Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=К615$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Редько Г.О. 
Гідродинамічні і теплофізичні процеси під час формування зливків в умовах пульсаційного впливу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 15.14.06 / Г.О. Редько ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему побудови узагальненої схеми розвитку взаємозумовлених гідродинамічних і теплофізичних процесів під час формування сталевих зливків за умов пульсаційного впливу і розробки теоретичних положень та рекомендацій щодо вибору раціональних режимів пульсаційної обробки з метою пригнічення ліквідаційних та усадкових дефектів литої структури. Запропоновано засоби врахування впливу росту глобулярних кристалів на теплообмінні процеси в розплаві, необхідних для математичного моделювання твердіння зливків. Встановлено, що ефект відносного збільшення температури локальних об'ємів рідкої ванни, викликаний виділенням тепла у процесі росту глобулярних кристалів, можна використовувати як фактор керування теплообмінними процесами під час росту пульсаційної обробки. Визначено закономірності впливу пульсаційної обробки на поля швидкості та температури, а також на кінетику твердіння зливків різного тонажу та конфігурації. Одержано універсальні залежності для визначення оптимальної тривалості та частоти обробки, що дозволяє рекомендувати режими обробки для промислових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К615.4
Шифр НБУВ: РА318975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Долішній Б.С. 
Метод і пристрій контролю працездатності ливарних автоматичних ліній: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Б.С. Долішній ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що розподіл імовірності напрацювання на відмову модулів ливарних автоматичних ліній (ЛАЛ) та систем управління ними описується законом Вейбула - Гнеденка, а розподіл імовірності часу відновлення - гамма-розподілом, що свідчить про складність процесів, які призводять до їх відмов. Указані двопараметричні закони дають змогу оцінювати надійність модулів ЛАЛ на етапах проектування та експлуатації. Розроблено математичні діагностичні моделі процесу зношування роликів рольганга та руху опок на рольгангу, які дають змогу описати явище "втикання" вантажу в ролик і "падіння" вантажу на ролик рольганга, що призводить до зносу роликів, а також визначити вплив швидкості руху опоки на величину зносу. Розвинуто імітаційне моделювання процесу зношування роликів рольганга з використанням факторного експерименту та визначено закономірності зміни діаметра роликів (величину їх об'ємного зносу), зумовлені впливовими чинниками. Установлено взаємозв'язок діаметра роликів рольганга з тривалістю робочого циклу ЛАЛ та її продуктивністю та обгрунтовано вибір величини тривалості циклу як діагностичної ознаки, на якій базується метод контролю працездатності модуля транспорту (МТ) ЛАЛ, що дозволяє одержати об'єктивну та ймовірну інформацію про технічний стан МТ ЛАЛ та на її підставі проводити ремонт за фактичною потребою з врахуванням основного економічного показника ЛАЛ - продуктивності. Розроблено процедури визначення критичного значення діагностичної ознаки та її точності, врахування яких дає змогу уникнути виникнення аварійних ситуацій, зумовлених зміною технічного стану модуля транспорту ЛАЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К615-5-05 +
Шифр НБУВ: РА325985

Рубрики:

      
3.

Селівьорстов В. Ю. 
Теоретичні і технологічні основи газодинамічного впливу на метал, що твердіє в ливарній формі: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.16.04 / В. Ю. Селівьорстов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2011. — 34 с. — укp.

Наведено основні принципи проведення газодинамічного впливу, розроблено універсальну методика розрахунку режимів реалізації технологічного процесу та відповідні пристрої, що конструктивно враховують значущі характеристики виливка та ливарної форми. Досліджено особливості структуроутворення та фізико-механічні властивості виливків, одержаних із застосуванням розробленої технології за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К615.4
Шифр НБУВ: РА381540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нурадинов А.С. 
Управління формуванням структури металевих заготівок шляхом теплосилових дій на твердіючі сплави: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / А.С. Нурадинов ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне узагальнення закономірностей процесів кристалізації, термокапілярного масопереносу ліквуючих домішок, формування кристалічної структури та властивостей твердіючих литих заготовок за умов теплосилових дій на рідкий і твердіючий розплав. За методами фізичного та математичного моделювання на підставі результатів експериментальних досліджень визначено закономірності тепломасопереносу у рідких і твердіючих сплавах за умов диференційованого тепловідводу, зовнішнього тиску, вібрації та газоімпульсного перемішування. Доведено важливу роль конвекції у формуванні структури зливків і одержано дані щодо кількісного зв'язку процесів кристалізації та структуроутворення зі значенням температурного градієнту за перерізом зливків. Аналітично й експериментально підтверджено гіпотезу - просування ликватів у міждендритних ділянках твердіючих сплавів відбувається не внаслідок молекулярної дифузії, а в результаті розвитку капілярного та конвективного масопереносів і взаємопов'язана з виникненням міжфазних сил на межі ліквуючих речовин і зростаючих кристалів. Установлено кількісний взаємозв'язок кінетики просування ліквата з параметрами зовнішнього тиску. Експериментально доведено, що реалізація механізму дії вібрації на твердіючий розплав пов'язана з умовами зовнішнього тепловідводу: за інтенсивного тепловідводу механізм дії вібрації на розподіл полягає у руйнуванні фронту кристалізації за рахунок ударних навантажень пружних хвиль, а за умов слабкого тепловідводу - у створенні центрів кристалізації за рахунок розвитку кавітації. Науково обгрунтовано оптимальні параметри газоімпульсного перемішування сплавів. Віброобробка твердіючих сталевих, чавунних і алюмінієвих зливків забезпечила суттєве подрібнення макро- та мікроструктури у сталі, утворення тонкодиференційної графічної евтектики у чавуні, рівномірний розподіл евтектики в алюмінієвому сплаві, підвищення на 15 - 45 % пластичних властивостей сталі та на 33 - 54 % алюмінієвого сплаву, а також суттєве зниження остаточних напруг у сталевих зливках і зварювальних швах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К615.4 +
Шифр НБУВ: РА351832

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського