Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.053$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Семирга О.М. 
Закономірності формування структурно-фазового стану покриттів та приповерхневих шарів сплавів на основі заліза і титану при комбінованій імпульсній обробці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.М. Семирга ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Кількісно визначено фазовий склад електроіскрового покриття (ЕІП) та приповерхневих шарів сталевої підкладки, а також закономірності його зміни залежно від технологічних режимів ЕІО та наступної лазерної обробки. Експериментально показано, що залишкові напруги у різних фазових складових ЕІП формуються за різними закономірностями, відрізняються величиною і знаком та можуть являти собою зміцнюючий та знеміцнюючий чинники. Установлено, що в процесі ЕІО в приповерхневих шарах підкладки формується високовуглецевий аустенітний прошарок, в якому залишкові напруги є зрелаксованими за рахунок зменшення питомого об'єму за умов оберненого <$Ealpha ~-~ gamma>-перетворення. Уперше встановлено, що в ЕІП має місце вторинна карбідізація вольфраму, вивільненого під час дисоціації вихідного карбіду WC в легуючому електроді за умови протікання висхідної дифузії вуглецю з приповерхневих шарів сталевої підкладки. Знайдено можливість інтенсифікації азотування титанових сплавів у разі комбінованої імпульсної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.053.3-1 + К663.06-1 +
Шифр НБУВ: РА329294

Рубрики:

      
2.

Юречко 
Інженерія зносостійкої поверхні сплавів алюмінію при їх електроіскровому легуванні матеріалами на основі систем AIN-Ti(Zr)B2 та LaB6-ZrB2: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Дмитро Віталійович Юречко ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107 + К663.053.3
Шифр НБУВ: РА346227

Рубрики:

      
3.

Тепленко М.О. 
Структуроутворення композиційних градієнтних покриттів з підвищеною зносо- та корозійною стійкістю при електроіскровому масопереносі кераміки системи Al - Ti(Zr) - N - B: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.О. Тепленко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Вивчено стійкість покриттів, одержаних за електроіскровим легуванням (ЕІЛ), до високотемпературної та електролітичної корозії у 3 %-му розчині NaCl. Проведено системні дослідження особливостей трибологічної поведінки ЕІЛ-покриттів за умов сухого тертя ковзання залежно від складу електрода, матеріалу підкладки, режимів тертя та частоти імпульсів струму іскрового розряду. Результати проаналізовано на засадах концепції формування вторинних структур у процесі трибоокиснення. Показано можливість регулювання зносостійкістю покритів шляхом пошарового ЕІЛ за рахунок зміни складу вторинних структур у процесі трибоокиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.053.3-18 +
Шифр НБУВ: РА324376

Рубрики:

      
4.

Тарельник В.Б. 
Технологічні основи управління якістю поверхневих шарів при виготовленні та ремонті деталей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / В.Б. Тарельник ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Уперше на базі аналізу й узагальнення існуючих методів підвищення якості елементів деталей та інструментів, які знаходяться в контакті у процесі експлуатації, сформульовано, теоретично обгрунтовано та практично розроблено технологічні основи направленого управління якістю поверхневих шарів деталей та інструментів комбінованими методами електроерозійного легування (ЕЕЛ), які забезпечують підвищення надійності та довговічності найважливіших елементів машин. Викладено загальні положення управління якістю поверхневих шарів деталей та інструментів залежно від вимог експлуатації. Встановлено критерії оцінки альтернативних варіантів комбінованих технологій ЕЕЛ і вибору найбільш раціонального. Висвітлено математичну модель управління якістю поверхневих шарів деталей. Досліджено апарат моделювання структури та параметрів комбінованих технологій ЕЕЛ. Розроблено наукові принципи направленої практичної реалізації комплексних технологій ЕЕЛ у сполученні з іншими методами поліпшення якості поверхневих шарів деталей та інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.053-1
Шифр НБУВ: РА316069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського