Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=К208$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Сміян О.Д. 
Перерозподіл домішкових та легувальних елементів під час термічного, деформаційного оброблення та його вплив на зародження й розвиток тріщин в металах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / О.Д. Сміян ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2004. — 43 с. — укp.

Виявлено існування аномальних твердих розчинів клатратного типу двох різновидів. Установлено нові механізми транспорту хімічних елементів у твердому тілі, а також перерозподіл елементів у металі між зерном та його межами, яке починається одразу після прикладання статичного навантаження за Т = 300 К. На атомному рівні розроблено механізм та вивчено перебіг початкових стадій формування: зародків рівноважних зерен під час рекристалізації; зародків кристалів у надрах аморфної речовини (до зникнення галло); плівок-конденсатів бінарних сплавів за умов невагомості. Запропоновано концептуальну гіпотезу моделі поверхні та феноменологічну теорію виявленого явища поатомного розщеплення металом молекул середовища, в якому він деформується. Виявлено існування специфічних утворень з квазійонів нематричних елементів. Зазначено, що це рухомі утворення, які можуть фіксуватись на дефектах та міжфазних поверхнях, формують стаціонарні передвиділення, кластери, а згодом й зародки нової фази. Установлено, що водень у металі може існувати у вигляді квазійонів <$Eroman H sup -> і <$Eroman H sup +>, які мають різну природу, різні властивості та різну поведінку в металі. Запропоновано три додаткових параметри до критеріїв достатності зародження та росту тріщин, механізм процесу руйнування металів за різних температур та швидкостей деформування. На базі виявлених явищ розроблено нові технології твердофазного рафінування, а також нанесення покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223 + К208 +
Шифр НБУВ: РА330150

Рубрики:

      
2.

Штаблавий І.І. 
Структурні зміни при модифікації рідких евтектик: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / І.І. Штаблавий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К208 +
Шифр НБУВ: РА361783

Рубрики:

      
3.

Курочкін В.Д. 
Фізико-хімічні процеси у плазмі жевріючого та іскрового розрядів при мас-спектрометричному та емісійному спектральному аналізі металевих і керамічних матеріалів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.Д. Курочкін ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Установлено основні закономірності зв'язку між складом, параметрами плазми жевріючого й іскрового розрядів і матеріалом електродів за умов мас-спектрометричного й емісійного спектрального аналізу металевих і керамічних матеріалів. З'ясовано механізм реакцій утворення іонних димерів у плазмі жевріючого розряду в Ar. Запропоновано концепцію ефективних констант рівноваги (ЕКР) для розрахунку концентрацій поліатомних заряджених кластерів. Проведено вимірювання ЕКР і створено атласи молекулярних інтерференцій за результатами аналізу певних сплавів, інтерметалідів, керамічних матеріалів і техногенних відходів. Досліджено роль домішкових центрів у механізмі формування вакуумних Cu - Cr конденсатів. Показано, що в бінарних системах з низькою взаємною розчинністю виникають автоколивання потоків конденсації, що призводить до утворення шаруватих структур. Створено математичну модель й одержано самоузгоджені значення параметрів, складу плазми іскрового розряду в повітрі й інтенсивностей спектральних ліній як функцій потужності розряду, тиску, швидкості випаровування та складу електродів. Відзначено, що результати досліджень доцільно використовувати у разі проведення емісійного спектрального аналізу, вивчення ерозії електричних контактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К208-1с45 + Л42-1с3 +
Шифр НБУВ: РА362239

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського