Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К327.03-141$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Болотова Ю.О. 
Розробка раціональних режимів плавлення зливків алюмовмісних сплавів на основі заліза під час розкислення сталі в ковші: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Ю.О. Болотова ; Дніпродзержин. держ. техн. ун-т. — Дніпродзержинськ, 2006. — 21 с. — укp.

На підставі результатів математичного моделювання визначено закономірності перебігу тепло- та масообмінних процесів під час засвоєння зливків алюмовмісних сплавів на основі заліза в сталерозливному ковші у період випуску плавки. Метод розрахунку розроблено з урахуванням взаємовпливу процесів просторового руху алюмовмісних зливків під впливом гідродинаміки розплаву та його плавлення з подальшим усередненням розплавленої домішки в ковші. Визначено та підтверджено за дослідно-промислових умов раціональні режими обробки розплавів зливками алюмовмісних сплавів на основі заліза, які забезпечують зниження витрат алюмінію під час розкиснення сталі, зменшення тривалості процесу позапічного розкиснення та підвищення однорідності розподілу домішки в ковші. Результати наукового дослідження впроваджено на металургійних підприємствах України для удосконалення технології позапічного доведення металу з метою ресурсоощадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.03-141 + К327.03-141 + К327.03-141
Шифр НБУВ: РА346116

Рубрики:

      
2.

Стоянов О.М. 
Розробка та освоєння технології інжекційної обробки сталі твердими шлакоутворюючими сумішами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.М. Стоянов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено технологію інжекційної позапічної обробки сталі порошкоподібними твердими шлакотвірними сумішами (ТШС), які мають особливі фізико-хімічні властивості. Опрацьовано технологію їх виробництва та використання. Запропоновано фізико-хімічну модель ковшового рафінування металу за умов інжекції порошкоподібних вапновміщувальних матеріалів. Здійснено оцінку ступеня завершеності дифузійних процесів за комплексної обробки сталі кусковими та порошкоподібними ТШС. З використанням числового моделювання одержано дані стосовно необхідного ступеня диспергування реагенту та параметри інжекції порошкоподібного десульфуратора. Вивчено основні фізико-хімічні властивості порошкоподібних рафінуючих сумішей на основі вапна. Проведено пошук і випробування нових поверхнево-активних речовин, які дозволили запобігти гідратації порошкоподібного вапна протягом 24-х діб. З використанням сучасних методик високотемпературного моделювання проведено лабораторні дослідження десульфуруючої здатності багатокомпонентних шлакових сумішей, одержаних на основі вапна. Визначено фазовий склад шлаку, який сформувався у металі. Розроблено й удосконалено технологічні процеси підготовки порошкоподібних матеріалів на основі вапна й інжекційної обробки сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.050.6 + К327.03-141 +
Шифр НБУВ: РА350309

Рубрики:

      
3.

Дерев'янко І.В. 
Технологія отримання вуглець-карбідкремнієвих брикетів і застосування їх для навуглецювання сталевої ванни: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / І.В. Дерев'янко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження нетрадиційних навуглецювальних вторинних матеріалів, які вміщують вуглець і карбід кремнію. Розроблено технологію брикетування та науково обгрунтовано інноваційну технологію навуглецювання сталевої ванни дугових і мартенівських печей з використанням вторинних матеріалів, які містять C і SiC й утворюються за умов виробництва абразивного карбіду кремнію на ВАТ "ЗАК", графітованих виробів на ВАТ "Укрграфіт". Виконано фізико-хімічне обгрунтування процесів відновлення кремнезему вуглецем до SiC. Розроблено та досліджено режими збагачення вторинних матеріалів і одержання концентратів з підвищеним вмістом SiС і С, а також реалізовано технологію виробництва брикетів на цементній зв'язці, які містять вуглець і карбід кремнію (CSiC-брикети). За умов ВАТ "НТЗ" впроваджено у виробництво технологію навуглецювання сталевої ванни з частковою заміною чавуну CSiC-брикетами, за умов ВАТ "КЗС" - технологію виплавки сталі марок 20ГЛ у 20ГФЛ з повною заміною чавуну CSiC-брикетами. Науково обгрунтовані технологічні рішення впроваджені у сталеплавильне виробництво підтверджені розрахунками економічної ефективності їх використання за рахунок зниження собівартості сталі на 10 - 17 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.01 + К327.03-141 +
Шифр НБУВ: РА356196

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського