Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=К675$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Загорянський В.Г. 
Гідроструменеве зміцнення зварних з'єднань низьковуглецевих та низьколегованих перлітних сталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / В.Г. Загорянський ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Створено технологічні процеси гідроструменевого зміцнення зварних з'єднань низьковуглецевих і низьколегованих перлітних сталей. Розроблено математичну модель взаємозв'язку параметрів гідроструменевого навантаження з потрібною величиною зменшення залишкових напружень у зварному з'єднанні. Досліжено вплив гідроструменевого навантаження на зазначені напруження (у листах і масивних виробах). Введено поняття базових режимів гідроструменевого навантаження, які просто реалізуються та дозволяють знижувати рівень напружень удвічі у з'єднаннях невеликої товщини. Установлено режими навантаження, які дозволяють одержати зменшення залишкових напружень на 70 % для певних діапазонів товщини з'єднань сталі ВСт3сп і сталі 20.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.8 + К675.15 +
Шифр НБУВ: РА361836

Рубрики:

      
2.

Савицький Ю.В. 
Дослідження і розробка устаткування для віброгідравлічної очистки деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.В. Савицький ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуті питання розрахунку та проектування робочого органа устаткування для віброгідравлічної очистки. Розроблено аналітичну модель, яка дає зв'язок між параметрами робочого органа та режимами процесу очистки. Досліджено процес взаємодії пульсуючого газорідинного потоку з поверхнею, що очищується. Теоретично та експериментально визначено вплив режимів роботи робочого органа на процес очистки. На інженерному рівні розроблена методика розрахунку та проектування робочого органа устаткування для віброгідравлічної очистки, на основі даної методики розроблено ескізний проект типової конструкції устаткування для очистки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К675.1-5-02

Рубрики:

      
3.

Нигора В.М. 
Наукові основи підвищення технічного рівня машин для гідроочищення деталей на базі переналагоджуваних модулів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.02 / В.М. Нигора ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 35 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему розширення функціональних можливостей та підвищення працездатності багатогалузевого класу машин для гідроочищення деталей шляхом розробки методів синтезу, розрахунку та проектування переналагоджуваних гідроочисних робочих органів і пристроїв блочно-модульної структури. Обгрунтовано формалізовані критерії вибору функціональної загальності та структурної збіжності структурно-компоновочних схем машин. Розроблено напівемпіричні моделі визначення діапазонів генерування гідроочисними робочими органами інтенсифікувальних гідроруйнівних зусиль. Запропоновано узагальнені розрахункові схеми деформування та руйнування гідроочисними робочими органами забруднень узагальнених структур. Розроблено методи синтезу структури та визначення раціональних параметрів переналагоджуваних модулів гідроочищення інтенсифікувальної гідроруйнівної дії. Одержано нові залежності для прогнозування на етапі проектування показників працездатності з урахуванням структури та рівня уніфікації переналагоджуваних модулів гідроочищення. Запропоновано принципи композиційного проектування гідроочисних машин на елементній базі типорозмірних рядів переналагоджуваних модулів інтенсифікувальної гідроруйнівної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К675.15-5-02 +
Шифр НБУВ: РА343636

Рубрики:

      
4.

Бурлаков В.І. 
Підвищення продуктивності віброабразивного оброблення незакріплених деталей накладанням поля квазіпостійних відцентрових сил: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / В.І. Бурлаков ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Відображено результати дослідження вихідних технологічних показників вібровідцентрової обробки незакріплених деталей в полі квазіпостійних відцентрових сил. На підставі аналізу сучасних методів підвищення продуктивності викінчувально-зачищувальних операцій показано, що у разі виконання віброабразивної обробки в полі квазіпостійних відцентрових сил буде забезпечено підвищення продуктивності обробки за рахунок домінування процесів мікрорізання. Запропоновано математичну модель вібровідцентрової обробки незакріплених деталей в полі квазіпостійних відцентрових сил. Створено лабораторну установку для проведення досліджень. Встановлено залежності продуктивності технологічного процесу від конструктивних, технологічних параметрів і фізико-технологічних властивостей матеріалу, а також знайдено оптимальні умови вібровідцентрової обробки. Результати дослідження впроваджено у виробництво з економічним ефектом 11 850 грн на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К675.11 + К675.17 +
Шифр НБУВ: РА339026

Рубрики:

      
5.

Стефанович Т.О. 
Технологічне забезпечення якості поверхонь деталей машин обробленням струменем незв'язаних твердих тіл: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Т.О. Стефанович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

На базі математичного моделювання досліджено процеси струминної обробки деталей машин незв'язаними твердими тілами. Установлено вплив технологічних режимів такої обробки на показники якості оброблених поверхонь, а саме: товщину зміцненого шару, зміну мікротвердості, ступінь зміцнення. Проведено аналіз, а також класифіковано існуючі методи струминної обробки. Базуючись на математичній концепції, розроблено метод математичного моделювання процесів струминної обробки. Для гідроабразивноструминної обробки одержано математичну модель, яка дозволяє розрахувати показники якості поверхонь виробів залежно від конкретних технологічних режимів струминної обробки з урахуванням розподілу характеристик робочого середовища (швидкості та маси) у поперечних перерізах струменя розпилення. На підставі результатів експериметальних досліджень показано адекватність одержаної моделі реальному процесу гідроабразивноструминної обробки. З використанням розробленої математичної моделі розроблено пакет прикладних програм для автоматизації розрахунків показників якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К675.1 +
Шифр НБУВ: РА353532

Рубрики:

      
6.

Сергєєва О.В. 
Технологія плазмохімічного рідкофазного вилучення іонів полівалентних металів з відходів гальванічних та травильних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.В. Сергєєва ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження фізико-хімічних перетворень у воді та водних розчинах, що містять іони полівалентних металів. Встановлено, що у процесі плазмохімічної обробки відбувається накопичення пероксидних сполук та виділення іонів металів у вигляді осадів. Розроблено математичну модель кінетики концентраційних змін у рідині та в процесі її обробки контактною нерівноважною плазмою. Зазначено, що дана модель містить хімічні, плазмохімічні, електрохімічні та фотохімічні реакції та придатна для розрахунку плазмохімічних процесів, радіолізу, фотолізу та електролізу. Запропоновано технологічну схему плазмохімічного вилучення іонів полівалентних металів, яка відрізняється універсальністю та гнучкістю залежно від вимог технологічного процесу. З'ясовано, що використання розробленої технології у процесах вилучення іонів полівалентних металів зі стічних вод дозволяє вилучити більше 99 % металу за умов одночасного зниження витрат у порівнянні з базовим варіантом у 1,8-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 + К675.79
Шифр НБУВ: РА311091

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського