Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>U=И411.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Булава Ю.І. 
Моделювання гідродинамічних процесів у вугільній пульпі та обгрунтування параметрів нерухомих циліндро-конічних грохотів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Ю.І. Булава ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуті питання знешламлювання вугілля дрібного машинного класу. Розроблені теоретична та експериментальна концепції використання наддуву внутрішньої порожнини нерухомого циліндро-конічного грохоту аерогідродинамічними струменями для інтенсифікації процесу знешламлювання дрібного машинного класу при збагаченні вугілля. Запропоновано методику розрахунку параметрів циліндро-конічного грохоту з наддувом внутрішньої порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3,1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Пожидаєв В.Ф. 
Наукові основи оцінки збагачуваності кам'яного вугілля і створення ресурсозберігаючої технології його переробки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.08 / В.Ф. Пожидаєв ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 28 с. — укp.

Розглянуто питання оцінки збагачуваності кам'яного вугілля, як об'єкта збагачення та створення ресурсоощадних технології його переробки. Доведено теорему Рейнгардта. З'ясовано, що криві збагачуваності є граничними перерізами її поверхні. Знайдено аналітичний вираз для закону поділу частинок за фракціями і елементарними зольностями у всьому діапазоні зміни густини. Обгрунтовано теоретичні методи та прикладні основи аналітичного рішення рівнянь процесів поділу в практиці вуглезбагачення. Розроблено аналітичні моделі процесів збагачування вугілля, отримано моделі поділу для основних процесів збагачування кам'яного вугілля. Наведено теоретико-імовірні математичні моделі поділу кам'яного вугілля за розміром на грохотах існуючих типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3,1
Шифр НБУВ: РА315331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Дятчин В.З. 
Обгрунтування параметрів вібраційного живильника-грохота з просторовими коливаннями короба: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.З. Дятчин ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналітичного огляду обгрунтовано перспективність одержання просторових коливань робочого органу живильника-грохота від двох віброзбуджувачів, збуджуючі сили яких мають напрямки під різними кутами до просіваючої поверхні. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження нової динамічної схеми живильника-грохота. Одержано залежності швидкості поздовжнього та поперечного переміщення матеріалу по робочій поверхні грохота від кутів впливу збуджуючих сил віброзбуджувачів, встановлено роль різниці цих кутів і розміщення віброзбуджувачів на грохоті у підвищенні ефективності та продуктивності грохочення. Обгрунтовано нову форму просіваючої поверхні з криволінійним профілем колосників, які сприяють посиленню ефективності грохочення матеріалу та надійності сита. Розроблено та впроваджено інженерну методику розрахунку і вибору динамічних параметрів вібраційного живильника-грохота, який виконує просторові коливання. Запропоновано методи визначення і розрахунку параметрів нових форм просіваючих поверхонь вібраційних грохотів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3-51 +
Шифр НБУВ: РА332988

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Калініченко В.В. 
Обгрунтування раціональних параметрів вібраційних грохотів для ефективного поділу вологої гірської маси: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.В. Калініченко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності вібраційного грохочення вологої дрібної маси. Установлено шість основних факторів, що суттєво впливають на показники грохочення та межі їх впливу за різної вологості гірської маси, а також визначено залежності показників грохочення від цих факторів. Вивчено синтез впливу факторів: амплітуда та частота коливань, довжина та кут нахилу короба, розмір вічок сита, розмір технологічного навантаження за даних умов. На базі моделювання цільової функції у вигляді лінійної та нелінійної регресійної моделі розроблено інженерну методику визначення раціональних і алгоритм оптимальних параметрів грохотів, завдяки яким можна аналізувати та прогнозувати роботу, а також розробляти рекомендації щодо їх модернізації з метою підвищення показників роботи за складних умов поділу вологої гірської маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3 +
Шифр НБУВ: РА326320

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Лапшин Є.С. 
Розвиток теорії вібраційного грохочення на основі удосконалювання модельних уявлень кінетики процесу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / Є.С. Лапшин ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2006. — 32 с. — укp.

Установлено закономірності, які пояснюють і описують вплив на кінетику вібраційного грохочення сегрегації, просівання, вібротранспортування, форми частинок і отворів сита, а також змінної у результаті просівання висоти шару. Для врахування ймовірнісного характеру переміщення частинок під дією вібрації математичний опис процесу грохочення виконано за допомогою марковського неоднорідного ланцюга. За цього елементами стохастичної матриці є ймовірності переходів частинок за висотою шару, а також імовірності просівання, забивання та самоочищення сита. Структура матриці змінюється за зміни висоти шару. Показник степеня, до якого підноситься матриця, залежить від режиму вібротранспортування. На базі цього підхіду описано кінетику грохочення з урахуванням закономірностей сегрегації, просівання, вібротранспортування, форми частинок і отвору, зміни висоти шару. Розроблено та впроваджено до практики наукових досліджень і проектно-конструкторських робіт комплекс методик з розрахунку параметрів процесу вібраційного грохочення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3-51 +
Шифр НБУВ: РА345681

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Засельський В.Й. 
Розробка наукових основ конструювання вібраційних машин для високоефективного сортування металургійної шихти: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / В.Й. Засельський ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 37 с. — укp.

Розроблено та створено важконавантажені вібраційні машини з неоднорідними коливаннями робочого органа для сортування металургійної шихти з метою забезпечення високих показників ефективності грохочення перед спіканням і плавкою. За результатами проведеного аналізу встановлено, що для сортування металургійної шихти використовуються грохоти з однорідними коливаннями робочого органу, які не забезпечують необхідну ефективність грохочення. Показано, що інтенсифікація процесу грохочення може відбуватися шляхом створення нових вібраційних машин з неоднорідними коливаннями робочого органа. На основні виконаного аналізу робіт стосовно розробки вібраційних грохотів у межах дослідженої проблеми сформульовано задачі, розв'язання яких дозволило створити високоефективні, високопродуктивні машини для сортування металургійної шихти. Розроблено математичні моделі, які описують кінематику руху точок робочого органа вібромашини з неоднорідними, неоднорідно-часовими (режим "биття") коливаннями з урахуванням впливу технологічного навантаження. Установлено вплив співвідношення кутових швидкостей валів віброзбуджувачів на період "биття". Визначено форми коливань робочого органа. Розроблено номограму, яка дозволяє вибрати раціональну частоту "биття" грохота для самоочищення сіючої поверхні. З використанням математичних моделей розроблено методики розрахунку кінематичних параметрів, розрахунку на міцність основних елементів короба вібромашин у разі генерації неоднорідних коливань робочого органа. Одержано аналітичні залежності, які відображають зв'язок класу розсіву з розміром щілини сита, швидкості транспортування - з кінематичними та динамічними параметрами грохота з неоднорідними коливаннями. До практики проектно-конструкторських робіт запроваджено методики з розрахунку кінематичних параметрів вібромашин з неоднорідними коливаннями робочого органа. Створено комплекс програм для ПЕОМ, що дозволяє здійснити синтез і аналіз неоднорідних коливань робочого органу вібромашини з інерційним приводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3-51 +
Шифр НБУВ: РА361462

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Гарус В.К. 
Удосконалення технології тонкого грохотіння вугільних шламів Західного Донбасу, що містять мул: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / В.К. Гарус ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Одержано удосконалене рівняння кінетики грохотіння, базуючись на якому обгрунтовано перевагу застосування конічної сіючої поверхні для тонкого грохотіння вугільних шламів. Уперше експериментально досліджено реологічні властивості структурованої суспензії вугілля Західного Донбасу, що містить мул, одержано її повні реологічні криві стосовно вмісту твердого від 500 до 1 000 г/л, що дало змогу встановити умови створення повзучості, пластичної течії та руйнування концентрованих дисперсних структур та реологічні константи матеріалу. Розроблено реологічну модель висококонцентрованої суспензії вугілля Західного Донбасу, яка враховує зміцнення структури матеріалу та лінійність його деформаційної характеристики в області пластичної течії, що дає змогу адекватно описувати його напружено-деформований стан. Установлено нові залежності міцності структурованої вугільної суспензії від вмісту твердого компонента та визначено допустимі напруги, за яких суспензія зберігає тривкість незруйнованої структури. Сформульовано умови руйнування даної суспензії у міжколосниковому просторі ситової поверхні та розв'язано задачу забезпечення необхідного рівня динамічного навантаження колоїдного дисперсного матеріалу. Наведено методику розрахунку ударного пристрою для очищення сит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3,1 +
Шифр НБУВ: РА333578

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського