Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=И342.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Гринюк Т.Ю. 
Визначення закономірностей розкриття базальтів Волині, що містять самородну мідь, у процесі передпромислової підготовки родовища до комплексної переробки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Т.Ю. Гринюк ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підготовки базальтової сировини до вилучення саморідної міді та досліджено проблему комплексної переробки вміщувальних порід для їх подальшого раціонального використання на підставі аналізу структури, кількісного оцінювання вмісту й установлених закономірностей руйнування, класифікації та вилучення. Встановлено закономірності розподілу корисних компонентів в основних породах, що складають базальтовий масив. Досліджено закономірність тріщиноутворення в його масиві, особливості руйнування на дробильному устаткуванні та класифікації за крупністю з урахуванням процентного складу компонентів у кожному класі. Визначено параболічну залежність зростання тріщиноутворення у вибої за висотою уступу та відповідно величини у масиві, що є важливим для складання паспорту буропідривних робіт. Розглянуто та встановлено закономірності розподілу саморідної міді в різних класах крупності вміщувальних порід. З використанням методу спектрального аналізу визначено мінералогічний склад порід. Показано промислово доцільний вміст саморідної міді в базальті (0,43 %), у туфі (0,7 %) і лавобрекчії (1,74 до 5,0 %). За методом магнітної сепарації встановлено високу магнітну сприйнятливість складових базальтового масиву Рафалівського кар'єру. За цього базальт містить 55 %, лавобрекчія - 33 %, туф - 54 % магнітно-сприйнятливого продукту. Одержані результати свідчать про доцільність використання комплексної технології переробки базальтів. Відзначено, що базальт видобувають для одержання будівельного щебеню. З використанням моделі тріщинуватості уступу кар'єру розроблено методику прогнозування окремостей у вибої для Рафалівського базальтового кар'єру. Методику впроваджено для коригування паспорту буропідривних робіт. Розроблено методику визначення тріщиноутворення у трьох базальтових кар'єрах Рівненщини. Очікуваний економічний ефект від впровадження результатів роботи становить 297 тис. грн на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР3-4ВОЛ)211-42 + И342.1 +
Шифр НБУВ: РА363572

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Гавриш А.К. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів способу керування напруженим станом порід навколо виробок камерного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / А.К. Гавриш ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано параметри компенсаційних порожнин у вигляді щілинних пропилів для підвищення стійкості гірничих виробок щодо умов підземної розробки пиляних вапняків. Вперше встановлено вплив кількості та розходження довжин прямолінійних граничних елементів на точність розрахунків під час вирішення задач гірничої геомеханіки методами граничних елементів. Обгрунтовано необхідність створення внутрішнього тиску деякої величини усередині компенсаційних порожнин. Встановлено залежності між параметрами компенсаційних порожнин у вигляді щілинних пропилів і фізико-механічними властивостями порід та гірничо-технічними умовами розробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1 +
Шифр НБУВ: РА331580

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Бахарєв В.С. 
Екологічна безпека регіону в умовах техногенного пилового забруднення атмосферного повітря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.С. Бахарєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розширено та деталізовано ієрархічну структуру екологічної небезпеки стосовно видів і підвидів її техногенної складової. Визначено місце чинників пилового забруднення атмосферного повітря у даній структурі. Запропоновано диференціацію джерел екологічної небезпеки з виділенням первинного та вторинного пилового забруднення атмосферного повітря стосовно основного технологічного процесу промислового виробництва. За результатами моніторингу раніше неврахованих джерел вторинного техногенного пилового забруднення атмосферного повітря визначено реальні умови формування екологічної небезпеки конкретного підвиду в індустріально розвиненому регіоні. Втановлено підсилення впливу проявів екологічної небезпеки на стан захворюваності населення щодо певних нозологічних форм у зонах безпосередньої дії джерел вторинного пилового забруднення атмосферного повітря. Обгрунтовано загальні принципи техніко-технологічного управління екологічною безпекою за умов техногенного пилового забруднення. Розроблено систему технічних рішень щодо досягнення прийнятного рівня еконебезпеки, сформованої чинниками вторинного пилового забруднення атмосферного повітря, яка на відміну від існуючих систем, враховує профілізацію регіонів і позиційність джерел небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1 н631 +
Шифр НБУВ: РА343328

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Кльон А. М. 
Закономірності руйнування гранітних блоків спрямованим механічним впливом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / А. М. Кльон ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності технологічних процесів виробництва колотого каменю за рахунок інтенсифікації процесів руйнування гірських порід шляхом впровадження нового способу розколювання - спрямованим механічним впливом. Запропоновано та науково обгрунтовано новий спосіб розколювання гірських порід - спрямованим механічним впливом, який полягає в нерівномірному розподілі зовнішнього зусилля по довжині заготовки. На підставі даного способу початкова тріщина створюється лише одна - там, де діють граничні (максимальні) напруження. Встановлено, що подальший спрямований розвиток початкової тріщини призводить до руйнування гірської породи, причому на цей процес витрачається мінімум енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И342.1-52
Шифр НБУВ: РА379107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Скиба Г.В. 
Обгрунтування параметрів ефективного ультразвукового руйнування граніту з використанням хімічно активних речовин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Г.В. Скиба ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано параметри ефективного ультразвукового руйнування граніту з використанням хімічно активних речовин як домішок до суспензії абразиву (за постійних інших параметрів). На підставі теоретичних та експериментальних досліджень проаналізовано ефективність використання синтетичного миючого засобу як суспензії абразиву. Визначено раціональні параметри даного руйнування граніту (ефективну концентрацію синтетичного миючого засобу в суспензії абразиву та ефективного діапазону температур суспензії) для покращання якості поверхні, підвищення продуктивності руйнування граніту та його стійкості у навколишньому середовищі. Встановлено доцільність застосування сілійорганічних речовин на кінцевому етапі ультразвукової обробки з метою підвищення водостійкості виробів із граніту в навколишньому середовищі. Удосконалено технологію даного руйнування граніту за допомогою використання хімічно активних речовин як домішок до суспензії абразиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.104.42
Шифр НБУВ: РА319532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Кальчук С.В. 
Обгрунтування параметрів селективної технології видобування вапняків для потреб цукрової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / С.В. Кальчук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано технологію проведення оперативного геоконтролю покладів неоднорідних вапняків за встановленою залежністю між швидкістю шарошкового буріння вибухових сверловин і міцністю вапняків до стискання. Запропоновано й обгрунтовано технологію вибухової підготовки неоднорідних вапняків щодо виймання шляхом впровадження розосереджених зарядів за розрахунком питомих витрат вибухівки окремо стосовно кожної свердловини блоку на підставі даних оперативного геоконтролю. Розроблено спосіб оцінки якості вибуху за наслідками подрібнення негабаритів вапняків бутобоєм. Установлено, що обсяги переподрібненої та некондиційної сировини, яка надходить у відвали, зменшуються внаслідок впровадження технології подрібнення вапнякових покладів розосередженими зарядами та подальшої селективної екскавації. Використання вапняків відвалів забезпечується шляхом їх очищення від глинистих домішок промиванням водою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.140.1 + И131-561.3 +
Шифр НБУВ: РА341203

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Кісєль О.О. 
Розробка методичних основ оцінки та обліку втрат декоративного каменю при його видобуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / О.О. Кісєль ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено питання розробки методичних засад оцінки, обліку та зменшення кількісних і якісних втрат високоміцного декоративного каменю за умов його видобування з застосуванням механічних, фізико-технічних і вибудовних способів підготовки каменю до виймання. Проаналізовано стан і виконано оцінку мінеральної сировинної бази декоративного каменю України, його обсяги видобування та експорту. Оцінено повноту вилучення каменю з надр, кількісні та якісні втрати сировини, фактори блочності. Розроблено класифікацію втрат і розубожіння для кар'єрів і видобування блоків декоративного каменю, яка базується на формуванні кількісних і якісних втрат каменю на кожному процесі його видобування. Досліджено та надано аналітичний опис закономірностей утворення та формування кількісних втрат і розубожіння даного каменю під час його видобування з застосуванням існуючих способів підготовки блоків до виймання. Розроблено наукові засади їх зменшення. Створено методику дефектоскопії мікротріщинуватості каменю від вибухових навантажень як головного фактора розубожіння каменю тріщиноутворенням з застосуванням інформаційно-комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1 + И126 +
Шифр НБУВ: РА351135

Рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Фоменко О. І. 
Розробка технології видобутку гранітних блоків з використанням портативних гідравлічних агрегатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.15.03 / О. І. Фоменко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1-5
Шифр НБУВ: РА381918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Жуков С.О. 
Розробка технології видобутку природного каменя як попутної сировини в діючих кар'єрах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / С.О. Жуков ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1998. — 32 с. — укp.

Викладені відомості про властивості і закономірності зміни параметрів масивів природного каменя, розташованих в проектних контурах рудних кар'єрів та теоретичне обгрунтування розроблення ефективної технології його попутного видобутку. Розроблені методи виділення масивів якісного природного каменя та методики визначення ефективних параметрів виробничих процесів для його видобутку і технологій розробки родовищ за цих умов. Розроблені типові комплекси технологічного обладнання, а також пристрої для забезпечення видобутку блочної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського