Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.091$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Польчук Б.Б. 
Вплив імпульсної лазерної обробки на структурно-фазовий стан приповерхневих шарів сплавів на основі заліза: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Б.Б. Польчук ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню формування структурного стану моно- та полікристалів заліза та сплавів на його основі в різко нерівноважних умовах імпульсної лазерної обробки. Показано, що значні швидкості нагріву-охолодження при лазерній обробці призводять до пониження температури gamma-alpha-перетворення і утворення gamma-фази. У цьому випадку спостерігається перекристалізація монокристалів alpha-заліза, внаслідок якої формуються полікристалічна складова alpha-заліза із параметром ОЦК решітки, який відповідає вихідному, а при оплавленні у вузькому інтервалі густин енергії також і монокристалічні області gamma-фази із збільшеним параметром ГЦК решітки та значною текстурою. Встановлено, що механічні властивості по глибині зони лазерного впливу визначаються переважно структурними факторами і змінюються по немонотонних кривих з максимумом. Виявлено вплив енергетичних параметрів імпульсного лазерного випромінювання на формування хвилястої мікрогеометрії поверхні. Описано залежність характеру залишкових напруг від режимів лазерної обробки вуглецевих сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.091

Рубрики:

      
2.

Поварчук В.Ю. 
Дослідження впливу іонізуючої радіації на властивості аморфних та нанокристалічних сплавів на основі системи Fe - Si - B: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.07 / В.Ю. Поварчук ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження впливу електронного та гама-опромінення на структуру та магнітні властивості аморфних і нанокристалічних сплавів системи Fe - Si - B. Показано, що динаміка змін структурного фактора аморфних сплавів даного виду під дією електронного та гама-опромінення якісно однакова. На базі одержаних результатів обгрунтовано два механізми впливу опромінення на структуру аморфних металевих сплавів: радіаційно-стимульовану релаксацію та розупорядкування. Встановлено, що величина та напрям змін висоти першого максимуму структурного фактора, температури Кюрі та кристалізації сплавів Fe - Si - B під дією опромінення істотно залежать від концентрацій кремнію та бору в їх складі. Показано, що відмінність впливу опромінення на ближній порядок і процес кристалізації в аморфних сплавах Fe - Si - B імовірно пов'зана з різними механізмами радіаційно-стимулювальної дифузії атомів кремнію та бору. Встановлено, що в результаті легування сплавів Fe - Si - B нікелем і молібденом відбувається зменшення радіаційної чутливості структурного фактора, температури Кюрі та кристалізації та збільшення чутливості - магнітної проникності. Запропоновано якісну модель впливу легування даними елементами на радіаційно-стимульовані структурні зміни в аморфних сплавах на основні Fe - Si - B. Доведено вплив електронного опромінення за кімнатної температури на подальшу кристалізацію аморфно-кристалічного сплаву на основі Fe - Si - B, яка відбувається за механізмом росту кристалів. Встановлено, що радіаційна чутливість магнітних характеристик нанокристалічних сплавів на основі системи Fe - Si - B - Cu - Nb є нижчою, ніж аморфних. Показано, що зміни магнітних характеристик нанокристалічних сплавів пов'язані зі структурними перетвореннями в аморфній матриці даних матеріалів. Обгрунтовано доцільність застосування радіаційної обробки як методу контрольованої зміни магнітних характеристик аморфних і нанокристалічних сплавів на основі Fe - Si - B.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + К222.091 + К297.091 +
Шифр НБУВ: РА336343

Рубрики:

      
3.

Дмитренко Т.А. 
Формування структури поверхневих шарів нелегованих сталей при лазерному легуванні диборидом титану: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Т.А. Дмитренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси структуроутворення в поверхневих шарах нелегованих сталей під час лазерного легування диборидом титану залежно від режимів обробки та структурно-фазового стану матеріалу основи. Запропоновано механізм кристалізації ванни розплаву під час лазерного легування диборидом титану за умов надшвидкого нагрівання та охолодження, встановлено зв'язок між характером новоутворених фаз та вмістом вуглецю в базовому матеріалі. Досліджено процеси формування концентраційного поля зхалежно від технологічних параметрів лазерної обробки. Досліжено вплив легуючих елементів на тип новосформованої структури та фізико-механічні властивості зон лазерного легування. Результати моделювання розподілу температурного поля в області дії лазерного променя рекомендовано застосовувати для прогнозування умов, необхідних для формування певної структури поверхневого легованого шару, а також для розробки технологій зміцнення поверхневих шарів лазерним легуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.091 +
Шифр НБУВ: РА351154

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського