Бази даних

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (373)Книжкові видання та компакт-диски (180)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.054$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тульський Г.Г. 
Анодні процеси на оксидах неблагородних металів в електрохімічному синтезі неорганічних речовин: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.03 / Г.Г. Тульський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.7,0 + К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА353079

Рубрики:

      
2.

Єфремов А.Б. 
Вдосконалена технологія очистки стічних вод гальванічних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.Б. Єфремов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію реагентної очистки гальванічних стічних вод з допомогою рециркуляції осаду, що дозволяє очистити стічні води від іонів важких металів, зокрема іонів шестивалентного хрому відповідно до чинних норм, зменшити дози використання реагентів і скоротити обсяги осадів, що утворюються. Показано вплив рециркуляції осаду на процес утворення завислого шару осаду, що сприяє інтенсифікації подальшого процесу у тонкому шарі та підвищенню ступеня очистки стічних вод на його залишкову концентрацію. Одержано емпіричні залежності, які дозволяють розрахувати значення залишкової концентрації шестивалентного хрому залежно від кількості циклів і співвідношення сірчанокислого заліза до шестивалентного хрому. Розроблено конструкцію тонкошарового відстійника з рециркуляцією осаду й одержано основні параметри процесу реагентної очистки стічних вод гальванічних виробництв з рециркуляцією осаду та без неї, що зумовлює суть методу покращання властивостей гальванічних осадів і підвищення ефективності очистки даних вод. Запропоновано технологічні схеми для реконструкції існуючих локальних очисних споруд машинобудівних підприємств та для проектування і будівництва нових з застосуванням рециркуляції осаду для очистки гальванічних стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА36191

Рубрики:

      
3.

Максюта І.М. 
Вплив пасивуючої плівки на електрохімічну поведінку літієвого електроду в джерелах струму з неводним електролітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / І.М. Максюта ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено поляризаційні характеристики літієвого електрода залежно від складу електроліту, часу зберігання електрода в електроліті, методу модифікації його поверхні. Визначено електричні параметри пасивуючої плівки та оцінено їх вклад у повний імпеданс системи. Установлено, що у процесі формування даної плівки одночасно зі збільшенням її товщини зменшується провідність унаслідок змінення концентрації та рухомості носіїв заряду. Показано можливість зниження швидкості пасивації та підвищення стабільності літієвого електрода шляхом попередньої анодної обробки та модифікації його поверхні літій-алюмінієвим сплавом. Досліджено вплив складу електроліту, режиму поляризації, природи основи, часу знаходження електрода у зарядженому стані на ефективність і тривалість циклування даного електрода. Одержані дані щодо впливу різних факторів на ефективність анодного розчинення осадів літію рекомендовано для використання у процесі розробки літієвих акумуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.633 + К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА324904

Рубрики:

      
4.

Школьнікова Т.В. 
Електроосадження функціональних покрить сплавами нікелю з простих та комплексних електролітів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Т.В. Школьнікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено та запропоновано для практичного використання сульфаматно-тіосульфатний електроліт катодного осадження покриття нікель - срібло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-1 +
Шифр НБУВ: РА334208

Рубрики:

      
5.

Сидоренко О.В. 
Електрохімічне формування напівпровідних та надпровідних шарів на основі германію з неводних розчинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.В. Сидоренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63 + К663.054 +
Шифр НБУВ: РА348071

Рубрики:

      
6.

Ведь 
Електрохімічний синтез функціональних покриттів сплавами металів d4-9 та змішаними оксидами для екотехнологій: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.03 / Марина Віталіївна Ведь ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-1
Шифр НБУВ: РА359349

Рубрики:

      
7.

Глушко О.В. 
Комплексна маловідходна іонообмінна технологія очистки стічних вод від іонів важких металів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Глушко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси іонообмінного очищення води від іонів важких металів з використанням сильнокислотного (КУ-2-8) та слабокислотного (Lewait TP-207) катіонітів та високоосновного аніоніту (АВ-17-8). Вивчено процеси регенерації сильнокислотного катіоніту КУ-2-8 розчинами сульфату натрію. Показано, що ефективність процесу зростає з підвищенням концентрації сульфату натрію і мало залежить від pH = 5-9. Описано процеси електрохімічного відновлення важких металів з регенераційних розчинів. Доведено, що регенераційні розчини отримані за десорбції іонів міді з катіоніту КУ-2-8, придатні для використання під час травлення плат. Визначено кінетику та динаміку процесів десорбції і хромат-аніонів з аніоніту АВ-17-8 залежно від складу розчинів та pH-середовища. Запропоновано маловідходні схеми очистки води від іонів важких металів, що забезпечують створення замкнутих циклів промивки деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА353619

Рубрики:

      
8.

Саричев С.Ю. 
Механізм та кінетика електродних процесів при осадженні та співосадженні вольфраму та молібдену з кобальтом та нікелем з вольфраматних розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / С.Ю. Саричев ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На відміну від галогенідних і галогеніднооксидних електролітів потенціал відновлення вольфраму та молібдену у вольфраматному розплаві більш негативний, ніж у кобальту та нікелю, що дозволяє збільшити кількість електропровідних основ для одержання гальванопокриттів, зокрема на сталі. Невелика різниця потенціалів осадження W(Mo) і Co(Ni) до 0,2 В і різнотипність їх кристалічних структур дає змогу проводити співосадження металів як інтерметалідів за умов, близьких до рівноважних у широкому діапазоні щільностей струму. З використанням одержаних результатів розроблено методи ВЕС для одержання якісних гальванічних покриттів інтерметалідів W - Co, W - Ni, Mo - C і Mo - Ni. Шляхом зміни концентраційних компонентів розплаву та умов електролізу можна у широкому діапазоні змінювати тип осаду - від чистих металів до інтерметалідів різного складу, структури та морфології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1 + Г576.64 +
Шифр НБУВ: РА351268

Рубрики:

      
9.

Кочетов Г.М. 
Наукове обгрунтування і розробка методів і споруд для утилізації нікелю із стічних вод гальванічних виробництв: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / Г.М. Кочетов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано нову концепцію комплексної очистки стічних вод, які містять нікель. Розроблено технології та споруди для роздільної переробки промивних вод, відпрацьованих електролітів, твредофазних відходів очистки стічних вод - гальваношламів. На підставі результатів вивчення механізмів і особливостей процесів вилучення нікелю зі стічних вод, проведення теоретико-експериментальних досліджень, аналізу й узагальнення одержаних даних розроблено нові технологічні схеми локальної очистки промивних вод лінії нікелювання для великих гальванічних виробництв з повторним використанням води та важких металів, а також для малих виробництв та використанням компактних споруд, створенням замкнутого циклу водообороту та рекуперацією відходів. Запропоновано та науково обгрунтовано застосування прояснювача з шаром завислого осаду для одночасного вилучення зі стічної води великих гальванічних підприємств іонів заліза та завислих речовин. Для інтенсифікації роботи основних споруд побудовано та науково обгрунтовано нову математичну модель очистки стічних вод лінії нікелювання у шарі завислого осаду та математичну модель динамічного процесу очистки стічних вод від іонів нікелю за методом іоного обміну. Завдяки реалізації моделей відповідно за аналітичним і числовим методами одержано нові розрахункові залежності для визначення конструктивних і фільтраційних характеристик роботи прояснювача й іонообмінного фільтра в розроблених процесах очистки стічних вод. Наведено методи екологічно безпечної утилізації відходів очистки промивної води - елюатів катіонітових фільтрів з одержанням солей нікелю для використання на гальванічних виробництвах. Створнено принципово новий сорбційно-окисний метод регенерації відпрацьованих електролітів нікелювання. Розроблено ресурсоощадні технології переробки шламів, які містять нікель, виробництва емалевих і глазурованих покриттів, а також солей нікелю. Уперше з відходів гальванічних виробництв одержано нові матеріали для емалювальної промисловості: нікеліт і нікеліт-Т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА350437

Рубрики:

      
10.

Гиренко А.О. 
Оксидно-гідроксидні нікелеві композиційні покриття. Отримання та електрокаталітичні властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / А.О. Гиренко ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності електроосадження оксидно-гідроксидних нікелевих композиційних покриттів, особливість утворення яких зумовлена наявністю стадії колоїдно-хімічних перетворень. Установлено фізичний і хімічний склад, а також каталітичні властивості одержуваних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054-18 +
Шифр НБУВ: РА353417

Рубрики:

      
11.

Шевляков І.А. 
Особливості електроосадження сплаву цинк-нікель з лужного полілігандного електроліту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / І.А. Шевляков ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено кінетику співосадження іонів Zn(II) і Ni(II) з лужного полілігандного електроліту, а також вплив складу електроліту та режиму електролізу на хімічний і фазовий склад осадів сплаву Zn-Ni, їх властивості. Розглянуто роль електровідновлення водню, що викликає додаткову конвекцію електроліту, у механізмі електродного процесу. Досліджено фазовий склад осадів з різним вмістом легуючого компонента. Запропоновано механізм фазових переходів під час анодного розчинення осадів сплаву. Досліджено вплив хімічного та фазового складу покриттів сплавом Zn-Ni на їх корозійно-електрохімічну поведінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.06 + К663.054-18
Шифр НБУВ: РА310991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Регуш А. Я. 
Очищення продувних вод оборотних систем водопостачання гальванічних виробництв від іонів важких металів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / А. Я. Регуш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку адсорбційних установок, в яких в якості завантаження використовується Закарпатський клиноптилоліт родовища Сокирниця. Розроблений метод розрахунку враховує багатокомпонентність продувних вод та їх активну реакцію. Встановлено іонообмінний механізм адсорбції іонів важких металів з модельних розчинів природним клиноптилолітом. Запропоновано залежності для визначення часу захисної дії адсорбера типу швидкого фільтра, втрат напору в шарі завантаження й інтенсивності її промивки. Надано методику для визначення дози клиноптилоліту для апаратів з мішалками. Наведено технологічні схеми очистки продувних вод на базі адсорбера із щільним шаром клиноптилоліта та на базі реактора з мішалкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.12 + К663.054.9
Шифр НБУВ: РА376823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тонконог Н.Л. 
Плазмове електролітичне оксидування алюмінію в лужних розчинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Н.Л. Тонконог ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

За методом хронопотенціометрії вперше встановлено чотири фази плазмового електролітичного оксидування (ПЕО) та запропоновано відповідні фізико-хімічні механізми явищ, що спостерігаються. Розроблено модель кінетики оксидування алюмінію у лужному середовищі з урахуванням розчинення та доведено її адекватність експериментальним даним. Відзначено, що одержане кінетичне рівняння дозволяє розраховувати швидкість росту оксиду залежно від густини струму та концентрації лугу. Визначено кількісні характеристики розрядів (переріз, розподіл за поверхнею, густину струму у розряді) та динаміку їх зміни у процесі електролізу. Знайдено температуру у розрядному каналі, швидкість його охолодження, ступінь теплового впливу окремого розряду. Розраховано виходи за струмом продуктів плазмового електролітичного оксидування алюмінію у лужних розчинах і кількісно встановлено долю "фарадеївського" кисню у складі анодного газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054,33 +
Шифр НБУВ: РА339879

Рубрики:

      
14.

Власенко Н.Є. 
Процеси електровідновлення міді, цинку, нікелю та хрому на біполярному електроді: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.05 / Н.Є. Власенко ; НАН України. Ін-т заг. та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу густини струму, швидкості руху біполярного електрода та концентрації електроліту на ефективність процесу електровідновлення металів (міді, цинку, нікелю та хрому) з водних розчинів в біполярному електролізері оригінальної конструкції. Досліджено електровідновлення міді, цинку та нікелю в малоконцентрованих розчинах, що імітують промивні та стічні води та отримано компактні осади з таких електролітів. Встановлено, що розподіл потенціалу вздовж електрода є більш рівномірним порівняно з його розподілом на монополярному електроді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.64 + К663.054 +
Шифр НБУВ: РА328027

Рубрики:

      
15.

Хромишев В.О. 
Розробка та дослідження полімерних композиційних матеріалів для футерування гальванічних ванн: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.О. Хромишев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано літературні джерела щодо хімічно стійких матеріалів, які застосовуваються у гальванічному виробництві, а також сучасний стан застосування фізичних методів модифікації полімерних композиційних матеріалів (ПКМ). Розроблено полімерні компаунди та досліджено процеси інтенсифікації структурування ПКМ на основі поліестерних сполучних у полі низькочастотної вібрації. Визначено оптимальні рецептури ПКМ та режими структурування ПКМ у полі низькочастотної вібрації. Досліджено хімічну стійкість ПКМ та встановлено, що низькочастотна вібрація та механоактиваційна обробка наповнювача впливають на технологічні, фізико-механічні та експлуатаційні властивості досліджуваних ПКМ. На підставі одержаних результатів розроблено маловідхідну тенологію футерування гальванічних ван за рахунок комплексного використання вихідних матеріалів, яка дозволяє забезпечити стабільність і незмінність властивостей ПКМ у процесі експлуатації, а також сприяє підвищення терміну служби гальванічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1-5-03 + К722.56 + Л719.96:К +
Шифр НБУВ: РА321472

Рубрики:

      
16.

Мардаревич Р. С. 
Розроблення двошарових композиційних електрохімічних покриттів системи Ni - B - Cr для підвищення зносо- та корозійної тривкості виробів з вуглецевих сталей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Р. С. Мардаревич ; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розраховано й експериментально підтверджено оптимальну швидкість потоку суспензії й обгрунтовано доцільність застосування поверхнево-активних речовин катіонної природи для одержання покриттів з високим вмістом аморфного бору, визначено режими хромування шару Ni - B. Вивчено особливості дифузійного перерозподілу компонентів шарів і твердофазних реакцій у результаті термічної обробки покриття. Показано закономірності утворення боридних фаз нікелю та хрому та вплив температурно-часових параметрів відпалу на формування композиційної структури покриттів. Розроблено технологічні режими формування КЕП Ni - B - Cr на сталевих виробах для конкретних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054
Шифр НБУВ: РА375525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Одноріг З.С. 
Сорбція йонів міді хімічно модифікованим природним клиноптилолітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / З.С. Одноріг ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено обмін іонів міді на клиноптилоліті. Встановлено вплив різних хімічних реагентів-модифікаторів та температурної активації, а також залежність іонообмінної ємності клиноптилоліту від режимних факторів. Розроблено математичну модель іонного обміну в апараті ідеального перемішування, що дає можливість прогнозувати кінетику процесу в реакторі з мішалкою. Визначено коефіцієнти дифузії іонів міді в порах мінералу у внутрішньодифузній та змішаній областях кінетики для різних температурних умов реалізації процесу. Запропоновано загальну технологічну схему очищення стічних вод, забруднених внаслідок промивання деталей після міднення, апробовану на ВАТ "Львівський автобусний завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9
Шифр НБУВ: РА318858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Реброва О.М. 
Структура та функціональні властивості покриттів на алюмінієвих сплавах, отриманих мікродуговою обробкою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.М. Реброва ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок структури (фазового сладу, розміру блоків, величини мікродеформації, рівня макронапружень, пористості) та властивостей (твердості, зностостійкості, коефіцієнта тертя, корозійної стійкості, електричної міцності) покриттів, одержаних шляхом мікродугового оксидування (МДО-покриттів) на ливарних і деформівних алюмінієвих сплавах. Наведено результати досліджень покриттів, одержаних за різних умов електролізу. Розглянуто початкові стадії та кінетику їх формування, визначено оптимальний склад електроліту для досліджених алюмінієвих сплавів з метою одержання максимальної зностійкості та корозійної стійкості МДО-покриттів. Установлено вплив густини струму на кінетику формування покриття, стадійність МДО-процесу. Виявлено існування критичної товщини для алюмінієвих сплавів. Описано зміну геометричних розмірів зразків після МДО, фазовий склад покриттів, порівняно характеристики покриттів, одержаних за синусоїдального й імпульсного струмів. Проаналізовано особливості покриттів, одержаних за умов поєднання з електрофорезом. Комплексно досліджено властивості МДО-покриттів, їх мікротвердість, пористість, корозійну стійкість, макронапруження та мікродеформації у покриттях, триботехнічні характеристики й електричну міцність, макророзсіювальну та криючу здатність електроліту. Установлено кореляцію між структурою та властивостями МДО-покритів. За результатами проведених досліджень показано ефективність використання МДО-технології для обробки пар тертя деталей циліндро-поршневої групи двигунів внутрішнього згоряння, армувального підшару з високою адгезією перед нанесенням антипригарних і захисно-декоративних покриттів, можливість використання МДО-покриттів як низьковольтних ізоляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054,331 +
Шифр НБУВ: РА362428

Рубрики:

      
19.

Сергєєва О.В. 
Технологія плазмохімічного рідкофазного вилучення іонів полівалентних металів з відходів гальванічних та травильних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.В. Сергєєва ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження фізико-хімічних перетворень у воді та водних розчинах, що містять іони полівалентних металів. Встановлено, що у процесі плазмохімічної обробки відбувається накопичення пероксидних сполук та виділення іонів металів у вигляді осадів. Розроблено математичну модель кінетики концентраційних змін у рідині та в процесі її обробки контактною нерівноважною плазмою. Зазначено, що дана модель містить хімічні, плазмохімічні, електрохімічні та фотохімічні реакції та придатна для розрахунку плазмохімічних процесів, радіолізу, фотолізу та електролізу. Запропоновано технологічну схему плазмохімічного вилучення іонів полівалентних металів, яка відрізняється універсальністю та гнучкістю залежно від вимог технологічного процесу. З'ясовано, що використання розробленої технології у процесах вилучення іонів полівалентних металів зі стічних вод дозволяє вилучити більше 99 % металу за умов одночасного зниження витрат у порівнянні з базовим варіантом у 1,8-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 + К675.79
Шифр НБУВ: РА311091

Рубрики:

      
20.

Ненастіна Т.О. 
Удосконалення електрохімічної технології каталітичних покриттів паладієм та сплавом паладій-нікель: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Т.О. Ненастіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено процес електрохімічного нанесення каталітично-активних покриттів на основі паладію та сплаву паладій - нікель. Розроблено електрохімічний спосіб підготовки поверхні носія та визначено кінетичні параметри процесу електрохімічного формування електродних матералів з корозійностійкої сталі з високорозвиненою питомою поверхнею. Запропоновано електроліт і режим електролізу. Визначено стійкість пірофосфатних і пірофосфатно-амонійних комплексів паладію та запропоновано полілігандну систему для осадження паладію та його сплавів. Установлено механізм катодного відновлення паладію з комплексних електролітів та визначено природу лімітивної стадії, якою є попередня хімічна стадія дисоціації комплексів. На підставі одержаних кінетичних параметрів обгрунтовано склад електролітів і оптимізовано процес формування паладійвмісних покриттів. Запропоновано застосування імпульсних режимів електролізу для осадження паладійвмісних сплавів, які забезпечують підвищення продуктивності процесу, збільшення вмісту неблагородного компонента. На підставі вивчення корозійної стійкості та каталітичної активності паладійвмісних покриттів у електрохімічних процесах та газофазних реакціях запропоновано використовувати у каталітичних схемах сплав з вмістом нікелю до 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1 +
Шифр НБУВ: РА357791

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського