Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (205)Реферативна база даних (1188)Книжкові видання та компакт-диски (665)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.31-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванов І.Ю. 
Дослідження методів захисту інформації в динамічних рівноправних групових середовищах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / І.Ю. Іванов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Побудовано прототип програмної системи, основною задачею якої є забезпечення захисту інформації, що зберігається та передається за умов динамічних рівноправних групових середовищ. Формалізовано представлення довірчих зв'язків у групових середовищах. Розроблено груповий тип інфраструктури цифрових підписів, адаптовано схему порогового підпису Лі-Ченга для використання за умов інфраструктур такого типу. Запропоновано модифікації алгоритмів створення цифрового підпису та перевірки пари великих чисел на простоту відповідно до схеми RSA, що надають можливість перенесення складних операцій обчислення на обслуговуючий пристрій без розкриття таємних параметрів закритого ключа. Запропоновано набір алгоритмів делегування процедури узгодження ключа у неоднорідних і великих за розміром середовищах з використанням структури даних "дерево внесків". Запропоновано метод прогнозування продуктивності розподілених криптографічних алгоритмів у динамічних середовищах на підставі моделювання їх роботи системами масового обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40 +
Шифр НБУВ: РА368965

Рубрики:

      
2.

Ігнатенко Є. Г. 
Підвищення ефективності функціонування вузлів телекомунікаційних мереж із кластерною архітектурою: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Є. Г. Ігнатенко ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

Запропоновано динамічний алгоритм управління вхідним потоком для підвищення ефективності функціонування високонавантажених вузлів телекомунікаційних мереж (ТКМ) з кластерною архітектурою. Розроблено математичні моделі вузла кластерної мережі, надходження й обробки інформаційних запитів у даній мережі, які враховують особливості кластерної обробки та класу запиту. Вдосконалено методику короткострокового прогнозування поведінки інформаційного потоку в ТКМ з кластерною архітектурою, що дозволяє підвищити адаптивність моделі до флуктуацій трафіка та підвищити точність прогнозу. Запропоновано адаптивний алгоритм моніторингу стану вузлів ТКМ з кластерною архітектурою, який враховує флуктуації вихідного потоку. Розроблено динамічний алгоритм управління вхідним потоком в ТКМ з кластерною архітектурою з урахуванням прогнозованої поведінки інформаційного потоку й адаптивного моніторингу стану вузлів мережі. Зазначено, що цей алгоритм забезпечує підвищення ефективності функціонування вузлів за умов високої інтенсивності мережевого навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5
Шифр НБУВ: РА384604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іяд (М.М.) А. Шахрурі 
Методи та засоби підвищення ефективності ідентифікації абонентів багатокористувацьких систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Іяд (М.М.) А. Шахрурі ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності ідентифікації абонентів багатокористувацьких систем за рахунок зниження ризику несанкціонованого доступу до її ресурсів і підвищення продуктивності ідентифікації. Проаналізовано фактори, що впливають на ефективність ідетифікації віддалених користувачів інтегрованих систем. Увагу приділено ідентифікації віддалених користувачів інтегрованих систем, підвищенню продуктивності ідентифікації. Відзначено, що найефективніші схеми ідентифікації мають за основу концепцію нульових знань. Такі схеми використовують функціональні перетворення, основані на операціях модулярної арифметики, які реалізуються повільно. Для схем ідентифікації, що базуються на концепції нульових знань, запропоновано нову технологію, яка передбачає використання спеціальних булевих функціональних перетворень. Доведено, що використання запропонованої технології дозволяє прискорити ідентифікацію на 2 - 3 порядки. Розроблено нову дворівневу організацію віддалених користувачів, яка використовує один цикл передачі між користувачем і системою. Запропонована схема не використовує списку паролів зареєстрованих користувачів і операцій пошуку та, відповідно, не накладає обмежень на кількість абонентів. Об'єм інформації, що використовується у запропонованій схемі, суттєво менший у порівнянні з відомими схемами. Запропоновано підхід для підвищення ефективності ідентифікації, який має за основу використання хеш-пам'яті та передбачає врахування багаторівневого характеру організації пам'яті сучасних комп'ютерних систем. Розроблено імовірнісну модель хеш-пошуку у квазіпостійних масивах ключів, що зберігаються у дворівневій пам'яті. На основі цієї моделі запропоновано ефективну організацію хеш-доступу до ідентифікаційної інформації абонентів. Показано, що запропонована організація хеш-пошуку потребує не більше одного звернення до пам'яті нижнього рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-016 + З970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА360901

Рубрики:

      
4.

Алі Тауфік Окла Аль-Хавальді 
Методи та засоби підвищення ефективності застосування контрольних сум, ехоплексу та циклічних кодів для виявлення помилок передачі даних в комп'ютерних системах і мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Алі Тауфік Окла Аль-Хавальді ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено метод диференційного кодування компонент контрольної суми, який забезпечує значне підвищення надійності виявлення багатократних помилок передачі даних у лініях і шинах, що відповідають моделі двійкового симетричного каналу. Розроблено метод кодування компонент контрольної суми, який забезпечує гарантоване виявлення усіх двократних помилок і помилок непарної кратності. Здійснено модифікацію методу ехоплексу, яка забезпечує гарантоване виявлення усіх однократних помилок передачі коду, а також виключення можливості помилкового виявлення помилки у лініях і шинах, що відповідають моделі двійкового симетричного каналу. Розроблено новий підхід щодо кодування контрольних кодів ехоплексу, який дозволяє виявити всі однократні помилки передачі сигналів у каналах комп'ютерних мереж з амплітудно-фазовою модуляцією. Обгрунтовано структуру програмно-апаратних засобів високопродуктивної реалізації операцій контролю помилок з використанням циклічних надлишкових кодів. Розроблено структури апаратних засобів паралельного обчислення запропонованих модифікацій контрольних сум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА346261

Рубрики:

      
5.

Аль Раваджба Мохаммад Ратеб 
Моделі, алгоритми та технології менеджменту конфігурації комп'ютерної мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Аль Раваджба Мохаммад Ратеб ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки нових інформаційних технологій, використовуваних у спеціальних автоматичних системах, названих системами мережного менеджменту. Досліджено опис процесу менеджменту конфігурації комп'ютерної мережі у вигляді функціональних схем, що дозволяють провести декомпозицію складних задач на окремі етапи (конфігурацію потужності, зв'язків та компонентів). Розроблено моделі й алгоритми моніторингу стану мережі та її компонентів на основі статистичних моделей. Розроблено алгоритми пошуку елементів типу "вузьке місце" та алгоритми активної зміни стану функціонування робочої станції. Запропоновано комплексну методику конфігурації комп'ютерної мережі, описано технології реалізації методики з використанням протоколів SNMP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5,022
Шифр НБУВ: РА309503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Аль-Рабабах Мохаммад А.А. 
Метод і засоби підтримки мобільності в об'єднаних комп'ютерних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Аль-Рабабах Мохаммад А.А. ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу існуючих способів і засобів керування мобільністю в комп'ютерних мережах запропоновано новий метод керування мережевим з'єднанням на базі протоколу IPv6, який у порівнянні з відомими способами дозволяє підвищити ефективність функціонування об'єднаної мережі за рахунок скорочення часу реконфігурації віртуального з'єднання у процесі переміщення мобільного вузла. Обгрунтовано спосіб керування місцем розташування, який за рахунок використання мобільних домашніх агентів дозволяє скоротити затримку передачі інформації в мережі. Запропоновано метод організації віртуального з'єднання, що дозволяє скоротити часову складність його реконфігурації за рахунок розширення можливостей комутаторів макрорівня. Розроблено новий спосіб визначення оптимальної кількості домашніх агентів і засобів їх взаємодії, що забезпечують безрозривну реконфігурацію віртуальних з'єднань під час переміщення MN у межах локальної мобільної мережі. Зазначено, що використання одержаних результатів наукового дослідження сприяє підвищенню ефективності функціонування об'єднаних комп'ютерних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА336986

Рубрики:

      
7.

Асад Махмуд Асад Аль Насер 
Організація процесів передачі інформації в мобільних комп'ютерних мережах з реконфігурацією топології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Асад Махмуд Асад Аль Насер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 16 с. — укp.

Запропоновано підхід до синтезу інфраструктури мобільної комп'ютерної мережі, яка враховує реконфігурацію топології, що передовсім стосується міграції абонентських систем під час передачі інформації. Наведено спосіб формування стійкого підграфа доставки повідомлень, що забезпечує підвищення ефективності процедури маршрутизації в мобільних мережах з недостатньою стійкістю віртуальних з'єднань. Розроблено алгоритм маршрутизації, який, у порівнянні з відомими алгоритмами, дає змогу підвищити ефективність функціонування мобільних комп'ютерних мереж за рахунок скорочення обсягу керуючої інформації та часу ремаршрутизації. З використанням принципу самоподібності інформаційних потоків у комп'ютерних мережах розроблено алгоритм керування потоками даних, що дає змогу забезпечити необхідний рівень сервісу (QoS) у мобільних мережах з реконфігурацією топології. Запропоновано структуру маршрутизатора й адаптивний алгоритм його функціонування, який формує маршрут передачі інформації залежно від інтенсивності реконфігурації мережі та завантаження її вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА327397

Рубрики:

      
8.

Ахмад Махсин Хайлан 
Потокові моделі та дворівневі методи управління трафіком в IP/MPLS-мережах з підтримкою технології Traffic Engineering: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Ахмад Махсин Хайлан ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вдосконалено засоби управління трафіком в IP/MPLS-мережах за умов реалізації багатоспрямованих стратегій маршрутизації від джерела шляхом розробки відповідних математичних моделей і методів для підвищення продуктивності та масштабованості телекомунікаційних мереж у цілому. Запропоновано потокові моделі та дворівневі методи ієрархічно-координаційного управління трафіком у такій мережі за підтримки технології Traffic Engineering, Traffic Engineering DiffServ та IP/IntServ. Забезпечено узгоджений розрахунок маршрутних змінних і змінних, що відповідають за розподіл і резервування пропускної здатності трактів передачі в інтересах трафіка користувача того чи іншого класу обслуговування. Використано координаційні принципи - принцип цільової координації та принцип прогнозування взаємодії за оптимізації процесу багаторівневого управління трафіком в мережі. Запропоновані рішення можуть бути покладені в основу перспективних протоколів маршрутизації, алгоритмів пріоритезації, розподілу та резервування пропускної здатності трактів передачі в IP/MPLS-мережах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5
Шифр НБУВ: РА384579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ахмед А.М.Шарадка 
Метод оптимізації розподілення потоків в комп'ютерних мережах з технологією MPLS: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Ахмед А.М.Шарадка ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено методи й алгоритми оптимального розподілення потоків різних класів сервісу, а також вибору пропускних спроможностей каналів зв'язку в мережах з технологією MPLS. Сформульовано задачу розподілення потоків різних класів в мережах MPLS за умов забезпечення заданих значень показників якості QoS - середньої затримки та частки втрачених пакетів і розроблено її математичну модель. Запропоновано метод оптимального розподілення потоків в комп'ютерних мережах MPLS, який, на відміну від відомих, дозволяє вибрати маршрути передачі та знайти оптимальний розподіл потоків різних класів сервісу за обмежень на середню затримку пакетів у мережі. Сформульовано узагальнену задачу оптимального розподілення потоків різних класів сервісу за обмежень на показники якості - середню затримку та частку втрачених пакетів та створено алгоритм її розв'язання. Розроблено модель і метод вирішення комбінованої задачі вибору пропускних спроможностей і розподілення потоків, які дозволяють одночасно вибирати пропускні спроможності каналів зв'язку та знайти розподілення потоків різних класів у мережах з технологією MPLS. Проведено експериментальні дослідження запропонованих методів і алгоритмів, здійснено їх порівняння з відомими методами. На базі нових методів і алгоритмів розроблено програмний комплекс для підвищення ефективності використання комунікаційних ресурсів мереж з технологією MPLS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА351086

Рубрики:

      
10.

Біштаві Т. Ю. 
Обчислювальні методи ідентифікації моделей в задачах прогнозування телетрафіку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Т. Ю. Біштаві ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Для ідентифікації моделей характеристик телетрафіку розроблено та реалізовано проект прототипу автоматизованої системи ідентифікації на основі продукційної експертної системи. Розроблено моделі часових рядів обсягу об'єднаного телетрафіку з урахуванням його особливостей. Розроблено мову специфікації задач аналізу та прогнозування часових рядів в межах інтелектуальної системи прогнозування. На базі розроблених моделей і методів автоматизовано процес ідентифікації моделі у ході прогнозування телетрафіку, що дозволило виключити людину з процесу моделювання за задовільного рівня прогнозу, знизити час моделювання характеристик телетрафіку, забезпечити вирішення завдання ідентифікації в реальному масштабі часу та рекомендувати результати дослідження для використання в системах управління процесами передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3
Шифр НБУВ: РА382585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гломозда Д. К. 
Координація в асинхронних обчислювальних мережах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / Д. К. Гломозда ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Мета дослідження створення моделі програмної системи підтримки асинхронної дистанційної взаємодії в мережі Інтернет (ПСПАДВІ) та побудова на її основі діючого прототипу ПСПАДВІ. Модель ПСПАДВІ призначена для дослідження таких систем і формулювання рекомендацій щодо принципів їх створення та відлагодження. Запропоновано формальну модель ПСПАДВІ мовою мереж Петрі на основі протоколу рівневого контролю та доведено її придатність для моделювання ПСПАДВІ із довільною кількістю користувачів, сеансів і ресурсів. Сформульовано задачу верифікації координаційного механізму ПСПАДВІ та показано, що вона належить класу co-NP-повних задач. Доведено тотальність алгоритму координації дій учасників спільної роботи у разі виникнення помилок. На основі даної моделі створено прототип ПСПАДВІ із використанням агентних технологій та програмну систему підтримки "Віртуального університету" з вбудованим координаційним механізмом, який реалізує принципи рівневого контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016
Шифр НБУВ: РА380388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гринчишин Т. М. 
Методи формування та цифрового оброблення сигналів в комп'ютерних системах з відкритими оптичними каналами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Т. М. Гринчишин ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано обгрунтування методів підвищення ефективності комп'ютерних мереж з відкритими оптичними інформаційними каналами та систем на основі вдосконалення засобів формування та цифрової обробки сигналу в базі Галуа. Розроблено структурні та принципові схемотехнічні рішення процесорів формування бісигнальних кодових послідовностей в оптичних каналах. Досліджено характеристики спецпроцесорів обробки сигналів і реалізовано засоби формування та цифрового оброблення сигналу в комп'ютерних мережах з оптичним каналом зв'язку. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення виявлення та виправлення помилок в системах даного класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-01
Шифр НБУВ: РА375009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Давиденко І.М. 
Метод та засоби організації динамічної структури мобільної комп'ютерної мережі великої розмірності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.М. Давиденко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу підвищення ефективності процедури маршрутизації на мобільних комп'ютерних мережах великої розмірності за рахунок зменшення об'єму службового трафіка, необхідного для реалізації процесу маршрутизації з заданими параметрами якості обслуговування. Розроблено й обгрунтовано спосіб організації розподіленої маршрутизації на основі агентної технології управління мережевими ресурсами, що забезпечує мінімальний об'єм службового трафіка у мобільних комп'ютерних мережах за рахунок динамічної реконфігурації доменів маршрутизації. Для формування розподіленої системи керування мережею розроблено критерії вибору структури та розміру доменів, а також критерії вибору місця розташування агентів на основі значення щільності мережевого оточення, що дозволяє на 15 - 20 % зменшити об'єм службового трафіка, необхідного для оновлення маршрутної інформації, пов'язаної з реконфігурацією мобільної мережі. Під час формування структури системи керування трафіком запропоновано враховувати стійкість каналів передачі даних і можливість організації зв'язків між агентами маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА359772

Рубрики:

      
14.

Даниліна 
Методи аналізу трафіку гетерогенних комп'ютерних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Галина Володимирівна Даниліна ; Національний авіаційний ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3
Шифр НБУВ: РА351886

Рубрики:

      
15.

Дарвіш 
Методи та засоби підвищення ефективності передачі даних в захищених комунікаційних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Луай Дарвіш ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8
Шифр НБУВ: РА342855

Рубрики:

      
16.

Демчінський В.В. 
Методи розподілу ресурсів у системі керування трафіком на основі зворотного зв'язку в комп'ютерних мережах із заданою якістю обслуговування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Демчінський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено ітераційний метод рівномірного розподілу ресурсів, на базі якого реалізовано алгоритм явної індикації швидкості, який керує чергою окремо для кожного віртуального з'єднання. Із використанням даного методу розв'язано задачу рівномірного розподілу буферного простору між віртуальними з'єднаннями. Вперше запропоновано метод розподілу смуги каналів на базі N-ядра. Створено спосіб прискорення збіжності алгоритмів явної індикації швидкості, який шляхом локалізації точки обмеження швидкості дозволяє покращати характеристики перехідних процесів і знижує коливання швидкостей потоків у разі зміни стану мережі. Розроблено новий метод реалізації ідеї адаптивного відкидання комірок і наведено розрахунок параметрів адаптивних кривих. Для порівняння розроблених алгоритмів з еталонним проведено імітаційне моделювання мережі Asynchronous Transfer Mode (ATM) для різних сценаріїв її роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА356614

Рубрики:

      
17.

Дуднік А. С. 
Метод підвищення продуктивності безпроводових комп'ютерних мереж на основі міжрівневої взаємодії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / А. С. Дуднік ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження безпроводових мереж різних стандартів за допомогою засобу моделювання загального призначення з метою знаходження шляхів покращання технічних характеристик реальної бездротової мережі будь-якого стандарту. Розроблено ряд імітаційних моделей безпроводових мереж, і в ході процесу моделювання, запропоновано рішення для покращання технічних характеристик безпроводової мережі. З метою покращання якості передавання даних безпроводових мереж запропоновано наступні методи: для мереж, що використовують FHSS за рахунок розширення стандартної смуги частот спостерігалося падіння інтенсивності нагромадження черги, для мереж, що використовують DSSS було застосовано покращені методи передавачі даних, що дозволило збільшити швидкість роботи мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-01
Шифр НБУВ: РА381620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Ель Саєд Абделааль Ельсаєд Мохамед 
Розробка інформаційних технологій управління ресурсами комп'ютерних мереж в умовах самоподібного вхідного потоку: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ель Саєд Абделааль Ельсаєд Мохамед ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено метод побудови марковської моделі немарковської системи обслуговування, що дозволяє визначити ефективність системи, на вхід якої надходить суперпозиція немарковських потоків сполучень різної довжини. Удосконалено метод фазових збільшень станів марковського ланцюга, що дозволяє на відміну від існуючого, здійснити розрахунок розподілу ймовірностей станів ланцюга надвисокої розмірності. Розроблено метод розщеплення неоднорідного потоку на складові, що дозволяє подати вхідний потік у вигляді суперпозиції потоків Ерланга. Удосконалено методи управління обслуговуванням черг, які, на відміну від відомих, встановлюють раціональний розподіл ресурсу системи обробки за сукупністю таких критеріїв: середньої довжини черг із урахуванням пріоритетів, середньої тривалості очікування початку обслуговування, імовірності, що довжина максимальної із черг не перевершить критичну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА358448

Рубрики:

      
19.

Зохре Карім Заде 
Програмно-апаратні засоби генерації псевдовипадкових послідовностей для підвищення ефективності захисту інформації в ЕОМ та мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Зохре Карім Заде ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розвинуто положення теорії послідовних машин, а саме: виявлено нові властивості нелінійних булевих функцій зворотного зв'язку, що забезпечують максимальний період повторення коду на зсувному регістрі; одержано аналітичні оцінки кількості кодових кілець, яких доцільно використовувати для ефективного вирішення прикладних задач проектування засобів генерації псевдовипадкових двійкових послідовностей на зсувних регістрах. Використання вдосконаленого методу дозволяє синтезувати нелінійні функції зворотного зв'язку для зсувних регістрів великої розрядності. Розроблено метод синтезу керованого кодом генератора нелінійних булевих функцій, відповідають критерію лавинного ефекту, використання якого у двокаскадній схемі формування псевдовипадкових послідовностей забезпечує можливість зміни функцій нелінійного перетворення зі збереженням важливих для захисту інформації характеристик. Можливість переналагодження за ключем нелінійного перетворювача у схемі генерації двійкових послідовностей дозволяє значно підвищити ефективність їх застосування у системах захисту інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40 +
Шифр НБУВ: РА353051

Рубрики:
  

      
20.

Зюзя О. А. 
Методи захисту інформації від її реконструкції аналізом споживання потужності в термінальних компонентах комп'ютерних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / О. А. Зюзя ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано структури та базові операції криптографічних алгоритмів з позицій можливості поліморфної реалізації. Показано, що для симетричних алгоритмів, таких як DES, Rijndael та ГОСТ 28.147-89 існує два рівня поліморфної реалізації - рівень обробки блоків повідомлення та рівень шифрування окремого блоку. Доведено, що поліморфна реалізація алгоритму Rijndael обмежена двома послідовними ітераціями алгоритму. Досліджено методи поліморфної реалізації алгоритмів Rijndael та ГОСТ 28.147-89. Запропонований метод поліморфної реалізації алгоритму Rijndael забезпечує варіацію моментів виконання операції в межах 85 % від часу обчислення однієї ітерації алгоритму. Показано, що ступінь операції модулярного експоненціювання, яка є закритим ключем алгоритмів RSA, El-Gamal та DSA, може бути реконструйована за застосування часового аналізу споживання потужності. Розроблено метод поліморфної реалізації модулярного експоненціювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40
Шифр НБУВ: РА379210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського