Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З965.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Крамарь В.О. 
Алгебраїчні форми аналізу і синтезу грубих лінійних неперервних систем автоматичного управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / В.О. Крамарь ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 17 с. — укp.

Пропонуються нові методи алгебраїчного аналізу і синтезу систем автоматичного управління за наявності непараметричної неозначеності в моделі об'єкту і САУ, яка синтезується методом D-розбиття за дійсним параметром. Одержані співвідношення, що дозволяють досліджувати робастну стійкість САУ з адитивною або мультиплікативною неозначеністю в моделі об'єкту на основі аналізу розподілу коренів критеріального багаточлена узагальненим методом Рауса. На основі узагальненого методу Гурвіца одержані умови в формі системи алгебраїчних нерівностей для синтезу параметрів регулятора САУ з непараметричною неозначеністю в моделі суб'єкту. Розповсюджено застосування узагальненого методу Рауса-Гурвіца на аналіз ряду показників якості систем, які синтезуються методом D-розбиття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-01с11

Рубрики:

      
2.

Дмитришин Д.В. 
Методи робастного аналізу лінійних систем керування з післядією: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / Д.В. Дмитришин ; НАН України. Нац. косм. агентство України, Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження стійкості систем автоматичного керування з параметричною невизначенністю, зокрема в запізненнях. Розроблено алогоритм побудови множин, цілком розміщених в області стійкості простору запізнень характеристичного квазіполінома, на базі якого одержано достатні умови стійкості деяких класів систем керування з параметричною невизначеністю в запізнювальних компонентах. Вперше введено у науковий обіг новий клас сімейств квазіполіномів з непараметричною невизначеністю для моделювання не повністю ідентифікованих систем. Розроблено методику одержання достатніх умов стійкості систем керування з декількома запізнювальними непараметрично невизначеними компонентами зворотного зв'язку. Досліджено випадки, за яких необхідно використовувати дані умови. Вперше розроблено алгоритми дослідження стійкості систем з однією не повністю ідентифікованою запізнювальною складовою зворотного зв'язку з відомими степеневими моментами перехідної функції. Введено поняття міри робастої стійкості сімейства систем керування та створено алгоритми обчислення даної величини. Розроблено нові методи одержання достатніх умов робастої стійкості деяких класів систем, заданих у просторі станів диференціально-різницевими рівняннями, у термінах коефіцієнтів і запізнень. Удосконалено методику визначення точних оцінок показників якості сімейств систем керування з післядією: критичного запізнення, часу перехідного процесу та коефіцієнта підсилення. Одержані результати рекомендовано використовувати для розв'язання задач робастного аналізу, а також синтезу та моделювання деяких класів систем різної природи за умов неповної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-16.4 +
Шифр НБУВ: РА337196

Рубрики:

      
3.

Білоус Т.І. 
Оптимальне керування об'єктами загального виду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.І. Білоус ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розв'язано задачу оптимального керування в квадратичних постановках лінійними динамічними об'єктами загального вигляду, під якими розуміють об'єкти, векторно-матричні моделі яких містять у своєму складі матрицю обходу. Для таких об'єктів синтезовано оптимальні регулятори за відомих і невідомих змінних стану, наявності та відсутності перешкод, фільтри Калмана та фільтри змінних стану за відсутності перешкод. Для поширення результатів квадратичної теорії керування на нескінченномірні об'єкти, зокрема, для об'єктів з чистим запізнюванням, розроблено їх оптимальні кінцевомірні моделі мінімальної складності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-016.7
Шифр НБУВ: РА321021

Рубрики:

      
4.

Косаревська Н.В. 
Оцінки наближення та керування спектром в системах з післядією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Н.В. Косаревська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено диференціально-різницеві системи з запізненням. Одержано конструктивні оцінки неузгодженості в лінійних диференціальних, різницевих і диференціально-різницевих системах зі сталими коефіцієнтами. Розв'язано задачу керування спектром у системах із запізненням. Одержано аналітичні залежності для коефіцієнтів оберненого зв'язку в системах канонічного та загального виглядів. Досліджено критичні випадки на площині та у тривимірному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-016.5
Шифр НБУВ: РА313751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бєлоусова Н.Б. 
Розвиток адаптивних алгоритмів ідентифікації та керування на основі методу функцій Ляпунова: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / Н.Б. Бєлоусова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Запропоновано алгоритми адаптивної ідентифікації та керування на базі прямого методу Ляпунова, в яких диференціальні рівняння для настройки матриць параметрів моделі мають модифіковану у порівнянні з класичними методами структуру. Для розв'язання відомих проблем залежності правих частин диференціальних рівнянь настройки матриць параметрів моделі від невідомих параметрів об'єкта наведено ітераційний і рекурентний алгоритми, які базуються на використанні градієнтних методів мінімізації деяких критеріїв. Досліджено питання диференціальних властивостей функціоналів ітераційного та рекурентного алгоритмів градієнтного типу, установлено існування та єдність розв'язків розглянутих задач. Доведено теореми про збіжність методів проекції градієнта в задачах мінімізації. Сформульовано сумісну задачу непрямого керування з використанням рекурентного алгоритму ідентифікації та досліджено стійкість розв'язку сумісної задачі керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617,0 + З965.4-01 +
Шифр НБУВ: РА338762

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського