Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Теус 
Вплив водню на електронну структуру, фазові переходи та механічні властивості сплавів на основі заліза з гцк граткою: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.13 / Сергій Миронович Теус ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.106
Шифр НБУВ: РА354874

Рубрики:

      
2.

Шиванюк В.М. 
Механізми водневого окрихчення сплавів на основі заліза з ГЦК граткою: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.М. Шиванюк ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Встановлено, що водень обумовлює підвищення концентрації вільних електронів в аустенітних нержавіючих сталях. Досліджено вплив легувальних елементів на ентальпію активації релаксації водню та рівень водневого окрихчення. Знайдено кореляцію між цими величинами. Встановлено, що фази перетворення, обумовлені воднем, не є критичним фактором у водневому окрихченні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.106.222 + К272.206.222
Шифр НБУВ: РА316943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шипицин С.Я. 
Наукові та технологічні засади карбонітридного зміцнення легованих спеціальних сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / С.Я. Шипицин ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2000. — 35 с. — укp.

За умов розчинності азоту в розплаві та твердіючому металі, термодинамічних, кінетичних і морфологічних параметрів розчинення та виділення нітридів визначено допустимі межі комплексного і економічного легувань N, V, Nb, Ti мартенситних штампових та 13 % хромистих, однофазних феритних хромистих та аустенітних хромонікелевих ливарних та деформівних сталей. Оптимальні межі легування визначено шляхом досліджень закономірностей впливу азоту, нітридних фаз і температурно-часових умов твердіння, гарячого деформування та термічних обробок на процеси кристалізації, формування дендритної структури, мартенситного перетворення, кінетику розпаду перенасичених твердих alpha і gamma розчинів, морфологію фаз виділення у мартенситних, феритних і аустенітних сталях, механізми релаксації структурно-термічних напружень у однофазних феритних та аустенітних сталях, рівень їх механічних, службових та технологічних властивостей. Внаслідок цього розроблено наукові та технологічні засади ефективного комплексного легування N, V, Nb, Ti спеціальних сталей мартенситного, феритного та аустенітного класів, що забезпечують зменшення витрат нікелю, молібдену, вольфраму, ванадію, ніобію та інших дефіцитних і з високою вартістю елементів за умов зниження їх вмісту у сталях та підвищення довговічності виробів для експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108
Шифр НБУВ: РА309397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Савченко В. О. 
Оптимізація хімічного складу та технології модифікування графітизованих сталей з метою підвищення механічних та службових властивостей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.01 / В. О. Савченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 22 с. — укp.

Одержано кореляційні залежності та побудовано тривимірні діаграми, які описують вплив товщини стінки виливка, вмісту вуглецю та кремнію на структуру, фізичні, механічні та службові властивості графітизованих сталей. Побудовано структурні діаграми графітизованих сталей, що описують залежність структури від товщини стінки виливка та вмісту вуглецю. Уточнено режими термічної обробки досліджених графітизованих сталей. Одержано залежності, які описують вплив товщини стінки виливка на міцність та пластичність графітизованих сталей після термічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.1 + К327.9
Шифр НБУВ: РА381264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Козак Д.С. 
Особливості одержання, структура та властивості заевтектоїдності сталі з кулястим графітом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / Д.С. Козак ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено параметри енергоощадного процесу одержання графітизованої заевтектоїдної сталі з кулястим графітом з підвищеними ливарними та механічними властивостями. Встановлено закономірності впливу внутрішньоформового модифікування, хімічного складу та швидкості охолодження на утворення структурно-фазового складу і визначено умови одержання заевтектоїдної сталі з кулястим графітом, що дозволяє суттєво підвищити ливарні, механічні й експлуатаційні властивості і значно зменшити енергоємність виробництва у порівнянні з традиційною графітизованою сталлю. Розроблено технологію одержання виливків із заевтектоїдної сталі з кулястим гарфітом на базі застосування внутрішньоформового модифікування. Проведено виробничі випробування виробів зі сталі з кулястим графітом та наведено оцінку ефективності їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.16 +
Шифр НБУВ: РА352982

Рубрики:

      
6.

Акімов І.В. 
Підвищення фізико-механічних властивостей графітизованих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.В. Акімов ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 26 с. — укp.

Розроблено склад низьколегованих графітизованих сталей з високими показниками фізико-механічних та службових властивостей. Встановлено вплив хімічного складу та термічної обробки на показники, що визначають надійність та довговічність сталі за умов статичних, циклічних та термоциклічних навантажень. Виявлено, що опір руйнування за різних видів навантаження визначається, головним чином, за допомогою параметра форми графітових включень. Розроблено та рекомендовано для промислового впровадження три марки сталей. На підставі промислової апробації сталі 150СД2Л встановлено економічну й технічну доцільність її застосування. Даний вид сталі рекомендовано як конструкційний матеріал виливниць для лиття мідних та алюмінієвих сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108
Шифр НБУВ: РА331010

Рубрики:

      
7.

Патюпкін А.В. 
Розробка матеріалознавчих принципів створення та мікролегування ітрієм зносостійких наплавочних матеріалів з аустенітною матрицею: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.В. Патюпкін ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто наукові принципи створення нових кавітаційно-корозійностійких наплавочних матеріалів на підставі результатів якісного та кількісного аналізу впливу масових співвідношень легувальних елементів на фазовий склад, зеренну будову, а також топографію та морфологію надлишкових фаз. Розроблено раціонально леговану сталь 06Х23Н18М5, яка характеризується підвищеною кавітаційно-корозійною стійкістю. Запропоновано механізм ймовірного впливу модифікування ітрієм на кінетику виділення зміцнюючих хімічностійких фаз у наплавленому матеріалі з аустенітною матрицею. Установлено, що мікродомішки ітрію сприяють рафінуванню сталі за рахунок утворення оксидно-сульфідних включень, які, ймовірно, можуть сприяти утворенню зародків інтерметалідної sigma-фази та залізохромистих карбідів у внутрішніх об'ємах зерен, внаслідок цього підвищуються захисні властивості (екранувальна здатність) сталі й експлуатаційна стійкість виробу в цілому. Розроблено лабораторну установку для експресних випробувань. Запропоновано математичні моделі, які дозволяють оцінити вплив основних легувальних елементів на кавітаційну та кавітаційно-корозійну стійкість, а також оцінити вплив кавітаційного та корозійного факторів на процес руйнування деталей і агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108 + К644-3 +
Шифр НБУВ: РА361630

Рубрики:

      
8.

Єфімов М.О. 
Фізичні основи поверхневого зміцнення матеріалів за рахунок формування нерівноважних структурних станів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / М.О. Єфімов ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню впливу лазера з імпульсами наносекундної довжини та імпульсної плазмової обробки на поверхню сталей, а також особливостей формування структури аморфізованих покриттів, нанесених газотермічним напиленням. Вперше показано: у приповерхневих шарах сталей аустенітного класу під впливом опромінення наносекундним лазером формується новий нерівноважений ГЦК-твердий розчин заліза, що має збільшений параметр кристалічної гратки, який існує водночас з основним ГЦК-твердим розчином та практично незміненим параметром гратки. Такий стан обумовлено комірчастою дислокаційною структурою, яка не супроводжена перерозподілом легуючих елементів між областями границь та тіла комірок. У вуглецевих сталях під дією наносекундного лазера параметр кристалічної гратки нерівноважного аустеніту, утвореного в даному випадку, на 0,5-0,9% вище за опромінення мілісекундним лазером. Висунуто припущення про зв'язок цього явища з підвищенням концентрації міжвузлових атомів у ГЦК-твердому розчині заліза. Виявлено, що під дією імпульсної плазмової обробки у конструктивних та інструментальних сталях формується зміцнений приповерхневий шар з тонкою мартенситно-аустенітною структурою, внаслідок розплавлення і загартування із рідкого стану, а також деформаційного зміцнення. Головним внеском у зміцнення приповерхневого шару є потужний термічний вплив імпульсів плазми, а також легування приповерхневої області елементами, що складають плазму. Визначено, що тільки частково аморфізовані покриття, нанесені газотермічним напиленням, зберігають високу твердість у межах 5 - 7 ГПа до 650 - 700 C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.107 + К650.05
Шифр НБУВ: РА307445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського