Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К651.643$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Свирид М.М. 
Підвищення зносостійкості вуглецевих сталей в корозійно-активних середовищах боридними покриттями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / М.М. Свирид ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення зносостійкості елементів трибоспряжень, що працюють у корозійно-активних середовищах, шляхом нанесення боромістких покриттів з використанням ХТО та лазерної обробки. Наведено метод оцінки триботехнічних характеристик корозійно-тривких покриттів за параметрами реєстрації за наявності зовнішніх змінних чинників у зоні контакту за нестабільних режимів роботи трибосистеми. Розроблено нелінійну математичну модель, що описує залежність корозійної активності за умов дії зовнішніх перемінних чинників від ряду незалежних параметрів у процесі корозійно-механічного зношування. Описано модельний підхід до використання покриттів за умов тертя та корозійно-механічного зношування. З'ясовано вплив початкового потенціалу на інтенсивність зносу легованих боридних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 + К651.643-1
Шифр НБУВ: РА312058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Літус К.О. 
Розробка та застосування ефективної технології хіміко-термічної обробки виробів у порошкових сумішах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / К.О. Літус ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано оптимальний склад нових насичувальних порошкових нанодисперсних сумішей і технологічні параметри обробки (температура, час, спосіб нагрівання). Зазначено, що завдяки значно більшому (у 1,75 - 2 рази) вмісту насичувальних елементів в активному атомарному стані та малому розміру частинок порошків (20 - 30 нм) азотування прискорюється у 10 разів, борування - у 2 - 3 рази, у порівнянні з традиційними технологіями. Встановлено, що під час борування з індукційним нагріванням процес прискорюється до 2 - 5 хв. і не супроводжується ростом зерна серцевини, що виключає окрихчення виробів. Досліджено корозійну стійкість, мікрокрихкість і зносостійкість виробів після хіміко-технічної обробки за новими технологіями, оцінено економічну доцільність запропонованих технологій і обгрунтовано рекомендації для практичного використання результатів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.61 + К651.643 +
Шифр НБУВ: РА368726

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського