Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (1641)Книжкові видання та компакт-диски (985)Журнали та продовжувані видання (2634)
Пошуковий запит: (<.>U=И36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Ільчишина С.В. 
Удосконалення технології промислової водопідготовки за допомогою сорбентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / С.В. Ільчишина ; Відкрите акціонер. т-во "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 1999. — 20 c. — укp.

Дисертація присвячена питанням технології промислової підготовки води, яка використовується для підтримки пластового тиску. Встановлено та вивчено сорбційні властивості матеріалів, які отримано з відходів гірнично-збагачувального та металургійного виробництв і використано для очищення води на діючих очисних спорудах водопідготовки. Встановлено кореляційні залежності між технологічними параметрами процесу очищення і фізико-хімічними та експлуатаційними властивостями вибраних для використання сорбентів. Розроблено технічні засоби для очищення пластової стічної води, ефективність яких підтверджена практикою та дослідно-промисловими випробуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.2

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Акульшин О.О. 
Фізичні та технологічні основи підвищення видобутку нафти з використанням іонізуючих опромінень і водонабрякаючих полімерів в умовах неоднорідності пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / О.О. Акульшин ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 31 с. — укp.

Викладено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу іонізуючого опромінення на систему пласт - нафта - вода - полімер, фізико-хімічні властивості нових водонабрякаючих полімерних матеріалів типу ПОЛІКАР і технологічних рідин на його основі, процесу підвищення нафтовилучення при частковому підтриманні пластового тиску. Встановлені закономірності дозволили розробити ряд технологій, срямованих на підвищення нафтовилучення, продуктивності, обмеження водоприливу та глушіння свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-114
Шифр НБУВ: РА306877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Фик І.М. 
Геолого-технологічні основи підвищення коефіцієнта вуглеводневилучення з газоконденсатних родовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / І.М. Фик ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблеми і пошуку шляхів підвищення вуглеводневилучення з газоконденсатних родовищ. На підставі теоретичних, експериментальних і промислових досліджень виявлено основні геолого-технологічні фактори, які впливають на коефіцієнт вуглеводневилучення, показано підпорядкованість технології розробки станові газоконденсатного покладу. Проведено аналіз ресурсної бази конденсату в Україні, показано перспективність робіт щодо підвищення коефіцієнта конденсатовилучення. Розроблено нові способи регулювання сайклінг-процесу, спрямовані на збільшення коефіцієнта охоплення витісненням сирого газу сухим. Запропоновано нову систему розробки з підвищенням пластового тиску до початку сайклінг-процесу, що попереджує випадання конденсату у привибійних зонах свердловин. Запропоновано новий спосіб розробки газоконденсатного покладу - ступінчастий сайклінг-процес. Вивчено можливість і запропоновано альтернативний спосіб розробки нафтових облямівок із зміщенням їх у газоконденсатну частину покладу. Промисловими об'єктами досліджень вибрано газоконденсатні родовища України, де впроваджуються сайклінг-процес і перепуск газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И36-11

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.12 / В.В. Зайцев ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці важливої прикладної проблеми у вітчизняній науці - розробки морських родовищ корисних копалин і в суднобудівній науці - створення теоретичних основ проектування і розрахунку системи морського транспортування газів і принципово нових, з точки зору конструктивних і експлуатаційних особливостей, головних її елементів: магістральних трубопроводів, берегових сховищ газу, газовозів із різними типами вкладних танків, морських заводів збору і первинного підготування газу до транспортування, їхніх пристроїв, а також спеціальних пристроїв суден обслуговування морських трубопроводів. При цьому враховані особливості транспортуємих газів, вплив випару газу і використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів. Об'єктом дослідження є системи морського транспортування газів і складові елементи цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 + О425.144.2-02

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Щербина К.Г. 
Хіміко- фізичні основи високотемпературного впливу на привибійну зону свердловини гідрореагуючіми складами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / К.Г. Щербина ; Відкрите акціонерне товариство "Український нафтогазовий ін-т". — К., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.73

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Молодецький І.А. 
Розробка технології та технічних засобів неруйнівного контролю фізико- механічних характеристик нафтогазового обладнання та інструменту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / І.А. Молодецький ; Івано-Франківський держ. технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И36-5-07с108

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Сухін Є.І. 
Розробка та удосконалення гідрогазодинамічних методів підвищення надійності експлуатації підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Є.І. Сухін ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання гідрогазодинамічних методів покращання технологічних показників експлуатації сховищ газу, сформованих у багатопластовій неоднорідній водоносній системі, на підставі досліджень та узагальнення промислових даних і впровадження їх у практику. Висвітлено особливості геологічної будови об'єкта зберігання газу та процесу формування сховища за результатами аналізу результатів дослідної експлуатації підземних сховищ газу (ПСГ). На основі математичного моделювання спрогнозовано технологічні показники роботи ПСГ, спільно з міжпластовими витоками газу. Подано аналітичне обгрунтування стану тампонажного кільця у свердловині під час компресорного нагнітання газу. Проведено аналітичне дослідження реологічних параметрів герметизуючих композицій з метою зменшення витоків газу за рахунок ефективних відновлювальних робіт. Розроблено ефективну технологію експлуатації підземних сховищ, яка базується на селективно-диференційованому способі нагнітання і видобування газу пластами та свердловинами. Запропоновано перервний режим нагнітання газу у сховище, що зумовило зменшення періоду перебування сховища під заниженим тиском, обводнення пласта-колектора та защемлення газу. Удосконалено методи герметизації заколонного простору свердловин та закріплення привибійної зони, що дозволило підвищити надійність експлуатації свердловин та підземних сховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА307764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Гораль Л.Т. 
Дослідження дифузійних і газодинамічних процесів у ПСГ при фільтрації природного газу і азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Т. Гораль ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено наукові дослідження газодинамічних і дифузійних процесів в пористому середовищі з метою заміни буферного об'єму буферного газу інертним. Дана статистична оцінка впливу об'єму буферного газу на економічні показники підземного сховища газу. Реалізація математичної моделі, що зв'язує затрати на створення ПСГ з його технологічними параметрами методом пошуку екстремуму дозволила встановити, що оптимальний об'єм буферного газу з точки зору мінімуму приведених затрат на створення і експлуатацію сховища залежить від ціни буферного газу і коливається в межах 13-21% від повного об'єму газу. На основі обробки результатів проведених лабораторних досліджень змішування газів в пористому середовищі одержано емпіричну формулу для визначення ефективного коефіцієнту процесу дифузії газів в пористому середовищі. Побудована математична модель і розроблена методика та програмне забезпечення розрахунку переміщення зони контакту газів в процесі відбору активного газу дозволяють прогнозувати час періоду відбору і темп нагнітання азоту при відомому темпі відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Бандура В.В. 
Розробка методу вібраційного контролю технічного стану штангових глибинно-насосних установок для видобутку нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Бандура ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання контролю стану штангових глибинно-насосних установок (ШГНУ). Розвинуто новий напрям - використання методів вібраційного контролю за її станом. Створено логічну і математичну діагностичні моделі ШГНУ. Розроблено технічні засоби та програмне забезпечення для його реалізації, методику визначення моменту часу сприйняття навантаження. Визначено і досліджено діагностичу ознаку стану ШГНУ, умови й оцінено ступінь їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082.05
Шифр НБУВ: РА311004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Кондрат О.Р. 
Підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / О.Р. Кондрат ; Відкрите АТ "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 2000. — 25 с. — укp.

Вдосконалено технології та технічні пристрої для підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів. Розроблено технології витіснення сконденсованих вуглеводнів з необводнених і обводнених газоконденсатних покладів із використанням запропонованих композицій робочих агентів. Створено методологічні основи оптимізації процесу періодичної експлуатації свердловин на водоплаваючих газових покладах з метою максимізації поточних відборів газу. Запропоновано установку й аналітичні залежності для оцінки спільного впливу тиску та температури на піноутворювальну здатність розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР). Доведено підвищення продуктивності обводнених газових і газокондесатних свердловин завдяки застосуванню пінотвірних ПАР і нових видів диспергаторів. Апробовано технології збільшення приймальності нагнітальних свердловин, які базуються на застосуванні нових пристроїв для акустичного впливу на газорідинний потік у стовбурі свердловин і привибійну зону пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 + И362.2
Шифр НБУВ: РА312277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Сінцов В.П. 
Робота вузлів закріплення паль морських сталевих стаціонарних платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Сінцов ; Крим. акад. природоохрон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування вузлів закріплення морських сталевих стаціонарних платформ. Запропоновано нову ефективну конструкцію вузла, що дозволяє скоротити довжину вузла з одночасним підвищенням його несучої здатності. Розроблено методику, що дозволяє під час проектування вузла закріплення палі враховувати вплив способу передачі навантаження на вузол, геометричні та фізико-механічні характеристики елементів, що є складовими вузлів. Запропоновано розрахункову модель вузла, розроблену на основі методу кінцевого елемента, що дозволяє одержати просторовий розподіл напруги в елементах вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4
Шифр НБУВ: РА311000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Ільницький М.К. 
Розробка методів попередження втомних руйнувань морських трубопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.К. Ільницький ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 15 с. — укp.

Розглянуто питання забезпечення надійності роботи підводних трубопроводів шляхом розробки методів прогнозування їх довговічності. Визначено нестаціонарні навантаження на трубопровід, викликані дією морських хвиль. Створено технічні засоби контролю циклів змінних навантажень. Досліджено коливальні процеси ділянки трубопроводу, який провисає над западиною морського дна та внутрішні навантаження в його поперечних перерізах. Висвітлено умови відсутності резонансних коливань. Обгрунтовано вибір локальних моделей для оцінки характеристик втоми підводних трубопроводів під дією змінних навантажень. Розроблено методику та проведено експериментальні дослідження взірців трубопроводу на втому. Наведено схему запобігання впливу нафти з трубопроводу у випадку його пошкодження. Запропоновано конструкцію пристрою запобігання руйнуванням трубопроводів з індикаторами втоми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5 + И361.44-4
Шифр НБУВ: РА313209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Кириченко Є.О. 
Наукове обгрунтування параметрів трубних систем для гідропідйому корисних копалин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.06 / Є.О. Кириченко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід, що використовується під час проектування трубних ерліфтних систем для піднімання корисних копалин з дна Світового океану. Визначено раціональні конструктивні, витратні та енергетичні параметри гідропідйомів шляхом комплексного моделювання механічних і гідромеханічних процесів у ерліфтному трубопроводі, навантаженому внутрішнім і зовнішніми потоками рідини. Запропоновано математичну модель, яка описує динамічні процеси в пружно підвішеному складно навантаженому ерліфтному трубопроводі, враховує вплив коливальних процесів на динамічну міцність системи за різних силових і кінематичних параметрів збудження. З використанням запропонованої моделі встановлено закономірності формування динамічних внутрішніх навантажень у транспортному трубопроводі ерліфта, що відображають силову взаємодію гідродинамічних і силових полів. На базі цих закономірностей визначено раціональні за енергоємністю параметри трубної системи для забезпечення її працездатності, ефективності функціонування за складних умов великих глибин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-5
Шифр НБУВ: РА317110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Виноградов Г.В. 
Удосконалення технології глушіння свердловин у процесі їх освоєння і капітального ремонту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / Г.В. Виноградов ; ВАТ "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 2001. — 30 с. — укp.

Наведено методики розрахунків діаграм тиску перед штуцером для різних варіантів реалізації методу плавного глушіння, а також алгоритми розв'язків, які у порівнянні з раніше відомими більш точно описують стан у пачці флюїду і дозволяють мінімізувати ризик виникнення відкритого фонтану за умов, коли вихідна інформація неточно відома. Запропоновано принципово новий методологічний підхід до вибору раціонального способу ліквідації ГНВП і глушіння свердловин із використанням теорії нечітких множин. Наведено алгоритми реалізації, які на відміну від відомих детермінованих моделей забезпечують раціональну стратегію проведення робіт із ліквідації ускладнення за умов невизначеності вихідної інформації. Досліджено вплив виду реологічної моделі рідини глушіння на якість заміщення пластового флюїду під час плавного глушіння свердловини. Розроблено технологію плавного глушіння і технічні засоби для її реалізації після освоєння свердловини струминними апаратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.691
Шифр НБУВ: РА316566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Дідух І.В. 
Оцінка ресурсу трубчастих елементів конструкцій на стадії росту втомних поверхневих тріщин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / І.В. Дідух ; НАН України. Фізико-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено співвідношення для визначення констант матеріалу, що входить у диференційне рівняння кінетики втомних тріщин. Розглянуто розвиток втомної поверхневої півеліптичної тріщини для таких елементів як товстостінні труби спецтехніки, трубчасті зварні вузли морських стаціонарних платформ, трубні секції стояка. Проведено порівняння числових результатів залишкової довговічності трубчастих елементів конструкцій з даними випробувань. _

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4 +
Шифр НБУВ: РА322096

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Руденко А.А. 
Особливості робочого процесу відцентрових насосів з середньорозмірним робочим колесом плаваючого типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / А.А. Руденко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено техніко-економічні показники відцентрового насосного ступеня конструктивної схеми - з середньорозмірним робочим колесом (РК) плаваючого типу. Розглянуто особливості течії рідини в пазухах плаваючого робочого колеса.Розроблено фізичну модель течії в передній пазусі з встановленою в ній системою нерухомих радіальних лопаток на основі теорії течій в міжколодкових каналах підшипників ковзання. Показано можливість та особливості використання елементів теорії торцевих ущільнень для визначення характеристик працездатності опор ковзання відцентрового середньорозмірного РК плаваючого типу. Охарактеризовано взаємоз'язки між гідродинамічними та геометричними параметрами насосного ступеня. Основні результати роботи впроваджено на промислових підприємствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5
Шифр НБУВ: РА321185

Рубрики:

      
17.

Римчук Д.В. 
Підвищення зносостійкості деталей фонтанної арматури шляхом нанесення зміцнюючих покриттів детонаційно-газовим методом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.В. Римчук ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплексний науково обгрунтований підхід до досліджень, розробки технології нанесення зміцнювальних покриттів і визначення їх ефективності стосовно деталей запірної арматури. Розроблено математичну модель локального зношення з урахуванням особливостей контактної взаємодії пари "шибер - сідло". Одержано аналітичні залежності для оцінки товщини зміцнювальних покриттів і геометрії деталей після їх нанесення. Наведено розрахункові залежності для оцінки заповнення ствола установки детонаційно-газового зміцнення, що забезпечують якісне формування детонаційного покриття на поверхні деталей, що зміцнюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.810.17 + И361.1-51
Шифр НБУВ: РА320665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Ромашко І.С. 
Зневоднення нафтових емульсій поліестерами на основі поліетиленгліколів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / І.С. Ромашко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено нові деемульгатори на основі поліетиленгліколів і карбоксиловмісних органічних сполук для процесу зневоднення нафтових емульсій. Встановлено основні закономірності процесу одержання деемульгаторів поліефірного типу та вибрано оптимальні умови їх одержання. Деемульгуючу активність синтезованих поліефірів вивчено на штучних емульсіях, приготованих з використанням Семенівської та Долинської нафт. Досліджено дисперсний склад емульсій, одержаних за різної тривалості та інтенсивності перемішування фаз. Вивчено процес зневоднення емульсій за умов зміни температури та витрати деемульгатора. Показано, що поверхнева активність деемульгаторів змінюється залежно від концентрації їх в розчині. Встановлено, що найбільшу поверхневу активність проявляє поліефір ПЕ-8, одержаний на основі поліетиленгліколю ПЕГ-600 і нафтополімерної смоли з кінцевими карбоксильними групами. Розглянуто технологічні аспекти процесів виробництва деемульгатора ПЕ-8 і зневоднення нафти з його використанням. Запропоновано принципові технологічні схеми виробництва деемульгатора ПЕ-8 та установки для зневоднення нафти за його присутності, зроблено розрахунки матеріальних балансів процесів, розроблено товарну форму даного деемульгатора та розраховано його вартість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.082.4
Шифр НБУВ: РА320988

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Зікратий С.В. 
Розробка методу діагностування заглибних електроустановок для видобутку нафти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.В. Зікратий ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше створено математичну діагностичну модель установки електровідцентрових насосів (УЕВН), яка дозволяє описати зміну крутного моменту на валу заглибного електродвигуна (ЗЕД), обумовленого впливом дефектів робочих органів відцентрового насоса (величиною зносу спрямовувальних апаратів, робочих коліс, опорних шайб - нижніх і верхніх, захисних втулок валу). Наведено діагностичну модель ЗЕД, відцентрового насоса (ВН) та УЕВН в цілому, яка дозволяє визначити умови її працездатності. Встановлено закономірності зміни крутного моменту на валу ЗЕД, обумовлені впливом свердловинних факторів. З'ясовано, що напрацювання різних типорозмірів УЕВН до відмови на нафтопромислах Східної України описується експоненціальним законом розподілу та визначено його параметри, що дозволило розрахувати показники ефективності розробленої системи діагностування. Визначено закономірності зміни рівня гармонічних складових у спектрі крутного моменту на валу ЗЕД, обумовлені зносом робочих органів ВН. Виявлено діагностичну ознаку - відношення суми рівнів перших трьох гармонік до суми рівнів четвертої та п'ятої гармонік у спектрі крутного моменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082.05
Шифр НБУВ: РА317584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Побережний Л.Я. 
Закономірності деформації і руйнування морських трубопроводів при статичному та низькочастотному навантаженні: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Я. Побережний ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено автоматизовану випробувальну систему з ЕОМ та оригінальне програмне забезпечення для комплексних досліджень в кінетиці деформації, руйнування, електродного потенціалу матеріалу трубопроводу в робочих (технологічних) середовищах, а також сканованих поверхонь зламів, що забезпечують імітацію умов навантаження елемента трубопроводу. Введено комплексне поняття про мало- та багатоциклову низькочастотну та корозійну втому морських трубопроводів на підставі грунтовного аналізу умов їх експлуатації та деформаційно-кінетичного трактування процесу. Побудовано повні криві низькочастотної втоми для сталі трубопроводу з різною структурою та зварного з'єднання. Вперше в області низькочастотної (0,8 Гц) малоциклової та корозійної втоми виявлено аномальну деформаційну поведінку текстурованої сталі 20 та зварного з'єднання, яка проявляється у виникненні деформаційних піків. З метою подальшого розвитку теорії низькочастотної корозійної втоми, вперше кінетичні криві деформації та електродного потенціалу показано в об'єднаному вигляді, а їх аналіз виконується комплексно з графічною інтепретацією макробудови поверхні руйнування. Запропоновано способи прискореної оцінки корозійної витривалості основного металу та зварного з'єднання труб за прогнозованими ділянками кривих низькочастотної корозійної втоми, побудованими з використанням однієї або двох експериментальних точок. Наведено визначення поняття про кінетичний цикл росту втомної (корозійно-втомної) тріщини. та впливу середовища. Запропоновано методику визначення деформаційних областей низькочастотної втоми морських трубопроводів, а саме спонтанної, прогнозованої та безпечної деформації та показано її ефективність у випадку, коли характеристики граничних станів є малочутливими до зміни структури трубної сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-5-082
Шифр НБУВ: РА321254

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського