Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (1643)Книжкові видання та компакт-диски (985)Журнали та продовжувані видання (2636)
Пошуковий запит: (<.>U=И36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Євчук О.В. 
Вдосконалення динамометричного методу та технічних засобів діагностування штангових глибинно-насосних установок для видобутку нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Євчук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано існуючі типи дефектів штангових глибинно-насосних установок (ШГНУ) та причини їх виникнення. Показано, що максимальної ефективності діагностування можна досягти за умови контролю чинників, які зумовлюють дефекти ШГНУ, та параметрів технологічного режиму роботи свердловини. Для вирішення поставленого завдання удосконалено динамометричний метод діагностування ШГНУ. З використанням перетворення Уолша та вейвлет-перетворення розроблено методи автоматизованого виявлення дефектів ШГНУ. Створено математичну модель коливальних процесів колони насосно-компресорних труб, що дозволяє пов'язати їх характеристики з рівнем рідини у затрубному просторі свердловини. Запропоновано метод визначення коефіцієнта тертя на підставі розрахунку плунжерних динамограм. Розроблено систему діагностування ШГНУ та конструкції вставного давача навантаження. Створено функціональну схему системи виявлення дефектів і принципові схеми її окремих вузлів, запропоновано їх програмне забезпечення. Проведено метрологічний аналіз розробленої системи діагностування та первинного перетворювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082 +
Шифр НБУВ: РА332788

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Єгер Д.О. 
Підвищення вуглеводневилучення із покладів упорядкованою дією на привибійну зону пласта: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / Д.О. Єгер ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено, що неупрядковане безсистемне застосування методів дії на привибійну зону багатошарових високонеоднорідних пластів з метою збільшення продуктивності свердловин призводить до зменшення кінцевого коефіцієнта вилучення вуглеводнів. Виявлено закономірності впливу на коефіцієнт витиснення нафти водою ступеня неоднорідності пласта та товщини окремих шарів у багатошарових пластах. Розкрито механізм та запропоновано методи селективної дії на привибійну зону багатошарових пластів з використанням молекулярно-хвильового впливу. Розроблено технологічні процеси спрямованої та селективної дії на привибійну зону пластів з використанням полімерних та газорідинних систем. Теоретично обгрунтовано та розроблено принципи і засоби упорядкованої дії на дану зону через експлуатаційні свердловини в цілому за об'єктом розробки з метою збільшення коефіцієнта вуглеводневого вилучення та програмний комплекс для геологічного та гідродинамічного моделювання процесів розробки високонеоднорідних складно побудованих багатошарових покладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 +
Шифр НБУВ: РА327627

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Єлін О.В. 
Шнекові багатоступеневі насоси: методика розрахунку, показники якості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / О.В. Єлін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено фізичну модель течії рідини в шнековому елементі (ШЕ) багатоступеневого насосу. Отримано аналітичний вираз, що дозволяє на робочих режимах знаходити теоретичний напір ШЕ з урахуванням відривного характеру течій у шнеці. Встановлено основні геометричні параметри шнека. Представлено методику проектування та розрахунку енергетичних характеристик ШЕ у режимах роботи, близьких до оптимального за ККД. Визначено показники якості ШЕ, їх залежність від форми лопаткової системи апарату. Створено шнековий багатоступеневий занурювальний свердловинний насос для потреб нафтогазової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361,03-54
Шифр НБУВ: РА321186

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Ільницький М.К. 
Розробка методів попередження втомних руйнувань морських трубопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.К. Ільницький ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 15 с. — укp.

Розглянуто питання забезпечення надійності роботи підводних трубопроводів шляхом розробки методів прогнозування їх довговічності. Визначено нестаціонарні навантаження на трубопровід, викликані дією морських хвиль. Створено технічні засоби контролю циклів змінних навантажень. Досліджено коливальні процеси ділянки трубопроводу, який провисає над западиною морського дна та внутрішні навантаження в його поперечних перерізах. Висвітлено умови відсутності резонансних коливань. Обгрунтовано вибір локальних моделей для оцінки характеристик втоми підводних трубопроводів під дією змінних навантажень. Розроблено методику та проведено експериментальні дослідження взірців трубопроводу на втому. Наведено схему запобігання впливу нафти з трубопроводу у випадку його пошкодження. Запропоновано конструкцію пристрою запобігання руйнуванням трубопроводів з індикаторами втоми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5 + И361.44-4
Шифр НБУВ: РА313209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Ільчишина С.В. 
Удосконалення технології промислової водопідготовки за допомогою сорбентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / С.В. Ільчишина ; Відкрите акціонер. т-во "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 1999. — 20 c. — укp.

Дисертація присвячена питанням технології промислової підготовки води, яка використовується для підтримки пластового тиску. Встановлено та вивчено сорбційні властивості матеріалів, які отримано з відходів гірнично-збагачувального та металургійного виробництв і використано для очищення води на діючих очисних спорудах водопідготовки. Встановлено кореляційні залежності між технологічними параметрами процесу очищення і фізико-хімічними та експлуатаційними властивостями вибраних для використання сорбентів. Розроблено технічні засоби для очищення пластової стічної води, ефективність яких підтверджена практикою та дослідно-промисловими випробуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.2

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Ажермачов 
Зниження металоємності і підвищення довговічності металевих конструкцій технологічних палуб морських платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Сергій Геннадійович Ажермачов ; Національна академія природоохоронного і курортного будівництва. — Сімф., 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4
Шифр НБУВ: РА336862

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Акульшин О.О. 
Фізичні та технологічні основи підвищення видобутку нафти з використанням іонізуючих опромінень і водонабрякаючих полімерів в умовах неоднорідності пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / О.О. Акульшин ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 31 с. — укp.

Викладено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу іонізуючого опромінення на систему пласт - нафта - вода - полімер, фізико-хімічні властивості нових водонабрякаючих полімерних матеріалів типу ПОЛІКАР і технологічних рідин на його основі, процесу підвищення нафтовилучення при частковому підтриманні пластового тиску. Встановлені закономірності дозволили розробити ряд технологій, срямованих на підвищення нафтовилучення, продуктивності, обмеження водоприливу та глушіння свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-114
Шифр НБУВ: РА306877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Алієв Р.Н. 
Геолого-економічні та екологічні аспекти нафтогазовидобування в Прикаспійському регіоні: автореф. дис. д-ра геол. наук: 04.00.19 / Р.Н. Алієв ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2009. — 30 с. — укp.

Проведено комплексне геолого-економічне й екологічне оцінювання ресурсної бази родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, висвітлено перспективи її освоєння у межах території Азербайджану. Із використанням принципів стійкого розвитку обгрунтовано наукові засади стратегії освоєння родовищ на підставі впровадження конкретних технологічних рішень щодо захисту водного та повітряного басейну від забурднень. Уперше на підставі аналізу сейсмостратиграфічних досліджень комплексно оцінено стан, динаміку та тенденції щодо перспектив нарощування видобутку нафти до 30 млн. т. і газу до 30 - 50 млрд. куб. м. у Прикаспійському регіоні Азербайджану. Проведено районування нафтогазоносних структур з прогнозною оцінкою родовищ вуглеводнів, визначено економічну ефективність їх видобування. Вперше виявлено чинники формування антропогенного навантаження на морське середовище та прилеглий суходіл, зокрема, показано вплив на даний процес функціонування усіх складових господарського нафтогазового комплексу Азербайджану, що дозволило оцінити вихідний геоекологічний стан навколишнього середовища Каспійського моря та прилеглого суходолу. Зроблено прогноз еколого-економічних наслідків процесу освоєння родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, зокрема, оцінено збитки від розливів нафти та запропоновано методику розрахунку економічної ефективності впровадження природоохоронних заходів. Розроблено технологічні засоби збору нафти та нафтопродуктів з грифонів, поверхні грунту та води, а також обладнання для одержання електроенергії у важкодоступних місцях як альтернативного екологічно чистого джерела енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)305.652.2 + И361.44 + И362.44 +
Шифр НБУВ: РА367305

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Бандура В.В. 
Розробка методу вібраційного контролю технічного стану штангових глибинно-насосних установок для видобутку нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Бандура ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання контролю стану штангових глибинно-насосних установок (ШГНУ). Розвинуто новий напрям - використання методів вібраційного контролю за її станом. Створено логічну і математичну діагностичні моделі ШГНУ. Розроблено технічні засоби та програмне забезпечення для його реалізації, методику визначення моменту часу сприйняття навантаження. Визначено і досліджено діагностичу ознаку стану ШГНУ, умови й оцінено ступінь їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082.05
Шифр НБУВ: РА311004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Барт О.О. 
Удосконалення управління комунікаціями у проектах освоєння морських газових родовищ на основі геоінформаційних технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.О. Барт ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну задачу підвищення ефективності управління комунікаціями у проектах морських газових родовищ. Розроблено теоретичні основи створення спеціалізованих геоінформаційних підрозділів, запропоновано для них канали комунікацій з використанням нових морських картографічних засобів. Наведено математичну модель генеральної схеми освоєння родовища з урахуванням географічної інформації. Розроблено концепцію вдосконалення управління комунікаціями у проектах. Удосконалено організаційну структуру проектно-орієнтоваої організації шляхом створення підрозділів геоінформаційного менеджменту. Запропоновано інформаційну модель сектору морської геоінформатики та канали комунікацій на базі нових підводних технологій. Розроблено матрично-топологічну модель генеральної схеми освоєння родовища з географічною прив'язкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 в641.8 +
Шифр НБУВ: РА364750

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Бенько В. М. 
Геологічна будова і перспективи нафтогазоносності глибокозанурених (5 - 7 км) горизонтів центральної та південно-східної частин Дніпровсько-Донецької западини: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.17 / В. М. Бенько ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано й уточнено геологічну будову глибокозанурених відкладів (5 - 7 км) центральної та південно-східної частин Дніпровсько-Донецької западини та розглянуто особливості нафтогазоносності девонських, турнейських, візейських, серпуховських, башкирських, московських і верхньокам'яновугільних відкладів. Обгрунтовано перспективи нафтогазоносності глибокозанурених (5 - 7 км) відкладів центральної та південно-східної частин Дніпровсько-Донецької западини з врахуванням одержаних новітніх даних з геологічної будови регіону. Виділено пріоритетні напрями нафтогазопошукових робіт і першочергові нафтогазоперспективні об'єкти та розроблено конкретні пропозиції щодо реалізації їх нафтогазового потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 + И361.3
Шифр НБУВ: РА384232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Бодачівська Л.Ю. 
Граф-операторне моделювання для багатокритеріальної оптимізації технологічних систем глушіння свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / Л.Ю. Бодачівська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Побудовано математичні моделі причинно-наслідкових залежностей між властивостями технологічних систем і наслідками їх практичного використання. Розроблено методи багатокритеріальної оптимізації технологічних систем глушіння. Створено інформаційну систему для підтримки прийняття рішень, що дозволяє оперативно керувати перебігом процесу глушіння свердловин з урахуванням фізико-геологічних умов залягання покладів, а також максимізувати дебіт і техніко-економічну ефективність цього процесу за сукупністю практично важливих критеріїв ефективності. Розвинуто методи розв'язування нелінійних граф-операторних систем за умов неповних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.691 +
Шифр НБУВ: РА348699

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Броді В.Я. 
Удосконалення асинхронних двигунів приводу електромеханічних ключів нафтових свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / В.Я. Броді ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Вперше запропоновано методику урахування пускового шару у верхній частині стрижня литої мідної короткозамкненої обмотки ротора в математичних моделях електромеханічних процесів АД малої потужності. Особливістю методики є диференційний підхід до явища витиснення струму в анізотропному середовищі. Розвинуто спосіб визначення еквівалентного ефективного значення пускового струму АД в повторно-Короткочасному режимі роботи S4 у разі багатократних пусків, який відрізняється врахуванням стохастично мінливого моменту опору механізму. Уточнено електромеханічний розрахунок для вибору оптимальної величини електропровідності пускового шару анізотропного стрижня литої мідної клітки ротора. Розроблено методику проектування ротора АД малої потужності вибухо-захищеного виконання з урахуванням вибору геометрії пазів з анізотропними стрижнями литої мідної клітки та визначення електромагнітних параметрів машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-041.7
Шифр НБУВ: РА319118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Виноградов Г.В. 
Удосконалення технології глушіння свердловин у процесі їх освоєння і капітального ремонту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / Г.В. Виноградов ; ВАТ "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 2001. — 30 с. — укp.

Наведено методики розрахунків діаграм тиску перед штуцером для різних варіантів реалізації методу плавного глушіння, а також алгоритми розв'язків, які у порівнянні з раніше відомими більш точно описують стан у пачці флюїду і дозволяють мінімізувати ризик виникнення відкритого фонтану за умов, коли вихідна інформація неточно відома. Запропоновано принципово новий методологічний підхід до вибору раціонального способу ліквідації ГНВП і глушіння свердловин із використанням теорії нечітких множин. Наведено алгоритми реалізації, які на відміну від відомих детермінованих моделей забезпечують раціональну стратегію проведення робіт із ліквідації ускладнення за умов невизначеності вихідної інформації. Досліджено вплив виду реологічної моделі рідини глушіння на якість заміщення пластового флюїду під час плавного глушіння свердловини. Розроблено технологію плавного глушіння і технічні засоби для її реалізації після освоєння свердловини струминними апаратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.691
Шифр НБУВ: РА316566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Воловик В. П. 
Обгрунтування параметрів землезберігаючих технологій при відкритій розробці розсипних родовищ титанових руд і бурштину: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.03 / В. П. Воловик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові технології освоєння обводнених родовищ титанових руд і бурштину із розташуванням устаткування для попереднього збагачення руди поблизу кар'єрного поля та складуванням відходів гірничого виробництва: порід розкриву та хвостів збагачення корисних копалин, у виробленому просторі діючих кар'єрів на підтопленій підставі. Визначено концепцію ефективного освоєння розсипів, наведено їх систематизацію за важкістю розробки й оцінено стійкість внутрішніх сховищ відходів. Обгрунтовано методи й організацію будівництва кар'єрів з відновленням продуктивності порушених земель із застосуванням основного технологічного гірничотранспортного обладнання та використанням попередньо знятих чорноземів і суглинків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И336.510.2 + И363.02 + И419
Шифр НБУВ: РА374570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Гаранін О. А. 
Удосконалення методологічних основ оцінювання зміни фільтраційно-ємнісних властивостей порід-колекторів у присвердловинній зоні за даними петрофізичних і геофізичних досліджень: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / О. А. Гаранін ; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 22 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-44 + И361-11
Шифр НБУВ: РА370448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Гоптарьова Н.В. 
Геолого-фізичні чинники деформаційних процесів породних масивів і експлуатаційних колон свердловин нафтогазових родовищ Внутрішньої зони Передкарпатського прогину: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Н.В. Гоптарьова ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено геолого-фізичні чинники, що впливають на деформаційні процеси породних масивів та на технічний стан експлуатаційних колон свердловин нафтогазових родовищ Внутрішньої зони Передкарпатського прогину. За результатами геолого-промислового матеріалу побудовано карти-схеми геотехногенної порушеності родовищ та визначено зони активізації деформаційних процесів, які відрізняються інтенсивністю проявів тектонічних рухів та деформацій осадових товщ. Побудовано графічні та встановлено аналітичні залежності зміни пористості гірських порід від зміни пластового тиску. Установлено, що виникнення деформацій і зсувів масиву гірських порід пов'язано зі зниженням пластового тиску в процесі розробки родовищ та зі зміною термогідродинамічних параметрів у покладах. Побудовано графіки розподілу напруг зсуву з віддаленням від зони дренажу свердловини у межах родовищ та показано зміну вологості глинистих порід залежно від пластової температури і розподіл її в пристовбурній зоні. Запропоновано ряд заходів щодо уникнення порушення експлуатаційних колон свердловин з метою підвищення ефективності додаткових пошуків, розвідки та розробки нафтогазових родовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453.1 + И361-11 +
Шифр НБУВ: РА326026

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Гораль Л.Т. 
Дослідження дифузійних і газодинамічних процесів у ПСГ при фільтрації природного газу і азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Т. Гораль ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено наукові дослідження газодинамічних і дифузійних процесів в пористому середовищі з метою заміни буферного об'єму буферного газу інертним. Дана статистична оцінка впливу об'єму буферного газу на економічні показники підземного сховища газу. Реалізація математичної моделі, що зв'язує затрати на створення ПСГ з його технологічними параметрами методом пошуку екстремуму дозволила встановити, що оптимальний об'єм буферного газу з точки зору мінімуму приведених затрат на створення і експлуатацію сховища залежить від ціни буферного газу і коливається в межах 13-21% від повного об'єму газу. На основі обробки результатів проведених лабораторних досліджень змішування газів в пористому середовищі одержано емпіричну формулу для визначення ефективного коефіцієнту процесу дифузії газів в пористому середовищі. Побудована математична модель і розроблена методика та програмне забезпечення розрахунку переміщення зони контакту газів в процесі відбору активного газу дозволяють прогнозувати час періоду відбору і темп нагнітання азоту при відомому темпі відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Гришаненко В.П. 
Методи оцінки ефективності та критерії вдосконалення систем розробки нафтових родовищ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / В.П. Гришаненко ; НАН України, Ін-т загал. енергетики. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено методи та критерії оцінювання поточної технологічної ефективності сучасних систем розробки нафтових родовищ, наведено рекомендації щодо їх удосконалення. Вперше запропоновано новий принцип визначення даного показника методом порівняльного дослідження фактичних значень основних критеріїв ефективності з потенційно можливими значеннями, які можуть бути досягнуті за подібних геолого-технологічних умов, з використанням існуючих технологій і техніки розробки родовищ. Для геолого-технологічних умов розробки родовищ нафти Дніпровсько-Донецьої западини вперше одержано залежності поточного коефіцієнта вилучення нафти, накопиченого водонафтового фактора та річного темпу відбору нафти від найважливіших безрозмірних геолого-технологічних показників: щільності сітки свердловин, виснаження видобувних запасів нафти, відносної в'язкості, гідравлічного опору та компенсації відбору закачуванням. Вперше використано математичний апарат багатомірної інтерполяції та штучних нейронних мереж для встановлення розрахункових значень поточного коефіцієнта вилучення нафти та її річного темпу відбру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361 +
Шифр НБУВ: РА362507

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Гуменюк Р.М. 
Методи та спецпроцесори подвійного згортання для спектрального аналізу сигналів діагностування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Р.М. Гуменюк ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано та обгрунтовано методи подвійного згортання сигналів, що є основою для визначення спектральних характеристик згідно з узагальненою формулою Вінера - Хінчина, в тому числі з застосуванням нової статистичної функції - оцінки знаку похідної першого порядку, з послідовним використанням різних статистичних функцій для реалізації згортань за фазою та частотою, а також базисних частотних сигналів спеціальної форми. На основі введених критеріїв якості спектральних характеристик здійснено вибір оптимальних статистичних функцій для реалізації подвійного згортання сигналів діагностування з обмеженою вибіркою. Розроблено архітектуру спецпроцесорів подвійного згортання сигналів з використанням функції оцінки знаку похідної першого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-5-05 + З811.54 +
Шифр НБУВ: РА340490

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського