Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.108$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Шипицин С.Я. 
Наукові та технологічні засади карбонітридного зміцнення легованих спеціальних сталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / С.Я. Шипицин ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2000. — 35 с. — укp.

За умов розчинності азоту в розплаві та твердіючому металі, термодинамічних, кінетичних і морфологічних параметрів розчинення та виділення нітридів визначено допустимі межі комплексного і економічного легувань N, V, Nb, Ti мартенситних штампових та 13 % хромистих, однофазних феритних хромистих та аустенітних хромонікелевих ливарних та деформівних сталей. Оптимальні межі легування визначено шляхом досліджень закономірностей впливу азоту, нітридних фаз і температурно-часових умов твердіння, гарячого деформування та термічних обробок на процеси кристалізації, формування дендритної структури, мартенситного перетворення, кінетику розпаду перенасичених твердих alpha і gamma розчинів, морфологію фаз виділення у мартенситних, феритних і аустенітних сталях, механізми релаксації структурно-термічних напружень у однофазних феритних та аустенітних сталях, рівень їх механічних, службових та технологічних властивостей. Внаслідок цього розроблено наукові та технологічні засади ефективного комплексного легування N, V, Nb, Ti спеціальних сталей мартенситного, феритного та аустенітного класів, що забезпечують зменшення витрат нікелю, молібдену, вольфраму, ванадію, ніобію та інших дефіцитних і з високою вартістю елементів за умов зниження їх вмісту у сталях та підвищення довговічності виробів для експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108
Шифр НБУВ: РА309397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Акімов І.В. 
Підвищення фізико-механічних властивостей графітизованих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.В. Акімов ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 26 с. — укp.

Розроблено склад низьколегованих графітизованих сталей з високими показниками фізико-механічних та службових властивостей. Встановлено вплив хімічного складу та термічної обробки на показники, що визначають надійність та довговічність сталі за умов статичних, циклічних та термоциклічних навантажень. Виявлено, що опір руйнування за різних видів навантаження визначається, головним чином, за допомогою параметра форми графітових включень. Розроблено та рекомендовано для промислового впровадження три марки сталей. На підставі промислової апробації сталі 150СД2Л встановлено економічну й технічну доцільність її застосування. Даний вид сталі рекомендовано як конструкційний матеріал виливниць для лиття мідних та алюмінієвих сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108
Шифр НБУВ: РА331010

Рубрики:

      
3.

Патюпкін А.В. 
Розробка матеріалознавчих принципів створення та мікролегування ітрієм зносостійких наплавочних матеріалів з аустенітною матрицею: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.В. Патюпкін ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто наукові принципи створення нових кавітаційно-корозійностійких наплавочних матеріалів на підставі результатів якісного та кількісного аналізу впливу масових співвідношень легувальних елементів на фазовий склад, зеренну будову, а також топографію та морфологію надлишкових фаз. Розроблено раціонально леговану сталь 06Х23Н18М5, яка характеризується підвищеною кавітаційно-корозійною стійкістю. Запропоновано механізм ймовірного впливу модифікування ітрієм на кінетику виділення зміцнюючих хімічностійких фаз у наплавленому матеріалі з аустенітною матрицею. Установлено, що мікродомішки ітрію сприяють рафінуванню сталі за рахунок утворення оксидно-сульфідних включень, які, ймовірно, можуть сприяти утворенню зародків інтерметалідної sigma-фази та залізохромистих карбідів у внутрішніх об'ємах зерен, внаслідок цього підвищуються захисні властивості (екранувальна здатність) сталі й експлуатаційна стійкість виробу в цілому. Розроблено лабораторну установку для експресних випробувань. Запропоновано математичні моделі, які дозволяють оцінити вплив основних легувальних елементів на кавітаційну та кавітаційно-корозійну стійкість, а також оцінити вплив кавітаційного та корозійного факторів на процес руйнування деталей і агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.108 + К644-3 +
Шифр НБУВ: РА361630

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського