Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=З845-018$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Савенко П.О. 
Математичні моделі, чисельно-аналітичні й чисельні методи в нелінійній теорії синтезу випромінюючих систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / П.О. Савенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 34 с. — укp.

Сформульовано варіаційні постановки нелінійних обернених задач стосовно синтезу різних типів випромінювальних систем, характеристики напрямленості яких описуються ізометричними або цілком неперервними операторами. Одержано нелінійні операторні рівняння синтезу, доведено теореми існування розв'язків. Запропоновано методи розв'язання проблеми неєдності розв'язків: установлено, що для задач синтезу випромінюючих систем за заданою амплітудною діаграмою напрямленості (ДН) або за ДН за потужністю є характерними неєдність, галуження та біфуркація розв'язків. Одержано рівняння для знаходження точок галуження. Для простіших типів випромінюючих систем визначено загальну структуру та якісні властивості існуючих розв'язків. Для різних постановок задач синтезу одержано нові типи розв'язків, які є більш ефективними у порівнянні з відомими. Побудовано ітераційні процеси й доведено їх збіжність та застосовність для числового знаходження розв'язків. Запропоновано й обгрунтовано ефективні за часом числові методи синтезу адаптивних фазових антенних решіток. Поставлено нові задачі стосовно синтезу гібридних випромінюючих систем та на їх основі контурних ДН фіксованої та змінної форми, а також синтезу антенних решіток з урахуванням взаємного впливу випромінювачів й запропоновано методи їх розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА336718

Рубрики:

      
2.

Сторож В.Г. 
Пристрої і системи захисту та контролю об'єктів на основі збурення електромагнітного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / В.Г. Сторож ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено моделі процесу збурення стороннім діелектричним тілом електромагнітного поля та створено на цій базі високоефективні пристрої та системи захисту та контролю важливих об'єктів. Проведено моделювання процесу збурення електромагнітного поля стороннім тілом, поданим системою ниток струму. Здійснено аналіз моделі давача в режимі модуляційного прийому відбитого сигналу від рухомого тіла. Досліджено вплив паразитної модуляції на параметри давача. Створено давач на базі антени-автогенератора, в якому модуляція відбитого сигналу забезпечується комутацією діаграми спрямованості. З'ясовано особливості формування чутливої зони таких давачів, керування її формою. Розроблено конструкцію двочастотних давачів на базі антен-автогенераторів. Наведено моделі випромінювального кабелю та системи двох зв'язних ліній з неоднорідністю збурення. За результатаи аналізу моделей запропоновано спосіб вирівнювання чутливості та досліджено широкосмугову систему захисту периметра з підвищеною завадостійкістю на випромінювальних кабелях. Результати теоретичних досліджень доведено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 + З845-018.2
Шифр НБУВ: РА350697

Рубрики:

      
3.

Усіна Г.В. 
Розвиток ближньозонних методів визначення характеристик випромінюючих систем при використанні широкосмугових сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Г.В. Усіна ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано точність визначення характеристик випромінювальних систем у діапазоні частот за вимірами їх ближнього поля. Розроблено математичну модель розрахунків методичних похибок (похибок обмеження та дискретизації) та випадкових похибок відновлення діаграми спрямованості (ДС) антени та її інших параметрів за вимірами багаточастотних та імпульсних сигналів у ближній зоні. Досліджено статистичні характеристики передатної функції антени та статистику амплітудно-фазового розподілу ближнього поля у діапазоні частот. Оцінено потенційні можливості методів ближнього поля, сформульовано вимоги до умов вимірювань та їх точності, виконання яких гарантує високу точність відновлення ДС відповідно до вибраного критерію. Розроблено методику та визначено точність амплітудних методів відновлення ДС антен за вимірами параметрів багаточастотних та імпульсних сигналів. Запропоновано метод визначення амплітудного та фазового розподілу (АФР) у розкритті фазованої антенної решітки за вимірами амплітуди динамічного ближнього поля за умов роботи решітки у режимі сканування, визначено точність даного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА323508

Рубрики:

      
4.

Сухаревський І. О. 
Розсіяння електромагнітних хвиль на викривлених екранах скінченної товщини і діелектричних обтікачах антен: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / І. О. Сухаревський ; НАН України, Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто задачу дифракції монохроматичної електромагнітної хвилі викривленим ідеально провідним екраном скінченної товщини, що знаходиться в нескінченному однорідному ізотропному просторі, а також задачу про випромінювання апертурної антени в присутності діелектричного обтікача. Поверхневі інтегральні рівняння задачі про електромагнітну дифракцію на незамкнених екранах зведено до розв'язання перевизначеної системи алгебричних рівнянь методом найменших квадратів. Розглянуто розсіювачі різної геометрії (круговий диск, сферичний екран скінченної товщини й еліптичну вирізку зі сферичного сегменту скінченної товщини), що збуджуються плоскою електромагнітною хвилею або горизонтальним електричним диполем. Задачу про випромінювання апертурної антени в присутності обтікача в двовимірній постановці розв'язано через відповідне об'ємне інтегральне рівняння, а в тривимірній постановці - через використання теорії дзеркальних відображень і подальшу високочастотну апроксимацію поля плоскої хвилі, що розсіяне на симетризованому обтікачеві. Запропоновано способи зменшення спотворень діаграми спрямованості антени, які викликані присутністю обтікача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2
Шифр НБУВ: РА384815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Должиков В.В. 
Статистичний аналіз і синтез випромінюючих систем в зоні Френеля: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.04 / В.В. Должиков ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 33 с. — укp.

Удосконалено розділ статистичної теорії випромінюючих систем (ВС) для середніх локальних характеристик поля у сфокусованій ВС зоні Френеля, з круглою апаратурою за наявності флуктуацій поля збудження. Досліджено особливості просторового розподілу середньої інтенсивності електромагнітного поля за наявності флуктуацій фази джерел різного походження. З'ясовано основні відмінності від характеру розподілу середньої інтенсивності лінійних ВС. Удосконалено загальний підхід щодо визначення та розв'язання задач синтезу ВС за заданим у загальному випадку тривимірним розподілом електромагнітного поля у зоні Френеля з урахуванням флуктуацій амплітудно-фазового розподілу (АФР), які формулюються у статистичному обгрунтуванні. Зазначено, що даний метод дозволяє знайти оптимальні показники середнього АФР та допустимого значення дисперсії флуктуацій. Обгрунтовано доцільність його використання для зони Френеля та для дальньої зони. Досліджено можливість вияву ефектів надспрямованості (НС) і надпідсилення (НП) за наявності у ВС флуктуацій АФР. Розв'язано задачу синтезу передавальної антени тракту передачі енергії НВЧ променем за критерієм максимуму середнього ККД передачі та перетворення енергії в постійний струм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА336205

Рубрики:

      
6.

Токарський П.Л. 
Теорія випромінювальних систем із джоулевими і поляризаційними втратами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / П.Л. Токарський ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 33 с. — укp.

Розглянуто питання побудови теорії багатовходових випромінювальних систем (ВС) довільної геометрії, розташованих у вільному просторі та над межею поділу двох середовищ, яка дозволяє виконувати їх аналіз і синтез з урахуванням присутніх у них джоулевих і поляризаційних втрат енергії. Зазначено, що розроблена теорія є логічно зв'язаною сукупністю вихідних припущень, коректних математичних моделей і співвідношень для розрахунку їх внутрішніх і вихідних параметрів, методів числового аналізу й оптимізації ВС з застосуванням розроблених моделей, даних про властивості, притаманні випромінювальним системам з втратами, а також фізичної інтерпретації одержаних результатів. З використанням запропонованої теорії здійснено дослідження пласкої відбивної антенної решітки подвійної поляризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845-018.2 +
Шифр НБУВ: РА337648

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського