Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=К232.108$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ситін В.І. 
Вплив теплової та механічної дії на пружнопластичні властивості мікролегованої ітрієм міді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.І. Ситін ; НАН України. Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т". — Х., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень впливу попередніх деформацій і відпалів на корозійне поводження, структуру, пружнопластичні характеристики мікролегованої ітрієм міді за різної орієнтації зразка щодо напрямку попередньої деформації у разі одноосного деформування. Наведено залежність між ефективним критичним напруженням плину, модулем нормальної пружності, межею міцності та рівномірним подовженням. Досліджено площинну анізотропію модуля нормальної пружності мікролегованої ітрієм міді. Показано, що пружнопластичні характеристики мікролегованої ітрієм міді істотно змінюються залежно від ступеня попередньої деформації, температури відпалу, орієнтації зразків, що зумовлено перерозподілом внаслідок механічної та теплової дії мікродомішок, формуванням текстур різних видів і співвідношень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.108 +
Шифр НБУВ: РА335147

Рубрики:

      
2.

Храновська К.М. 
Масоперенесення, структурні та фазові зміни у залізі та міді при їх легуванні за умов температурних градієнтів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / К.М. Храновська ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси масоперенесення, фазових і структурних змін у залізі та міді під час їх легування за умов температурних градієнтів. Розглянуто метод поверхневого легування металів - електроіскрового легування (ЕІЛ), в якому поява температурних градієнтів спричинена взаємодією у локальному об'ємі великих електричних полів у зоні дії іскрового розряду, а також метод об'ємного легування металів, в якому виникнення даних градієнтів обумовлено пропусканням через метал імпульсного струму. Встановлено вплив температурних градієнтів на параметри масоперенесення за електроіскрового легування металів. З'ясовано, що найбільш ефективно формування покриття відбувається у разі ЕІЛ у рідкому азоті мідної підкладинки, що обумовлено високою швидкістю руху хвилі термопружних напружень у міді. Доведено, що різна послідовність обробки між ЕІЛ та азотуванням дозволяє керувати положенням максимуму у приповерхневому шарі технічного заліза, що дає можливість обирати послідовність стадій з урахуванням умов експлуатації деталей і забезпеченням необхідної мікротвердості легованого шару. Появу максимумів мікротвердості пояснено формуванням дефектного шару та максимальною глибиною термічних напружень у залізі. Досліджено фазові зміни у металах у разі їх легування за умов комплексного впливу багаторазового імпульсного ударного навантаження з одночасним пропусканням імпульсного струму великої густини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К232.108 +
Шифр НБУВ: РА361318

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського