Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (75)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З965.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Канюк Г.І. 
Моделі і методи структурного і параметричного синтезу прецизійних електрогідравлічних слідкуючих систем автоматизованих випробувальних cтендів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Г.І. Канюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 34 с. — укp.

Розроблено наукові та практичні принципи створення швидкодіючих прецизійних електрогідравлічних слідкувальних систем (ЕГСС) як підкласу мехатронних систем (зокрема - ЕГСС автоматизованих випробувальних стендів), що відзначаються високими показниками точності та швидкодії. З урахуванням досвіду практичних розробок сформовано універсальні вихідні принципи створення швидкодіючих прецизійних ЕГСС (деталізовану технологію концептуальної розробки, систему технічних вимог, принципи вибору схемних рішень та елементної бази), розроблено ієрархічний ряд математичних моделей для різних етапів і завдань створення та дослідження. На підставі відомих загальних принципів сучасної теорії оптимального керування розроблено практичні інженерні методики синтезу ефективних регуляторів ЕГСС, що забезпечують компенсацію практично всіх видів статичних і динамічних похибок (зокрема, обумовлених нелінійними ефектами) та високі (що наближаються до межових енергетичних рівнів) характеристики точності та швидкодії. Результати наукового дослідження використано під час виконання фундаментальних і прикладних НДР і НДДКР, зокрема, для створення автоматизованих випробувальних стендів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.8-02 +
Шифр НБУВ: РА369212

Рубрики:

      
Категорія:    
2.

Ляпа М.М. 
Синтез квазіоптимальних за швидкодією систем автоматичного управління для засобів кутового супроводження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / М.М. Ляпа ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розвинуто розв'язування основної суперечності динамічних систем - між досягненням високих показників якості в перехідному та усталеному режимах. Досліджено питання синтезування двоканальних слідкуючих систем з корегуючими регуляторами. Удосконалено структурно-функціональні схеми корегуючих регуляторів з фіксованими інтервалами управління та з варіацією інтервалів для підвищення швидкодії двоканальних слідкуючих систем та зменшення перерегулювання перехідних процесів за умов відпрацювання ступінчатої вхідної дії. Удосконалено регулятор для об'єктів, які мають в своєму складі форсуючу ланку, що розширює функціональні можливості керування та клас керованих об'єктів, щодо яких воно застосовується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.8-01
Шифр НБУВ: РА316857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кононенко А.П. 
Теорія і робочий процес ерліфтів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.17 / А.П. Кононенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Установлено значення критеріїв меж існування снарядної, емульсійної та кільцевої структур вихідних водоповітряних потоків у вертикальній піднімальній трубі загальнопромислового ерліфта для оптимального режиму роботи, а також режиму максимальної подачі газорідинного підйомника. Розроблено математичні моделі робочих процесів ерліфтів, які встановлюють взаємозв'язок між їх геометричними, кінематичними і гідродинамічними параметрами газу та краплинної рідини з урахуванням структур водоповітряних потоків, що дозволило визначити зміни потужності двофазної суміші та їх компонентів у діапазоні витрати стислого повітря, що подається в газорідинний підйомник та за висотою піднімальної труби. Установлено, що барботажний режим в ерліфті зумовлений зменшенням газовмісту водоповітряної суміші від центра до стінок каналу та зниженням щільності повітря за висотою піднімальної труби, що дозволило більш цілісно обгрунтувати гідродинамічні процеси, що відбуваються у газорідинному підйомнику, від запуску до виходу на експлуатаційний режим. Теоретично розвинуто й експериментально доведено суть фізичного явища обмеження подачі ерліфта як результат випереджального зменшення пропускної спроможності піднімальної труби у разі збільшення витрати повітря та газовмісту водоповітряної суміші у порівнянні з пропускною спроможністю труби подачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.8-01 + З965.8-01
Шифр НБУВ: РА354605

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського