Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=К651.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Шеремет В.О. 
Наукові основи технології термозміцнення поздовжньо розділеної арматури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.О. Шеремет ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано тенденції підвищення якості металу арматури на підставі дослідження його виробництва зі стадії рідкого металу до фінішних операцій термічного зміцнення. Вивчено основні закономірності процесів структроутворення в арматурних сталях з урахуванням ліквідаційних явищ щодо вуглецю, марганцю, кремнію, з побудовою ТДК розпаду деформованого аустеніту Ст3пс та Ст3сп з бором. Створено методику розрахунку теплових полів сортового прокату будь-якого діаметра в процесі його прискореного охолодження після чистової кліті та математичні рівняння для визначення відстаней, які являють собою координати початку та кінця охолоджених секцій (їх габарити) в гартівному пристрої та відстані між ними. Розроблено та впроваджено у виробництво КДГМК "Криворіжсталь" конструктивно-технологічні параметри охолодного пристрою зі змінною довжиною камери охолодження парних розкатів та технологію термозміцнення, що дало змогу зменшити середньоквадратичні відхилення нормованих характеристик металопрокату в 1,3 - 1,5 рази у порівнянні з аналогічними показниками для традиційної технології прокатки й забезпечити металу арматури промислових партій стабільний рівень відповідних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.71,27 + К222.235.2 +
Шифр НБУВ: РА327337

Рубрики:

      
2.

Чуйко І.М. 
Розробка хімічного складу та технології термомеханічної обробки катанки з легованих сталей, які забезпечують підвищення деформованості при волочінні зварювального дроту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / І.М. Чуйко ; Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено розробку хімічного складу та технологію знеміцнювальної термомеханічної обробки катанки з легованих молібденом, нікелем, хромом, ванадієм й іншими елементами сталей, які забезпечують підвищення деформованості під час волочіння зварювального дроту, а також економію матеріальних та енергетичних ресурсів. Встановлено вплив хімічного складу на механічні властивості катанки. Розроблено та введено в дію угоду ТО/ТС-СС-01-2008 щодо умов постачання катанки підвищеної деформованості з легованої сталі для виготовлення зварювального дроту. Впроваджено технологічний процес знеміцнювальної термомеханічної обробки катанки з легованих сталей на сучасній лінії Стелмор, який забезпечує високу технологічну пластичність під час волочіння катанки-дроту. Розкрито, що переробка дослідно-промислових партій катанки з борвмісної легованої сталі показала, що метал має підвищену деформованість, яка забезпечує пряме волочіння катанки діаметром 5,5 мм в дріт 2,0 мм, а вихід придатного зварювального дроту з блискучим мідним покриттям складає не менше 96 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622.4 + К651.71 +
Шифр НБУВ: РА366257

Рубрики:

      
3.

Парусов О.В. 
Термомеханічна обробка економнолегованих борвмісних сталей для високоміцних кріпильних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.В. Парусов ; НАН України, Ін-т чорної металургії ім. З.І.Некрасова. — Д., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню закономірностей структуроутворення в бористих сталях, підданих контрольованому охолодженню (КО) після високотемпературної деформації і контрольованої прокатки (КП). Встановлено, що при КО аустенітне зерно меншого розміру утворюється в більш широкому інтервалі температур і деформацій, ніж при КП. Це зумовлено проходженням в процесі гарячої деформації перед КО динамічної рекристалізації, різко здрібнюючої вихідне аустенітне зерно. Розроблена схема і режими термомеханічної обробки економнолегованих борвмісних сталей для високоміцних кріпильних виробів. На цій основі створена наскрізна технологія виробництва високоміцного термозміцненого кріплення класів міцності 8.8-10.9, що включає контрольоване охолодження до 850-900 pi С гарячекатаного прокату із борвмісних сталей і калібровку його без попереднього пом'якшуючого відпалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.71

Рубрики:

      
4.

Гурей І.В. 
Технологічне забезпечення якості та експлуатаційних властивостей виробів параметрами імпульсної фрикційної обробки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / І.В. Гурей ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-прикладні засади керування технологічним процесом фрикційного зміцнення для покращання експлуатаційних властивостей деталей машин і механізмів через отримання необхідних фізико-хімічних і механічних параметрів поверхні та зміцненого шару за рахунок зміни товщини шару та його мікротвердості, величини та знаку залишкових напружень, зміни хімічного та фазового складу. Запропоновано використання інструменту з перервною робочою частиною для збільшення зсувного деформування зони контакту та забезпечення імпульсного фрикційного зміцнення. Наведено математичні моделі термонапруженого стану в зоні зміцнення, визначення точності оброблення поверхонь залежно від використовуваного обладнання. Досліджено можливості впливу поверхнево активних технологічних середовищ та параметрів процесу зміцнення на формування необхідних якісних характеристик поверхні та поверхневого шару деталей та їх вплив на параметри довговічності за різних видів тертя та втомного навантаження. Удосконалено технологічні процеси поверхневого зміцнення деталей машин і елементів конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.7-1
Шифр НБУВ: РА319785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дудка О.І. 
Формування боро- та борохромомістких покриттів триботехнічного призначання лазерною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.І. Дудка ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблено боро- і борохромомісткі покриття та технології їх формування лазерною обробкою у режимі легування та термоциклювання, призначених для підвищення зносо- та корозійної стійкості деталей вузлів тертя. На основі використання комплексу аналітичних та експериментальних робіт розроблені параметри технологічних процесів лазерного легування, оплавлення і термоциклювання. При цьому можна отримувати боромісткі покриття із заданим фазовим складом, структурою та службовими характеристиками. Розроблені боромісткі покриття можна застосувати при виготовленні деталей, які поєднують високу зносостійкість при підвищених температурах і корозійну стійкість, що в кінцевому підсумку дозволить підвищити термін експлуатації деталей в реальних умовах експлуатації у 1,5-5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.7 + К663.65

Рубрики:

      
6.

Яхья М.С. 
Формування триботехнічних властивостей сталевих виробів дискретною модифікацією поверхневого шару: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.02.04 / М.С. Яхья ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено напружено деформований стан дискретно обробленого матеріалу, навантаженого силами тертя. Розглянуто вплив вторинної структурної гетерогенності поверхні, що виникає у процесі лазерної дискретної обробки на зносостійкість. Встановлено, що попередня лазерна обробка суттєво пришвидшує дифузійні процеси азотування, підвищує мікротвердість і змінює фазовий склад порівняно з традиційними методами азотування. Визначено закономірності впливу параметрів дискретної структури, напружено-деформованого стану, поверхневої концентрації азоту, фазового складу, мікротвердості модифікованої поверхні на її зносостійкість. Проаналізовано, що дискретна лазерна обробка підвищує зносостійкість сталі 40Х у 2 раза, суцільне азотування - у 2,8 раза та дискетне азотування - у 5,6 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К651.7 +
Шифр НБУВ: РА369395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського