Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>U=К662$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Гуменюк О.Л. 
Вплив N-, O-, S-вмісних гетероциклічних сполук на стан поверхні сталі в агресивних середовищах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / О.Л. Гуменюк ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-141 + К662 +
Шифр НБУВ: РА344029

Рубрики:

      
2.

Пилипенко 
Інгібування кислотної корозії металів эNэ-ацилметилпіридинієвими солями: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.17.14 / Тетяна Миколаївна Пилипенко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12 + К662
Шифр НБУВ: РА366324

Рубрики:

      
3.

Тимусь М.Б. 
Інгібування корозії дюралюмінієвих сплавів безхроматними пігментами та їх синергічними композиціями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / М.Б. Тимусь ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - розробка ефективної заміни токсичних хроматів у лакофарбових покриттях на дюралюмінієвих сплавах. Виявлено синергічний ефект інгібування корозії дюралюмінієвих сплавів композицією на основі цинкфосфатного та кальцієвмісного пігментів у синтетичному кислому дощі. Розроблено модель дюралюмінієвого сплаву, яка дає можливість з'ясувати механізм захисної дії інгібувальних пігментів та їх композицій. Встановлено, що композиція фосфатного та кальцієвмісного іонообмінного пігментів забезпечує ступінь захисту дюралюмінієвого сплаву від корозії в кислому дощовому розчині близько 92 %, а хромат - не більше 75 %. Нова пігментна композиція більш суттєво знижує ефективність катодного процесу на інтерметалічній фазі сплаву, ніж хромат, внаслідок формування корозійнотривкої плівки цинку та кальцію фосфатів. Виділення міді на поверхні дюралюмінієвого сплаву біля інтерметалічних включень гальмується. Запропоновано склад інгібованої грунтовки на епоксидній основі для захисту алюмінієвих сплавів від корозії та проведено її дослідно-промислову перевірку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-12 + К662 +
Шифр НБУВ: РА368125

Рубрики:

      
4.

Фроленкова С.В. 
Комбіновані пасиватори на основі оксоаніонів для протикорозійного захисту маловуглецевих сталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / С.В. Фроленкова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси анодної та хімічної пасивації маловуглецевої сталі під впливом оксоаніонів елементів V - VII груп періодичної системи в кислих, нейтральних і слаболужних розчинах. Причиною активної пасивувальної дії оксогалогенідів є висока окиснювальна здатність та перевищення катодного струму їх відновлення над струмом анодного розчинення сталі. Гальмівні та пасивувальні властивості молібдатів обумовлені, головним чином, їх необоротною адсорбцією та включенням в поверхневі оксидні плівки. Розроблено інгібітори пасивувального типу - суміші оксоаніонів різної природи, які виявляють синергізм щодо захисту маловуглецевої сталі від корозії в слабо мінералізованій воді, ацетатних антифризних та кислих нітратних розчинах. На основі електрохімічних і корозійних досліджень стабільності пасивних плівок обгрунтовано склад розчинів для формування на сталі конверсійних покриттів, які є оксидами заліза, модифікованими сполуками молібдену, для захисту сталі від атмосферної корозії. Оцінка захисної дії конверсійних покриттів прискореними електрохімічними методами показала, що ступінь захисту сталі від атмосферної корозії оксидними модифікованими КП досягає 98 - 99 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К662 +
Шифр НБУВ: РА367004

Рубрики:

      
5.

Доманцевич Н.І. 
Методологічні підходи до формування та оцінювання якості інгібіторомістких консерваційно-пакувальних матеріалів для захисту виробів із металів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.08 / Н.І. Доманцевич ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Сформульовано основні методологічні підходи щодо формування та оцінювання якості інгібіторомістких консерваційно-пакувальних матеріалів, створених на базі термопластичних полімерів, трансформаторних масел, мастил і порошкових фторопластових покриттів, модифікованих інгібіторами корозії, пластифікаторами та наповнювачами. Запропоновано узагальнену номенклатуру показників якості консерваційно-пакувальних матеріалів. Встановлено вплив технологічних чинників формування та процесу старіння на якість розроблених консерваційно-пакувальних матеріалів. Узагальнено результати комплексних досліджень фізико-хімічних властивостей полімерних матеріалів, визначено характер впливу компонентів на часові характеристики структурних змін і фізико-хімічних властивостей модифікованих полімерних матеріалів. Досліджено зміни електропровідних властивостей композитів. Визначено особливості структуроутворення полімерних систем у разі введення до їх складу модифікувальних компонентів, що дозволяє поєднати процеси формування консерваційно-пакувальних матеріалів та одержати відповідні захисні властивості. Встановлено тенденції змін споживних властивостей консерваційно-пакувальних матеріалів за умов довготривалої експлуатації на базі дослідження молекулярної та надмолекулярної структури. Досліджено захисну здатність інгібіторомістких консерваційно-пакувальних матеріалів за різних умов транспортування та зберігання виробів з металів. Наведено товарознавчу оцінку консерваційно-пакувальних матеріалів і науково обгрунтовано новий підхід щодо встановлення гарантійних термінів захисту широкої номенклатури полімерних захисних матеріалів залежно від умов їх експлуатації. Розроблено та затверджено нормативну документацію на модифіковані полімерні матеріали. Здійснено впровадження у виробництво нових консерваційно-пакувальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + К662 + К662
Шифр НБУВ: РА351043

Рубрики:

      
6.

Костенко І.А. 
Протикорозійний захист сталі від матеріальних та енергетичних забруднень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / І.А. Костенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К662 + К663.41
Шифр НБУВ: РА315297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Маглатюк 
Розроблення інгібіторів корозії теплообмінного обладнання на основі органічних похідних оксоаніонів d-елементів VІ групи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Людмила Анатоліївна Маглатюк ; НАН України; Фізико-механічний ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К662
Шифр НБУВ: РА357072

Рубрики:

      
8.

Гонтар Н.І. 
Створення стабілізаційних добавок для водооборотних систем охолодження з використанням промислових відходів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.І. Гонтар ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Уперше визначено параметри процесів регенерації відпрацьованих цинк-ацетатних каталізаторів, поглиначів сіркоорганічних сполук, цинк-ацетатних розчинів і процесів одержання на основі вилученого з відходів оксиду цинку й оксиетилидендфосфонової кислоти інгібіторів корозії та солевідкладень. Установлено залежність швидкості корозії легованої та нелегованої сталі, латуні та міді від температури, тиску, типу та дози цинкоксиетилидендифосфонатних інгібіторів. Визначено їх вплив на солевідкладення у водооборотних системах за статичних і динамічних умов. Визначено взаємний вплив поліфосфатів, гідролізованого поліакрилонітрилу, одержаного з відходів акрилонітрильних волокон, динатрієвої солі етилендіамінтетраоцтової кислоти залежно від температури та тиску за статичних і динамічних умов на солевідкладення та швидкість корозії різних металів, що використовуються в обладнанні водооборотних циклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + Н761.121 +
Шифр НБУВ: РА358788

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського