Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К651.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Літус К.О. 
Розробка та застосування ефективної технології хіміко-термічної обробки виробів у порошкових сумішах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / К.О. Літус ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано оптимальний склад нових насичувальних порошкових нанодисперсних сумішей і технологічні параметри обробки (температура, час, спосіб нагрівання). Зазначено, що завдяки значно більшому (у 1,75 - 2 рази) вмісту насичувальних елементів в активному атомарному стані та малому розміру частинок порошків (20 - 30 нм) азотування прискорюється у 10 разів, борування - у 2 - 3 рази, у порівнянні з традиційними технологіями. Встановлено, що під час борування з індукційним нагріванням процес прискорюється до 2 - 5 хв. і не супроводжується ростом зерна серцевини, що виключає окрихчення виробів. Досліджено корозійну стійкість, мікрокрихкість і зносостійкість виробів після хіміко-технічної обробки за новими технологіями, оцінено економічну доцільність запропонованих технологій і обгрунтовано рекомендації для практичного використання результатів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.61 + К651.643 +
Шифр НБУВ: РА368726

Рубрики:
  

      
2.

Ткачук О.В. 
Розроблення способів оксинітрування для підвищення зносо- та корозійної тривкості титанових сплавів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О.В. Ткачук ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.436.61 + К651.61,351
Шифр НБУВ: РА372466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пастух І.М. 
Фізико-технічна обробка поверхні металів безводневим азотуванням в тліючому розряді: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / І.М. Пастух ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 40 с. — укp.

Досліджено науково-технічну проблему модифікації поверхні металів і металевих сплавів з використанням вакуумно-дифузійних газорозрядних технологій безводневим азотуванням у тліючому розряді. Розроблено теоретичні засади процесу з урахуванням основних положень фізики електричного розряду в газовому середовищі. Проведено їх експериментальні дослідження на промисловому устаткуванні та підтверджено адекватність теоретичних положень практичним результатам. Вперше створено енергетичну модель процесу на основі теорії формування енергетичного спектра падаючого потоку. Виявлено, що застосування результатів використання системи критеріїв, одержаних з цієї моделі, дозволяє аналізувати результати обробки та проектувати технологічні процеси залежно від необхідних за умовами експлуатації показників модифікації. Розглянуто питання керування технологічним процесом, обгрунтовано організаційно-економічні передумови та розроблено устаткування для його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.366.1 + К651.61 +
Шифр НБУВ: РА357180

Рубрики:

      
4.

Андрєєв А.О. 
Фізико-технічні основи дуплексного вакуумно-дугового зміцнювання поверхонь: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.07 / А.О. Андрєєв ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2009. — 28 с. — укp.

Розроблено фізико-технологічні основи зміцнювання поверхонь з використанням плазми (металевої, газометалевої та газової) вакуумно-дугового розряду, які передбачають їх хіміко-термічну обробку, нанесення надтвердих покриттів з підвищеним опором деформуванню в єдиному технологічному процесі. Запропоновано новий механізм азотування заліза, відповідно до якого цей процес залежить тільки від концентрації атомарного азоту та температури підкладки, тобто азотування має місце під час бомбування іонами й електронами. Одержано та досліджено багатошарові покриття TiN - CrN з твердістю до 60 ГПа, а також надтверді Ti - Si - N-покриття шляхом вакуумно-дугової ерозії порошкових катодів. Розроблено принципи модернізації існуючих вакуумно-дугових установок і створення нових, що забезпечують дуплексне зміцнювання сталевих виробів. Створено наукові основи вакуумно-дугового модифікування поверхонь у єдиному технологічному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.61 + К633.68 +
Шифр НБУВ: РА364860

Рубрики:

      
5.

Погрелюк І.М. 
Фізико-хімічні основи інтенсифікації процесу азотування титанових сплавів та конструювання зміцнених шарів з підвищеною зносо- та корозійною тривкістю: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / І.М. Погрелюк ; НАН України. Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено фізико-хімічні основи інтенсифікації термодифузіонного насичення титанових сплавів у молекулярному азоті. Оцінено ефективність та умови використання чинників інтенсифікації - температури, циклічної зміни температури, парціального тиску азоту. Встановлено вплив вихідної текстури деформації на інтенсивність взаємодії титанових сплавів з азотом. Розвинуто модельні уявлення про фазоутворення на поверхні титанових сплавів у азоті, що містить кисень. Виявлено особливості поверхневих нітридних плівок, сформованих за умов термоциклування. Запропоновано механізм формування оксинітридів на поверхні титанових сплавів. Встановлено взаємозв'язок між чинниками інтенсифікації та морфологією азотованих шарів титанових сплавів. Вперше запропоновано підходи до інженерії поверхні титанових сплавів у процесі азотування, що дозволяє керувати структурно-фазовим станом приповерхневих шарів і забезпечувати регламентований рівень поверхневого зміцнення. Отримані структурно-фазові стани приповерхневих шарів проаналізовано, зважаючи на їх функціональну придатність. Оптимізовано режими та схеми хіміко-термічної обробки для формування азотованих шарів з підвищеною зносо- та корозійною тривкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.436.61 + К651.61,351
Шифр НБУВ: РА315043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського