Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (312)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=З973-018.10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Петрик В. Л. 
Інформаційна технологія верифікації програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем на основі дескрипторної моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. Л. Петрик ; "Харківський авіаційний ін-т", національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського . — Х., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА369498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Карпусь І.В. 
Метамодельні методи підвищення ефективності програмних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / І.В. Карпусь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено різноманітні аспекти ефективності програмних систем (ПС) та побудовано її формальну концептуальну модель. На підставі аналізу технологічних процесів проектування створено мультиграфову модель технологічного процесу розробки ПС. Запропоновано новий автоматизований спосіб застосування технологічних схем розробки засобів програмного забезпечення. З застосуванням метамодельного підходу щодо підвищення ефективності ПС досліджено клас гібридних дискретно-безперервних систем управління, що дозволяє спростити проектування таких систем та зменшити їх собівартість. Розроблено методичні основи проектування мовних засобів метамодельних методів розробки спеціалізованих ПС, а також метод метасистемної інтеграції алгоритмів, який дозволяє створювати нові системи алгоритмів, що підвищує надійність та функціональну придатність ПС у процесі їх експлуатації. На основі метамодельного підходу одержано числові оцінки ефективності різних методів розробки. Удосконалено технічні прийоми застосування шаблонів проектування й аспектно-орієнтованого програмування для підвищення ефективності супроводу й експлуатації ПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА360777

Рубрики:

      
3.

Шадхін В.Ю. 
Метод захисту програмних засобів від прихованого сканування в комп'ютерних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.Ю. Шадхін ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нові засоби захисту програм від динамічного та статичного аналізу для підвищення ефективності протидії засобам аналізу потенційного зловмисника шляхом підвищення ступеня контролю за інформаційними потоками в операційному середовищі та практичній реалізації. Впроваджено розроблені програмні засоби, оцінено їх ефективність. Розроблено модель систем захисту програм від статичного та динамічного аналізу прихованого сканування, яка може бути використана для одержання кількісного оцінювання ефективності засобів протидії дослідженню програм. Наведено детермінований метод протидії засобам динамічного та статичного аналізу програм. Визначено подальший розвиток програмних засобів захисту прикладного програмного забезпечення в операційній системі Windows від прихованого сканування, яке дозволяє розробити нові засоби захису програмного забезпечення від сканування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА365635

Рубрики:

      
4.

Нечай О. С. 
Метод та засіб моніторингу дефектів проектування об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / О. С. Нечай ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод моніторингу, сутність якого полягає у спостереженні за зміною параметрів дефектів проектування у часі. Метод реалізується шляхом використання запропонованої метамоделі історії дефектів проектування (DDHM - Design Flaws History Meta-Model) об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення та багатоаспектної візуалізації дефектів проектування елементів конструкції різного рівня абстракції. Розроблено архітектуру засобу, який забезпечує реалізацію запропонованого методу, та перевірено його працездатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА376354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Яцишин В. В. 
Методи і засоби забезпечення та контролю якості програмних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / В. В. Яцишин ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано метод проектування вимог якості до програмних систем на основі формалізованих моделей якості стандарту ISO/IEC 25010, що забезпечує уніфіковане їх представлення на кожній стадії життєвого циклу. Розроблено метод комунікації вимог якості на основі методології QFD, що дозволяє встановити залежності між вимогами якості на стадіях життєвого циклу. Запропоновано метод контролю й управління якістю програмних систем на стадіях життєвого циклу, сутність якого полягає у проведенні процедур валідації, верифікації та корекції каскадно розроблених вимог якості на кожному етапі проектування. Побудовано технологію оцінювання якості програмних систем, яка базується на теоретично обгрунтованих процесах проектування та реалізації загального процесу оцінювання якості та реалізується шляхом прямого використання вимог, розроблених на основі запропонованих методів. Розроблено програмний комплекс підтримки запропонованих методів і технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА383184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дідковська М.В. 
Методи оцінки та засоби підвищення надійності програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Дідковська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі оцінки та засоби підвищення надійності програмного забезпечення (ПЗ) протягом усього життєвого циклу з урахуванням сучасних тенденцій щодо його розробки та тестування. Запропоновано узагальнену модель оцінки якості ПЗ на базі негомогенного пуасонівського процесу та обчислено її параметри. Відзначено, що функція інтенсивності виявлення несправностей запропонованої моделі враховує процеси навчання та відображає процес проведення тестування. Експериментальним шляхом доведено її працездатність та переваги у порівнянні з попердньо існуючими моделями оцінки надійності. Розроблено нові критерії та метрики інтеграційного тестування ПЗ з урахуванням новітніх тенденцій щодо компонентно-базового програмування та з використанням діаграм UML. Показано, що дані критерії дають можливість розробити плани проведення тестування на ранніх етапах створення ПЗ та дозволяють одержати перелік об'єктів і подій, які необхідно протестувати для кожного із запропонованих критеріїв. Відзначено, що даний процес легко автоматизується, що є необхідною складовою загального процесу автоматизації тестування, а також обов'язковим компонентом під час перевірки якості спроектованого тесту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА341785

Рубрики:

      
7.

Тарасюк О.М. 
Методи та інструментальні засоби метрико-ймовірнісної оцінки якості програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем критичного застосування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Тарасюк ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод комплексної оцінки якості та надійності програмного забезпечення (ПЗ), який базується на спільному використанні та комплексуванні результатів метричного та модельного оцінювання та дозволяє забезпечити необхідну повноту та достовірність результатів оцінювання. Розроблено метод оцінки якості ПЗ з використанням систематизованої множини метрик, що дозволяє визначити модель метричної оцінки якості ПЗ, одержати скалярну оцінку або знизити розмірність векторних оцінок, а також проаналізувати достовірність метричної оцінки ПЗ. Створено метод оцінки надійності ПЗ, що дає можливість здійснювати спрямований вибір та верифікацію ймовірнісних моделей надійності на основі формалізованого аналізу допущень про процеси та продукти розробки. Зазначено, що запропоновані методи та інструментальні засоби дозволяють підвищити повноту та достовірність оцінки характеристик якості та надійності, а також перевірки вимог щодо ПЗ з урахуванням можливих обмежень на часові та матеріальні ресурси та зменшити частку ручних операцій у процесі оцінки ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА330665

Рубрики:

      
8.

Коваль Г.І. 
Моделі і методи інженерної якості програмних систем на ранніх стадіях життєвого циклу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Г.І. Коваль ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Удосконалено математичну модель оптимального розподілу надійності за модулями ієрархічної структури системи обробки даних з урахуванням їх незалежності, а також установлених за допомогою методу аналізу ієрархій взаємозв'язків оцінок внеску різних компонентів цієї структури у забезпечення необхідної якості програмних систем (ПС). Запропоновано модель і метод раннього прогнозування досяжності цільового рівня надійності кожного з компонентів ПС, які враховують вплив на якість не лише його конструктивних особливостей, але й умов розробки та функціонування. Розроблено оригінальний програмний комплекс для реалізації створених моделей і методів інженерії якості, який функціонально відрізняється від відомих інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА340799

Рубрики:

      
9.

Слабоспицька О.О. 
Моделі та методи експертного оцінювання у життєвому циклі програмних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / О.О. Слабоспицька ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Створено математичний апарат підтримки експертного оцінювання об'єктів життєвого циклу (ЖЦ) програмних систем (ПС ) з метою обгрунтування рішень з ефективного управління перебігом ЖЦ. Запропоновано систему моделей і методів розв'язання формалізованих задач оцінювання об'єктів ЖЦ шляхом проведення їх експертиз, взаємопов'язаних у новому процесі оцінювання, створеного для поповнення ЖЦ. Побудовано модель процесу як системи підпроцесів в оцінюванні заданих альтернатив, а також середовище та методи їх реалізації з використанням введеного відношення метризованої подібності. Досліджено властивості даного відношення, а також гомо- й ізоморфізми алгебричних моделей з ним у середовищі оцінювання. Розроблено повну й ненадлишкову систему методів підтримки підпроцесу оцінювання: інтерактивного формування середовища оцінювання та пошуку в ньому; максимізації якості результату експертизи (для визначення якої введено показники його стійкості й обгрунтованості) з використанням моделі переваг класу "Аргументоване дерево цінності"; формального аналізу ретроспективи експертиз. За допомогою розробленого математичного апарату створено модель процесу управління ризиком і реалізовано програмні засоби його підтримки разом з підпроцесами оцінювання, які впроваджено у проекти інформаційно-аналітичних систем оборонного призначення в організації-розробнику, в яких не передбачено формалізоване управління ризиком. Удосконалено процес розробки ПС: скорочено кількість первинних і досягнуто зниження індикаторів відстежуваних ризиків, забезпечено позитивну динаміку їх співвідношення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА359539

Рубрики:

      
10.

Гордєєв О.О. 
Моделі, методи та інформаційна технологія оцінки якості програмного забезпечення на основі профілювання та засіву дефектів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.О. Гордєєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано моделі опису та перетворення фасетно-ієрархічних структур, які базуються на їх матрично-множинному представленні та передбачає використання операцій об'єднання та розбиття, що дозволяє формалізувати процес профілювання вимог і дефектів для оцінки якості програмного забезпечення. Удосконалено метод його профілювання за рахунок введеної формалізації операцій перетворення та верифікації фасетно-ієрархічних структур, які описують відповідні профілі. Це дозволяє забезпечити повноту оцінки й автоматизувати процес одержання профілю вимог і дефектів програмного забезпечення. Удосконалено метод оцінки верифікації такого забезпечення з використанням засіву дефектів на підставі розробки процедур формування й аналізу розходження профілів дефектів, що дозволяє підвищити повноту оцінки програмного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА349121

Рубрики:

      
11.

Одарущенко О.Б. 
Моделювання відмовостійких комп'ютерних систем з урахуванням зміни параметрів потоків відмов і відновлень програмних засобів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Б. Одарущенко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.С.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено метод математичного опису станів відмовостійких комп'ютерних систем, що передбачає врахування дискретної зміни одного або декількох параметрів та дозволяє одержувати адаптивні макромоделі, які складаються з комплексів фрагментів, що повторюються. Наведені моделі дозволяють зменшувати витрати часу на їх розробку за рахунок спрямованого вибору залежно від варіантів зміни параметрів потоків відмов і відновлень програмних засобів. Розвинуто марковські моделі надійності відмовостійких комп'ютерних систем, які базуються на їх багатофрагментному представленні та враховують зміну інтенсивностей відмов і відновлень програмних засобів, що дає змогу підвищити точність моделювання та оцінювання показників надійності. Запропоновано експоненціальний метод числового розв'язання жорстких систем диференціальних рівнянь Колмогорова, який передбачає застосування процедури обчислення кроку інтеграції залежно від максимального значення елемента матриці коефіцієнтів і вибраної константи, що дозволяє зменшити витрати машинного часу під час розрахунку показників надійності відмовостійких комп'ютерних систем. Запропоновані методи реалізовано як розрахункові моделі, інженерні методи, алгоритми оцінювання надійності, які є інструментарієм інформаційної технології моделювання й оцінювання надійності (готовності) відмовостійких комп'ютерних систем з урахуванням зміни параметрів потоків відмов і відновлень програмних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2-021.1 + З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА355017

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського