Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (514)Книжкові видання та компакт-диски (179)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=К222.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шостак А.В. 
Аналітична та експериментальна оцінка впливу складу структури і рельєфу поверхонь тертя на функціональні особливості зносостійких Cr-чавунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.В. Шостак ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 21 с. — укp.

В дисертації представлені наукові основи теорії і практики тривимірної растрово-електронномікроскопічної стереофрактографії. Вони грунтуються на комп'ютерній фотограмметричній обробці стереозображень, побудові та стереолого-стереометричній оцінках цифрових моделей фрактографічних поверхонь. Теоретично і практично обгрунтовані принципи фрактальності в механіці руйнування. Експериментальними дослідженнями і математичним моделюванням визначено оптимальний хімсклад виготовлених лопаток дробометальних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.306.28

Рубрики:

      
2.

Берчук Д. М. 
Вплив пізнього модифікування та швидкості охолодження на структуру виливків з високоміцного чавуну: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.04 / Д. М. Берчук ; Фіз.-технолог. ін-т металів та сплавів. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Системно досліджено та встановлено закономірності, які оцінюють ступінь впливу хімічно активних модифікувальних елементів Ва, Ca, Mg, Sr, Zr, РЗМ в складі FeSi на формування фазового складу та структури виливків з високоміцного чавуну. Встановлено параметри процесів пізнього модифікування, які в поєднанні зі швидкістю охолодження, характерною для виливків завтовшки 2,5 - 3 мм забезпечують одержання подрібненої литої структури. Експериментально встановлено кінетичні особливості розчинення магнієвих лігатур у рідкому чавуні за внутрішньоформового модифікування в залежно від температури заливання. Встановлено кількісний взаємозв'язок вмісту Mg, Sі, Ni зі структурою та механічними властивостями високоміцного чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.3
Шифр НБУВ: РА373272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Полякова Н.В. 
Вплив фазового складу та структури на експлуатаційні властивості високохромистого чавуну: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Н.В. Полякова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 c. — укp.

Досліджено проблему підвищення експлуатаційної стійкості прокатних валків гарячої прокатки з робочим шаром з білого високохромистого чавуну, що працюють за умов ударно-абразивного зношування під впливом високих температурі охолоджуючих середовищ. На підставі аналізу літературних даних установлено основні структурно-чутливі експлуатаційні властивості високохромистого чавуну типу ІЧХ16НМФТ. Наведено результати досліджень закономірностей впливу фазового складу та структури, швидкості охолодження під час кристалізації та термічної обробки на жаростійкість і загальні особливості високотемпературного окиснення високохромистого чавуну у широкому діапазоні температур. Наведено результати досліджень щодо схильності чавуну до руйнування, спричиненого термічною втомою, структурних змін, умов зародження та росту тріщин термічної втоми за умов термоциклування, а також результати досліджень впливу структурних змін, зумовлених високотемпературною обробкою чавуну на його зносостійкість. Висвітлено результати дослідження впливу структури та фазового складу чавуну на схильність до корозійного руйнування за умов дії електропровідних рідин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.307.3 +
Шифр НБУВ: РА365817

Рубрики:

      
4.

Фесенко М.А. 
Диференціація властивостей частин виливка модифікуванням чавуну в ливарній формі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / М.А. Фесенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Встановлено оптимальні склади зарядів реакційних камер для диференційованого графітизувального, карбідостабілізувального та сфероїдизувального модифікування чавуну в ливарній формі. Досліджено особливості нових перспективних конструктивно-технологічних варіантів виготовлення двошарових і двобічних виливків із зносостійкого білого й ударостійкого високоміцного або сірого чавунів диференційованим модифікуванням вихідного сірого або білого чавунів у ливарній формі. Встановлено функціональні залежності основних показників якості двошарових і двобічних чавунних виливків від технологічних параметрів процесу модифікування рідкого металу в реакційних камерах ливникової системи ливарної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.303 + К323.92 +
Шифр НБУВ: РА349873

Рубрики:

      
5.

Ковзель М.А. 
Закономірності структуроутворення, кінетики бейнітного перетворення в білих високохромистих чавунах та підвищення їх зносостійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / М.А. Ковзель ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше для чавуну типу ИЧХ16НМФТ, закристалізованого з різними швидкостями охолодження, вивчено кінетику та побудовано ізотермічні та термокінетичні діаграми розпаду переохолодженого аустеніту, показано спадкоємний зв'язок кінетики фазових перетворень у твердому стані з вихідною литою структурою дослідженого чавуну. Досліджено закономірності структуроутворення у високотемпературній і проміжній області температур розпаду переохолодженого аустеніту досліджених високохромних чавунів типу ИЧХ16НМФТ. Установлено взаємозв'язок між структурними параметрами та механічними властивостями в литому та термообробленому станах. Виявлено, що у процесі ударно-абразивного зносу чавуну типу ИЧХ16НМФТ відбуваться перерозподіл легуючих елементів, що призводить до структурних змін та зміцнення чавуну. Показано, що максимальна зносостійкість забезпечується термічною обробкою з ізотермічною витримкою у бейнітній області температур. Проведено порівняльні випробування чавуну з вмістом хрому 16 % і 21 % та запропоновано рекомендації з оптимізації складу й режимів термічної обробки для одержання бейнітної фази високохромистих чавунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.310.43 +
Шифр НБУВ: РА337466

Рубрики:

      
6.

Грідін С.В. 
Математичне моделювання теплофізичних процесів при твердненні відливків з високоміцного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.В. Грідін ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Запропоновано комплекс математичних методів та математичних моделей теплофізичних процесів під час тверднення розплаву чавуну, ефективність яких обгрунтовано теоретично і підтверджено практично. Даний комплекс припускає комп'ютерну реалізацію. Досліджено процеси теплопереносу в системі тверднучий відливок - оснащення - зовнішнє середовище, процеси масопереносу у разі формування неметалевих включень змінного складу у двофазній зоні відливка, задачі теплофізики деформування твердої фази тверднучого відливка, з урахуванням явищ пружності, пластичності та фазових перетворень. Розроблено моделі, які дозволяють проводити комплексне числове дослідження вказаних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.303-1с11
Шифр НБУВ: РА310920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Парфентьєва І.О. 
Морфологія та особливості природи epsilon-фази в процесі формування гетерогенної структури зносостійких високомідистих чавунів з кулястим графітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.О. Парфентьєва ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

З використанням результатів досліджень та положень нерівноважної термодинаміки і синергетики розроблено наукові засади синтезу ЛКМ зі значним комплексом функціональних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.8 +
Шифр НБУВ: РА326335

Рубрики:

      
8.

Гусачук Д.А. 
Особливості структури та деякі фізико-механічні властивості холоднодеформованих середньомідистих чавунів з компактним графітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Д.А. Гусачук ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена вивченню потенційних можливостей формування фізико-механічних властивостей середньомідистих чавунів як нового класу литих композитних трибоматеріалів. Встановлено, що в чавунах з компактним графітом, які містять 6,0...8,0% мас. міді, утворення високомідистої epsilon-фази відбувається у вигляді оболонки навколо кристалів графіту. Показано, що при холодній пластичній деформації за умов всебічного нерівномірного стиснення, середньомідисті чавуни такого складу характеризуються високим запасом пластичності та здатністю до механічного зміцнення. Розроблено механізм холодної пластичної деформації середньомідистих чавунів, в основу якого покладено особливості взаємодії структурних складових з різними механічними параметрами (металічна матриця (легована система Fe-C) + C(графіт) + epsilon-фаза). Основним ефектом такої взаємодії є виключення явища істотного графітного шарування чавуну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308.2

Рубрики:

      
9.

Кравченко Г.В. 
Особливості структуроутворення та розробка способів підвищення механічних властивостей та зносостійкості високохромистих чавунів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Г.В. Кравченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Уперше вивчено кінетику та побудовано ізотермічну діаграму розпаду переохолодженого аустеніту для чавуну з вмістом хрому 21,0 - 21,41 %. У структурі матриці, що сформувалася під час ізотермічного загартування у бейнітній області, виявлено аустеніт різного генезису, що відрізняєтья за параметром гратки та вмістом вуглецю. Термічна обробка й ударно-абразивний знос призводить до того, що мікронапруги та щільність дислокацій у структурі фериту зростають. Установлено, що рівень твердості чавуну з вмістом хрому 21,0 - 21,41 % визначається ступенем легованості продуктів розпаду аустеніту, сумарним вмістом кремнію та марганцю, кількістю та ступенем легованості залишкового аустеніту, а також ступенем легованості хромом і молібденом евтектичного карбіду. На підставі даних щодо розподілу легувальних елементів, залежності рівня твердості, структурних параметрів і тривалості ізотермічної витримки оптимізовано склад економнолегованого чавуну (289Х19ГНМ) за високих значень твердості. Вивчено вплив різних температур нагріву на структуру та властивості чавуну з вмістом хрому 21,0 - 21,41 %. Установлено, що повторний нагрів призводить до повного розпаду залишкового аустеніту, формування фериту, максимально близького до рівноважного, зниження мікротвердості продуктів розпаду аустеніту й евтектичного карбіду. Вивчено механічні властивості економнолегованого високохромистого чавуну 280 Х19ГНМ за вихідного стану та після термічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.310.43 + К651,23 +
Шифр НБУВ: РА358110

Рубрики:

      
10.

Шалевська І.А. 
Підвищення гідроабразивної зносостійкості литих деталей з високохромистих чавунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / І.А. Шалевська ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308 + К323.91 +
Шифр НБУВ: РА349914

Рубрики:

      
11.

Колесніков В.О. 
Підвищення експлуатаційних властивостей аустенітних марганцевих чавунів легуванням карбідоутворюючими елементами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.О. Колесніков ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок між параметрами структури Fe - C - Mn сплавів, легованих карбідоутворювальними елементами, та їх експлуатаційними властивостями за умов тертя ковзання (межового та сухого) за різних навантажень та швидкісних параметрів, а також дії від корозійного середовища. Статистично й аналітично проаналізовано одержані експериментальні дані, а також результати експлуатаційних випробувань. Одержано адекватні математичні вирази у вигляді поліномів, що описують вплив варійованих легувальних елементів на механічні та триботехнічні властивості сплавів. Установлено, що досліджувані сплави за умов сухого та межового тертя не поступаються, а у визначеному діапазоні навантажувально-швидкісних характеристик перевершують зносостійкість зазначених сплавів. Досліджено продукти зношування та шари матеріалу, розташовані безпосередньо біля зони тертя. Запропоновано гіпотезу про закономірності руйнування цих сплавів за умов тертя ковзання з урахуванням впливу структурно-фазового складу та навантажувально-швидкісних параметрів. На підставі результатів лабораторних й експлуатаційних випробувань запропоновано конкретні рекомендації стосовно структури та властивостей, які повинен мати сплав для досягнення високої зносостійкості у визначеному діапазоні навантажувально-швидкісних параметрів з урахуванням умов тертя ковзання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308 +
Шифр НБУВ: РА338777

Рубрики:

      
12.

Самотугіна Ю.С. 
Підвищення експлуатаційних властивостей чавунних виробів дискретною модифікацією поверхневого шару: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.01 / Ю.С. Самотугіна ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2008. — 21 с. : рис. — укp.

Досліджено питання одержання модифікованого шару дискретної будови на виробах з чавуну за допомогою плазмової поверхневої обробки. Визначено режими такої обробки, що дозволяють досягти умов необхідної модифікації поверхневого шару чавунів з різною формою графіту за рахунок реалізації надшвидкісного загартування з твердого (без оплавлення поверхні) або нерідкого (з оплавленням поверхні) станів. Установлено, що найбільш висока твердість на сірому та високоміцному чавунах досягається за плазмової обробки з оплавленням поверхні, а найбільш висока зносостійкість і тріщиностійкість - під час обробки без оплавлення на високоміцному чавуні й з оплавленням на сірому чавуні. Виконано математичне моделювання напруженого стану дискретних модифікованих шарів, що дозволяє визначити їх будову. Показано, що оптимальне співвідношення зносостійкості та тріщиностійкості відбувається у випадку, коли відстань між модифікованими шарами становить половину їх ширини, а базовою схемою обробки повинно бути плазмове модифікування без оплавлення поверхні, коли в поверхневому шарі виникають залишкові стискальні напруження. На підставі результатів комплексних досліджень структури й експлуатаційних властивостей чавунів за дискретної плазмової обробки розроблено нові способи модифікації чавунних виробів типу броньових плит, валків, напрямних металорізальних верстатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.36
Шифр НБУВ: РА359018

Рубрики:

      
13.

Доценко В.П. 
Підвищення жароміцності та зносостійкості литих ланцюгів і змичок, що працюють при високій температурі, для печей у цементній промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.П. Доценко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Визначено межові концентрації легульвальних елементів у виливках з урахуванням умов термоциклічних і механічних навантажень, що дозволяє підвищити механічні й експлуатаційні властивості виливків у порівнянні з ланцюгами з високолегованих сталей Х18Н9Т, Х18Н10Т, які використовували раніше. Одержані закономірності дозволили керувати структурою та властивостями виливків з метою підвищення їх механічних й експлуатаційних властивостей. Досліджено вплив термоциклічних і механічних навантажень на експлуатаційні властивості (зносостійкість, жаростійкість, жароміцність) ланцюгів і змичок з чавунів, легованих хромом й алюмінієм і не містять нікелю. Обгрунтовано технологію їх лиття для цементної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К724.260.11 + К222.308 +
Шифр НБУВ: РА349524

Рубрики:

      
14.

Баранов Д.О. 
Підвищення якості чавуну шляхом механічної та теплової дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Д.О. Баранов ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження структури та властивостей чавуну з одноманітно орієнтованим розміщенням графіту та запропоновано ефективні способи його виготовлення. З'ясовано вплив температури та ступеня деформації на структуру чавуну. Виконано комп'ютерне моделювання формозміни графіту на різних етапах деформування. Встановлено анізотропний характер зневуглецювання й опору корозії у деформованому чавуні. Досліджено зміцнення, густину, здатність до графітизації під час охолодження гарячекатаного чавуну. Показано роль несуцільностей у процесі деформування високоміцного чавуну. Встановлено вплив початкової структури, дисперсності графіту та попередніх термічних обробок на деформованість високоміцного чавуну під час прокатки на гладкій бочці. Розроблено режими термічної та термоциклічної обробок, що збільшують його деформованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.43 +
Шифр НБУВ: РА335052

Рубрики:

      
15.

Миронова Т.М. 
Розвиток наукових основ керування структуроутворенням в економнолегованих білих чавунах, що деформуються, для виготовлення зносостійких виробів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.16.01 / Т.М. Миронова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 33 с. — укp.

Розкрито вплив хрому, молібдену, вольфраму та ванадію на формування структури в ледебуритних чавунах. Визначено закономірності фазових переходів у легованому цементиті. Встановлено вплив карбідних перетворень на пластичність, процеси зміцнення під час деформування за різних способів навантаження та відпалів після обробки тиском.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.310.43 +
Шифр НБУВ: РА370855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бобирь С. В. 
Розвиток наукових основ формування структури та властивостей зносостійких низькохромистих чавунів для деталей технологічного обладнання: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.16.01 / С. В. Бобирь ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 37 с. — укp.

Науково обгрунтовано розробки в галузі металознавства, які забезпечують вирішення важливої науково-технічної проблеми підвищення довговічності деталей обладнання шляхом розвитку наукових основ формування структури та властивостей зносостійких чавунів у процесі їх легування хромом, термічного оброблення та під час випробувань на зношування. Виявлено особливості формування структури в низькохромистих чавунах, знайдено нову термокінетичну умову стабілізації карбідної фази для даних чавунів. Теоретично розвинуто дифузійну модель перетворення аустеніту в залізовуглецевих сплавах. Розроблено нові склади марганцевистих чавунів з підвищеною зносостійкістю, виявлено дестабілізацію евтектичного цементиту в чавуні 200Г5Х2ТЛ за охолодження. Доведено, що розроблений чавун 200Г5Х2ТЛ має найбільшу ударно-абразивну зносостійкість серед великої групи сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.304.3
Шифр НБУВ: РА378937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Слинько Г.І. 
Розвиток основ структуроутворення і керування властивостями фосфористих чавунів, які працюють в умовах циклічних навантажень та підвищення температур: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Г.І. Слинько ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 35 с. — укp.

Удосконалено основні принципи структуроутворення та методи керування властивостями фосфористих чавунів для литих заготовок деталей машин, які працюють за умов циклічних навантажень і підвищених температур. Встановлено загальні закономірності та принципи формування мікроструктури чавунів з пластинчастим і кулястим графітом залежно від ступеня їх легуванння фосфором і впливу масштабного чинника. Встановлено, що фосфідна евтектика у кількості 1 - 6 % набуває значення зміцнювального структурного складника та підвищує міцність, твердість, зносо- та термостійкість, а також оброблюваність фосфористих чавунів. Виявлено, що негативний вплив фосфідної евтектики на пластичні властивості та циклічну тріщиностійкість менш значний у порівнянні з дією зростаючої кількості фериту, розмірів його зерен і графіту. Запропоновано комплексну систему керування властивостями чавунів, яка включає аналітичне визначення необхідних характеристик структурних складників і технологію їх одержання. На підставі наукових положень та проведених систематичних досліджень впливу фосфору та металургійних чинників на структуру та властивості чавунів розробено їх економнолеговані зразки різних класів. З урахуванням одержаних результатів взаємозв'язку характеристик структурних складників і властивостей фосфористих чавунів розроблено способи та технології їх плавлення, легування, модифікування, термічної обробки та поверхневого зміцнення, що дозволило забезпечити необхідний рівень механічних та експлуатаційних властивостей деталей машин. Одержані зразки фосфористих чавунів, способи та технології їх виготовлення та зміцнення поверхонь тертя впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308 +
Шифр НБУВ: РА335053

Рубрики:

      
18.

Олійник І.М. 
Розробка економнолегованих зносостійких чавунів з метастабільним аустенітом і способів управління їх властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / І.М. Олійник ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 18 с. — укp.

Сформульовано та реалізовано новий підхід щодо проектування та виробництва нових зносостійких чавунів на підставі принципу цілеспрямованого використання деформаційних метастабільних станів аустеніту та деформаційних фазових перетворень у процесі експлуатації, що дозволяє виключати легування дорогими легуючими компонентами (Ni, Mo, W) та за допомогою економічних складів сплавів досягати підвищеного рівня механічних та експлуатаційних властивостей. Вперше показано, що параметрами нетрадиційних термічних обробок (ступінчастого гартування, багатократного відпуску) можна ефективно управляти ступенем метастабільності аустеніту та кінетикою деформаційних фазових перетворень для підвищення комплексу механічних та експлуатаційних властивостей. Встановлено, що домінуючим фактором у формуванні зносостійкості чавунів метастабільним аустенітом є кінетика деформаційних фазових перетворень і об'єм твердих фаз у поверхневому шарі у процесі зношування. Показано, що за допомогою вмісту недорогих і доступних легуючих елементів і режимів термічної обробки можна у широких межах управляти фазовим складом, кінетикою деформаційних фазових перетворень і властивостями чавунів, а за оптимальних параметрів досягати підвищеного їх рівня. Встановлено аналітичні залежності між інтенсивністю мартенситоутворення в процесі випробувань та інтенсивністю ударно-абразивного зношування, зносостійкістю чавунів та кількістю твердих фаз, що утворилися у поверхневому шарі. Встановлено вплив збільшення утворення мартенситу деформації у поверхневому шарі під впливом абразивних частинок у процесі зношування на підвищення зносостійкості чавунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.343.4 +
Шифр НБУВ: РА344912

Рубрики:

      
19.

Арендар Л.А. 
Роль фосфідної евтектики у формуванні структури та деяких фізико-механічних властивостей поверхневих шарів перлітних чавунів у процесі тертя: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Л.А. Арендар ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше детально досліджено вплив легування фосфором в широкому концентраційному інтервалі на опір зношуванню та деякі інші фізико-механічні властивості гамми перлітних чавунів. На основі експериментальних підходів з застосуванням металофізичних методів структурних досліджень виявлено існування швидкісних інтервалів та інтервалів контактних навантажень, за яких зносостійкість фосфористих чавунів забезпечується не високою твердістю фосфідних евтектичних включень, а їх здатністю перерозподілитися на поверхні тертя у вигляді тонких прошарків (до 5 мкм), орієнтованих за довжиною у напрямку тертя. Вперше для гетерогенного матеріалу, а саме чавунів з фосфідною евтектикою, з застосуванням теорії спалахів розраховано їх температуру (з урахуванням параметрів шорсткості реальних поверхонь тертя) та показано можливість її наближення до температури плавлення евтектичних виділень. Розроблено механізм впливу фосфідних включень на зносостійкість фосфористих чавунів та оптимізовано їх хімічний склад з метою мінімізації зносу в інтервалі швидкостей і контактних тисків 0,2 - 0,5 м/с та 0,5 - 5 МПа відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.4 + К222.320.628 +
Шифр НБУВ: РА340080

Рубрики:

      
20.

Іванова Л.Х. 
Теоретичні основи та практичні методи одержання литих прокатних валків із комплексномодифікованих чавунів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.04 / Л.Х. Іванова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 35 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади вибору рідкісноземельних металів для модифікування білих, половинчастих і сірих валкових чавунів, а також застосування комплексних модифікаторів на їх основі. Установлено закономірності формування структури та властивостей матеріалу прокатних валків з відбілом та з невираженим відбілом з чавунів з кулястим або вермикулярним графітом. Досліджено проблему освоєння прогресивних технологій модифікування чавунів для прокатних валків та їх теплової обробки. Теоретично обгрунтовано та підтверджено на практиці результати, на підставі яких розроблено високоефективні технології позапічної обробки валкових чавунів комплексними модифікаторами оптимальних складів для валків відбілених та з невираженим відбілом, механічні й експлуатаційні властивості яких значною мірою перевершують аналогічні властивості валків, виготовлених за серійними технологіями. Запропоновано й експериментально обгрунтовано застосування відходів спеціальних виробництв (шлаків, що містять рідкісноземельні метали, ніобій або цирконій, а також надпровідникових сплавів, що містять ніобій, титан, мідь або олово) як легувальних елементів. Відходи та суміші, які містять модифікувальні та легувальні компоненти, використані для лиття чавунних прокатних валків. Обробка розплавів відходами та запропонованими сумішами дозволяє зменшити витрати легувальних хімічних елементів, підвищити механічні та службові властивості матеріалу валків, утилізувати відходи, які раніше не використовувалися. Установлено оптимальні режими теплової обробки, зокрема з гарячого посаду валків з комплексномодифікованих чавунів з кулястим або вермикулярним графітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308 + К722.521.204.2 +
Шифр НБУВ: РА355366

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського