Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1763)Книжкові видання та компакт-диски (330)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=К391$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Івасишин А.Д. 
Підвищення високотемпературної і корозійної циклічної тріщиностійкості сплавів системи Ti - Si - Al - Zn: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.Д. Івасишин ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми структурної оптимізації металокомпозитних матеріалів з метою підвищення їх опору втомному руйнуванню за умов сумісної дії циклічного навантаження та з урахуванням експлуатаційних особливостей (високої температури або корозійного середовища). Проведено експериментальні випробування нових сплавів системи Ti - Si - Al - Zr. Оцінено вплив компонентного складу та структури на характеристики високотемпературної та корозійної циклічної тріщиностійкості даних сплавів у литому, термообробленому та термодеформованому станах. За допомогою мікрорактографічних досліджень встановлено зв'язок між механізмами руйнування та структурними особливостями матеріалів. Досліджено електрохімічну поведінку металокомпозитів і визначено швидкість регенерації пасиваційної плівки на свіжоутвореній поверхні. Встановлено функціональні властивості сплавів системи Ti - Si - Al - Zr за умов дії експлуатаційних середовищ на підставі діаграм конструкційної міцності, що враховують тріщиностійкість на трьох ділянках кінетичної діаграми та міцність на згин. Проведено порівняльне дослідження властивостей сплавів системи Ti - Si - Al - Zr і традиційних титанових сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К290.622.3 + К391.91-18 +
Шифр НБУВ: РА337117

Рубрики:

      
2.

Андреєв І. В. 
Закономірності формування структури і фізико-механічних властивостей вольфрамових важких сплавів з високим вмістом нікель-залізної зв'язки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / І. В. Андреєв ; Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання одержання високоякісних великогабаритних заготовок з важкого вольфрамового сплаву з високим вмістом нікель-залізної зв'язки шляхом вивчення закономірностей формування структури та фізико-механічних властивостей великогабаритних заготовок з важких сплавів системи W - Ni - Fe з високим вмістом зв'язки. Вирішення даного завдання досягнуто шляхом одержання високоякісного великозернистого порошку вольфраму з досконалою формою частинок, та визначення основних факторів, що впливають на однорідність структури та розподілу зв'язки по об'єму заготовки, фізико-механічні властивості та формозміну великогабаритних заготовок. Використання одержаного великозернистого з досконалою огранкою частинок порошку вольфраму, одержаного одностадійним способом відновлення воднем у закритому реакторі, дозволило суттєво зменшити швидкість росту й агломерації зерен W у важкому сплаві за рахунок більш повного наближення частинок порошку W до рівноважного стану за концентрацією дефектів кристалічної гратки та форм росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.1 + К391.91
Шифр НБУВ: РА376342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Безимянний Ю.Г. 
Акустичне відображення параметрів мезоструктури порошкових та композиційних матеріалів з дефектами і розробка методів прогнозування їх властивостей пружності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Ю.Г. Безимянний ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 47 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальну науково-технічну проблему виявлення кореляцій між вимірюваними акустичними величинами та параметрами мезоструктури реальних багатофазних матеріалів. Розроблено методи контролю та прогнозування їх властивостей. Вивчено закономірності формування акустичних полів у твердих тілах з багаторівневою ієрархічною структурою. Розроблено наукові засади керування інформативністю відображення в цих полях властивостей, структури та дефектності матеріалу. Запропоновано методологію синтезування акустичних методів контролю з підвищеною чутливістю вимірюваного параметра до конкретної властивості матеріалу. Обгрунтовано нетрадиційні діагностичні параметри акустичного поля. Установлено кореляційні залежності між його параметрами та характеристиками мезоструктури різних порошкових і композиційних матеріалів. Розроблено оригінальні методи та методики вимірювання й апаратуру, що дозволяють одержувати якісно нову або раніше недоступну інформацію про матеріали та вироби у процесі їх розробки, виробництва й експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + К391.91-1 +
Шифр НБУВ: РА348416

Рубрики:

      
4.

Богомол 
Формування структури і властивостей спрямовано закристалізованих сплавів систем B4C-MeIVB2: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / Юрій Іванович Богомол ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91
Шифр НБУВ: РА352958

Рубрики:

      
5.

Бондарєва К.О. 
Фазові та структурні перетворення при синтезі титанових сплавів із порошкових сумішей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / К.О. Бондарєва ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади синтезу порошкових титанових сплавів, що мають густину, близьку до теоретичної, та комплекс високих механічних властивостей за технологічно найпростішою схемою "пресування - спікання" без використання гарячої деформації. Запропонований метод передбачає використання порошку гідриду титану замість традиційного титанового, що має визначальний вплив на кінцеву густину сплавів (залишкова пористість не перевищує 1 %) і, відповідно, досягнення високого рівня фізико-механічних властивостей. Показано, що позитивний ефект від використання гідриду титану досягається завдяки: подрібненню крихких гідридних частинок на стадіях пресування, що суттєво зменшує розмір початкових пор; дисоціації гідриду під час спікання, що супроводжується утворенням активованої титанової матриці та забезпечує прискорення дифузійного масопереносу; відновлювальній дії атомарного водню, який виходить з кристалічної гратки титану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 + К391 +
Шифр НБУВ: РА338130

Рубрики:

      
6.

Бочечка О.О. 
Наукові основи спікання композитів на основі алмазу при високому тиску: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.О. Бочечка ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Наведено шляхи вирішення проблеми одержання алмазних полікристалічних композиційних матеріалів, що поєднують високі твердість, міцність, зносостійкість і термостійкість. Виявлено закономірності впливу тиску, температури, активуючих домішок, газового середовища, вакуумної обробки на процеси ущільнення алмазних порошків різної дисперсності, формування структури та фізико-механічних властивостей полікристалів і композитів на їх основі. Науково обгрунтовано концепцію створення композитів на основі алмазу шляхом активного спікання алмазних порошків і формування в одержуваних полікристалах структурних елементів з високим рівнем дисперсності та реалізовано її основні положення у процесі реакційного спікання алмазу з кремнієм. Впроваджено у виробництво розроблений термостійкий алмазний композиційний матеріал АКТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91
Шифр НБУВ: РА318948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Братаніч Т. І. 
Структурні механізми розкладання і руйнування інтерметалідів при взаємодії з воднем та синтез функціональних наноструктурних композитів на основі гідриду титану: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.01 / Т. І. Братаніч ; НАН України ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича. — К., 2011. — 44 с. — укp.

Уперше на основі критерію межового складу гідриду інтерметаліду розмежовано області прямого та деструктивного гідрування інтерметалідів за рівноважним тиском водню і температурою. Уперше встановлено, що структурно-фазовий механізм деструктивного гідрування інтерметалідів на основі титану полягає в ініційованій воднем хімічній деструкції інтерметалідів шляхом розупорядкування кристалічної структури та у формуванні гідриду титану та негідридотвірних фаз. Доведено можливість рекомендації продуктів деструктивного гідрування інтерметалідів у водневому середовищі, що забезпечує оборотне акумулювання водню у циклах деструктивне гідрування - рекомбінація. Встановлено, що механічна деструкція пресованих інтерметалідів у разі прямого гідрування обумовлює їх незворотну деформацію, яка прямопорційна розміру інтерметалічних частинок, визначається природою матеріалу і не залежить від технологічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1
Шифр НБУВ: РА378745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бутенко Т.І. 
Вдосконалення методу і засобів лазерного мас-спектрометричного контролю складу тугоплавких матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Т.І. Бутенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено метод підвищення точності контролю елементного складу тугоплавких матеріалів з використанням способу динамічної фотореєстрації мас-спектрів у лазерному мас-аналізаторі у разі картографування поверхні композиційних матеріалів на основі тугоплавких сполук, який містить лазерну масспектрометрію, рентгеноспектральний мікроаналіз, рентгеноструктурний аналіз, інтерференційну мікроскопію. Обгрунтовано, що процес утворення плазми за лазерної дії на тугоплавкі матерали найбільш адекватно описується теорією розвиненого випаровування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1 с3 +
Шифр НБУВ: РА340258

Рубрики:

      
9.

Вініченко В.С. 
Дослідження і розробка високотемпературних композиційних матеріалів для тонкостінних оболонок: Автореф. дис.... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.С. Вініченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання створення волокнистих і волокнисто-шаруватих високотемпературних композиційних матеріалів, доцільності використання економнолегованого нікелевого сплаву та шаруватої ніобієво-титанової композиції як матриць, зміцнених вольфрамо-ренієвими волокнами, для виготовлення деталей ракетних двигунів. Встановлено, що за температур, які циклічно змінюються протягом декількох годин, доцільно використовувати менш сумісний з вольфрамо-ренієвими та більш міцний за підвищених температур сплав ЕК64, ніж термодинамічно більш сумісний з зазначеними волокнами, і менш міцний за підвищених температур сплав ВЖ98. Доведено, що в шаруватій ніобієво-титановій матриці найбільш ймовірною причиною знеміцнення вольфрамо-ренієвих волокон за умов термічної дії є дифузія вуглецю із матеріалу волокон до титанового прошарку. Розроблено рекомендації щодо усунення даного дефекту, визначено технологічні режими одержання композиційних матеріалів, які використано на підприємствах для виготовлення насадків радіаційного охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + К262
Шифр НБУВ: РА321566

Рубрики:

      
10.

Васютін Є.В. 
Зарядові і розмірні ефекти в металевих кластерних структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.В. Васютін ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив зарядових і розмірних ефектів на енергетичні та транспортні характеристики низькорозмірних металевих структур. Вивчено еволюцію потенціалу іонізації металевого кластера й енергії прилипання електронів у разі послідовної зміни форми кластера від пластини до нитки. Встановлено, що в низькорозмірних системах температурна залежність хімічного потенціалу визначається систематикою енергетичних рівнів. Виявлено, що температурний градієнт даної залежності може змінювати знак. Удосконалено фізичну модель кулонівської нестійкості позитивно та негативно заряджених металевих кластерів різної симетрії з урахуванням дискретності електронного спектра. Одержано критичні розміри позитивно та негативно межово заряджених кластерів Au, Ag, Al, Na, K та Pb. Наведено кількісну оцінку ефекту електрострикції металевих кластерів, які знаходяться в діелектричній матриці. Показано можливість виникнення аномальної електрострикції, що обумовлено стисканням деяких частинок після зарядки. Модифіковано теорію одноелектронного тунелювання крізь металеві квантові точки, зокрема, у науковий обіг введено контактну різницю потенціалів, розраховано знак і величину дробового залишкового заряду, встановлено обмеження на кулонівську нестійкість острівкового електрода. Вперше одержано аналітичний вираз для ширини струмової щілини. Показано, що залежність струмової щілини (область відсутності струму на ВАХ) від розміру кластера повинна бути коливального характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + В372.8,022 +
Шифр НБУВ: РА350588

Рубрики:

      
11.

Вуйчик М.В. 
Фотолюмінесценція та комбінаційне розсіювання світла у самоіндукованих наноострівцевих структурах CdSe/ZnSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.В. Вуйчик ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено структурні та композиційні властивості самоіндукованих наноострівцевих структур CdSe/ZnSe, одержаних за методом молекулярно-променевої епітаксії. Показано, що спектральне положення максимуму фотолюмінісценції визначається ефектом інтерфузії Cd і Zn в області вставки та залежить від номінальної товщини вставки. Установлено, що форма та положення дефектної смуги випромінення наноструктур залежить від температури вимірювань та енергії збудження, що зумовлено локалізацією структурних дефектів у різних частинах гетероструктури. Уперше виявлено та досліджено антистоксову фотолюмінесценцію наноструктур CdSe/ZnSe. Механізм її збудження пояснено з використанням моделі двоступеневого процесу збудження через реальні проміжні глибокі енергетичні рівні. Показано, що за резонансного збудження форма смуги випромінення наноструктури CdSe/ZnSe визначається сильною взаємодією локалізованих екситонів з оптичними фононами вставки. Одержані результати інтерпретовано у рамках моделі екситонного краю рухливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + В379.24,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА339837

Рубрики:

      
12.

Галаган Ю.О. 
Синтез високотемпературних надпровідних сполук та стабілізація їх властивостей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Ю.О. Галаган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи стабілізації надпровідних властивостей високотемпературних надпровідних (ВТНП) сполук. Досліджено вплив легуючих домішок на властивості ВТНП матеріалів. Виявлено стабілізувальну дію композитних домішок у процесах хімічної деградації надпровідної кераміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.1
Шифр НБУВ: РА321033

Рубрики:

      
13.

Гарбуз Т. О. 
Закономірності формування структури і властивостей надтвердих композитів в системі кубічний нітрид бору - диборид титану - алюміній в умовах високого тиску: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Т. О. Гарбуз ; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну задачу - створення надтвердого композита на базі кубічного нітриду бору, зміцненого диборидами титану й алюмінію. Визначено основні закономірності фізико-хімічної взаємодії формування фазового складу, структури, фізико-механічних властивостей. Встановлено, що ефект зміцнення композита досягається створенням навколо неперервного каркасу cBN високодисперсної однорідної зв'язки з підвищеними модулями пружності. Доведено, що гомогенний розподіл складових зв'язки досягається їх одночасною кристалізацією з розплаву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1
Шифр НБУВ: РА373129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Геворкян 
Щільні та поруваті конструкційні матеріали з нано- та субмікронних порошків WC, Al2O3 і SiC поліфункціонального призначення: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.11 / Едвін Спартакович Геворкян ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2008. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91
Шифр НБУВ: РА335236

Рубрики:

      
15.

Гузій С.Г. 
Резистивні матеріали будівельного призначення на основі лужних в'яжучих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.Г. Гузій ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено можливість отримання на основі лужних в'яжучих систем резистивних матеріалів будівельного призначення, що складаються з діелектричної матриці та струмопровідних заповнювачів. Запропоновано склади високо- та низькоомних матеріалів на основі техногенної сировини. Встановлено технологічні параметри синтезу резистивних матеріалів і розроблено основи технології їх виробництва. Отримані резистивні матеріали застосовано як нагрівальні елементи у конструкціях гріючих панелей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.1
Шифр НБУВ: РА319534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Демченко Г.Ю. 
Синтез і кристалічна структура сполук у системах Er-{Fe,Co,Ni}-Al-Ge: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Г.Ю. Демченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511.04 + К391.91-18
Шифр НБУВ: РА370560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дорошкевич 
Формування наноструктур оксидних матеріалів на основі ZrOsub2/sub та Lasub2/subOsub3/sub-Bsub2/subOsub3/sub- GeOsub2/sub при термічних, баричних та електромагнітних впливах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Олександр Сергійович Дорошкевич ; НАН України; Донецький фізико-технічний ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2009. — 21 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + К391.91
Шифр НБУВ: РА365131

Рубрики:

      
18.

Дуброва О.Є. 
Закономірності формування та абразивного застосування двокаркасних металополімерних композитів з порошкових алмазів та кубоніту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.Є. Дуброва ; Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему створення зносостійких металополімерних композитів з надтвердих матеріалів (НТМ) для шліфувального інструменту завдяки спрямованому формуванню двокаркасної структури композита та введення в неї необхідних функціональних домішок. Застосування програмованого процесу спікання металополімерного композита дозволило досягти більшої однорідності (анізотропії) з 70 до 15 %. Створення двокаркасних металополімерних композитів як зв'язку для шліфувального інструменту дозволяє підвищити зносостійкість кругів у 1,4 - 2,1 раза за збереження шорсткості оброблюваної поверхні 0,16 - 0,20 мкм під час обробки інструментальних сталей і твердих сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 +
Шифр НБУВ: РА361410

Рубрики:

      
19.

Дудунов 
Поведінка порошкових та композиційних матеріалів в умовах простого і складного навантаження, а також на стадії, що передує руйнуванню: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Віктор Дмитрович Дудунов ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1
Шифр НБУВ: РА337397

Рубрики:

      
20.

Дурилін Д.О. 
Синтез, структура та властивості композиційних матеріалів на основі складних оксидів титану та мангану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Д.О. Дурилін ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.1 + Г534.434.3 +
Шифр НБУВ: РА350256

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського