Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=К622.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Співак О. Ю. 
Вплив холодної деформації волочінням на властивості тонких термопарних дротів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. Ю. Співак ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив холодного деформування на властивості металів і сплавів, залежність властивостей матеріалів від історії їх деформування, визначено основні характеристики напруженого стану та критерії руйнування за монотонного та немонотонного деформування металів і сплавів, проведено аналіз способів оцінювання деформвальності заготовок, наведено вимоги до термоелектричних матеріалів. Визначено межі області ефективного використання металів як основних матеріалів для термоелектричних генераторів струму. Висвітлено технологічні умови пластичного деформування й їх вплив на режими волочіння тонких дротів, закономірності зміни пластичності металу в процесі волочіння та проміжних термообробок. Розроблено режими волочіння тонкого термопарного дроту з сплавів хромель, копель і сплавів системи нікель-молібден діаметром 200 - 70 мкм, які мають однорідні механічні властивості й якісну поверхню без карбідних та окисних включень і забезпечують високу чутливість і лінійність термоелектричних характеристик термопар з даних сплавів у температурному інтервалі 300 - 900 К.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.400.4-1 + З252.4
Шифр НБУВ: РА376683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ломова О. Б. 
Розробка основ ресурсозберігаючого процесу сумісного безфільєрного та фільєрного волочіння сталевої низьковуглецевої катанки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / О. Б. Ломова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Одержано залежності механічних, енергетичних і геометричних параметрів процесу обробки низьковуглецевої катанки безфільєрним волочінням. Вдосконалено методи теоретичного визначення кута охоплення роликів і розрахунку деформаційно-силових умов протягування в роликовому деформувальному пристрої. Розроблено технологію, яку впроваджено за промислових умов метизних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.4
Шифр НБУВ: РА373453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Очеретна Н.М. 
Розробка раціональних режимів деформації при волочінні з контрольованим знакозмінним крученням сталевого дроту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Н.М. Очеретна ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально визначено вплив на ступінь деформації крученням геометричних параметрів знімання заготовки з розмотуючого пристрою та дроту - з тягового барабану під час волочіння. Вперше теоретично визначено вплив швидкісних і геометричних характеристик процесу багаторазового волочіння на деформацію крученням дроту, а також - діапазон значень висоти знімання дроту на ролик фрикціону барабану, за якого можлива знакозмінна деформація дроту крученням у процесі його переміщення по передавальним елементам волочильного стану. Розвинуто метод проектування маршрутів багаторазового волочіння за умов зменшення інтенсивності зміцнення металу. Розроблено та використано технічні пропозиції для метизного підприємства ТОВ "АОРІСТ" (Дніпропетровськ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.4-1 + К622.4-1
Шифр НБУВ: РА366628

Рубрики:

      
4.

Ломов І.М. 
Розробка та освоєння ефективної технології сухого волочіння сталевої катанки після механічного видалення окалини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / І.М. Ломов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено науково-технічні засади вдосконаленої технології волочіння дроту, зокрема, механічного видалення окалини з поверхні катанки в пристрої, що має раціональні геометричні характеристики, з наступним поточним нанесенням сухого підмастильного покриття, мастильної речовини та деформацією металу. Проведено експериментальні та теоретичні дослідження силових умов видалення окалини в роликовому окалиновідламувачі перед волочінням. Вдосконалено метод розрахунку сили протягування заготовки крізь окалиновідламувач з врахуванням тертя заготовки та роликів. Визначено раціональні умови ефективного використання роликових окалиновідламувачів за умов сухого волочіння, що дало змогу за промислових умов освоїти технологію волочіння товстої (12 мм) катанки після механічного видалення окалини. Зазначено, що використання запропонованої технології дозволяє знизити тяглову напругу та відповідні енерговитрати на 5 - 10 % за рахунок збільшення кількості мастила в осередку деформації на 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.4,27 +
Шифр НБУВ: РА323178

Рубрики:

      
5.

Таратута К.В. 
Розробка та удосконалення способів та пристроїв для зниження енергосилових параметрів процесу волочіння дроту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / К.В. Таратута ; Дон. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-технічні основи удосконаленої технології волочіння, що включає процес волочіння з коливаннями та протинатягом дроту. Запропоновано та досліджено способи волочіння зі створенням циклічних площинних, кругових і еліптичних коливань дроту. Виконано теоретичні дослідження з визначенням напруження волочіння з урахуванням вібрації та протинатягу. Вперше встановлено аналітичні залежності зусилля, що діє на волоку в осьовому напрямку, і товщини шару технологічного мастила від амплітудно-частотних характеристик вібраційних пристроїв за умови оптимального режиму волочіння. Удосконалено методику визначення кута нахилу каналу волоки радіальної форми, що дозволило підвищити точність розрахунку. Уточнено вплив на напруження волочіння швидкості волочіння і типу волочильного інструмента. Поглиблено методику експериментального визначення коефіцієнта тертя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.400.81 +
Шифр НБУВ: РА328834

Рубрики:

      
6.

Чуйко І.М. 
Розробка хімічного складу та технології термомеханічної обробки катанки з легованих сталей, які забезпечують підвищення деформованості при волочінні зварювального дроту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / І.М. Чуйко ; Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено розробку хімічного складу та технологію знеміцнювальної термомеханічної обробки катанки з легованих молібденом, нікелем, хромом, ванадієм й іншими елементами сталей, які забезпечують підвищення деформованості під час волочіння зварювального дроту, а також економію матеріальних та енергетичних ресурсів. Встановлено вплив хімічного складу на механічні властивості катанки. Розроблено та введено в дію угоду ТО/ТС-СС-01-2008 щодо умов постачання катанки підвищеної деформованості з легованої сталі для виготовлення зварювального дроту. Впроваджено технологічний процес знеміцнювальної термомеханічної обробки катанки з легованих сталей на сучасній лінії Стелмор, який забезпечує високу технологічну пластичність під час волочіння катанки-дроту. Розкрито, що переробка дослідно-промислових партій катанки з борвмісної легованої сталі показала, що метал має підвищену деформованість, яка забезпечує пряме волочіння катанки діаметром 5,5 мм в дріт 2,0 мм, а вихід придатного зварювального дроту з блискучим мідним покриттям складає не менше 96 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.4 + К651.71 +
Шифр НБУВ: РА366257

Рубрики:

      
7.

Клюєв Д.Ю. 
Теоретичне обгрунтування та впровадження вдосконаленого процесу волочіння дроту у волоці, що обертається: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Д.Ю. Клюєв ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено науково-технічні засади удосконаленої технології волочіння дроту після механічного видалення окалини у волоці, що обертається. Проаналізовано сучасну теорію та практику волочіння у волоці, що обертається. Обгрунтовано її ефективність за умови застосування механічного видалення окалини. Виявлено розбіжності між теоретичним та експериментальним визначенням ефективності використання волоки, що обертається. Вперше встановлено силові умови деформації металу у волоці, що обертається, з урахуванням анізотропії контактного тертя. Проведено відповідні теоретичні дослідження. Експериментально визначено характеристики анізотропного мікрорельєфу поверхні катанки та встановлені взаємозв'язки між параметрами повздовжньої та поперечної шорскості залежно від технології підготовки поверхні заготовки до волочіння. Теоретично визначено характеристики анізотропного тертя щодо деформування металу з використанням волоки, що обертається. Встановлено й експериментально підтверджено раціональні умови використання волоки, що обертається. Розроблено та впроваджено у промислове виробництво удосконалену технологію волочіння сталевої низьковуглецевої катанки з використанням волоки, що обертається. Встановлено позитивний вплив застосування даної технології на посилення стійкості волочильного інструменту вдвічі, швидкості волочіння на одну - дві ступені редуктору приводу блоків стану, ступеня деформації у першому пропуску до 30 - 40 % та одержати рівномірний знос волок і суттєве підвищення якості електродного дроту за рахунок зменшення його овалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.4-1 +
Шифр НБУВ: РА336947

Рубрики:

      
8.

Зелений А.М. 
Технологічне забезпечення якості поверхневого шару роликів витяжних механізмів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / А.М. Зелений ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто механізм формування пружно-деформованого стану поверхневого шару з покриттям роликів витяжних механізмів у процесі обробки шліфуванням з урахуванням технологічних дефектів, що виникають на попередніх операціях, особливо, під час нанесення покрить. Розроблено математичну модель, яка описує термомеханічні процеси в поверхневому шарі під час шліфування деталей з нанесеними на оброблювані поверхні покриттями, які мають часткове відшарування відносно матеріалу виробів. Одержано розрахункові залежності, які дають можливість прогнозувати умови сколювання покрить за певних режимів шліфування для конкретно вибраних характеристик обробляючих інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.4-563 + К722.522.601.3
Шифр НБУВ: РА320192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського