Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=З847$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Алєксєєв О.Г. 
Вдосконалення формувачів імпульсів управління для блокованих тиристорів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.Г. Алєксєєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання створення формувачів імпульсів управління з покращеними електроенергетичними характеристиками, що забезпечують номінальні режими управління блокованих тиристорів та запобігають аварійним режимам. Розроблено нову функціональну схему формувача, рекомендовано способи побудови основних його вузлів, визначено вимоги щодо характеристик імпульсів управління. Наведено методики розрахунку основних елементів і вузлів формувача, що базуються на аналітичних виразах, а також розглянуто режими їх роботи. Запропоновано новий аналітичний спосіб розрахунку нестаціонарних тривимірних температурних полів в охолоджувачах радіоелементів. Основні результати використано під час розробки декількох типовиконань формувачів імпульсів управління для блокованих тиристорів на струми до 1500 А, а також удосконалення дослідних зразків вітчизняних блокованих тиристорів ТЗА-243-630-45.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847.2-04
Шифр НБУВ: РА320530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Супруновська Н.І. 
Енергетичні процеси в колах заряду і розряду конденсаторів електроімпульсних установок: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.09.05 / Н.І. Супруновська ; НАН України, Ін-т електродинаміки. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Удосконалено теорію перехідних процесів у колах заряду та розряду конденсаторів електроімпульсних установок щодо застосування цілеспрямованої зміни умов заряду та розряду. Проаналізовано методи підвищення енергетичних характеристик таких кіл і зменшення тривалості перехідних процесів у навантаженні та розрядному колі. Розроблено нові критерії оцінювання енергетичних характеристик аперіодичного та коливального заряду конденсатора від формувача постійної напруги у разі зміни напруги на конденсаторі на початку та наприкінці перехідного процесу. Уперше встановлено закономірності зміни ккд і дози енергії в елементах зарядного кола конденсатора за змінювальних початкових умов перехідного процесу. Визначено нові умови реалізації від'ємних і додатних зворотних зв'язків напруги заряду конденсатора від характеру його розряду в попередньому циклі. Встановлено критерій вибору параметрів перезарядного RL-ланцюга, шунтувального конденсатора для зменшення тривалості розрядних імпульсів за стрибкоподібного збільшення опору навантаження на часових інтервалах, близьких до закінчення розряду. Обгрунтовано новий метод стабілізації струмів в електроіскровому навантаженні за рахунок шунтування його тиристорним комутатором і визначено енергетично доцільний часовий інтервал для такого шунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847-04 +
Шифр НБУВ: РА362607

Рубрики:

      
3.

Борцов О.В. 
Збільшення швидкості зміни імпульсів напруг і струмів у високовольтних установках: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / О.В. Борцов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано використовувати збільшення швидкості зміни імпульсів напруг і струмів як новий спосіб удосконалення високовольтних електрофізичних установок, які створюють сильні електричні та магнітні поля. На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень на фізичній моделі процесу проникнення "зрізаних" імпульсів магнітного поля в циліндричну провідну оболонку встановлено вимоги до моменту "зрізу" зовнішнього магнітного поля для досягнення найбільших електродинамічних зусиль, що розширюють оболонку за допомогою зовнішнього індуктора. Досліджено вплив часу комутації напівпровідникового ключа, разом з власними параметрами розрядного контуру, на форму вихідних імпульсів в установках для широкосмугової електромагнітної дії й установках на базі імпульсного коронного розряду. На підставі одержаних результатів обгрунтовано шляхи удосконалення даних установок. З'ясовано, що створення високовольтних джерел імпульсних струмів мегаамперного діапазону для фізичних досліджень можливо на підставі паралельної роботи декількох генераторів Фітча на загальне навантаження. Доведено, що для синхронної роботи генераторів у секції необхідно удосконалити класичну схему генератора Фітча, встановити критерій синхронності та створити систему автоматичного запуску генераторів, що забезпечує виконання даного критерію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847-01 +
Шифр НБУВ: РА364187

Рубрики:

      
4.

Смеркло Л.М. 
Інтегральні формувачі потужних наносекундних імпульсів і радіоелектронні пристрої на їх основі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / Л.М. Смеркло ; Держ. ун-т "Львівська політехніка". — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування і промислового виготовлення нового класу напівпровідникових ІС-формувачів потужних наносекундних імпульсів (ІС ФПНСІ) трапеціїдальної форми із роздільним формуванням фронту і спаду, довільно регульованим нахилом вершини імпульсу та на їх основі малогабаритних гібридно-інтегральних модулів (ГІМ) імпульсних модуляторів підвищеної потужності для генераторів сучасних бортових спеціалізованих РЕС міліметрового діапазону хвиль, що працюють в жорстких умовах експлуатації, а також можуть широко застосовуватися в інших галузях науки і техніки. Досліджено фізичні механізми функціонування, розроблені математичні та фізичні моделі і запропоновано наукову концепцію створення ІС ФПНСІ, які інтегрують нові конструкторсько-технологічні рішення високовольтних та швидкодіючих структур n-p-n транзисторів, МДН транзисторів з індукованим p-каналом, діодів з бар'єром Шотткі і висока ефективність якої обгрунтована теоретично і підтверджена практично. Вирішено проблему твердотільної інтеграції ГІМ імпульсних модуляторів. Досліджено влив конструктивно-технологічних та експлуатаційних чинників на ударну стійкість, структуру і фазовий склад товстоплівкових резисторів на основі серійних паст. Обгрунтовано їх застосування при виготовленні мікроплат потужних ГІМ імпульсних модуляторів струму. Розроблені і впроваджені нові конструкції, матеріали і технології виготовлення структур, активних і пасивних елементів мікросхем і мікрозборок ГІМ, способи вимірювання параметрів, які покращили фізико-технічні характеристики, підвищили вихід придатних і точність виготовлення, стабільністьзнизили критичні габаритно-вагові показники, забезпечили працездатність ГІМ імпульсних модуляторів в жорстких умовах дії підвищених кліматичних і механічних чинників. Пропоноуються нові програмно-методичні комплекси для забезпечення наскрізної автоматизації розробки і виготовлення КД ГІМ, зокрема механічних деталей та вузлів конструкцій модулів МЕА, які дозволили скоротити обсяг і терміни розробки КД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847.8

Рубрики:

      
5.

Бойко М.І. 
Наукові основи створення електротехнологічних установок для високовольтних імпульсних дій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.13 / М.І. Бойко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію раціональної дії сильного імпульсного електричного поля у разі інактивації мікроорганізмів у текучих середовищах. Створено установки для знезаражуючої обробки рідин комплексом високовольтних імпульсних дій з середньою потужністю до 50 кВт за умов робочих напруженостей в рідинах 100 кВ/см і більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З847 +
Шифр НБУВ: РА325993

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського