Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К232.206.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Косінцев С.Г. 
Магнітний порядок і міжатомна взаємодія в ГЦК-сплавах Fe-Ni-C з аномальним термічним розширенням: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.Г. Косінцев ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено, що легування ГЦК залізо-нікелевого сплаву Mn або Co у комбінації з вуглецем сприяє посиленню магнітного порядку, що проявляється у підвищенні точки Кюрі та зростанні надтонких магнітних полів. У ГЦК сплавах Fe - Ni - X - C (X = Mn, Co) вивлено послаблення міжатомної взаємодії з підвищенням температури у разі наближення до точи Кюрі та прояв від'ємної об'ємної магнітострикції, зростаючої за абсолютним значенням у разі легування Co та дещо послабленої у разі додавання Mn. Встановлено, що металеві покриття, одержані з неінварного сплаву Fe - Ni - Co - Y методом осадження мікрокрапельного розплаву на Al і Cu підкладинки, виявляють інварну аномалію, яка є результатом еволюції магнітного порядку, викликаної перерозподілом атомів в аутсенітній фазі у процесі катодного іонного бомбардування (КІБ), в широкий інтервал температур 110 - 525 К прояву низького температурного коефіцієнта лінійного розширення (ТКЛР), що забезпечений підвищенням температури Кюрі та стабілізацією аустенітної фази за рахунок подрібнення структури. Встановлено, що легування вуглецем ГЦК Fe - Ni сплавів, які містять 20 - 25 % Ni, розширює температурні межі прояву антиінварного ефекту, виявлено його кореляцію з еволюцією нанорозмірних магнітних неоднорідностей у разі зміни температури в магнітоупорядкованому стані, а також вище температури Кюрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.063 + К232.206.3 +
Шифр НБУВ: РА369165

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського