Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (140)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (284)
Пошуковий запит: (<.>U=К33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Косенко В.М. 
Дослідження можливостей зниження втрат свинцю і міді зі шлаками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / В.М. Косенко ; Запоріз. держ. інженер. акад. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм і послідовність утворення сульфідних і оксидних фаз у шлаках. Розроблено структурно-мінералогічні критерії оцінювання розчинних і механічних втрат важких кольорових металів за допомогою мікроскопії. Виявлено, що склад сульфідних виділень у шлаках залежить від складу штейну та ступеня відновлення шлаку. Теоретично обгрунтовано та розроблено новий метод визначення вмісту розчинених свинцю, міді та сірки у промислових шлаках. Теоретично обгрунтовано можливість використання цинкового концентрату як сульфідизатора. Запропоновано новий спосіб збіднення шлаків у електропечах. Відзначено, що застосування сульфіду цинку допомагає запобігти виникненню залізистої настилі у печі, знижує вихід штейну, збільшує вилучення свинцю, міді та цинку. Проведено регресійний аналіз хімічного складу проб промислових шлаків заводу "Укрцинк", а також експериментальні плавки. Запропоновано оптимальний склад шлаку шахтної свинцевої плавки. Шлаки такого складу з мінімальним вмістом свинцю рекомендовано застосовувати для потреб будівельної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К339.3 +
Шифр НБУВ: РА360968

Рубрики:

      
2.

Фільченков О.С. 
Дослідження технології виплавки кальцієвих бабітів на основі вторинних сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / О.С. Фільченков ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив додавання магнію на зміну вмісту інших легуючих елементів у бабіті впродовж плавлення. Встановлено залежність твердості бабіту від частки вторинного сплаву в шихті. Розроблено математичні моделі, що описують вплив основних легуючих елементів і мікродомішок на механічні властивості бабітів. Визначено зносостійкість зразків бабітів, до яких введено домішки. Досліджено вплив хімічного складу та тривалості старіння бабітів на мікроструктуру та твердість сплавів. Вивчено утворення дефектів і насиченість газами кальцієвих бабітів. Встановлено залежність вмісту водню та кисню від хімічного складу сплавів. На підставі проведених досліджень надано рекомендації з оптимізації технологічних допусків на вміст у бабіті легуючих компонентів. Зазначено, що технологію виплавки бабіту з підвищеною часткою вторинного сплаву впроваджено на Запорізькому механічному заводі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К253.08 + К33 +
Шифр НБУВ: РА367735

Рубрики:

      
3.

Жук Г.В. 
Основні закономірності впливу теплофізичних умов кристалізації металу під час електронно-променевої плавки на структуру і властивості зливків: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.16.07 / Г.В. Жук ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 37 с. — укp.

Встановлено закономірності формування кристалічної будови зливків титанових і нікелевих сплавів за електронно-променевої плавки з проміжною ємністю (ЕППЄ) з урахуванням швидкостей охолодження розплаву в кристалізаторі. На основі методів математичного моделювання визначено залежності теплофізичних умов твердіння металу зливків титанових сплавів в кристалізаторі від технологічних параметрів ЕППЄ. Встановлено, що зниження потужності електронно-променевого нагрівання і зміщення його максимуму на периферію зливка дозволяє підвищити швидкість охолодження розплаву більш ніж у 10 разів, а швидкість кристалізації - в 30 разів. Експериментально встановлено, що високі швидкості охолодження розплаву за кристалізації дозволяють одержувати в зливках титанового сплаву TI-6Al-4V рівноосну структуру по всьому перетині зливка за гомогенного розподілу легуючих елементів, структурних і фазових складових. Запропоновано новий метод диспергування розплаву з проміжної ємності за допомогою барабана-диспергатора, який обертається з частотою до 2500 об/хв (ЕПДРЄ). Розроблено математичну модель формування зливка з диспергованого розплаву з використанням примусового охолодження зливка. Високі швидкості охолодження, характерні для ЕПДРЄ дозволяють одержувати зливки жароміцних сплавів з ультрадрібною структурою, волокнисті композиційні матеріали з мінімальною товщиною прошарку на границі волокно - матриця, з'єднувати зливки титанових сплавів без плавлення крайок. Розроблено і прийнято у виробництво технологію виплавки методом ЕППЄ зливків-слябів титанового сплаву Ti-6Al-4V з рівноосною структурою й ізотропними механічними властивостями. Встановлено, що така структура є оптимальною для наступної прокатки слябів і одержання листа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.207.1 + К235.160.71 + К334.18 +
Шифр НБУВ: РА327964

Рубрики:

      
4.

Щербань О.П. 
Рафінування кадмію, цинку і телуру дистиляційними і кристалізаційними методами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / О.П. Щербань ; НАН України. Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т". — Х., 2008. — 18 с. : рис. — укp.

Досліджено закономірності поведінки домішкових елементів у кадмії, цинку та телурі за умов рафінування їх за дистиляційними та кристалізаційними методами. На підставі проведених досліджень розроблено нові процеси одержання кадмію, цинку та телуру високої чистоти. Дослідження здійснено за розрахунковими методами процесів рафінування Cd, Zn і Te дисциляцією у вакуумі. Обгрунтовано поетапний відгін легколетких і важколетких домішок за дистиляційного очищення Cd, Zn і Te. Розроблено дистиляційний пристрій, що дозволяє проводити відгін легколетких домішок з фільтрацією та дистиляцією основного металу у водному циклі рафінування. Для глибокого очищення Cd, Zn і Te від домішок впровадження (N, O, C) запропоновано спосіб їх рафінування з застосуванням хімічно активних металевих гетерів. За результатами комп'ютерного моделювання визначено оптимальні умови їх рафінування за кристалізаційним методом. Розроблено комплексний процес одержання Cd, Zn і Te високої частоти, який полягає у поєднанні дистиляційних і кристалізаційних методів рафінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К337
Шифр НБУВ: РА358979

Рубрики:

      
5.

Подопригора Н. В. 
Термодинамічні властивості потрійних розплавів Ni - Al - Ti (Zr,Hf) та подвійних граничних систем: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н. В. Подопригора ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Змодельовано інтегральні ентальпії змішування розплавів систем Ni - Al - IVb-метал за рівняннями Тупа та Бон'є - Кабо з аналогічних даних для подвійних граничних систем. Доведено, що енергетика сплавоутворення в цих потрійних системах визначається взаємодією компонентів у граничних подвійних системах. З використанням критерію GFT (glas-forming tendency) та рівняння Зелінського - Матія оцінено схильність до аморфізації вивчених потрійних розплавів. Доведено наявність областей сплавів з підвищеною схильністю до утворення металевих стекол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К330.3-13 + К230.63 +
Шифр НБУВ: РА342860

Рубрики:

      
6.

Поморцева О.Є. 
Технологія вилучення металів платинової групи з промислових шламів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.Є. Поморцева ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К339.2

Рубрики:

      
7.

Мирович І. Е. 
Удосконалення технології підготовки стружки до плавки з метою підвищення якості вторинних кольорових металів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. Е. Мирович ; Запоріз. держ. інженер. акад.. — Запоріжжя, 2010. — 22 с.: a-граф. — укp.

Розглянуто питання підвищення якості та зниження втрат сплавів кольорових металів, що одержують з відходів, за рахунок удосконалення підготовки стружки до плавки шляхом відділення змащувально-охолодних рідин (ЗОР) у полі відцентрових сил. Розроблено технологію, що дозволяє повторно використовувати відпрацьовані ЗОР і знизити викиди продуктів згоряння в атмосферу. Досліджено вплив основних параметрів центрифугування (чинники поділу центрифуги та тривалості) на ефективність відділення ЗОР, що дозволяє оптимізувати процес центрифугування. Визначено коефіцієнт тертя ковзання стружки фільтрувальною поверхнею ротора центрифуги - конструктивного параметра для проектування центрифуги. Розроблено технологію утилізації відпрацьованих ЗОР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К33-32 + К330.1
Шифр НБУВ: РА374597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського