозволяє підвищити якість первинної обробки даних. Розроблено методику оцінки рівня компетентності експертів за результатами аналізу та обробки даних експертизи та представлено модель компетентності. З метою перевірки достовірності одержаних результатів запропоновано імітаційну модель. Розроблено компекс спеціального програмно-алгоритмічного забезпечення обробки даних групової експертизи, що реалізує запропоновану методику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19 + З810.413 +
Шифр НБУВ: РА352924

Рубрики:

      
4.

Циганок В.В. 
Методи отримання та обробки кардинальних експертних оцінок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / В.В. Циганок ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Розроблено метод виділення в множині об'єктів підмножин взаємно сумісних б'єктів, який позитивно відрізняється більш високою продуктивністю у порівнянні з існуючими та слугує для визначення множин об'єктів, в межах яких можна застосовувати методи експертної оцінки. Запропоновано методи експертної оцінки: парних порівнянь з застосуванням зворотного зв'язку з експертом для підвищення достовірності одержуваних результуючих експертних оцінок; парних порівнянь комбінаторного типу "приведення до ідеалу", які дають змогу звести кількість звернень за думкою експерта до мінімуму; групової експертної оцінки за умов неповної визначеності, які можуть застосовуватись для знаходження узгоджених оцінок групою експертів за умови, що деякі парні порівняння не виконувались деякими експертами. Проведено порівняльне експериментальне дослідження розроблених та існуючих методів експертних оцінок з метою визначення середньостатистичних значень ряду показників, що характеризують методи. Створено методику прийняття рішення щодо вибору конкретного методу експертної оцінки для його застосування в конкретній ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413 +
Шифр НБУВ: РА325928

Рубрики:

      
5.

Дубровіна А.В. 
Моделювання, методи та комп'ютерні засоби підтримки прийняття групових рішень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / А.В. Дубровіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення рівня знань спеціалістів для системи тестування з питаннями нерівномірної складності, що вимагають знання обсягів інформації, які перетинаються. Даний метод дає змогу урахувати та зменшити похибку тесту за допомогою розрахунку скорингових вагових коефіцієнтів питань за методом нечіткого виводу. Запропоновано метод захисту результатів процесу підтримки прийняття групових рішень від суб'єктивності, який завдяки порівняльному аналізу апріорних і апостеріорних ієрархічних структур групи учасників дає змогу визначити рівень суб'єктивності групового рішення та надати подальші рекомендації щодо його зменшення. Створено структуру бази моделей групових систем підтримки прийняття рішень. Розвинуто методологію формалізації процесу визначення рівня знань спеціалісів за методом тестування - класифіковано системи тестування. Удосконалено метод ієрархій у частині його застосування у процесах підтримки прийняття групових рішень, запропоновано процедуру ідентифікації та корегування нетранзитивних оцінок учасників, побудовано відповідну систему штрафів учасників за нетранзитивність індивідуальних оцінок, з використанням елементів теорії нечітких множин і методу кластерного аналізу нечітких оцінок розроблено метод перевірки узгодженості та визначення причин розбіжності індивідуальних оцінок. Наведено метод виявлення логічних закономірностей у базі даних процесу підтримки прийняття групових рішень, запропоновано спосіб зменшення обсягу задачі пошуку знань в базі даних процесу шляхом визначення найбільш інформативних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413 +
Шифр НБУВ: РА333772

Рубрики:

      
6.

Дробот О.В. 
Розробка алгоритмів послідовного аналізу варіантів для задач експертного оцінювання та їх застосування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.В. Дробот ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено метод непрямого визначення інтервалів вагових коефіцієнтів параметрів для метризованих відношень між об'єктами, який дає змогу на підставі відношень переваг експерта на множині об'єктів відновити вагові відношення переваг між параметрами об'єктів. Визначено умови конструктивного звуження початкової множини об'єктів завдяки послідовному уточненню відношень переваг і аналізу множини. Уперше запропоновано алгоритм побудови групового ранжування на множині експертних індивідуальних ранжувань, який базується на методі послідовного аналізу дискретної множини варіантів оптимізаційної задачі спеціальної структури з адитивною цільовою функцією. Удосконалено процедури звуження гіперпаралелепіпеда можливих нормованих значень вагових коефіцієнтів об'єктів для задач експертного оцінювання та запропоновано алгоритми його локалізації, засновані на методі послідовного аналізу та відсіюванні несуттєвих обмежень для задач лінійного програмування великої розмірності. Розвинуто процедуру знаходження інтегрованих значень матриць парних порівнянь у вигляді точкових значень або інтервалу можливих значень. Запропоновано процедури побудови колективних рішень за умов невизначеності з використанням розмитих індивідуальних функцій належності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413 +
Шифр НБУВ: РА326267

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського