Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (99)Реферативна база даних (1370)Книжкові видання та компакт-диски (1206)Журнали та продовжувані видання (508)
Пошуковий запит: (<.>U=З844$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яганов П.О. 
Мікроелектронні перетворювачі на кремнієвій структурі з діелектричною ізоляцією: Автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.27.01 / П.О. Яганов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К,, 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено високочутливі інтегральні мікроелектронні сенсори на кремнієвих структурах з діелектричною ізоляццією (КСДІ) та створено на їх базі нові вимірювальні перетворювачі неелектричних величин з широкими фунціональними можливостями. На підставі результатів досліджень розроблено нову інтегральну багатосенсорну КСДІ, вивчено особливості її функціонування та метрологічні характеристики (МХ). Розвинуто методи моделювання МХ сенсорів. Використано регресійний аналіз та алгоритми нейронних мереж щодо високоточної апроксимації МХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 +
Шифр НБУВ: РА343574

Рубрики:

      
2.

Шило Г.М. 
Інтервальні методи обчислення допусків при проектуванні електронних апаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Г.М. Шило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Створено математичне забезпечення та програмний комплекс для інтервальних методів обчислення припусків під час проектування електронних апаратів з урахуванням всіх множин припускових розв'язків інтервальних рівнянь та впливу навколишнього середовища. Визначено існування напівприпускової та повної припускової множини розв'язків. Розроблено інтервальну арифметику для обчислення припусків з урахуванням всіх множин припускових розв'язків і дії зовнішніх впливів. Запропоновано метод формування спрощених інтервальних моделей для складних функцій, що описують роботу електронних апаратів. Розроблено матричний субітераціний метод розв'язання інтервальних систем лінійних алгебричних рівнянь, який має більшу збіжність у прівнянні з відомими методами. Одержані розв'язки використано у розробленому методі оптимізації експлуатаційних припусків з застосуванням областей максимальних часткових об'ємів припусків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА322198

Рубрики:

      
3.

Шваб В.К. 
Методика контролю технічного стану аналогових модулів радіоелектронних засобів озброєння на місці їх зберігання з використанням параімпульсного методу діагностування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / В.К. Шваб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено параімпульсний метод контролю технічного стану аналогових модулів (АМ) радіоелектронних засобів озброєння. Обгрунтовано, що як діагностичний параметр доцільно використовувати значення напруги, яка вимірюється на додатковому опорі АМ за умов подачі його на вхід різнополярних імпульсів. Доведено, що за умов вимірювання даного діагностичного параметра виконуються вимоги прояву та транспортування будь-якого дефекту в контрольній точці, розташованій на опорі. Розроблено діагностичну модель (ДМ) аналогового модуля з використанням передавальних функцій за різнополярної вхідної інформації, яка дозволяє здійснити його повну елементарну перевірку. Запропоновано методику контролю технічного стану АМ на базі параімпульсного методу діагностування радіоелектронних засобів озброєння (РЕЗО) на місці їх зберігання, діагностичної моделі АМ і нової методики побудови перевіряючих тестів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц82-925 + З844-04-082.05 +
Шифр НБУВ: РА350613

Рубрики:

      
4.

Черкашин В.А. 
Методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.А. Черкашин ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 15 с. — укp.

На підставі проведених теоретичних та експериментальних досліджень запропоновано нові формальні методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування. Відзначено, що оптимізація апаратурних витрат у схемі формування адреси може бути отримана у разі представлення адреси мікрокоманди у вигляді конкатенації коду операторного лінійного ланцюга та її компоненти. Висвітлено методи синтезу композиційних мікропрограмних пристроїв керування з традиційними й елементарними операторними лінійними ланцюгами. Оптимізації апаратури досягнуто за рахунок використання псевдоеквівалентних станів автомата Мура, що здійснює адресацію мікрокоманд. Отримано аналітичні оцінки складності апаратурних витрат як функції від параметрів елементного базису та інтерпретованої граф-схеми алгоритму. Розширено клас синтезованих мікропрограмних пристроїв керування. Визначено область ефективного використання запропонованих структур композиційних мікропрограмних пристроїв керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974 + З844.1
Шифр НБУВ: РА316092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Храмов Є.П. 
Електричні параметри елементів інтегральних схем в умовах дії радіації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Є.П. Храмов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив опромінення на параметри інтегральних схем (ІС), розроблено методи підвищення радіаційної стійкості. Вивчено закономірності перерозподілу енергії між гармонійними складовими сигналу, що поширюється, у металевих і напівпровідникових резисторах, p - n переходах і транзисторах досліджуваних ІС. На підставі вивчення нелінійних ппроцесів в опромінених напівпровідниках викладено спосіб виміру дози та флієнса частинок. Виявлено мікронеоднорідності, які утворюються у плівках германію в процесі гамма-опромінення. Проаналізовано термодинамічні процеси термопольових впливів та їх позитивну дію на радіаційну стійкість ІС, а також процес виникнення оптичного випромінення та особливості його поширення в прошарках ІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 + З844.15 + З844.15
Шифр НБУВ: РА336561

Рубрики:

      
6.

Федюшин О.І. 
Підвищення вірогідності вимірювального контролю компонентів радіоелектронної апаратури з використанням методу усунення невизначеності його результатів: Автореф. канд. техн. наук. 05.11.13 / О.І. Федюшин ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розвинуто задачу щодо оцінки середніх ризиків за традиційного вимірювального контролю. Для випадку несиметричних розподілів контрольованого параметру та похибки вимірювань одержано співвідношення для розрахунку середніх ризиків. Розроблено метод аналітичного розрахунку розміру зони підвищеного ризику, використання якого дозволяє приймати з необхідною вірогідністю рішення щодо категорії контрольованого об'єкту. Створено математичну модель для розрахунку середнього ризику виробника за багатоступеневого контролю. Для окремих видів розподілів контрольованого параметру та похибки його вимірювань одержано прості аналітичні залежності. Розвинуто відомі та розроблено нові (модифіковані) методи багатоступеневого контролю, використання яких дозволяє у порівнянні з традиційним контролем, знизити ризики виробника та замовника у десятки разів. Проведено їх теоретичне дослідження. Одержано прості аналітичні вирази для розрахунків ризиків контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-07 с +
Шифр НБУВ: РА352120

Рубрики:

      
7.

Фарафонов О.Ю. 
Математичне забезпечення автоматизованного проектування мікросмужкових НВЧ фільтрів з допусковими обмеженнями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.Ю. Фарафонов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Удосконалено методи проектування мікросмужкових фільтрів надвисокої частоти. Розроблено алгоритми проектування та призначення допусків залежно від технології виготовлення. Створено підсистему проектування мікросмужкових фільтрів, яка дозволяє здіснювати аналіз і синтез допусків на основних формоутворювальних етапах технології виготовлення мікросмужкової топології. Уточнено математичну модель мікросмужкового ФНЧ. Досліджено методи синтезу, а також методики визначення геометричних розмірів конструкції фільтрів. Запропоновано уточнені методи проектування даних фільтрів та способи оптимізації їх топології. Розроблено алгоритми синтезу допусків на геометричні розміри конструкції залежно від етапів технології виготовлення та методику визначення допустимих відхилень амплітудно- і фазочастотних характеристик фільтрів на підставі даних про конструкцію фільтра та технологію виготовлення. Одержані моделі використовуються у підсистемі проектування мікросмужкових фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-040.27 +
Шифр НБУВ: РА346327

Рубрики:

      
8.

Трембовецька Р.В. 
Створення перетворювачів механічних величин з п'єзоелементами в схемах електричних фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Р.В. Трембовецька ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2005. — 23 с. — укp.

Розвинуто теорію п'єзоелектричних перетворювачів механічних величин, побудовано та досліджено математичні моделі таких перетворювачів у модифікованих схемах електричних фільтрів, на базі яких можна здійснювати розрахунки амплітудно-частотних характеристик (АЧХ) залежно від схеми перетворювача. Уперше створено механічні величини з п'єзоелементами у модифікованих схемах пасивних і активних електричних фільтрів, завдяки цьому для перетворювачів на основі фільтрів нижніх і верхніх частот розширено робочу смугу частот та зменшено нелінійність АЧХ. Розроблено перетворювачі механічних величин з доменно-дисипативними п'єзоелементами у модифікованих схемах електричних фільтрів, що дозволило зменшити нелінійність АЧХ. Удосконалено метод розрахунку лінійних чотириполюсників стосовно п'єзоелектричних перетворювачів механічних величин на основі модифікованих схем електричних фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.413 + З844-040.265 +
Шифр НБУВ: РА340058

Рубрики:

      
9.

Ткаченко М.О. 
Удосконалення технології шліфування кремнієвих структур з діелектричною ізоляцією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / М.О. Ткаченко ; Кременчуц. ун-т економіки, інформ. технологій і упр. — Кременчук, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано значення параметрів шліфувальних кругів, що забезпечують мінімальну глибину порушеного шару. Розроблено метод визначення числа проходів шліфування з урахуванням виміряної товщини структури, необхідної глибини шліфування кожним кругом і накладених на сумарну глибину шліфування обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-077 +
Шифр НБУВ: РА340629

Рубрики:

      
10.

Тимофєєв В.І. 
Моделювання субмікронних компонентів інтегральних схем на сполуках $Eroman bold {A sup III B sup V }: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.01 / В.І. Тимофєєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 40 с. — укp.

Науково обгрунтовано математичні моделі фізичних процесів і субмікронних ефектів у сучасних транзисторних структурах та інтегральних схемах міліметрового діапазону довжини хвиль, з використанням яких розроблено перспективні гетеробіполярні транзистори з заданими параметрами та характеристиками, а також компоненти та інтегральні пристрої на їх основі та субмікронні транзистори з бар'єром Шотткі та гетероселективним легуванням. Удосконалено технології виготовлення зазначених приладів. Проаналізовано, узагальнено та сформульовано фізичні особливості та ефекти, властиві субмікронним структурам з розмірами, порівняними з довжиною вільного пробігу електронів. Обгрунтовано та створено ієрархічний ряд математичних моделей різного рівня. Визначено функціональні особливості субмікронних приладів та умови застосованості їх моделей до завдань адаптивного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-03 +
Шифр НБУВ: РА334410

Рубрики:

      
11.

Теслюк В.М. 
Інформаційні технології аналізу та синтезу мікроелектромеханічних систем: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.М. Теслюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено методи та засоби для реалізації інформаційних технологій (ІТ) аналізу та синтезу мікроелектромеханічних систем (МЕМС) на системному, схемотехнічному та компонентному рівнях. Розроблено архітектуру ІТ аналізу та синтезу МЕМС, в якій використано побудований програмно-технічний засіб для багаторівневі розробки, базові структури й елементи та нові інформаційні моделі. Показано, що запропонована архітектура ІТ аналізу та синтезу МЕМС дозволяє підвищити рівень автоматизації даних процедур. Створено методи для системного рівня ІТ аналізу та синтезу МЕМС, які вирішують задачі структурного та параметричного синтезу на базі побудови дерева альтернативних рішень, базових структур та елементів, набору продукційних правил і теорії кольорових мереж Петрі. Побудовано метод автоматизованого синтезу VHDL-AMS-моделей базових пристрої в МЕМС для схемотехнічного рівня на підставі методу електричних аналогій, систем звичайних дифереціальних рівнянь і рівнянь в частинних похідних. Зазначено, що послідовність і кількість використання диференціальних рівнянь визначається фізичними принципами роботи елемента МЕМС і кількістю перетворень енергії. Розроблено методи автоматизованого синтезу моделей компонентного рівня на базі рівнянь в частинних похідних з наступним їх розв'язанням за допомогою методу скінчених різниць або скінчених елементів. Побудовано тривимірні моделі технологічних процесів виготовлення МЕМС, які дозволяють дослідити вплив технологічних параметрів на вихідні параметри інтегрального пристрою. Зроблено промислове впровадження розроблених методів і засобів, які використано для аналізу та синтезу нових типів МЕМС з покращаними технічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 +
Шифр НБУВ: РА362840

Рубрики:

      
12.

Таращанський М.Т. 
Підвищення точності різання напівпровідникових монокристалів за рахунок зменшення нерівномірності натягу корпусу відрізного круга: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.Т. Таращанський ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено теоретично й експериментально підтверджену залежність характеристик точності пластин від величини та ступеня нерівномірності натягу відрізного кола. Розроблено й експериментально доведено вірогідність математичної моделі нерівномірно натягнутого відрізного круга, у межах якої введено кількісну характеристику ступеня нерівномірності натягу та вирішено задачу плоского напружено-деформованого стану для кільцевої пластини за її нерівномірного натягу. Одержано точні рішення задачі про прогин рівномірно натягнутого відрізного круга під впливом осьового навантаження різного виду, що дозволило одержати вираз прогину відрізаних пластин як функції від жорсткості відрізного круга. Запропоновано наближене рішення задачі про жорсткість відрізного круга за нерівномірного натягу та надано оцінку точності цього рішення. Розроблено математичну модел врахування сил різання, на підставі якої запропоновано методику вибору межово допустимої величини натягу. Одержано співвідношення, що взаємозв'язує частоти власних коливань нерівномірно натягнутого круга з відповідними частотами як коливань рівномірно натягнутого круга, на підставі якого розроблено методики виміру нерівномірності натягу та її усування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-060.15 +
Шифр НБУВ: РА350136

Рубрики:

      
13.

Таран Є.П. 
Математична модель та механізм впливу імпульсних електромагнітних полів на мікроструктури: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Є.П. Таран ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси у неоднорідних металодіелектричних мікроструктурах (ІМС), розташованих у кристалі інтегральних мікросхем, у разі впливу імпульсних полів. Під час побудови математичної моделі та виявлення механізму впливу імпульсних електромагнітних полів на мікроструктуру використано радіофізичний підхід до задачі впливу зазначених полів на інтегральні мікросхеми. Розглянуто процеси взаємодії мікроструктурних елементів (МСЕ) з падаючою електромагнітною хвилею. Експериментальні дослідження дозволили виявити функціонально значущі МСЕ за умов впливу даних полів на ІМС у хвилеводі. Встановлено вплив поляризаційного фактора на характер розвитку деградаційних процесів у тонких металевих плівках. Розроблено числову дифракційну модель розсіяння падаючої електромагнітної хвилі на ІМС. Одержано розподілення електромагнітних полів поблизу ІМС. Виявлено причини, характер та динаміку розвитку локальних деградаційних процесів у металевих плівках під час впливу імпульсних електромагнітних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15
Шифр НБУВ: РА314428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
14.

Суприган В.А. 
Схемотехнічні засоби побудови оптоелектронних інтегральних схем обробки зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.А. Суприган ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено оптоелектронні інтегральні схеми для попереднього оброблення зображень. Наведено аналіз оптичних та оптоелектронних методів оброблення зображень, аналіз сучасних технологій виготовлення оптоелектронних інтегральних схем та аналіз елементної бази. Одержано нові математичні моделі побудови розподілу поля діаграми направленості масиву світловипромінювачів оптоелектронної інтегральної схеми, що описують процес паралельного передавання даних у когерентних і некогерентних волоконно-оптичних лініях зв'язку. Вперше отримано математичні моделі побудови оптоелектронних інтегральних схем оброблення зображень, які дають змогу визначити рівні оптичних сигналів під час паралельного передавання зображень. Розроблено та досліджено прилад паралельного передавання зображень для цифрового оптоелектронного процесу позрізового оброблення зображень і процесора попарного сортування даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.640 + з844.15
Шифр НБУВ: РА312230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стрельбіцький В.В. 
Закономірності статичного та динамічного деформування елементів радіоелектронної апаратури з врахуванням експлуатаційно-технологічних факторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / В.В. Стрельбіцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено результати проведених експериментально-розрахункових досліджень щодо встановлення закономірностей статичного та динамічного стану блоків радіоелектронної апаратури та їх складових з урахуванням впливу конструктивно-технологічних і експлуатаційних факторів. Розроблено методичні засади здійснення експериментальних досліджень на базі відповідних засобів їх доробки та процесу тензометрування. Установлено закономірності впливу термоударів, атмосферного тиску та монтажних напружень на статичний деформований стан плат. Показано, що рівень деформування мікромодулів і резисторів визначається їх зв'язком з об'єднавчою платою, який суттєво залежить від жорсткості виводів. Запропоновано нову конструкцію виводів і методологію встановлення допустимого утворення жолобоподібних форм об'єднавчих плат. Розроблено нові конструкції пристроїв для кріплення плат, які дозволяюь уникнути встановленої нерівномірності вібронавантажень у існуючих пристроїв й одержано достовірні дані про вібраційні характеристики об'єктів досліджень у широкому діапазоні коливань. Представлено результати експериметальних досліджень, проведених з метою вивчення впливу конструктивно-технологічних факторів на збудження коливань об'єднавчих плат з використанням розроблених оригінальних способів механічного зв'язку плат і різноманітних способів їх кріплень у напрямних корпусу блоку РЕА. Розроблено відповідні розрахункові моделі та проведено їх обгрунтування. Запропоновано розрахункові методики визначення параметрів демпферів сухого тертя для кріплення об'єднавчих плат, а також спосіб віброізоляції блоків РЕА з використанням таких демпферів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-01 + З844.16 +
Шифр НБУВ: РА348439

Рубрики:

      
16.

Скворцова О.Б. 
Проектування тестів для послідовносних функціональних схем, що реалізовані у програмованій логіці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.Б. Скворцова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки структурно-функціональних моделей послідовнісних схем і удосконалення методів генерації тестів для зменшення часу верифікації цифрових систем на стадіях їх автоматизованого проектування та імплементації в кристалах програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Удосконалено концептуальну та структурну моделі примітивного автомата. Описано тригерні схеми в однотактному автоматному форматі змінних для моделювання їх справної поведінки та наступної генерації тестів. Модифіковані моделі генерації тестів для верифікації цифрових систем на базі генетичних алгоритмів, що дозволяють обробляти цифрові схеми великої розмірності та зменшити час синтезу тесту заданої повноти. Модернізовано метод детермінованої генерації тестів, що враховує структурно-функціональні особливості ПЛІС і дозволяє з гарантованою повнотою будувати тести в одній копії ітеративної моделі на базі стандартних процедур прямого просування і довизначення алгоритму активізації сильнопослідовних і тригерних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 + З844.15
Шифр НБУВ: РА318188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Скачков 
Розвиток теорії і практики підвищення якості адаптації інформаційних радіотехнічних систем до зовнішніх завад в умовах внутрішньосистемних збурювань: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / Валерій Вікторович Скачков ; Одеська національна академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-017
Шифр НБУВ: РА352386

Рубрики:

      
18.

Семчишин Ю.Б. 
Методи та засоби розподілення обчислень в задачах теплового проектування електронних пристроїв: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Ю.Б. Семчишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод розподіленого розв'язування систем лінійних алгебраичних рівнянь (СЛАР) великої розмірності з блоково-стрічковими матрицями, який використовує ієрархічну організацію обчислювальної мережі. Запропоновано методи секціонування стрічкових матриць великої розмірності у разі розподіленого розв'язування СЛАР, які здатні здійснити розбиття матриць на секції, що дає змогу виконувати їх розв'язування розподілено. Розроблено адаптивний метод ієрархічно-розподільного розв'язування таких рівнянь, який здатний здійснити оптимальний поділ завдання на підзавдання, що мінімізує сумарний час простою системи розподілення обчислень і збільшує її продуктивність. Визначено архітектуру системи теплового проектування електронних пристроїв, яка містить підсистему розподілення обчислень з багаторівневою ієрархічною структурою та властивостями адаптивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 с18 + Р66 с05
Шифр НБУВ: РА374911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Семеновська О. В. 
Моделювання електротеплових процесів у субмікронних гетероструктурах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.27.01 / О. В. Семеновська ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано методику розрахунку теплових полів у транзисторі, яка базується на спільному розв'язанні рівнянь фізико-топологічної моделі та рівняння теплопровідності в двовимірному наближенні. Розроблено математичні моделі й алгоритми, що дозволяють побудувати розподіл температури вздовж транзисторної структури, виявити зони перегріву й уточнити параметри моделі на етапі проектування. Досліджено методику врахування ефекту саморозігріву в транзисторі за рахунок введення в схемну модель додаткових баластних опорів і залежного джерела. Встановлено залежність коефіцієнта зворотного зв'язку від номіналів баластних опорів у базовій і емітерній областях транзистора та визначено рекомендації щодо вибору оптимальних значень баластних опорів. Встановлено характер впливу ефекту саморозігріву на вихідні та частотні характеристики. Розроблено та запатентовано спосіб розрахунку теплового опору субмікронного транзистора за його тепловою моделлю. Встановлено залежність величини теплового опору кристала транзистора від форми та геометричних розмірів кристала та затвора транзистора, режимів роботи транзистора, а також від кількості шарів легування та степеня легування підзатворної області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.3-01 + З844.15
Шифр НБУВ: РА381538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Свірідова Т.В. 
Математичні моделі мікрорезонаторів електростатичного типу для вбудованих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.В. Свірідова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження сучасного стану проектування мікроактюаторів у вбудованих системах визначено основні напрямки й особливості їх використання у процесі розробки новітніх мікротехнологій. Удосконалено існуючі математичні моделі електростатичних мікрорезонаторів з метою підвищення ефективності процесу проектування та покращання вихідних характеристик вбудованих систем. На підставі розроблених та удосконалених моделей проведено дослідження електричних і механічних властивостей мікрорезонаторів, розраховано та проаналізовано кореляційні зв'язки між їх конструктивними й електричними параметрами. Для кожної представленої моделі мікрорезонатора електростатичного типу створено відповідну VHDL-AMS модель, яка дозволяє одночасно проводити функціональне та поведінкове моделювання. Сформовано бібліотеку моделей, яку успішно інтегровано в уже існуючі системи мультидисциплінарного моделювання, такі як ANSYS, CADENCE, що дозволяє спростити процес проектування вбудованих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 с116 + З845.7 с116 +
Шифр НБУВ: РА342637

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського