Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (10559)Книжкові видання та компакт-диски (3168)Журнали та продовжувані видання (3961)
Пошуковий запит: (<.>U=К3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 392
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коробов В.О. 
Атомна будова розплавів чотирикомпонентної системи Bi-Ga-Sn-Ge: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.О. Коробов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Методом дифракції рентгенівського випромінювання досліджена структура чотирикомпонентних розплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge при температурах 960 та 1125 pi C. При інтерпретації даних дифракційного експерименту використовувалася модель мікронеоднорідної будови, що дозволяє отримувати кількісну інформацію про розподіл різносортних атомів по мікрообсягам. Розроблений математичний апарат цієї моделі для розплавів з довільною кількістю компонентів. Встановлено, що структура рідких сплавів системи Bi-Ga-Sn-Ge всієї області концентрацій (концентраційний тетраедр) є мікронеоднорідною. Визначені концентраційні області (тригранні піраміди), в кожної з яких розплави містять атомні мікроугруповання чотирьох типів. В усіх концентраційних областях мікроугруповання - одно - та двокомпонентні. Склад двокомпонентних мікроугруповань такий же, як у розплавах бінарних систем Bi-Ga та Bi-Sn.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-13

Рубрики:

      
2.

Пилипенко М.М. 
Рафінування танталу та дослідження деяких його властивостей: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / М.М. Пилипенко ; Нац. наук.центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню основних закономірностей рафінування танталу фізичними методами (електронно-променевою плавкою, зонною перекристалізацією, електропереносом). Визначено оптимальні параметри зонної перекристалізації танталу і основні домішкові елементи, що обмежують чистоту металу. Запропоновано комплексну схему одержання чистого танталу. Установлено особливості температурного ходу електроопору танталу та вивчено особливості взаємодії танталу з газами. Вперше отримано експериментальні відомості про місцезнаходження атомів азоту у монокристалах танталу. Запропонований в роботі пристрій для аналізу залишкових газів знайшов практичне застосування для оптимізації і автоматизації процесу електронно-променевої плавки металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.15

Рубрики:

      
3.

Івацько В.Т. 
Підвищення ефективності процесів пластичного формозмінення пористих матеріалів на основі теорії деформуємості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.Т. Івацько ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1998. — 18 с. — укp.

Захищаються теоретичні та експериментальні дослідження процесів пластичного формозмінення пористих матеріалів. Розроблена методика проектування технологічних процесів деформування пористих матеріалів на основі теорії деформованості. Вдосконалено розрахунково-експериментальні методи визначення напружень. Запропонована математична модель для вибору раціональних параметрів холодного штампування. Розроблена і експериментально перевірена методика оцінки деформованості пористих матеріалів. Здійснено промислове впровадження розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К394

Рубрики:

      
4.

Кривенко О.В. 
Розробка динамічної моделі огрудкування та оптимізація на її основі технологічних параметрів аглошихти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.В. Кривенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 1998. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення продуктивності агломераційних машин та зниження витрат палива за рахунок покращення якості огрудкування шихти. Розроблена та досліджена комплексна динамічна модель процесу огрудкування з визначенням порожності шару по масовому гранулометричному складу, фізико-механічним властивостям аглошихти на вході в барабан-огрудкувач і кількості води, що додається на зволоження. Розроблений новий спосіб управління огрудкуванням аглошихти по максимальній її порожності шару на виході з барабану-огрудкувача на основі оптимальних співвідношень кількості центрів накочування і частинок, що грудкуються, і вологості, розрахованих за допомогою даної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.3

Рубрики:

      
5.

Севост'янов І.В. 
Вібропрес з гідроімпульсним приводом для багатокомпонентного навантаження порошкових заготовок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / І.В. Севост'янов ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробленню конструкції і науково-обгрунтованої методики проектного розрахунку конструктивних параметрів вібропреса з гідроімпульсним приводом для формоутворення способом багатокомпонентного віброударного навантаження заготовок складнофасонних і великогабаритних виробів із порошкових матеріалів з непластичними частками основи, на базі промислового зразка вібропреса ІВПМ. Для досягнення максимальних щільності і рівнощільності заготовок при задовільній якості поверхні до прес-форми прикладаються періодичні імпульси зовнішніх сил, параметри яких, число джерел, напрямок, і місце прикладання визначаються фізико-механічними і геометричними параметрами заготовок. При формоутворенні заготовок виробів типу "опорний ізолятор" з порошкового матеріалу С2 імпульсами зовнішних сил, що створюються двома виконавчими ланками на модернізованому вібропроцесі ІВПМ, досягнуто збільшення у порівнянні із звичайним способом віброударного пересування середньої щільності заготовок на 7-11, рівнощільності - на 10-14 при задовільній якості їх поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К394-5

Рубрики:

      
6.

Пархоменко А.В. 
Розробка та впровадження економнолегованої теплостійкої сталі для виливок гірничо-металургійного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.В. Пархоменко ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1998. — 17 с. — укp.

В дисертаційній роботі вирішена наукова задача, пов'язана з розробкою оптимального складу теплостійкої економнолегованої сталі для деталей гірнично-металургійного обладнання, з метою заміни традиційних, високолегованих сталей. В роботі встановлено закономірності впливу легуючих елементів на механічні властивості, розмір аустенітного зерна економнолегованих теплостійких сталей. Запропоновано кількісну оцінку залежності між мірою питомого впливу ванадію і молібдену на характеристики литих економнолегованих сталей. В дисертації встановлені особливості забезпечення високого рівня фізико-механічних властивостей і стабільності структурних складових сталі за рахунок обробки у поміжкритичному інтервалі температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.91

Рубрики:

      
7.

Мармур Хасан 
Розробка раціональних режимів видалення водню із залізовуглецевих розплавів з метою ресурсозбереження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Мармур Хасан ; Приаз. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація містить результати теоретичних і експериментальних досліджень по моделюванню гідродинаміки ванни, фізико-хімічному моделюванню масообмінних процесів дегазації рідких розчинів. Розроблена математична модель процесу дегазації залізовуглецевих розплавів від водню продуванням неасимільованим газом крізь пористі шви днища сталерозливного ковша. В неї включені сучасні наукові розробки по взаємодії газорідиних систем. Результати холодного моделювання дозволили оптимізувати режими продування по гідродинаміці ванни, масообмінним процесам дегазації залізовуглецевих розплавів від водню, розробити ресурсозберігаючу технологію обробки сталі аргоном. Нова технологія обробки залізовуглецевих розплавів аргоном сприяє зниженню концентрації водню в середньому на 29%, об'ємній частці неметалевих включень в металі на 28%, що дозволяє збільшити вихід першого сорту рейок на 3,8%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.050.6

Рубрики:

      
8.

Чичкарьов Є.А. 
Оптимізація процесів розкислення і мікролегування конструкційних сталей порошковими дротами з алюмінієм та кальцієм: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Є.А. Чичкарьов ; Приаз. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 1998. — 15 с. — укp.

Удосконалений спосіб апроксимації концентраційної залежності коефіцієнтів активності для систем з сильною взаємодією компонентів у розплаві. Одержані значення параметрів взаємодії для систем Fe-Ca, Fe-Ca-Si, Fe-Ca-O-S. Встановлені раціональні межі витрат Ca та Al для регулювання хімічного складу сталі при позапічної обробці та при неперервному розливанні. Розроблена математична модель плавлення порошкового дроту з різними наповнювачами та засвоєння їх компонентів у промковші. Результати роботи реалізовані у промислових умовах при виробництві низьколегованої сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.303-141

Рубрики:

      
9.

Червоний І.Ф. 
Наукове обгрунтування і розробка технології монокристалів кремнію методом спеціальної електрометалургії (безтигельною зонною плавкою): Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.16.03 / І.Ф. Червоний ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вирощування методом безтигельної зонної плавки високоякісних бездислокаційних монокристалів кремнію великого діаметра. Розглядаються нові напрямки щодо створення оптимальних теплових умов та режимів вирощування, запропоновані нові рішення теплових систем і пристрої для відтворюваного і стійкого вирощування та легування монокристалів кремнію. Встановлені числові методи визначення режимів очистки і легування стрижнів кремнію і розроблений критерій оцінки їх придатності для одержання монокристалів заданої якості. Запропонована нова теорія утворення мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію, основана на взаємодії точкових дефектів і атомів домішок. Встановлено, що мікродефекти A- і D-типу мають різну фізичну природу і їхнє утворення залежить від умов вирощування монокристалів. Представлено розробку технології бездислокаційних монокристалів кремнію діаметром 105 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + В379.251.4

Рубрики:

      
10.

Червоний І.Ф. 
Наукове обгрунтування і розробка технології монокристалів кремнію методом спеціальної електрометалургії (безтигельною зонною плавкою): Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.16.03 / І.Ф. Червоний ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вирощування методом безтигельної зонної плавки високоякісних бездислокаційних монокристалів кремнію великого діаметра. Розглядаються нові напрямки щодо створення оптимальних теплових умов та режимів вирощування, запропоновані нові рішення теплових систем і пристрої для відтворюваного і стійкого вирощування та легування монокристалів кремнію. Встановлені числові методи визначення режимів очистки і легування стрижнів кремнію і розроблений критерій оцінки їх придатності для одержання монокристалів заданої якості. Запропонована нова теорія утворення мікродефектів у бездислокаційних монокристалах кремнію, основана на взаємодії точкових дефектів і атомів домішок. Встановлено, що мікродефекти A- і D-типу мають різну фізичну природу і їхнє утворення залежить від умов вирощування монокристалів. Представлено розробку технології бездислокаційних монокристалів кремнію діаметром 105 мм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5

Рубрики:

      
11.

Дяченко Н.М. 
Розробка процесів одержання оксиду вольфраму та супутніх речовин шляхом розкладу вольфрамвмісних відходів у лужних розтопах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Н.М. Дяченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням переробки вторинної вольфрамвмісної сировини - кускових відходів вольфраму і твердих сплавів на основі його карбіду, відпрацьованого твердосплавного та алмазно-твердосплавного інструменту одержанням оксиду вольфраму, природних і штучних алмазів, міді, кобальту, нікелю. Встановлено кінетичні закономірності і особливості та досліджено термодинаміку взаємодії вольфраму, карбіду вольфраму і твердих сплавів з розтопленими бінарними сумішами гідроксиду натрію з його нітратом або нітритом. Розроблено ефективний метод електрохімічного розкладу алмазно-твердосплавних композицій у лужних розтопах, технологічну схему гідрометалургійної переробки одержаних плаву та шламу до кондиційних продуктів, хімічні методи переробки кускових відходів твердих сплавів та вольфраму. Спроектовано відповідне технологічне обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.11-37 + К345.11-37

Рубрики:

      
12.

Каплан В.Н. 
Розробка та дослідження алгоритмів в АСУ ТП МБРЗ, що підвищують вихід корисного при безперервній розливці сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.Н. Каплан ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню автоматизованої системи управління технологічними процесами (АСУ ТП) машин безперервної розливки заготовок (МБРЗ) за рахунок підвищення виходу корисного. Розроблено спосіб підвищення точності вимірювання довжини безперервного зливка при використанні для вимірювання довжини зливка імпульсного датчика, що розташовано на валу тягнучої клітки. Розроблено та досліджено алгоритм оптимального розкрою безперервного зливка, якщо задані допустимі довжини заготовок у вигляді декількох інтервалів довжин з різними пріоритетами. Розроблено та досліджено алгоритм управління закінченням розливки на багатострумкових МБРЗ, що мінімізує немірні сумарні залишки зливка та тривалість заключної фази розливки. Досліджено сучасні тенденції створення АСУ ТП МБРЗ і визначено можливість реалізації розроблених алгоритмів в рамках першого рівня АСУ ТП МБРЗ (базової автоматизації).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.05-5-05

Рубрики:

      
13.

Копань Т.В. 
Наночастинки та композиційний матеріал на основі нанокристалічної матриці і волокон карбіду кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.В. Копань ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена виготовленню наночастинок Ti, Si, SiC, дослідженню їх деяких властивостей та механічних властивостей композиційного матеріалу на основі нанокристолічної матриці SiC і неперервних волокон SiC (КМ SiC/SiC). Показано, що результатом одночасної конденсації пари твердих матеріалів та пари кремнійорганічного вакуумного масла ВЖК-94 на одну підкладинку є утворення наночастинок. Доведено, що наночастинки випаровуются з джерела (суспензії, купи порошку) як ціле (як броунівські частинки). Інтенсивність випаровування залежить від розмірів частинок, сил адгезії, температури та градієнту електричного поля. Встановлено, що КМ SiC/SiC має значну область пластичності (~ 0,2 % при 1473-1500 К і швидкості розтягу 0,02 мм/сек) перед руйнуванням та велику границю міцності на згін (640+-120 МПа після 100 термоциклів від 1500 К до 373 К).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

      
14.

Рослик І.Г. 
Розробка та дослідження технології одержання залізного порошку засобом комбінованого відновлення дисперсної окалини з використанням синтетичного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / І.Г. Рослик ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням одержання залізного порошку методом комбінованого відновлення прокатної окалини і спечених матеріалів на його основі. Проведено аналіз сировинної бази України та вибрана вихідна сировина для виробництва залізного порошку засобом комбінованого відновлення. Розроблені технологічні схеми підготовки вихідної сировини та визначені оптимальні параметри процесу. Досліджені кінетика та механізми відновлення прокатної окалини дисперсним низькокремністим чавуном у середовищі водню. Визначені оптимальні параметри процесу відновлення і проведене дослідно-промислове випробування розробленої технології одержання відновленого залізного порошку. На основі відновленого залізного порошку виготовлені низьколеговані спечені сталі, проведена оптимізація їхнього виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1

Рубрики:

      
15.

Стоєв П.І. 
Вплив структурних факторів на формування механічних, в'язкісних, динамічних властивостей та акустичну емісію нових берилієвих матеріалів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / П.І. Стоєв ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 1999. — 35 с. — укp.

В дисертації вивчався зв'язок між структурними факторами (розміром зерна, чистотою, змістом оксиду берилію, текстурою та ін.) і фізико-механічними властивостями промислових і експериментальних сортів берилію, які одержані за допомогою сучасних порошкових технологій. Для опису процесу пресування берилієвих порошків методом гарячого ізотермічного пресування (ГІП) розроблена модель, яка дозволяє розраховувати густини кінцевого матеріалу та знаходити оптимальні параметри процесу пресування. Встановлені закономірності впливу структурних факторів і технологічних параметрів на фізико-механічні властивості берилію. Показано, що основними факторами, що визначають рівень фізико-механічних властивостей є висока чистота металу і структура, що характеризується рівноосною формою часток, ультрадрібним зерном (наявністю субзерен), рівномірним розподілом дисперсних часток оксиду берилію. Отримані результати вирішують важливу наукову проблему розробки фізичних основ формування високого рівня механічних властивостей: міцності, пластичності, опору руйнуванню та ізотропності нових берилієвих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.3 + К390.45

Рубрики:

      
16.

Помарін Ю.М. 
Дослідження високотемпературних процесів взаємодії азоту з розплавами і розробка способу легування азотом сталей при дугошлаковому переплаві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.07 / Ю.М. Помарін ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Теоретично обгрунтований і розроблений спосіб легування сталей і сплавів азотом безпосередньо з газової фази в процесі дугошлакового переплаву. Уперше проведені систематичні дослідження термодинаміки та кінетики поглинання азоту розплавами в широкому діапазоні температур, тиску і концентрацій легуючих компонентів. Уперше теоретично розраховане значення величини парціальної стандартної ентропії азоту, яка дозволила оцінити достовірність отриманих термодинамічних констант і запропонувати рівняння для розрахунку рочинності азоту в будь-якому сплаві на основі заліза. Запропонована математична модель, що описує кінетику поглинання азоту розплавом на різних стадіях переплаву в залежності від основних технологічних параметрів ДШП. Розроблена технологія дугошлакового переплаву сталей, що містять азот і запропоновані рекомендації по вдосконаленню існуючого плавильного обладнання та створенню нових дугошлакових печей для виплавки злитків під надмірним тиском азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-17

Рубрики:

      
17.

Томила Т.В. 
ІЧ-спектроскопія дефектних станів, наведених механічною та термічною обробкою мікрокристалічних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.В. Томила ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.83-1с

Рубрики:

      
18.

Костиря В.Ю. 
Розробка високозносостійкого металокомпозитного матеріалу на базі вуглецевої сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.Ю. Костиря ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблено металокомпозитний матеріал, який має одвічну субзеренну структуру аустеніту (по закінченні кристалізації) з використанням у якості часток-зерноподрібнювачів карбідокремнієвих відходів виробництва ВАТ "Запоріж-вогнетрив". Міцність металокомпозиту у 2,3 рази та зносостійкість у 5 разів більше в порівнянні з базовою сталлю Ст.3сп. Обгрунтовано та доведено принципову можливість використування у якості зерноподрібнюючих додатків екзогенних неметалевих хімічних з'єднань, неізоморфних кристалічній штахеті матриці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

      
19.

Єременко А.П. 
Підвищення ефективності графітизуючого модифікування високоміцного чавуну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / А.П. Єременко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу графітизуючого модифікування залізо-кремнієвим сплавом на кінетику графітизації високоміцного чавуну з кулястим графітом в рідкому, твердо-рідкому та твердому стані. Показано, що додання у склад модифікатора титану, алюмінію, кальцію, барію підвищує ефективність графітизуючої обробки. Наявність цих же елементів у складі промислового ферросплаву ФС75 змінює його графітизуючий потенціал. Основні результати роботи знайшли застосування при виробництві виливків із високоміцного чавуну з високими пластичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.92

Рубрики:

      
20.

Бейгул О.О. 
Наукове обгрунтування проектування несучих систем металургійних платформ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.08 / О.О. Бейгул ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 1999. — 34 с. — укp.

У роботі захищаються нові кількісні залежності між типами підвіски, профілів силових елементів, кількістю складових частин повздовжньо-поперечного силового набору та металомісткістю несучих систем металургійних платформ, нові математичні моделі формування зовнішніх навантажень та вутрішніх зусиль в елементах конструкцій, теорія та алгоритм розрахунку підкріплених плит монолітних несучих систем, що дало можливість розробити методичні основи проектування нових та традиційних конструкцій металургійних платформ з раціональною металомісткістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-44

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського