Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (101)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>U=З846$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Борис А. 
Аналіз і синтез нелінійних пристроїв і засобів телекомунікації з використанням неперервного і дискретного рядів Вольтерри: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / А. Борис ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Базуючись на неперервному та дискретному рядах Вольтерри розроблено методи аналізу та мінімізації нелінійних спотворень у телекомунікаційних системах, а також розвинуто теоретичні засади та створено нові структури компенсаторів нелінійних ефектів. З використанням модифікованої матриці адмітанції та неперервного ряду Вольтерри опрацьовано єдиний опис систем з малими нелінійностями. Розроблено моделі базових нелінійних елементів, з яких можуть складатися нелінійні аналогові системи, а також модель нелінійного операційного підсилювача. Наведено методи й алгоритми обчислення міри гармонічних та інтермодуляційних спотворень, а також методи обчислення відгуку нелінійних систем на збудження періодичними сигналами. Створено програмне забезпечення, яке дає змогу розраховувати спотворення в широкосмугових телекомунікаційних підсилювачах, а також в активних аналогових фільтрах проведено його верифікацію на підставі співставлення результатів обчислень з даними вимірювання. Розроблено теорію стабільності частоти й амплітуди осциляцій у телекомунікаційних генераторах синусоїдальних коливань з використанням рівнянь стану, основою яких є ряди Вольтерри. Розроблено методи аналізу й обчислень нелінійних спотворень у генераторах синусоїдальних коливань, які можна описати за допомогою рівнянь стану. Одержано спеціальну форму дискретних рядів Вольтерри зі скінченною кількістю членів для бінарних вхідних сигналів, базуючись на якій з використанням граткових операторів, сигмоїдальних і радіальних функцій створено нові структури для нелінійних компенсаторів еха. Розроблено методи аналізу та проектування компенсаторів еха в основній смузі частот, а також компенсаторів еха для телетрансмісійних систем, що працюють з несучими сигналами. Проаналізовано питання, що стосуються різної частоти дискретизації вхідних і вихідних сигналів у компенсаторах еха, розроблено компенсатори у формі переплетених структур, які цей факт враховують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.7-01 +
Шифр НБУВ: РА337816

Рубрики:

      
2.

Маньковський С. В. 
Дослідження параметричних підсилювачів на підставі формування їх частотних символьних моделей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / С. В. Маньковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Описано особливості формування та доведено адекватність і практичні цінності частотних символьних моделей (ЧСМ) параметричних підсилювачів. З використанням сформованих ЧСМ одно- та двоконтурного параметричного підсилювача проведено різнобічне дослідження особливостей роботи цих підсилювачів та оцінювання їх асимптотичної стійкості, а також оптимізацію передавальної функції двоконтурного параметричного підсилювача. Встановлено, що основна перевага досліджуваного частотного символьного методу, у порівнянні з числовими методами, полягає у підвищенні цілеспрямованості розв'язування ряду практичних задач багатоваріантного аналізу параметричних підсилювачів, їх статистичного дослідження, оптимізації та синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.9-01
Шифр НБУВ: РА381767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Самков О. В. 
Інваріантні підсилювально-перетворювальні системи апаратних засобів інфокомунікаційного обладнання автономних об'єктів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.13 / О. В. Самков ; Держ. ун-т інформац.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 33 с. — укp.

Проаналізовано функціональні та динамічні можливості підсилювально-перетворювальних систем (ППС) з багаторазовою модуляцією щодо компенсації координатно-параметричних збурювальних впливів. Обгрунтовано методологічний підхід до одержання умов інваріантності та сформульовано положення щодо структурної інваріантності ППС. Розроблено теоретичні положення, які орієнтовані на вирішення задачі моделювання систем з багаторазовою модуляцією на основі апарата гіперкомплексного обчислення. Сформульовано метод квадриплексного перетворення для аналізу систем з багаторазовою модуляцією, який передбачає пряме та зворотне інтегральні перетворення. Розроблено методику виконання функціональних операцій у гіперкомплексній області. На підставі проведених досліджень запропоновано ефективні алгоритми адаптивного координатно-параметричного управління ППС з багаторазовою модуляцією, що забезпечило безінерційне та незалежне регулювання вихідних координат ППС на програмному рівні. Запропоновано варіанти організації багатофункціональних інваріантних ППС та алгоритми керування ними. Розроблено структурну організацію й алгоритм адаптивного управління інваріантними ППС з використанням нечіткої логіки, які дозволяють симетрувати нелінійність об'єкта управління за умов невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846-01
Шифр НБУВ: РА382660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Остап О.П. 
Корекція характеристик підсилювальних пристроїв для реалізації шумового узгодження з джерелом сигналу в інформаційно-вимірювальних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.П. Остап ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод корекції характеристик підсилювального пристрою з метою реалізації шумового спряження у смузі частот з індукційним давачем сигналу. Для досягнення поставленої мети розроблено метод визначення шумових параметрів канонічної шумової моделі підсилювача. За результатами апробації створеного на його базі вимірювально-обчислювального комплексу підтверджено значне зменшення похибки у порівнянні з існуючими. Розроблено метод аналізу впливу додаткових елементів схеми підсилювача на частотні залежності його шумових параметрів. Запропоновано метод корекції характеристик даного пристрою, який за допомогою внесення додаткових коректуючих ланок до схеми дає змогу створити підсилювач, для якого оптимальна провідність давача сигналу для шумового спряження з ним у смузі частот має індуктивний характер імпедансу. Це дає змогу здійснювати шумове спряження з індукційним давачем сигналу в цій смузі. На базі розроблених методів і методик створено алгоритм спряження підсилювача з індукційним давачем сигналу в смузі частот, який визначає кроки від вибору джерела сигналу до експериментального підтвердження режиму шумового спряження, а також враховує вплив шумів наступних підсилювачів інформаційно-вимірювальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846-01 +
Шифр НБУВ: РА327762

Рубрики:

      
5.

Подгайко О.І. 
Математичні моделі асиметричних нелінійних систем у вищих зонах нестійкості коливань: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.І. Подгайко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 16 с.: рис. — укp.

Здійснено дослідження коливань у асиметричних нелінійних системах у вищих зонах параметричного збудження. Побудовано та досліджено математичні моделі асиметричних нелінійних систем з втратами за гармонічного та полігармонічного впливу. Проведено аналіз стійкості коливань. Доведено взаємозв'язок областей параметричного збудження з фазовими траєкторіями системи за різного ступеня її дисипації та нелінійності. Запропоновано новий принцип та моделювальні пристрої дослідження коливань і нелінійних характеристик індуктивної та ємнісної нелінійно-параметричних систем. Експериментально досліджено вплив асиметрії системи на її амплітудні й амплітудно-частотні характеристики у зонах нестійкості коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.9-01 + З841.2-01 +
Шифр НБУВ: РА345232

Рубрики:

      
6.

Сундучков І.К. 
Розробка малошумливих підсилювачів міліметрового діапазону з використанням модифікованої моделі транзисторів з високою рухливістю електронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / І.К. Сундучков ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено й апробовано малошумливі підсилювачі (МШП) приймальних систем зв'язку міліметрового діапазону довжин хвиль. Запропоновано модифіковану математичну модель HEMT для міліметрового діапазону, що дозволяє досліджувати вплив її окремих елементів на базі характеристики транзистора в діапазоні частот до 100 ГГц. Розроблено методику проектування та розрахунку параметрів малошумливих приймальних пристроїв і МШП в них. Розглянуто конструктивно-технологічні особливості малошумливих підсилювачів та малошумливих приймальних пристроїв міліметрового діапазону. Наведено рекомендації щодо конструкції робочих об'ємів каскадів підсилювачів, елементів монтажу, з урахуванням технології паяння, зварки та приклеювання під час монтажу. Розроблено для міліметрового діапазону новий багатофункціональний вимірювальний стенд і методику вимірювань, що дозволяють без повторних багаторазових стисків визначати основні параметри малошумливих підсилювачів: коефіцієнт посилення, КСВН входу та виходу, еквівалентну ефективну шумову температуру входу малошумливого підсилювача. Розроблено методики вимірювань та обчислення параметрів малошумливих підсилювачів і малошумливих приймальних пристроїв міліметрового діапазону, схеми вимірювальних стендів, методики розрахунку похибок та неідентичності параметрів в зразках з партії. Створено й апробовано малошумливі приймальні пристрої та МШП в міліметровому діапазоні довжин хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.2-01 + З852.3 +
Шифр НБУВ: РА349049

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського