Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=К644.78$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Зрайді Мунір 
Інтенсифікація процесу лазерного порошкового наплавлювання електромагнітним перемішуванням розплаву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Зрайді Мунір ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації захищається спосіб лазерного газопорошкового наплавлювання з застосуванням додаткової енергії дуги та електромагнітного поля, який у поєднанні з присадочними матеріалами оптимального складу дозволяє одержувати практично бездефектні шари з одночасним підвищенням продуктивності процесу. Запропоновані удосконалені математичні моделі теплового стану та гідродинамічних процесів при лазерному наплавлюванні з електромагнітним перемішуванням розплаву. Встановлені закономірності формування наплавленних шарів при використанні різних присадочних матеріалів, параметрів і умов обробки. Визначені закономірності впливу струму дуги, індукції електромагнітного поля, складу порошків і режимів обробки на напружений стан наплавлених шарів, зносостійкість, міцність зчеплення з основою. Розроблено і виготовлено експериментальні зразки відповідного технологічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.78

Рубрики:

      
2.

Хаскін В. Ю. 
Науково-технологічні основи лазерних і гібридних процесів наплавлення та модифікації поверхонь металевих виробів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.07 / В. Ю. Хаскін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 38 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан розвитку лазерних технологій в галузі інженерії поверхні та показано відсутність систематизованих наукових основ лазерного та гібридного наплавлення та модифікування. Це не дозволяє розвивати нові технологічні підходи та розширювати спектр задач, які доцільно вирішувати методами лазерної поверхневої обробки. Створено математичну модель, за допомогою якої можна визначати параметри режиму обробки шляхом оптимізації розподілу температури за глибиною системи "наплавлений шар - основний метал" за критерієм мінімізації тепловкладання. Дослідження фізико-металургійних особливостей процесів наплавлення та модифікування металевих поверхонь дозволяють за рахунок оптимізації термічних циклів знижують залишкові напруження оброблених шарів, які призводять до мінімізації тріщиноутворення, а також встановлюють критерії усунення внутрішніх пор і відшарування покриттів. Встановлено, що гібридні процеси сприяють значному зниженню рівня залишкових напружень і коефіцієнта тріщиноутворення в наплавлених шарах, зниженню припуску під фінішну механічну обробку у кілька разів, а також зниженню коефіцієнта тертя оброблених поверхонь з одночасним підвищенням їх задиростійкості. Створено узагальнену розрахунково-експериментальну методику вибору параметрів технологічного режиму для процесів лазерного та гібридного наплавлення та модифікування металевих поверхонь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К587-1 + К644.78-1
Шифр НБУВ: РА376396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Скрипка Н.М. 
Одержання шляхом лазерної дії борвмісних аморфно-мікрокристалічних покриттів з підвищеними службовими характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Н.М. Скрипка ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено процес наплавлення металевих сплавів на основі перехідних металів за допомогою лазерного випромінювання з метою розробки технології нанесення покриттів, що мають аморфно-мікрокристалічну структуру. Отримано оптимальні режими обробки, що у сукупності забезпечують формування високоякісних поверхневих шарів із прогнозованими фізико-механічними характеристиками. Наведено результати математичного моделювання теплових процесів і кінетики аморфізації покриттів під час дії лазерного випромінювання. Встановлено закономірності між технологічними параметрами нанесення та структурою покриттів. Досліджено зносостійкі та корозійні властивості лазерних покриттів з багатокомпонентних сплавів, схильних до аморфізації. Розроблено й оптимізовано технологічний процес і схему лазерного наплавлення робочих поверхонь деталей, що замикають клапани. На підставі порівняльного аналізу оброблених деталей і деталей, отриманих за базовим технологічним процесом, доведено суттєве підвищення строку служби перших, що дає можливість отримати значний економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.78
Шифр НБУВ: РА317558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Валід Ібрагім Юсеф Нусірат 
Формування зносостійких поверхонь в умовах лазерного наплавлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Валід Ібрагім Юсеф Нусірат ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб газопорошкового наплавлення зі застосуванням лазерного пучка з нерівномірним розподілом потужності у плямі фокусування, науково обгрунтований підхід до вибору наплавочних матеріалів і методику визначення оптимальних режимів обробки, що у сукупності забезпечують формування високоякісних поверхневих шарів із прогнозованими фізико-механічними характеристиками. Наведено результати математичного моделювання теплових процесів, що доводять доцільність застосування пучків зі зміщеним максимумом інтенсивності до краю плями фокусування у напрямку руху променя. Запропоновано спосіб одержання нерівномірного розподілу потужності у плямі фокусування. Розроблено новий підхід до вибору наплавочного матеріалу. Визначено параметри оптимізації режимів наплавлення. Показано, що застосування нерівномірного розподілу потужності та оптимальних режимів дозволяє знизити величину залишкових напружень, кількість тріщин, підвищити зносостійкість. Надано рекомендації щодо застосування отриманих результатів для підвищення ресурсу роботи лопаток турбін, бурових доліт, підп'ятників системи турбонаддуву дизеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.78-1
Шифр НБУВ: РА313844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського