Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=К66-13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Фроленкова С.В. 
Комбіновані пасиватори на основі оксоаніонів для протикорозійного захисту маловуглецевих сталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / С.В. Фроленкова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси анодної та хімічної пасивації маловуглецевої сталі під впливом оксоаніонів елементів V - VII груп періодичної системи в кислих, нейтральних і слаболужних розчинах. Причиною активної пасивувальної дії оксогалогенідів є висока окиснювальна здатність та перевищення катодного струму їх відновлення над струмом анодного розчинення сталі. Гальмівні та пасивувальні властивості молібдатів обумовлені, головним чином, їх необоротною адсорбцією та включенням в поверхневі оксидні плівки. Розроблено інгібітори пасивувального типу - суміші оксоаніонів різної природи, які виявляють синергізм щодо захисту маловуглецевої сталі від корозії в слабо мінералізованій воді, ацетатних антифризних та кислих нітратних розчинах. На основі електрохімічних і корозійних досліджень стабільності пасивних плівок обгрунтовано склад розчинів для формування на сталі конверсійних покриттів, які є оксидами заліза, модифікованими сполуками молібдену, для захисту сталі від атмосферної корозії. Оцінка захисної дії конверсійних покриттів прискореними електрохімічними методами показала, що ступінь захисту сталі від атмосферної корозії оксидними модифікованими КП досягає 98 - 99 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К662 +
Шифр НБУВ: РА367004

Рубрики:

      
2.

Нестеренко С.В. 
Підвищення корозійної стійкості аустенітних зварних швів шляхом мікролегування РЗМ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / С.В. Нестеренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження корозійної стійкості зварних швів аустенітних хромонікелевих (18 - 8) і хромонікельмолібденових (18 - 8 - 2) сталей, мікролегованих рідкісноземельними металами (РЗМ), а також їх сполуками. Показано, що у разі введення Y та його сполук, а також за комплексного мікролегування Y та Ge зварного шва гальмується анодне розчинення металу та катодна реакція відновлення іонів водню, полегшується його пасивація. Встановлено, що мікролегування зварного шва РЗМ у оптимальних кількостях подрібнює структурні складові, очищує межі зерен, сприяє стабілізації структури наплавленого металу та призводить до підвищення стійкості до міжкристалевої мікрокорозії (МКК). Виявлено, що структурні зміни викликають зменшення мікрохімічної гетерогенності (особливо по Ni та Cr) і сприяють утворенню пасивних захисних шарів, збагачених РЗМ, що забезпечує більш рівномірний розподіл електродного потенціалу на поверхні металу зварного з'єднання. Показано, що зварні шви, мікролеговані РЗМ, мають у 3-4 рази більшу корозійну стійкість у порівнянні зі зварними швами, одержаними за допомогою серійних електродів. Електроди з РЗМ впроваджено у практику ремонтних робіт на коксохімічних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18 + К66-13 +
Шифр НБУВ: РА348370

Рубрики:

      
3.

Костенко І.А. 
Протикорозійний захист сталі від матеріальних та енергетичних забруднень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / І.А. Костенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К662 + К663.41
Шифр НБУВ: РА315297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хома М.С. 
Теоретичні основи початкової стадії корозійно-втомного руйнування корозійнотривких сталей і сплавів та розробка методів прогнозування їх границі витривалості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.14 / М.С. Хома ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Вивчено електрохімічні закономірності стадії зародження корозійно-втомних тріщин. Розглянуто перспективний науковий напрямок - електрохімію початкової стадії корозійно-втомного руйнування корозійнотривких сталей та сплавів. Досліджено нержавіючі сталі різних класів, встановлено їх схильність до корозійної втоми, яка визначається інтенсивністю протікання процесів: мікродеформація - електрохімічна активація - локальне розчинення - репасивація. Запропоновано електрохімічний критерій корозійно-втомного руйнування корозійнотривких сталей. Обгрунтовано можливість існування фізичної границі корозійної втоми, розроблено методи пришвидшеної оцінки її значень. Вивчено характер локалізації корозійно-втомних пошкоджень та ефективність роботи деформаційних гальванопар. Досліджено вплив циклічної деформації на селективне розчинення сталей та сплавів, встановлено її сприяння накопиченню на поверхні нержавіючих сталей та сплавів хрому та нікелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К66-141 +
Шифр НБУВ: РА327274

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського